Sport på TV | Diamond League Eugene | Bislett Games | Giro d'Italia | Tour of Norway | Ishockey VM | Roland Garros | Norway Chess| Alle resultater

Resultater Tyrkia Rundt 2024

Lignende saker

Startliste, etappeprofiler og resultater for Tyrkia Rundt som arrangeres fra 21. til 28. april 2024.

Publisert 26. april 2024 i Resultater

Tyrkia Rundt 2024

Tour of Turkey

59. utgave

Etapperitt over åtte etapper (2.Pro)

Dato

21. – 28. oktober

Sted

Tyrkia

Startliste

Hjemmeside

På TV

Rittet sendes på Eurosport

Sykkel på TV

Resultater – etappe for etappe

21. april, etappe 1: Alanya-Antalya

Liveoppdateringer

22. april, etappe 2: Kemer-Kalkan

Liveoppdateringer

23. april, etappe 3: Fethiye-Marmaris

Liveoppdateringer


24. april, etappe 4: Marmaris-Bodrum

Liveoppdateringer


25. april, etappe 5: Bodrum-Kusadasi

Liveoppdateringer


26. april, etappe 6: Kusadasi-Manisa

Liveoppdateringer


27. april, etappe 7: Izmir-Izmir

Liveoppdateringer


28. april, etappe 8: Istanbul-Istanbul

Liveoppdateringer

Om Tyrkia Rundt

The Presidential Cycling Tour of Turkey (TurkishCumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu) is a professional road bicycle racing stage race held annually in Turkey since 1963.

In 2005 the race became part of the UCI Europe Tourrated as a 2.2 event, before being upgraded to 2.1 in 2008, and then to 2.HC for the 2010 edition. The race became part of the UCI World Tour in 2017, and was relegated to the newly formed UCI ProSeries in 2020. In 2023, it was again again relegated to a 2.1 event on the UCI Europe Tour.

Tidligere vinnere Tyrkia Rundt

Resultater 2023:

Year Country Rider Team
1963  Turkey Rifat Çalışkan
1964  Turkey Hasan Kılıç
1965  Turkey Rifat Çalışkan
1966  Bulgaria Ivan Bobekov
1967  Bulgaria Dimitar Kotev
1968  Soviet Union Alexandre Kulibin USSR National Team
1969  Soviet Union Gainan Saidkhuzhin USSR National Team
1970  Bulgaria Slavcho Nikolov
1971  Romania Constantin Ciocan
1972  Poland Andrzej Karbowiak
1973  Turkey Ali Hüryılmaz Turkish National Team
1974  Turkey Seyit Kirmizi Turkish National Team
1975  Turkey Ali Hüryılmaz Turkish National Team
1976  Soviet Union Vladimir Osokin USSR National Team
1977  Soviet Union Vladimir Shapovalov USSR National Team
1978  Czechoslovakia Vlastibor Konečný
1979  Czechoslovakia Jiří Škoda
1980  Soviet Union Youri Kachirin USSR National Team
1981  Bulgaria Grozyo Kalchev
1982  Poland Zbigniew Szczepkowski
1983  Romania Mircea Romascanu
1984  Bulgaria Nentcho Staykov
1985  Poland Mieczyslaw Poreba
1986  Poland Jerzy Swinoga
1987  Soviet Union Alexander Krasnov USSR National Team
1988  Bulgaria Igor Nechayev
1989  Greece Kanellos Kanellopoulos
1990  Soviet Union Vitali Tolkatchev
1991  Czechoslovakia Róbert Glajza
1992  Germany Stefan Steinweg
1993  Bulgaria Ivan Stanchev
1994  Poland Krystian Zajdel
1995  Kazakhstan Andrei Kivilev Festina–Lotus
1996  Bulgaria Dimitar Dimitrov
1997  Egypt Kholefy El Sayed
1998  Turkey Erdinç Doğan Turkish National Team
1999  Turkey Erdinç Doğan Turkish National Team
2000  Kazakhstan Sergey Lavrenenko
2001  Turkey Mert Mutlu Brisaspor
2002  Iran Ghader Mizbani Telekom Malaysia Cycling Team
2003  Turkey Mert Mutlu Turkish National Team
2004  Iran Ahad Kazemi Giant Asia Racing Team
2005  Bulgaria Svetoslav Tchanliev Cycling Club Bourgas
2006  Iran Ghader Mizbani Brisaspor
2007  Bulgaria Ivailo Gabrovski Storez Ledecq Materiaux
2008  Spain David García Dapena Karpin–Galicia
2009  South Africa Daryl Impey Barloworld
2010  Italy Giovanni Visconti ISD–NERI
2011  Russia Alexander Efimkin Team Type 1–Sanofi Aventis
2012  Kazakhstan Alexsandr Dyachenko Astana
2013  Eritrea Natnael Berhane Team Europcar
2014  Great Britain Adam Yates Orica–GreenEDGE
2015  Croatia Kristijan Đurasek Lampre–Merida
2016  Portugal José Gonçalves Caja Rural–Seguros RGA
2017  Italy Diego Ulissi UAE Team Emirates
2018  Spain Eduard Prades Euskadi–Murias
2019  Austria Felix Großschartner Bora–Hansgrohe
2020 No race due to COVID-19 pandemic
2021  Spain José Manuel Díaz Delko
2022  New Zealand Patrick Bevin Israel–Premier Tech

Flere resultater

Alle resultater