Sport på TV | NM sluttspill Ishockey | Amstel Gold Race | Fleche Wallonne | Tour of the Alps | Boston Marathon | Champions League,| Alle resultater

Resultater Trondheim-Oslo Styrkeprøven 2023

Lignende saker

Startliste, informasjon og resultater fra Trondheim-Oslo 17. juni 2023.

Publisert 17. juni 2023 i Resultater

Trondheim-Oslo 2023

56. utgave

Dato

17. juni

Sted

Trondheim til Oslo (tidtakningen stopper på Hvam for alle klasser og distanser)

Distanse

540 km landevei

Start puljevis mellom kl 04.00 og 05.20

Startlister

Alle resultater (live)

Resultater:
Lillehammer-Oslo
Hamar-Oslo
Eidsvoll-Oslo

Trondheim-Oslo menn, topp 30

Rank Name Time
1 Tor-Espen Jolma (NOR) 13:44:21
2 Thor Hæstad (NOR) 13:44:21
3 Espen Henrik Johansen (NOR) 13:44:21
4 Hans Helmenbakken (NOR) 13:46:42
5 Christian Solberg (NOR) 13:46:42
6 Michael Rathing (GER) 14:02:19
7 Thomas Uhl (GER) 14:02:19
8 Ole Albrechtsen (DEN) 14:17:19
9 Oliver Lysholm Haugen (NOR) 14:24:23
10 Lars Bredvold (NOR) 14:24:23
11 Knut Arne Siljuberg (NOR) 14:24:23
12 Ottar Farstad (NOR) 14:24:23
13 Lasse Gundersen (NOR) 14:24:23
14 Petter Sørensen (NOR) 14:24:23
15 Christopher Johansen (NOR) 14:24:23
16 Rober Grøndahl (NOR) 14:24:23
17 Helge Kolstad (NOR) 14:24:23
18 Stian Iuell (NOR) 14:24:23
19 Per Christian Haugen (NOR) 14:24:23
20 Rune Helgesen (NOR) 14:24:23
21 Sindre Næss (NOR) 14:24:23
22 Håvard Gullik Sørbø (NOR) 14:24:23
23 Øyvind Sørumshaugen Melvold (NOR) 14:24:23
24 Remy Dirks (NOR) 14:24:23
25 Jon Andreas Klokkehaug (NOR) 14:27:45
26 Ole Bjørn Smisethjell (NOR) 14:28:51
27 Gard Tønnesland (NOR) 14:32:19
28 Andreas Magnussen (NOR) 14:46:19
29 Gunnar Lødding (NOR) 14:49:19
30 Morten Andre Engen (NOR) 14:49:19
31 Anders Nilsen (NOR) 14:49:19

Trondheim-Oslo kvinner

Rank Name Time
1 Jorid Iren Ødegaard (NOR) 14:24:23
2 Kristin Weber (GER) 14:57:19
3 Siv Austad Hove (NOR) 17:52:39
4 Heleen Van Beek (NED) 18:08:31
5 Therese Langseth (NOR) 18:09:52
6 Fernanda Serpa Westgaard (BRA) 18:18:40
7 Anne-Berit Sandaune (NOR) 18:53:56
8 Britt Tømte Lund (NOR) 18:53:56
9 Melanie Behr (GER) 19:12:12
10 Isabella Pititto (NOR) 19:21:12
11 Ragnhild Torp (NOR) 19:21:12
12 Lara Wolleschensky (GER) 20:33:17
13 Lisa Alice Paus (GER) 20:33:17
14 Kjersti Okstad Kirkeby (NOR) 22:23:40
15 Anne Edelved (DEN) 22:39:37
16 Filiz Yigit (NED) 22:49:10
17 Silje Skrove (NOR) 22:58:15
18 Bente Strand (NOR) 23:06:49
19 Wenche Lien (NOR) 23:06:49
20 Wilma Jansen (NED) 24:05:40
21 Iwona Reuter (GER) 25:42:33
22 Kristin Wik (NOR) 26:42:40
23 Silje Vegheim (NOR) 27:02:46
24 Hedda Granli (NOR) 27:50:56
25 Madelen Stenberg (NOR) 27:50:56
26 Ane Sandaker Kvittingen (NOR) 28:33:56
27 Kristin Vollan (NOR) 30:54:52
28 Hilde Vollan (NOR) 30:54:52

Lillehammer-Oslo menn, topp 30

Rank Name Time
1 Fredrik Nordlien (NOR) 4:25:06
2 Frode Høyvik (NOR) 4:26:55
3 Frank Jakobsen (NOR) 4:26:55
4 Mikkel Kæregaard Olsson (DEN) 4:30:22
5 Rune Vidar Vestre (NOR) 4:30:22
6 Tor Erik Lindøe (NOR) 4:30:22
7 Jakob Jølstad (NOR) 4:30:22
8 Mathias Storm Mjelde (NOR) 4:30:22
9 Odin Farstad (NOR) 4:33:28
10 Christian Hasle (NOR) 4:34:56
11 Emil Sveen-Åsegård (NOR) 4:34:56
12 André Nygård (NOR) 4:34:56
13 Dag Solberg (NOR) 4:34:56
14 Hans Petter Bieker (NOR) 4:34:56
15 Fredrik Sommerfeldt (NOR) 4:34:56
16 Drago Bergholt (NOR) 4:34:56
17 Jonas Ringstad (NOR) 4:34:56
18 Leif Oddvin Jensen (NOR) 4:34:56
19 Stig Strømsem (NOR) 4:34:56
20 Sven Hegstad (NOR) 4:34:56
21 Anders Sætre (NOR) 4:34:56
22 Johan Gutzkow (NOR) 4:34:56
23 Ole Christian Wendel (NOR) 4:35:57
24 Herman Halfdansen (NOR) 4:38:10
25 Geir Zachariassen (NOR) 4:38:10
26 Morten Flobakk (NOR) 4:38:10
27 Kristian Solbrå (NOR) 4:38:10
28 Morten Engen (NOR) 4:38:10
29 Fredrik Nybråten (NOR) 4:38:10
30 Nikolai Hoholm (NOR) 4:38:10

Lillehammer-Oslo kvinner, topp 30

Rank Name Time
1 Britt Elin Farstad (NOR) 5:16:10
2 Heidi Holmen Ask (NOR) 5:16:10
3 Sissel Kulseth Østvold (NOR) 5:16:10
4 Anne Cathrine Helgesen (NOR) 5:16:10
5 Trude Solvang (NOR) 5:16:10
6 Sissel Vien (NOR) 5:16:10
7 Hanne Gro Korsvold (NOR) 5:16:10
8 Line Flaat (NOR) 5:16:10
9 Hege Galguften (NOR) 5:16:10
10 Live Kåsa Svarstad (NOR) 5:16:10
11 Karianne Strønen (NOR) 5:22:39
12 Ida Bøthun (NOR) 5:29:56
13 Katarina Utne (NOR) 5:43:58
14 Veronica Dalsnes (NOR) 5:44:23
15 Elin Bergan (NOR) 5:48:54
16 Yngvill Oen (NOR) 6:00:31
17 Synne Garder Pedersen (NOR) 6:00:31
18 Mette Liset (NOR) 6:02:36
19 Amanda Borge Byrkjeland (NOR) 6:02:36
20 Ingvild Bøe (NOR) 6:07:20
21 Amalie Solberg (NOR) 6:11:01
22 Christine Køster (NOR) 6:18:40
23 Line Andreassen (NOR) 6:18:58
24 Nina Bjerkely (NOR) 6:18:58
25 Sara Nygaard (NOR) 6:22:07
26 Siv Fosshaug (NOR) 6:22:07
27 Lene Gekko Pettersen (NOR) 6:22:07
28 Cecilie Raasok (NOR) 6:22:07
29 Ingunn Marie Baastad (NOR) 6:22:07
30 Marion Isabel Norum (NOR) 6:22:07
31 Monika Holth (NOR) 6:22:08
32 Linda Lønmo Andersen (NOR) 6:22:08
33 Hanne Tuft (NOR) 6:22:08

Hamar-Oslo menn, topp 30

Rank Name Time
1 Christian Young (NOR) 3:04:45
2 Jørgen Thorshaug-Wang (NOR) 3:04:45
3 Robert Austnes (NOR) 3:04:45
4 Snorre Gryte (NOR) 3:06:19
5 Kristian Hartz Elsetrønningen (NOR) 3:06:19
6 Colin Furmston (AUS) 3:06:19
7 Per Allan Johanson (NOR) 3:06:34
8 Kim Haugen Søjdis (DEN) 3:45:04
9 Eskil Næss Hagen (NOR) 3:45:04
10 Espen Steiro (NOR) 3:47:00
11 Marius Kristansen (NOR) 3:51:50
12 Haakon Lunde (NOR) 3:59:36
13 Kay Granlund (NOR) 3:59:36
14 Erik Bolstad (NOR) 3:59:36
15 Ståle Rossdal (NOR) 3:59:36
16 Bengt Ove Sannes (NOR) 4:03:17
17 Fredrik N. Pedersen (NOR) 4:04:47
18 Arne Noren Ugland-Trønnes (NOR) 4:04:47
19 Hans Jørgen Groth (NOR) 4:08:55
20 Sigbjørn Odden (NOR) 4:08:55
21 Thomas Johansen (NOR) 4:08:55
22 Petter Lende (NOR) 4:08:55
23 Arne Frostad (NOR) 4:08:55
24 Jan Mikkelrud (NOR) 4:08:55
25 Morten Johannessen (NOR) 4:09:56
26 Martin Johannessen (NOR) 4:09:56
27 Kim Vestli (NOR) 4:25:26
28 Walter Sørvik (NOR) 4:25:26
29 Roy Arve Eriksen (NOR) 4:25:26
30 Lars Ottersen (NOR) 4:25:26

Hamar-Oslo kvinner

Rank Name Time
1 Tessa Odden (NOR) 4:08:55
2 Kine Dirro Bøhlerengen (NOR) 4:08:55
3 Line Arnesen (NOR) 4:08:55
4 Lee Frayne (NOR) 4:08:55
5 Siv Ødegaard (NOR) 4:22:00
6 Yvonne Grønhaug (NOR) 4:25:26
7 Linn Rogne (NOR) 4:25:26
8 Vigdis Andreassen (NOR) 4:25:26
9 Bente Skjellaug (NOR) 4:25:26
10 Barbro Molnes (NOR) 4:25:26
11 Marianne Øvrebø (NOR) 4:43:31
12 Anja Østegården (NOR) 4:43:31
13 Marianne Lund Østhagen (NOR) 4:45:18
14 Tina Kasseth (NOR) 5:12:11
15 Iselin Sørum (NOR) 5:36:52
16 Alice Grindheim (NOR) 5:36:52
17 Bente Sørum (NOR) 5:36:52
18 Magdalena Kwarta (NOR) 5:36:52
19 Katarina Luiza Johansen (NOR) 6:22:31
20 Anette Bjerkrheim Folberg (NOR) 6:22:31
21 Gunn Sørmo (NOR) 6:28:07
22 Gerd Aslaksen (NOR) 6:28:51
23 Oksana Alvarado (NOR) 6:38:16

Eidsvoll-Oslo menn, topp 30

Rank Name Time
1 Oscar Tassinari (NOR) 1:25:06
2 Johan Grundnes (NOR) 1:25:06
3 Fredrik Gulbrandsen (NOR) 1:25:06
4 Itri Amazigh (NOR) 1:25:06
5 Jarle Dreierstad (NOR) 1:25:06
6 Kenneth Stokke (NOR) 1:25:06
7 Mattis Johannessen (NOR) 1:25:06
8 Ole Kristian Sogn Evju (NOR) 1:25:06
9 Tommy Kristiansen (NOR) 1:30:09
10 Dag Grøndalen (NOR) 1:30:09
11 Hans Petter Stenberg (NOR) 1:30:09
12 Brede Løvlien (NOR) 1:30:09
13 Alvind Nordmarken (NOR) 1:30:09
14 Christian De Raad Ness (NOR) 1:30:57
15 Ole Morten Thorsvik (NOR) 1:34:33
16 Finn Christensen (NOR) 1:36:21
17 Geir Holmsen (NOR) 1:36:21
18 Erik Hedvald Nilsen (NOR) 1:36:21
19 William Hedvald Dobbe (NOR) 1:36:21
20 Jonas Sandmoen Svendsen (NOR) 1:36:21
21 Marius Olsby (NOR) 1:42:58
22 Joachim Solvang (NOR) 1:45:09
23 Mikael Erlandsen (NOR) 1:46:05
24 Fredrik Skogstad (NOR) 1:47:20
25 Asle Hellesnes (NOR) 1:47:22
26 Lars Christian Myran (NOR) 1:48:18
27 Anders Kiær Holter (NOR) 1:48:18
28 Lars Erik Johannessen (NOR) 1:48:18
29 Christopher Vårdal (NOR) 1:49:11
30 Ronny Gregersen (NOR) 1:51:55

Eidsvoll-Oslo kvinner

Rank Name Time
1 Ida Skundberg (NOR) 1:42:58
2 Silje Nilo (NOR) 1:49:11
3 Maria Grimsgård (NOR) 1:49:11
4 Lene Christina N. Kleiven (NOR) 1:53:11
5 Siv Antonsen (NOR) 1:58:56
6 Bente Christensen (NOR) 2:01:59
7 Molly Mccarthy (NOR) 2:02:01
8 Turid Skjerve (NOR) 2:06:52
9 Emilie Kehlet (NOR) 2:20:13
10 Marianne Gjerstad (NOR) 2:27:11

Om

Verdens lengste og eldste turritt er Trondheim – Oslo. Dette er tursyklingens største klassiker. Kampen mot deg selv og elementene er en opplevelse for livet. Styrkeprøven har vært kjørt hvert år bortsett fra coronaårene 2020/2021 siden 1967 og i 2023 arrangeres rittet for 56. gang.

Du starter på torget i Trondheim, midt i sentrum. Adressen til torget er Munkegata, 7013 Trondheim. Derfra kjøres Munkegata over torget og til venstre bort til Prinsens gate og setter kurs mot Oslo.

Målområdet for rittet er Vallhall Arena, Dronning Margretes Vei 11, 0663 Oslo. I målområdet vil man finne alt man trenger når man har syklet Styrkeprøven, bl.a. vil man bli servert et lett måltid, samt en kafé, WC og garderobe med dusjmuligheter og et hvileområde med madrasser og tepper. I tillegg vil det inne i hallen være plassert et rittkontor hvor man vil kunne få hjelp til å bestille taxi, hente årsmedaljer/diplom og andre ting du måtte lure på.

Hjemmeside

Løypekart

Værmelding

Tidligere vinnere Trondheim-Oslo

År Vinnertid Klubb/Lag
2002 14:52:57 SK Rye
2003 13:41:46 SK Rye
2004 13:34:29 SK Rye
2005 13:28:48 SK Rye
2006 14:02:53 SK Rye
2007 13:41:55 SK Rye
2008 13:34:18 SK Rye
2009 12:51:04 Team Velo Club Zoncolan
2010 13:53:04 CK Victoria[3]
2011 13:17:58 SSRT
2012 13:57:54 SK Rye
2013 13:49:00 Team Atea Pro Aktiv
2014 13:27:51 Team Atea Pro Aktiv
2015 13:49:17 SK Rye
2016 13:15:47 SK Rye
2017 13:32:29 Trønderekspressen
2018 13:57:48 Trønderekspressen
2019 13:59:01 Trønderekspressen
2020 Avlyst pga. koronaviruspandemien[4]
2021 Avlyst pga. koronaviruspandemien[5]
2022 14:45:43 Trønderekspressen

Reskordutvilking

Flere resultater

Alle resultater