Sport på TV | Fotball EM | Sykkel NM Bodø | Veteran NM friidrett | NM Friidrett Sandnes | Tour de France| Alle resultater

Resultater Ulriken Opp 2024

Lignende saker

Startlister, informasjon og resultater fra Ulriken Opp som arrangeres lørdag 25. mai 2024.

Publisert 25. mai 2024 i Resultater

Ulriken Opp 2024

Dato

25. mai

Sted

Ulriken, Bergen – Vestland

Startliste

Resultater

Menn, topp 10

1 Glenn Håberg Oslo Mosjon mann – rangering 16:18 00:00
2 Tor Bjørnstad-Tuveng Tynset IF Mosjon mann – rangering 16:48 00:30
3 Preben Morken NH Taxi Mosjon mann – rangering 17:32 01:14
4 Tore Johansen Bergen Mosjon mann – rangering 17:56 01:38
5 Bjart Are Hellen Fjellgeitene Mosjon mann – rangering 18:08 01:50
6 Geir Idland Ålgård Mosjon mann – rangering 18:27 02:09
7 Philip Bjørnstad-Tuveng Tynset IF Mosjon mann – rangering 18:34 02:16
8 Thor Modalsli Bergen Mosjon mann – rangering 18:49 02:31
9 Jan Helge Olsen Varegg Fleridrett / Varegg Mosjon mann – rangering 19:01 02:43
10 Martin Aadland Duet Audio As Mosjon mann – rangering 19:02 02:44

Kvinner, topp 10

1 Live Færø Linde Varegg Fleridrett Mosjon kvinne – rangering 19:17 00:00
2 Maria Bøe Svardal Florvåg Mosjon kvinne – rangering 20:54 01:37
3 Marianne Landro Bergen Mosjon kvinne – rangering 21:51 02:34
4 Ranveig Seim Brekke Odda IL Mosjon kvinne – rangering 22:28 03:11
5 Jana B. Berge Kleppestø Mosjon kvinne – rangering 23:38 04:21
6 Oda Elisabeth Knudsen Turnstone Mosjon kvinne – rangering 23:44 04:27
7 Rikke Færø Linde Varegg Fleridrett Mosjon kvinne – rangering 24:01:00 04:44
8 Corina Guder Bergen Mosjon kvinne – rangering 24:17:00 05:00
8 Karen  Christine Wærdahl BFG Bergen Løpeklubb Mosjon kvinne – rangering 24:17:00 05:00
10 Emilie Bentzob Bergen Mosjon kvinne – rangering 24:35:00 05:18

Menn, topp 10

1 Thorbjørn Ludvigsen Varegg Fleridrett / Team Drevelin M35/39 15:48 00:00
2 Joel Dyrhovden Samnanger M35/39 16:04 00:16
3 Tor Naustdal Helgheim Equinor BIL M23/34 17:54 02:06
4 Matthieu Drilhon Saint-Cloud M20/22 17:55 02:07
5 Daniel Gerald Kane GTI Friidrettsklubb M35/39 18:30 02:42
6 Jens Dybvik BFG Bergen Løpeklubb M35/39 18:31 02:43
6 Espen Roll Karlsen Gneist, IL M23/34 18:31 02:43
8 Andreas Fleten Nielsen Varegg Fleridrett / Varegg M23/34 18:35 02:47
9 Håvard Klakegg Jølster IL M20/22 18:37 02:49
10 André Lenningsvik Varegg Fleridrett M23/34 19:01 03:13

Kvinner, topp 10

1 Eli Anne Dvergsdal Fana IL K23/34 21:14 00:00
2 Leni Økland BFG Bergen Løpeklubb K35/39 21:38 00:24
3 Maren N. Bjerkestrand Bergen K23/34 21:58 00:44
4 Nora Markhus Stord IL K23/34 22:08 00:54
5 Bahereh Ganji Bergen K45/49 22:42 01:28
6 Rebekka Bjerk Bergen K23/34 24:03:00 02:49
7 Gyrid Øygard Jølster IL K23/34 24:10:00 02:56
8 Anne Cecilie Lian Bergen K23/34 24:18:00 03:04
9 Helene Morken Bønes K23/34 24:30:00 03:16
10 Anne Line Johannesen Fana IL K65/69 28:34:00 07:20

Menn, topp 10

1 Thorbjørn Ludvigsen Team Drevelin M35/39 28:39:00 00:00
2 Per-Christian Færøvik Grieg Varegg Fleridrett M23/34 29:08:00 00:29
3 Erland Eldrup Bergen M23/34 29:47:00 01:08
4 Callum Smith Varegg Fleridrett / Team Drevelin M23/34 30:33:00 01:54
5 Arne Kalland-Olsen Haugesund M23/34 31:52:00 03:13
6 Espen Roll Karlsen Gneist, IL M23/34 33:19:00 04:40
7 Bjarne Andreas Bakke Fjellgeitene M50/54 33:30:00 04:51
8 Henrik Angermund Varegg Fleridrett / Slettenfest 08. Juni 2024 M40/44 34:12:00 05:33
9 Andreas Fleten Nielsen Varegg Fleridrett / Varegg M23/34 34:16:00 05:37
10 Chris Andre Midttveit Bryne M23/34 34:17:00 05:38

Kvinner, topp 10

1 Tine Alfstad Olsen Viking, TIF / Langrenn K18/19 35:12:00 00:00
2 Eli Anne Dvergsdal Fana IL K23/34 37:01:00 01:49
3 Iga Kopiec BFG Bergen Løpeklubb K23/34 38:25:00 03:13
4 Nora Markhus Stord IL K23/34 40:53:00 05:41
5 Kristin Madsen Klokkeide Fjellgeitene K35/39 41:47:00 06:35
6 Maria Erichsen Øverland Bergen K23/34 43:41:00 08:29
7 Marianne Hagesæther Oslo K35/39 44:40:00 09:28
8 Caroline Christie Varegg Fleridrett / Fjellgeitene K45/49 44:56:00 09:44
9 Marianne Straume Varegg Fleridrett / Fjellgeitene K55/59 44:59:00 09:47
10 Ragna Strømman Nesttun K45/49 47:26:00 12:14

Menn

1 Julian Vinkler-Hansen Bergen Trekkhundklubb Mosjon mann – rangering 15:20 00:00
2 Anders Søyland Viking, TIF Mosjon mann – rangering 16:05 00:45
3 Aleksander Ek Ask og Veronica Ultraløp-Klubb Mosjon mann – rangering 19:21 04:01

Kvinner

1 Janne Vinkler Rasmussen Bergen Trekkhundklubb Mosjon kvinne – rangering 23:08 00:00
2 Synnøve Thue Refsdal Bergen Trekkhundklubb Mosjon kvinne – rangering 26:23:00 03:15

Om løpet

Ulriken Opp består av 3 forskjellige løyper;
Grieg Oppstemten Opp, samt Drevelin Stormfuglen Trail og Montana Classic.

Grieg Oppstemten Opp
starter klokken 1030 fra Ulriksbanen nedre stasjon. Løypen fortsetter opp Skotbergkleivane til Montana og fortsetter opp til «Store steinen» og Oppstemten. Målgang på Ulrikstoppen (øvre stasjon Ulriksbanen)
Her er det enkeltstarter ( 10 sekunders intervaller)

Drevelin Stormfuglen Trail
er et stiløp med start på Montana og mål på Ulrikens topp. Dette løpet er 5.4K og går i terrenget rundt på Landåsfjellet – på sti, grus, terreng og opp og ned (mest opp).
Det er fellesstart fra Montana klokken 1130 (nærmere løype beskrivelse, – kommer)

Montana Classic
starter på Montana og går opp grusvegen og opp «Oppstemten» til Ulriken (dette er klassikeren som vi startet opp med i 2007. Her er det Mosjons – og Trim/Familie deltakelse).
Mosjonsklassen starter klokken 1200 (fellesstart).

Hjemmeside

Løypekart

Grieg Oppstemten

Drevelin Stormfuglen Trail

Værvarsel

Flere resultater

Alle resultater