Sport på TV | NM sluttspill Ishockey | Snooker VM | Tour de Romandie | Cupen - 2. runde | Rustad IL søker juniortrener| Alle resultater

Resultater Trondheim Maraton 2023

Lignende saker

Startlister og resultater Trondheim Maraton som arrangeres lørdag 2. september 2023.

Publisert 2. september 2023 i Resultater

Trondheim Maraton 2023

Dato

2. september

Sted

Trondheim – Trøndelag

Distanse

5 km | 10 km | Halvmaraton | Maraton

Startlister

Resultater (live)

Maraton menn, topp 30

1 Alexander Kirkeberg Steinkjer Friidrettsklubb / Steinkjer FIK M23-34 02:25:06 00:00
2 Oskar Andreassen Trondheim M23-34 02:33:49 08:43
3 Alexander Sebastian Solnør Bratsberg IL M35-39 02:35:33 10:27
4 Magnus Bjørkeng Aaløkken Nordstrand IF M23-34 02:37:25 12:19
5 Harry Anderson-Chapman ARM Norway AS M23-34 02:38:57 13:51
6 Sigurd Ugedal Bratsberg IL / Tensio AS M18-22 02:46:50 21:44
7 Erik Smistad Trondheim Golfklubb / Sparebank1 SMN M40-44 02:48:22 23:16
8 Maxim Andresen Tjøtta NTNUI M23-34 02:51:32 26:26:00
9 Marius Renå Hommelvik IL M23-34 02:52:35 27:29:00
10 Bård Indredavik Åndalsnes M40-44 02:53:00 27:54:00
11 Tom Kenneth Ilagsmoen Steinkjer Friidrettsklubb / Steinkjer Friidrettsklubb/Høvdinggården Gym og Fysioterapi AS M45-49 02:53:19 28:13:00
12 Birk Strand Bjørnaa Abarun M18-22 02:54:50 29:44:00
13 Sigurd Skatvedt Hybrida M23-34 02:55:47 30:41:00
14 Joakim Horten Trondheim M23-34 02:55:50 30:44:00
15 Eskil Garfjell Hansen Tromsø Randoneeklubb M23-34 02:55:56 30:50:00
16 Espen Egeland Valseth Verdal Friidrettsklubb / Egge Psykologservice M45-49 02:56:21 31:15:00
17 Sigurd Tveter Sogbmg M18-22 02:56:31 31:25:00
18 Krister Aaen PEDERSEN Sandnes IL M23-34 02:56:38 31:32:00
19 Emil Holmen Lillehammer Skiklubb M23-34 02:56:55 31:49:00
20 Adam Groff Trondheim M45-49 02:57:25 32:19:00
21 Mads Grimsbu Trondheim & Omegn Sportsklubb M40-44 02:58:43 33:37:00
22 Stian Røsten Bodø Bauta løpeklubb M23-34 02:58:44 33:38:00
23 Anders Løfald Multiconsult M23-34 02:59:13 34:07:00
24 Tobias Høsøien Danske Bank M23-34 02:59:17 34:11:00
25 Sindre HOLM IL Jardar M23-34 02:59:26 34:20:00
26 Nickolai Getz Breivang Trondheim M23-34 02:59:35 34:29:00
27 Joakim Bjørklund Bodø Friidrettsklubb M23-34 02:59:53 34:47:00
28 Vegard Riksheim Tandstad Velledalen IL M23-34 03:01:27 36:21:00
29 Inge Norstad Rindal IL M50-54 03:01:35 36:29:00
30 Torbjørn Velle-Forbord Skatval M23-34 03:02:34 37:28:00

Maraton kvinner, topp 30

1 Kathrine Kvernmo Oslo K23-34 02:52:03 00:00
2 Mona Bull Røkkesaune Bratsberg IL K23-34 03:01:01 08:58
3 Maria Venås Veidekke Entreprenør AS K35-39 03:03:31 11:28
4 Kristin Solbakken Hell Ultraløperklubb / Bouvet Norge As Avd. Trondheim K23-34 03:04:01 11:58
5 Kirsti Mengshoel Moelven IL / Moelven Il/Nammo Bedriftsidrettslag K40-44 03:09:16 17:13
6 Victoria Voie Elnesvågen K35-39 03:09:19 17:16
7 Marte Vatn Trondheim K23-34 03:12:24 20:21
8 Camilla Lie NTNUI K23-34 03:17:53 25:50:00
9 Alma Riiber Røa il K18-22 03:19:04 27:01:00
10 Eline Megård Bjørgvik Bratsberg IL K35-39 03:23:20 31:17:00
11 Marit Stuhaug Tambarskjelvar, IL K50-54 03:24:53 32:50:00
12 Marit Iren Reigstad Stjørdals-Blink, IL, / IL Stjørdals-Blink K40-44 03:26:29 34:26:00
13 Monica Skalmeraas Trondheim K40-44 03:29:44 37:41:00
14 Johanne Osen Osen Sømna IL K23-34 03:31:41 39:38:00
15 Julie Nordgård Bamford 1869 – Nærsnes Løpeklubb K40-44 03:33:19 41:16:00
16 Ida Finnesand Placebo Løpeklubb K18-22 03:33:36 41:33:00
17 Laila Bjornli Wang Team Kondis / 3t K45-49 03:35:53 43:50:00
18 Johanna Hammer Mogård UKA K23-34 03:37:13 45:10:00
19 Marion Steigedal Svorkmo N.O.I. K35-39 03:37:35 45:32:00
20 Monika Merket Støren Sportsklubb K45-49 03:38:18 46:15:00
21 Jannike Hellem Vallersund K23-34 03:38:34 46:31:00
22 Line Bekkely Trondheim K18-22 03:41:26 49:23:00
23 Åsa Hernerud Östersund K40-44 03:41:35 49:32:00
24 Randi Danielsen Danske Bank K23-34 03:41:42 49:39:00
25 Siri Slotterøy Johnsen Sportsklubben Vidar K45-49 03:43:07 51:04:00
26 Solveig Haugstad Trondheim K18-22 03:46:14 54:11:00
27 Anne Jorunn Vatne Hustad K40-44 03:47:19 55:16:00
28 Sophie Oksche Ntnu – Insitutt for Marin Teknikk K23-34 03:48:02 55:59:00
29 Marit SVEEN Hamar SK / Hamar Skiklubb K23-34 03:48:11 56:08:00
30 Eldri Fyksen Sooaru Trondheim K23-34 03:49:23 57:20:00

Halvmaraton menn, topp 30

1 Trond Ørjan Eide Svorkmo N.O.I. M23-34 01:10:17 00:00
2 Vegard Sæbu Skrautvål IL / Møllenberg Yacht Club M23-34 01:10:28 00:11
3 Alex Mauro Bratsberg IL M23-34 01:12:10 01:53
4 Henning Offigstad Bratsberg IL M35-39 01:12:16 01:59
5 Bendik Støa-Aanensen Bratsberg IL M35-39 01:12:25 02:08
6 Kristian Riseth Hammer Svorkmo N.O.I. / Skanska Aktiv M23-34 01:12:34 02:17
6 Øyvind Sandbakk Byåsen IL M40-44 01:12:34 02:17
8 Jens Høiås Dalebrand, IL / Dalebrand IL M35-39 01:13:19 03:02
9 Tobias Horelt NTNUI / Ntnui Langrenn M18-22 01:13:48 03:31
10 Erlend Bakken Sparebank1 SMN M23-34 01:13:53 03:36
11 Luke Campbell Bratsberg IL / Bratsberg M40-44 01:13:54 03:37
12 Kristian Engen Forbord Rindal IL M35-39 01:14:08 03:51
13 Øyvind Ytterhus Utengen Bratsberg IL M23-34 01:15:16 04:59
14 Sindre Persen Telenor BIL Trondheim M35-39 01:15:59 05:42
15 Martin Uglem Bratsberg IL M35-39 01:16:06 05:49
16 Tom-Rune Hønnås Frosta IL M23-34 01:16:16 05:59
17 Fabian Klevan Trondheim M23-34 01:16:20 06:03
18 Kasper Lie IL Fram M23-34 01:16:22 06:05
19 Knut Venseth Markabygda IL M50-54 01:16:28 06:11
20 Hans-Petter Madsen Koll, IL M23-34 01:16:43 06:26
21 Anders Resell Trondheim M23-34 01:16:52 06:35
22 Knut Ødegaard Bratsberg IL M45-49 01:17:03 06:46
23 Ola Rossvoll Bratsberg IL M40-44 01:17:05 06:48
24 Anders Bangstad Team Arses M23-34 01:17:09 06:52
25 Jakob Meløy Trondheim & Omegn Sportsklubb M23-34 01:17:25 07:08
26 Simen Seeberg Rommetveit UKA M23-34 01:17:35 07:18
27 Sindre Tungesvik Trondheim & Omegn Sportsklubb / Siemenslaget M23-34 01:17:42 07:25
28 Petter STOKKELAND Halden M23-34 01:17:46 07:29
29 Kjetil Andre Bjerkrheim Røtastøkkspikkarlaget M23-34 01:17:53 07:36
30 Håvard Finnland Trøite Selbustrand Il/Veidekke BIL M23-34 01:17:59 07:42

Halvmaraton kvinner, topp 30

1 Signe Kristine Fikse Helgådal IL K23-34 01:19:58 00:00
2 Kristin Waaktaar Opland Bratsberg IL K40-44 01:21:10 01:12
3 Camilla-Marie Flaaten Trondheim K23-34 01:22:47 02:49
4 Ida Vang Tynset IF K18-22 01:23:30 03:32
5 Cornelia Brummenæs Placebo K18-22 01:24:34 04:36
6 Ingrid Lunde Steen Trondheim K35-39 01:24:45 04:47
7 Ingrid Lorvik Bratsberg IL K35-39 01:25:14 05:16
8 Anette Leistad Team Fit4life K35-39 01:25:38 05:40
9 Camilla Lund Trondheim K23-34 01:26:00 06:02
10 Mari Hetlesæter NTNUI K23-34 01:26:09 06:11
11 Heidi Hestmark Smalås Klæbu Løpeklubb K35-39 01:26:51 06:53
12 Henriette Nygaard Aarhus Fremad K23-34 01:27:15 07:17
13 Cecilie Knudsen Abakus K23-34 01:29:14 09:16
14 Marianne Langøygard Frol IL K45-49 01:29:26 09:28
15 Ina Rønning Sparebank1 SMN K35-39 01:29:33 09:35
16 Veronica Vik Olsen Steinkjer Friidrettsklubb K35-39 01:29:35 09:37
17 Kamilla Steffensen Trondheim K18-22 01:29:52 09:54
18 Silje Nyborg Markabygda IL K23-34 01:30:01 10:03
19 Tina Kleven Sportsklubben Vidar K23-34 01:30:08 10:10
20 Mari Øyaas Håbrekke Jakobsli K23-34 01:30:21 10:23
21 Mona Grindberg Verdal Friidrettsklubb K50-54 01:30:50 10:52
22 Marie Risan Trondheim K23-34 01:30:53 10:55
23 Synne Brovold Byåsen IL K23-34 01:31:33 11:35
24 Oda Lægran Trondheim K23-34 01:31:36 11:38
25 Julie Lous Strindheim IL K18-22 01:31:55 11:57
26 Ingrid Hov Odsæter Byåsen Il/St. Olavs Hospital K35-39 01:32:37 12:39
27 Ana Vukovic Oslo K23-34 01:32:47 12:49
28 Kristine Unsgård Leik, IL / Leik il K23-34 01:32:54 12:56
29 Marthe Sand Skjelbred Trondheim & Omegn Sportsklubb K35-39 01:33:40 13:42
30 Hilde Borkmo Namdal løpeklubb K45-49 01:34:01 14:03

10 km menn, topp 30

1 Tommy Bangjord Hove Bratsberg IL / Trym AS M23-34 30:55:00 00:00
2 Tord Ulset Selsbakk IF M18-22 31:00:00 00:05
3 Ørjan Kjeldsli Stadsbygd IL M23-34 31:08:00 00:13
4 Petter Rypdal Tjalve M23-34 31:42:00 00:47
5 Sigurd Skogan Brensholm Ogndal IL M18-22 33:40:00 02:45
6 Eskil Bakken Ntnui Langrenn M18-22 33:51:00 02:56
7 Henrik Kvennås Svorkmo N.O.I. M18-22 33:59:00 03:04
7 Petter Monseth Byaasen Skiklub M12-13 33:59:00 03:04
9 Andreas Wathne Sparebank1 SMN M23-34 34:01:00 03:06
10 Iver Lund Gjerde Byåsen IL M16-17 34:04:00 03:09
11 Ludwik Monsrud-Sikorski Byaasen Skiklub M14-15 34:08:00 03:13
12 Sindre Grønflaten Fjellørnen M23-34 34:40:00 03:45
12 Martin Hansen Trollåsen M23-34 34:40:00 03:45
14 Martin Haug UKA M23-34 34:42:00 03:47
15 Ludvig Langøygard Frol IL M14-15 34:59:00 04:04
16 Oscar Ovanger NTNUI M23-34 35:09:00 04:14
17 christian bang M23-34 35:14:00 04:19
18 Kenneth Rise Tverlandet M35-39 35:15:00 04:20
19 Håvard Tømmerdal Bratsberg IL / Multiconsult M23-34 35:18:00 04:23
20 Lars Hagen Trondheim M45-49 35:22:00 04:27
21 Mathias Øivind Andresen NTNUI M23-34 35:25:00 04:30
22 Ingebrikt Hovik Stokmarknes IL M18-22 35:46:00 04:51
23 Stian Darell Stadsbygd IL M23-34 36:02:00 05:07
24 Mathias Sivertsen DFØ Trondheim BIL M23-34 36:12:00 05:17
25 Petter Andreas Bergh Inst. for Matematiske Fag, Ntnu M45-49 36:36:00 05:41
26 Marius Landsem Melhus Ogndal IL M23-34 36:40:00 05:45
27 Erik Østbø Frafjord Ntnui Langrenn M18-22 36:54:00 05:59
27 Håvard Torpe Vassenden Håvard Torpe Vassenden / Stjørdalsblink Orientering M35-39 36:54:00 05:59
29 Ask Holmvassdal Strindheim IL M16-17 37:05:00 06:10
30 Mattis Amundsen Barnekreftforeningen Trøndelag M23-34 37:09:00 06:14

10 km kvinner, topp 30

1 Maria Wågan IK Tjalve K23-34 34:43:00 00:00
2 Madelène Wanvik Holum Sportsklubben Vidar K23-34 35:41:00 00:58
3 Marte Lien Johnsen Byåsen IL / Polestar Trondheim K23-34 36:50:00 02:07
4 Sunniva Isabel Cook NTNUI K18-22 36:59:00 02:16
5 Vibeke Jensen Strindheim IL K23-34 37:26:00 02:43
6 Elisabeth Stubberud Strindheim IL K35-39 37:55:00 03:12
7 Mia Skjerve Markabygda IL K18-22 39:40:00 04:57
8 Simone Rahel Fenk Trondheim & Omegn Sportsklubb K23-34 39:57:00 05:14
9 Ellen Kvalheim Stjørdal Friidrettsklubb K50-54 40:56:00 06:13
10 Trude Nonstad Fornes Namdal løpeklubb K23-34 41:19:00 06:36
11 Mari Brænd Polaris Media ASA K23-34 41:45:00 07:02
12 Ingrid Engen Sunndal Friidrett K14-15 41:47:00 07:04
13 Nina Hovdahl-Brænd Sparebank1 SMN K35-39 42:17:00 07:34
14 Christina Våge Trondheim K23-34 42:26:00 07:43
15 Mette Eid Løvås Strindheim IL K50-54 42:50:00 08:07
16 Synnøve Ystmark DFØ Trondheim BIL K40-44 42:55:00 08:12
17 Lisbeth Hallan Markabygda IL K23-34 42:56:00 08:13
18 Pwtronella Haram Strindheim K18-22 42:59:00 08:16
19 Stina Johanne Sandberg NTNUI K23-34 43:03:00 08:20
20 Vilde Nordgård Leiren Byåsen IL K14-15 43:09:00 08:26
21 Jeanette Nordahl Trondheim K40-44 43:14:00 08:31
22 Lise Ravn Team Norrøna K23-34 43:19:00 08:36
23 Astrid Haugen Dagsgard Trondheim K35-39 44:08:00 09:25
24 Rikke Sørmo Levanger K23-34 44:10:00 09:27
25 Hilde Rogstad Fjellørnen K23-34 44:13:00 09:30
26 Hanne Klakken Trondheim K45-49 44:27:00 09:44
27 Anne Skejvik Trondheim K23-34 44:29:00 09:46
28 Emma Nordahl Trondheim K23-34 44:35:00 09:52
29 Trine Gellein Byåsen IL K23-34 44:39:00 09:56
30 Anna Syrstad Sportsklubben Vidar / Bane NOR BIL K23-34 44:44:00 10:01

5 km menn, topp 30

1 Henrik Marius Laukli Strindheim IL M18-22 15:01 00:00
2 Sebastian Reinertsen Bratsberg IL M18-22 15:29 00:28
3 Simen Spets Storhov Freidig M18-22 15:38 00:37
4 Kjetil Thoresen Strindheim IL M23-34 16:26 01:25
5 Endre Berg Leiren Strindheim IL M18-22 16:42 01:41
6 Kristian Stokke Selnes Byaasen Skiklub M12-13 17:21 02:20
7 Vegard Høiseth Bratsberg IL M23-34 17:48 02:47
8 Truls Torvik Trondheim M23-34 17:53 02:52
9 Oscar Langslet Våle M18-22 17:56 02:55
10 Magne MYRMO Rennebu IL M23-34 17:58 02:57
11 Alf Håvard Bråten Stensø Strindheim IL M16-17 18:01 03:00
12 Odin Fossheim Namdal løpeklubb M14-15 18:19 03:18
13 Ole Kristian Kråkmo SK Nationalkameratene M35-39 18:22 03:21
14 Petter Joakim Heistad Sparbu IL / NTE BIL M35-39 18:23 03:22
15 Martin Randli Elden Byaasen Skiklub M14-15 18:24 03:23
16 Max Bergström Rindal IL M23-34 18:33 03:32
17 Ole Kristian Smestad Kolstad Tannlegesenter AS M50-54 18:36 03:35
18 Elias Pigott Beitstad M14-15 18:41 03:40
19 Michael Brian Watts Team Troisman M35-39 18:57 03:56
20 David F.Swensen Rolls-Royce M23-34 19:11 04:10
21 Hans Ivar Laukli Konnerud IL M45-49 19:13 04:12
22 Bjørn Christian Enger Trondheim M40-44 19:15 04:14
23 Sigurd Baldersheim Team Bananas M35-39 19:16 04:15
24 Håkon Wiig Langsrud TBT M18-22 19:31 04:30
25 Petter Laukli Sturla IF M14-15 19:34 04:33
26 Lasse Løvseth Jernbanens Idrettslag Trondheim M23-34 19:37 04:36
27 Mikal Almaas Trondheim M23-34 19:58 04:57
28 Yoann Nicolas NTNUI M18-22 19:59 04:58
29 Kristoffer Holsdal Trondheim M14-15 20:01 05:00
30 Erlend Volløyhaug Strindheim IL M50-54 20:06 05:05

5 km kvinner, topp 30

1 Kristin Waaktaar Opland Bratsberg IL K40-44 17:27 00:00
2 Grethe Tyldum Steinkjer Friidrettsklubb K18-22 17:36 00:09
3 Caroline Fleischer Barnekreftforeningen Trøndelag K23-34 18:29 01:02
4 Nora Waldal Bratsberg IL K14-15 18:47 01:20
5 Abelone Holm Irgens Ranheim IL K23-34 19:15 01:48
6 Christine Berger Bratsberg IL K23-34 19:27 02:00
7 Madelen Løvoll Vikan Byåsen IL K18-22 21:03 03:36
8 Frida Wangberg Lund IL Nybrott K14-15 21:11 03:44
9 Kristin Stemland Ranheim K40-44 21:40 04:13
10 Lovise Kjesbu Lånke IL K14-15 21:42 04:15
11 Ingrid Ellingsen Norna Salhus K18-22 22:05 04:38
12 Siri Schive Hjelde Utleira K55-59 22:10 04:43
13 Thea Baldersheim Teambananas K23-34 22:16 04:49
14 Jeanette Stensheim Trondheim & Omegn Sportsklubb K23-34 22:21 04:54
15 Kine Sofie Sandstad Skjeset Frol il K35-39 22:28 05:01
16 Sofia Lagneau Ntnui Friidrett K18-22 22:38 05:11
17 Kaia Kleven Trondheims Skøyteklubb K18-22 23:10 05:43
18 Hanna Gjærde Stranda K23-34 23:15 05:48
19 Ingunn Staldvik Svestad Trondheim K23-34 23:26 05:59
20 Gretha Nøstan Barnekreftforeningen Trøndelag K55-59 23:35 06:08
21 Gry Kvarme-Joakimsen Trondheim K40-44 23:51 06:24
22 Saga Gjølga Gjølga Gård K12-13 23:55 06:28
23 Sonja Dørrum Berg Barnekreftforeningen Trøndelag K45-49 23:58 06:31
24 Karianne Høie NTNUI / Ntnui Triatlon K23-34 24:18:00 06:51
25 Elise Munkhaugen Apex IT K35-39 24:36:00 07:09
26 Linda Uglem Sparebank1 SMN K35-39 24:41:00 07:14
27 Borghild Sekkeseter Barnekreftforeningen Trøndelag K18-22 24:47:00 07:20
28 Birgitte Johansen Dahl E. C. Eiendom AS K23-34 24:49:00 07:22
29 Birgitte Ingvaldsen Trondheim K55-59 25:03:00 07:36
30 Nathalie Postholm Danske Bank K23-34 25:07:00 07:40

Om Trondheim Maraton

STARTTIDER

Kl. 09:15: Helmaraton og teammaraton

Kl. 13:20 Barnas Minimaraton

Kl. 13:45  5 km og familiestafett

Kl. 14:15: Halvmaraton

Kl. 16:00: Polestar 10k

Hjemmeside

Løypekart

Flere resultater

Alle resultater