Sport på TV | Nordisk Mesterskap friidrett | Diamond League Rabat | Giro d'Italia | Ishockey VM | PGA Championship| Alle resultater

Resultater Ulriken Opp 2023

Lignende saker

Startlister, informasjon og resultater fra Ulriken Opp som arrangeres lørdag 20. mai 2023.

Publisert 20. mai 2023 i Resultater

Ulriken Opp 2023

Dato

20. mai

Sted

Ulriken, Bergen – Vestland

Startliste

Resultater

Alle resultater Grieg Oppstemten Opp

Menn topp 10

1 Thorbjørn Thorsen Ludvigsen Varegg Fleridrett M35/39 16:08 00:00
2 Joel Dyrhovden Samnanger IL M23/34 16:33 00:25
3 Halfdan-Emil Færø Varegg Fleridrett M23/34 16:38 00:30
4 Anders Kjærevik BFG Bergen Løpeklubb / Salomon M35/39 17:20 01:12
5 Espen Roll Karlsen Gneist, IL / JSL Shipping M23/34 17:57 01:49
6 Jens Dybvik BFG Bergen Løpeklubb M35/39 18:00 01:52
7 Fredrik Halland Mathopen M23/34 18:39 02:31
8 Ronny Børsheim BFG Bergen Løpeklubb M40/44 18:47 02:39
9 Andreas Fleten Nielsen Varegg Fleridrett M23/34 18:54 02:46
10 Tristan Kahrs Guldbrandsen Viking, TIF M16/17 18:58 02:50

Kvinner topp 10

1 Karoline Holsen Kyte Førde IL K23/34 18:14 00:00
2 Nora Markhus Stord IL K23/34 19:20 01:06
3 Målfrid Hermansen BFG Bergen Løpeklubb K45/49 22:24 04:10
4 Bahereh Ganji Bergen K45/49 22:53 04:39
5 Kristin Eidsheim Sønnesyn Vossevangen CK K23/34 23:02 04:48
6 Maria Klakegg Skei I Jølster K14/15 23:03 04:49
7 Camilla Sagstad Fyllingsdalen K40/44 23:23 05:09
8 Anne Cecilie Lian Bergen K23/34 23:29 05:15
9 Kristiane Antczak Bjerregaard Krødsherad IL K16/17 24:23:00 06:09
10 Marianne Nesbø Ådland FRI IL K50/54 24:37:00 06:23

Alle resultater Montana Classic

Menn topp 10

1 Elijas Schüz Montana Mosjon mann – rangering 18:49 00:00
2 Geir Idland Veidekke Bygg Mosjon mann – rangering 18:50 00:01
3 Thor Sleveland Bergen Mosjon mann – rangering 18:55 00:06
4 Michal Skrzypczak Fana Mosjon mann – rangering 19:16 00:27
5 Brede Pedersen Team Korgen Mosjon mann – rangering 19:49 01:00
6 Jan Helge Olsen Fyllingsdalen Mosjon mann – rangering 20:12 01:23
7 Oliver Galleberg Fana Mosjon mann – rangering 20:42 01:53
8 Roar Førland Fjell Mosjon mann – rangering 20:47 01:58
9 Kjetil Idland Gjesdal IL Mosjon mann – rangering 20:58 02:09
10 Kristian Hernæs Bjølsen Skyrunners Mosjon mann – rangering 21:09 02:20

Kvinner topp 10

1 Annette Kleppe Frekhaug Mosjon kvinne – rangering 20:29 00:00
2 Marianne Landro Bergen Mosjon kvinne – rangering 22:05 01:36
3 Eva Nordnes BFG Bergen Løpeklubb Mosjon kvinne – rangering 22:11 01:42
4 Ranveig Seim Brekke Odda IL Mosjon kvinne – rangering 22:14 01:45
5 Karen Wærdahl Straumsgrend Mosjon kvinne – rangering 22:33 02:04
6 Jana B. Berge Kleppestø Mosjon kvinne – rangering 22:45 02:16
7 Kristine Svendsen Skår Sandsli Mosjon kvinne – rangering 23:29 03:00
8 Oda Elisabeth Knudsen Turnstone IL Mosjon kvinne – rangering 23:30 03:01
9 Unni Andersen Bønes Løpegruppe Mosjon kvinne – rangering 23:53 03:24
10 Amalie Skjerdal Langøen Laksevåg Mosjon kvinne – rangering 24:04:00 03:35

Alle resultater Stormfuglen Trail

Menn topp 10

1 Stian Angermund Varegg Fleridrett M35/39 27:43:00 00:00
2 Anders Kjærevik BFG Bergen Løpeklubb / Salomon M35/39 29:28:00 01:45
3 Callum Smith Team Drevelin M23/34 29:57:00 02:14
4 Håvard Klakegg Jølster IL M20/22 31:07:00 03:24
4 Jonas Iversen Lilleskare BFG Bergen Løpeklubb M14/15 31:07:00 03:24
6 Tor Johan Nedreberg Askeland Varegg Fleridrett M23/34 32:42:00 04:59
7 André Aasen BFG Bergen Løpeklubb M23/34 33:43:00 06:00
8 Vegard Austevoll Kalandseid IL M23/34 34:15:00 06:32
9 Ole-Petter Storeide Fiskå IL M23/34 34:29:00 06:46
10 Bjarne Andreas Bakke Fjellgeitene M50/54 34:30:00 06:47

Kvinner topp 10

1 Anita Iversen Lilleskare BFG Bergen Løpeklubb K45/49 33:58:00 00:00
2 Tine Alfstad Olsen TIF Viking Langrenn K18/19 34:21:00 00:23
3 Ane BREKKE Førde IL / Førde IL Friidrett K23/34 40:11:00 06:13
4 Mathea Galleberg Fana K16/17 41:15:00 07:17
5 Caroline Christie Varegg Fleridrett / Fjellgeitene K45/49 41:29:00 07:31
6 Kristin Madsen Klokkeide Fjellgeitene K35/39 41:42:00 07:44
7 Marianne Straume Varegg Fleridrett / Varegg/Fjellgeitene K55/59 41:53:00 07:55
8 Solveig Haugland Uskedal IL K23/34 43:15:00 09:17
9 Maria Bøe Svardal Florvåg K23/34 43:16:00 09:18
10 Julia Vonheim Bergen K23/34 44:06:00 10:08

Om løpet

Ulriken Opp består av 3 forskjellige løyper. Grieg Oppstemten Opp, samt Drevelin Stormfuglen Trail og Montana Classic.
Grieg Oppstemten Opp -> se mer info egen arkfane

Drevelin Stormfuglen Trail er et stiløp med start på Montana og mål på Ulrikens topp. Dette løpet er 5.3K og går i terrenget rundt på Landåsfjellet – på sti, grus, terreng og opp og ned (mest opp). Det er fellesstart fra Montana klokken 1230 (nærmere løype beskrivelse, – kommer)
Montana Classic starter også på Montana og går opp grusvegen og rett opp sherpatrappene til Ulriken (dette er klassikeren som vi startet opp med i 2007. Her er det Mosjons – og Trim/Familie deltakelse). Mosjonsklassen starter klokken 1200 (fellesstart). Trim klassen kan starte når de er klar, men helst i tiden klokken 1000 – (og før) 1200.

Hjemmeside

Værvarsel

Flere resultater

Alle resultater