Sport på TV | NM sluttspill Ishockey | Fleche Wallonne | Tour of the Alps | Champions League | London Marathon | Skarverennet | NM terrengløp Bjerkebanen | Liege-Bastogne-Liege| Alle resultater

Resultater Trofeo Laigueglia 2024

Lignende saker

Startliste, etappeprofiler og resultater fra Trofeo Laigueglia 28. februar 2024.

Publisert 28. februar 2024 i Resultater

Trofeo Laigueglia 2024

Endagsritt (1.Pro)

Dato

28. februar

Sted

Laigueglia – Italia

På TV

Rittet sendes på Eurosport 1.

Sykkel på TV

Startliste

Profil

Liveoppdateringer

Resultater

Hjemmeside

Tidligere vinnere Trofeo Laigueglia

Resultater 2023

Year Country Rider Team
1964  Italy Guido Neri Molteni
1965  Italy Marino Vigna Ignis-Moschettieri Ignis
1966  Italy Antonio Bailetti Bianchi–Mobylette
1967  Italy Franco Bitossi Filotex
1968  Italy Michele Dancelli Pepsi–Cola
1969  Italy Claudio Michelotto Max Meyer
1970  Italy Michele Dancelli Molteni
1971  Italy Italo Zilioli Ferretti
1972  Italy Wilmo Francioni Ferretti
1973  Belgium Eddy Merckx Molteni
1974  Belgium Eddy Merckx Molteni
1975  Italy Gianbattista Baronchelli Scic
1976  Italy Franco Bitossi Zonca–Santini
1977  Belgium Freddy Maertens Flandria–Velda–Latina Assicurazioni
1978  Norway Knut Knudsen Bianchi-Faema
1979  Italy Pierino Gavazzi Zonca–Santini
1980  Belgium Roger De Vlaeminck Boule d’Or
1981  Italy Giuseppe Saronni Gis Gelati-Campagnolo
1982  Netherlands Theo De Rooij Capri Sonne
1983  Italy Claudio Torelli Sammontana
1984  Italy Giuseppe Petito Alfa Lum
1985  United States Ron Kiefel 7 Eleven
1986  Italy Mauro Longo Malvor-Bottecchia
1987  Switzerland Gilbert Glaus Z-Peugeot
1988  Italy Paolo Cimini Fanini-Seven Up
1989  Italy Pierino Gavazzi Polli–Mobiexport
1990  Denmark Rolf Sørensen Ariostea
1991  Switzerland Pascal Richard Helvetia–La Suisse
1992  Belgium Sammie Moreels Lotto–Mavic–MBK
1993  United States Lance Armstrong Motorola
1994  Denmark Rolf Sørensen GB–MG Maglificio
1995  Belgium Johan Museeuw Mapei–GB–Latexco
1996  Belgium Frank Vandenbroucke Mapei–GB
1997  Italy Michele Bartoli MG Maglificio–Technogym
1998  France Pascal Chanteur Casino–Ag2r
1999  Italy Paolo Savoldelli Saeco Macchine per Caffè–Cannondale
2000  Italy Daniele Nardello Mapei–Quick-Step
2001  Italy Mirko Celestino Saeco Macchine per Caffè
2002  Italy Danilo Di Luca Saeco Macchine per Caffè–Longoni Sport
2003  Italy Filippo Pozzato Fassa Bortolo
2004  Italy Filippo Pozzato Fassa Bortolo
2005  Luxembourg Kim Kirchen Fassa Bortolo
2006  Italy Alessandro Ballan Lampre–Fondital
2007  Russia Mikhail Ignatiev Tinkoff Credit Systems
2008  Italy Luca Paolini Acqua & Sapone–Caffè Mokambo
2009  Italy Francesco Ginanni Diquigiovanni–Androni
2010  Italy Francesco Ginanni Androni Giocattoli
2011  Italy Daniele Pietropolli Lampre–ISD
2012  Italy Moreno Moser Liquigas–Cannondale
2013  Italy Filippo Pozzato Lampre–Merida
2014  Colombia José Serpa Lampre–Merida
2015  Italy Davide Cimolai Lampre–Merida
2016  Italy Andrea Fedi Southeast–Venezuela
2017  Italy Fabio Felline Italy (national team)
2018  Italy Moreno Moser Italy (national team)
2019  Italy Simone Velasco Neri Sottoli–Selle Italia–KTM
2020  Italy Giulio Ciccone Italy (national team)
2021  Netherlands Bauke Mollema Trek–Segafredo
2022  Slovenia Jan Polanc UAE Team Emirates

 

Alle resultater