Sport på TV | Sveits Rundt | EM friidrett Roma | Fotball EM | US Open golf | Birkebeinerløpet | Styrkeprøven | Tyrvinglekene| Alle resultater

Resultater Ungdomsbirken J12 2023

Lignende saker

Resultater fra Ungdomsbirken J12 søndag 19. mars 2023.

Publisert 19. mars 2023 i Resultater

Ungdomsbirken J12 2023

Alle klasser i Ungdomsbirken 2023

Pl Stnr Deltaker Klubb Sjusjøen Sagmyra Kubruveita Forvarsel Tid
39185 Celine Aas GUI SK 0:18:51.5 0:46:08.3 0:58:40.0 1:04:20.0 1:10:42.4
39186 Kristina Aasebø Kjelsås IL 0:14:39.7 0:36:13.0 0:46:46.5 0:51:28.5 0:56:52.3
39073 Maja Agner Matheson IL Jardar 0:16:54.7 0:40:40.9 0:52:44.1 0:58:45.0 1:05:09.8
39074 Sigrid Oldervik Andersen Bækkelaget sportsklubb 0:18:02.8 0:44:16.5 0:57:00.3 1:03:02.9 1:09:30.2
39187 Ella Sofie Andreassen Lyn Ski 0:17:00.9 0:42:32.1 0:54:10.6 0:59:41.7 1:05:45.7
39188 Christine Angell Øvrevoll Hosle IL 0:21:00.6 0:53:50.9 1:09:28.1 1:16:53.5 1:24:28.2
39075 Martine Krogh Ankarstrand Haslum IL 0:16:21.0 0:39:28.3 0:50:47.6 0:56:21.6 1:02:28.6
39189 Oda Solbakken Barli Moelven IL 0:18:04.2 0:45:16.1 0:58:21.2 1:03:58.9 1:10:15.7
39076 Selma Emilie Bergman Asker Skiklubb 0:17:55.0 0:44:03.3 0:56:42.5 1:03:25.4 1:10:20.6
39077 Celine Marie Bjelland Lyn Ski 0:15:47.8 0:39:21.6 0:50:52.8 0:56:02.0 1:02:00.8
39078 Eline Bjerke Røa IL 0:16:32.2 0:40:47.1 0:52:41.8 0:58:06.4 1:04:03.1
39195 Alma Fjeld Bjonviken Årvoll IL 0:14:25.1 0:36:09.7 0:46:42.8 0:51:42.2 0:57:22.8
39196 Emma Gustavsen Bjørgum Bjerke IL Ski 0:16:33.4 0:40:54.4 0:52:54.4 0:58:34.8 1:04:31.9
39079 Nikoline Bjørnenak Gjelleråsen IF 0:15:41.3 0:38:04.2 0:49:03.1 0:54:10.6 0:59:52.1
39192 Oda Blankholm-Vartdal ØHIL 0:20:14.0 0:52:08.8 1:08:59.5 1:16:41.3 1:24:24.5
39085 Liv Andrea Bø Aune Fossum IF 0:17:10.5 0:42:22.5 0:54:40.1 1:00:27.2 1:06:32.2
39081 Alma Strand Bolstad Asker Skiklubb 0:14:24.7 0:35:28.3 0:45:54.2 0:50:50.3 0:56:25.9
39086 Julie Børresen GUI SK 0:18:30.0 0:44:26.3 0:56:54.7 1:02:30.9 1:08:38.1
39082 Celine Amlie Brenna Idrettslaget Try 0:14:48.6 0:36:31.7 0:47:07.7 0:52:15.9 0:58:11.1
39084 Christine Elise Bye Aabel Haslum IL 0:18:10.0 0:45:18.8 0:58:37.2 1:05:26.1 1:12:14.5
39216 Anna Dølven 0:17:43.8 0:44:13.9 0:58:05.8 1:04:53.2 1:12:04.5
39087 Erika Engen Eliassen Lyn Ski 0:14:24.5 0:36:36.2 0:47:35.8 0:52:18.2 0:57:48.3
39088 Lykke Elle-Dietrichson Lyn Ski 0:16:49.9 0:40:24.6 0:52:07.2 0:57:42.8 1:03:51.0
39089 Signe Engen Scheinert Lyn Ski 0:16:10.0 0:40:40.6 0:52:03.8 0:57:31.7 1:03:26.3
39090 Alva Ertresvåg Koll IL 0:17:34.6 0:44:31.9 0:57:17.8 1:02:48.1 1:09:38.8
39091 Ine Johnsen Fisknes Asker Skiklubb 0:18:55.5 0:44:07.7 0:56:37.5 1:02:46.3 1:09:12.2
39092 Mia Fjeldheim Skjerven Lyn Ski 0:15:11.0 0:37:35.0 0:48:39.0 0:53:31.2 0:59:11.8
39093 Mathilde Flesjø Tollofsen GUI SK 0:17:57.3 0:45:04.2 0:57:14.2 1:03:39.7 1:10:31.5
39094 Una Fossum-Skilhagen Øvrevoll Hosle Idrettslag 0:21:01.6 0:53:51.1 1:09:31.0 1:16:54.8 1:24:31.6
39095 Helena Fougner Bugge Heming 0:17:29.2 0:42:51.6 0:55:04.3 1:01:00.1 1:07:23.3
39197 Sofie Garfalk ØHIL 0:20:17.3 0:52:07.5 1:08:58.4 1:16:46.3 1:24:24.7
39096 Margrethe Gillesen Høy Lyn Ski 0:18:58.5 0:47:04.0 1:01:15.4 1:08:30.8 1:15:48.8
39097 Ida Berge Gjellestad Koll 0:13:46.2 0:34:44.8 0:45:02.7 0:49:37.2 0:54:51.8
39098 Cornelia Golden TRY IL 0:19:45.5 0:49:20.2 1:04:04.6 1:11:40.5 1:18:30.2
39198 Alma Gramstad Øvrevoll Hosle IL 0:18:01.3 0:44:24.7 0:57:13.4 1:03:02.1 1:09:40.9
39099 Julie Granaas Åsen IL 0:20:37.4 0:51:22.6 1:04:21.2 1:10:22.2 1:16:28.9
39100 Solveig Grøthe Gjelleråsen IF Ski 0:14:05.1 0:35:37.3 0:46:29.8 0:51:27.1 0:56:54.8
39112 Alma Haavaag Haakonsen GUI SK 0:17:49.8 0:44:05.7 0:56:55.7 1:02:24.7 1:08:54.7
39113 Silja Håkonsen Koteng Fet skiklubb 0:17:29.5 0:42:51.5 0:55:07.3 1:01:15.7 1:07:49.9
39101 Idun Stenvold Halmø Lyn Ski 0:14:35.4 0:36:07.0 0:46:50.8 0:51:46.8 0:57:23.6
39102 Emmy Katrine Halvorsen Lyn Ski 0:14:28.8 0:35:38.4 0:45:44.3 0:50:19.8 0:55:29.0
39103 Michelle Halvorsen GUI SK 0:19:34.1 0:48:11.5 1:01:41.7 1:07:52.8 1:14:30.6
39199 Kristin Haug Lillehammer Skiklub 0:13:17.4 0:33:17.1 0:43:19.7 0:47:37.9 0:52:42.0
39210 Mia Haug 0:17:15.5 0:46:00.7 0:59:57.6 1:06:49.0 1:13:46.4
39104 Louise Helene Hegstad Fossum 0:16:19.1 0:40:11.3 0:51:28.7 0:56:30.8 1:02:21.8
39105 Maiken Kaggerud Helland Fossum IF 0:14:30.0 0:36:08.0 0:46:27.8 0:51:02.2 0:56:16.3
39106 Rikke Krüger Henningsen Fossum 0:15:20.2 0:38:36.5 0:50:06.5 0:55:13.0 1:01:11.0
39107 Jennie Herstad Teigen Røa IL 0:14:33.7 0:36:34.6 0:47:05.5 0:52:02.7 0:57:45.4
39108 Anneken Holberg HEMING IL 0:14:09.9 0:35:02.0 0:45:24.6 0:49:55.1 0:55:23.5
39110 Anna Husnes Lillehammer Skiklub 0:13:35.3 0:34:23.6 0:44:02.4 0:48:23.6 0:53:14.1
39114 Ella Hjorthaug Ishoel Skedsmo Skiklubb 0:17:11.7 0:43:35.5 0:55:44.8 1:01:37.0 1:07:52.7
39193 Amalie Jacobsen Gjelleråsen IF Ski 0:20:47.4 0:50:56.7 1:05:00.0 1:11:57.9 1:18:52.7
39115 Eira Jacobsen-Sjue Nittedal IL 0:15:08.5 0:37:41.8 0:48:35.9 0:53:22.1 0:58:45.7
39116 Celine Jeistad Lismarka Skilag 0:16:42.4 0:40:33.6 0:52:47.1 0:58:04.3 1:04:08.8
39117 Emma Minge Johannesen Nesodden IF Ski 0:14:28.6
39118 Milla Minge Johannesen Nesodden IF Ski 0:14:52.3
39119 Hermine Johansen Heming 0:17:32.2 0:43:19.0 0:56:28.4 1:02:38.0 1:09:08.2
39120 Ingrid Strøm Juliussen Runar IL 0:16:26.9 0:40:34.5 0:52:32.6 0:58:20.9 1:04:23.2
39121 Vårin Kjøsen HEMING IL 0:16:42.1 0:42:34.8 0:54:26.1 1:00:19.9 1:06:52.0
39122 Edita Kohoutová eD system Silvini team 0:14:54.3 0:37:52.1 0:49:12.2 0:54:20.7 1:00:11.3
39209 Hedda Kollen Færevaag Heming 0:17:48.5 0:47:21.5 1:00:21.3 1:06:15.2 1:12:37.3
39123 Ingrid Koller-Sato Røa IL 0:16:04.3 0:39:35.7 0:51:29.3 0:56:55.1 1:03:02.3
39124 Astrid Knoph Kvamme Haslum IL 0:15:13.6 0:37:06.1 0:48:04.5 0:53:11.1 0:58:57.1
39125 Ingrid Kvia-Midthaugen Øvrevoll Hosle IL 0:18:08.8 0:45:18.5 0:58:28.6 1:04:58.1 1:11:49.7
39126 Anne Olivia Landsværk Nesodden IF Ski 0:16:49.7 0:43:19.6 0:55:31.9 1:01:17.7 1:07:04.4
39211 Julia Langangen 0:16:31.4 0:41:14.1 0:53:16.0 0:58:56.5 1:04:47.0
39135 Ingeborg Låte Strandbygda il 0:14:15.8 0:34:56.5 0:45:05.3 0:49:47.1 0:54:57.9
39127 Kaia Lauring Lyn Ski 0:17:14.0 0:44:37.3 0:58:08.5 1:03:56.9 1:10:31.8
39128 Ida Børsheim Lefdahl Lommedalens IL 0:17:53.3 0:43:48.2 0:56:45.4 1:02:22.9 1:08:46.8
39129 Ingrid Lehovd Koll 0:17:44.1 0:44:12.6 0:56:58.8 1:02:38.5 1:09:02.1
39206 Elise Libak-feiring Vang skiløperforening 0:16:01.7 0:38:47.7 0:50:05.3 0:55:20.5 1:01:20.1
39130 Siri Lindvall Rustad IL 0:16:10.9 0:39:47.5 0:51:26.0 0:56:45.7 1:02:30.6
39131 Julie Lehne Lorentzen Heming 0:17:26.3 0:47:10.8 1:00:21.2 1:05:49.7 1:11:50.2
39132 Philippa Aalexandra Lucas Haslum IL 0:15:57.9 0:39:21.4 0:51:15.9 0:56:51.9 1:03:07.7
39133 Live Lund Brende Kjelsås IL 0:17:24.4 0:42:52.6 0:56:11.2 1:02:50.0 1:09:35.1
39134 Amalie Luseter-Fleischer Strandbygda il 0:20:28.0 0:50:11.0 1:04:45.5 1:10:45.5 1:17:20.1
39136 Nora Isabell Madsen Clason Nes Ski 0:17:34.6 0:43:09.5 0:56:14.3 1:02:02.8 1:08:25.0
39137 Erle Solbjørg Melhus HEMING IL 0:14:57.5 0:37:00.9 0:48:04.3 0:53:01.2 0:58:45.8
39215 Ida Everbring Moe Rælingen skiklubb 0:17:05.5
39207 Lara Moe Øyer Tretten 0:16:18.9 0:41:07.7 0:53:58.2 0:59:31.9 1:05:55.8
39142 Nora Alette Hagelsteen Møkkelgjerd Nittedal IL 0:15:36.0 0:38:24.1 0:49:50.3 0:55:05.2 1:01:06.3
39201 Ingeborg Moldestad Lillomarka skiklubb 0:15:47.3 0:39:28.7 0:51:34.1 0:56:44.4 1:02:48.5
39202 Lilje Mølmen-Nertun Dikemark IF 0:17:43.1 0:44:53.3 0:57:48.8 1:03:30.9 1:10:09.2
39138 Nora Mork LØRENSKOG SKIKLUBB 0:16:14.7 0:39:26.5 0:51:01.4 0:56:19.0 1:01:58.8
39139 Celine Lekven Myhr GUI SK 0:19:25.4 0:47:45.8 1:00:47.4 1:06:40.2 1:13:11.2
39212 Henriette Giertsen Myhre Skedsmo Skiklubb 0:17:09.6 0:41:49.2 0:53:47.6 0:59:50.8 1:06:04.8
39140 Sina Myhrvold Kirkerud IL Koll 0:18:59.4 0:49:05.8 1:03:21.0 1:10:08.8 1:16:22.6
39141 Mathea Myrstad Lommedalens IL 0:15:17.8 0:37:02.1 0:47:25.9 0:52:25.2 0:57:53.2
39143 Vilde Linnea Njå Fossum IF 0:15:36.0 0:38:45.9 0:49:45.5 0:54:42.0 1:00:27.1
39208 Sofia Nome Schiander Åsen IL 0:20:38.0 0:51:38.9 1:06:49.3 1:13:55.4 1:21:14.2
39144 Ella Ekelund O Farrell Gjelleråsen IF 0:16:19.5 0:39:22.5 0:50:36.6 0:56:32.5 1:02:37.0
39145 Ulrikke Ohrvik HEMING IL 0:16:43.1 0:40:55.5 0:52:27.6 0:57:57.9 1:04:00.2
39146 Liv Bryhni Opseth Lyn Ski 0:17:22.7 0:43:40.4 0:57:02.4 1:03:24.6 1:10:13.5
39147 Ingeborg Ousland 0:19:20.7 0:47:17.2 1:01:35.9 1:09:03.2 1:16:30.7
39184 Vilde Øwre-Johnsen LØRENSKOG SKIKLUBB 0:16:34.3 0:40:40.7 0:53:34.9 0:59:04.2 1:05:06.4
39148 Ella Aasen Pettersen Try 0:19:31.5 0:48:22.0 1:02:18.8 1:09:01.4 1:16:30.7
39203 Astri Cornelia Poppe 0:21:58.6 1:02:16.2 1:22:42.2 1:32:42.8 1:41:40.3
39149 Mari Rimstad Intelhus Hemsedal IL 0:17:58.5 0:45:30.2 1:00:00.8 1:05:59.3 1:12:52.6
39151 Laila Rogdar-Pecqueux Holmen IF 0:17:01.7 0:41:26.7 0:53:04.0 0:58:49.2 1:04:39.6
39154 Nina Røstad Fossum IF 0:16:19.8 0:39:26.5 0:50:43.4 0:55:56.8 1:01:48.7
39190 Kristine Rud Kongsgaard Øvrevoll-Hosle IL 0:18:01.5 0:44:20.2 0:57:10.6 1:02:39.3 1:08:45.0
39152 Selma Bjerck Ruud Kjelsås IL 0:15:07.6 0:39:51.1 0:51:57.3 0:57:15.5 1:03:06.0
39153 Signe Drange Ruud GUI SK 0:21:56.6 0:54:30.8 1:08:49.8 1:16:28.5 1:23:45.0
39205 Ingrid Sandhaug Molde og omegn IF 0:14:40.4 0:35:59.3 0:46:32.3 0:51:12.8 0:56:16.1
39155 Mathilde Schöldström-Fiala Heming 0:17:29.6 0:43:51.6 0:56:40.1 1:02:54.8 1:09:51.6
39156 Simona Senstad ØHIL 0:05:19.1 0:45:12.8 0:57:23.4
39191 Lisa Skarbøvik Oseberg skiklubb 0:14:15.3 0:35:01.4 0:45:02.5 0:49:34.8 0:54:38.3
39214 Ayumi Fuseya Skjærven Rustad IL langrenn 0:17:30.8 0:43:07.0 0:55:47.8 1:01:37.0 1:07:55.9
39157 Julie Smidt Nittedal Idrettslag 0:16:11.6 0:40:16.0 0:52:34.4 0:58:13.8 1:04:33.7
39158 Marie Solberg Asker 0:17:51.6 0:43:46.3 0:56:37.6 1:03:37.1 1:10:31.2
39159 Anny Christiane Soldal Ursin Koll IL 0:13:17.0 0:33:13.3 0:42:59.7 0:47:14.9 0:52:11.3
39160 Tilla Sofie Sommerstad Heming 0:17:20.0 0:42:58.3 0:55:47.4 1:01:41.1 1:08:22.6
39161 Alva Hagberg Sporstøl Gjelleråsen IF 0:15:47.5 0:38:57.4 0:50:11.1 0:55:51.4 1:01:53.1
39162 Mari Sørlien Stenberg Vang Skiløperforening 0:14:00.1 0:35:00.7 0:45:05.8 0:49:35.9 0:54:35.6
39163 Signe Storhaug-Blom Heming 0:18:05.9 0:44:27.6 0:57:04.0 1:02:49.9 1:09:16.4
39167 Sofie Stræth Kjelsås IL 0:17:26.8 0:43:00.6 0:56:08.3 1:02:36.3 1:09:24.8
39164 Ella Strand Moelven IL 0:18:05.5 0:45:36.8 0:58:19.1 1:03:58.1 1:10:21.7
39165 Pernille Gamst Strandberg Nittedal IL 0:15:31.7 0:38:23.8 0:49:49.1 0:54:45.2 1:00:26.9
39166 Julie Borge Stray Lyn Ski 0:19:11.3 0:47:05.6 1:01:14.3 1:08:20.2 1:15:38.0
39168 Johanna Kjelby Sundin Røa Allianseidrettslag 0:16:34.2 0:41:40.0 0:54:22.0 1:00:13.6 1:06:25.1
39169 Olivia Svendby Magnor UL 0:21:54.1 0:54:24.7 1:10:04.0 1:17:55.9 1:25:41.4
39170 Julie Lyche Svindland Jardar 0:15:58.3 0:39:32.4 0:51:27.8 0:57:14.8 1:03:16.8
39171 Ingrid Louise Wadahl Sweetman Lyn Ski 0:13:35.0 0:34:16.9 0:44:01.7 0:48:22.8 0:53:14.3
39172 Selma Sem Thagaard HEMING IL 0:14:54.0 0:36:11.1 0:46:39.9 0:51:45.4 0:57:20.2
39173 Ellinor Thommessen Idrettslaget Try 0:17:10.4 0:42:32.6 0:55:05.3 1:01:24.8 1:07:27.9
39174 Elise Thronsen Fossum 0:16:38.6 0:41:04.1 0:53:59.2 0:59:37.2 1:05:51.0
39175 Eline Timm Sundin Røa IL 0:16:04.5 0:39:38.9 0:51:25.2 0:56:33.6 1:02:38.0
39176 Lærke Toft Wæhler Lyn 0:14:24.8 0:36:28.9 0:47:24.9 0:52:08.7 0:57:49.8
39177 Synne Ulberg Skrautvål Il 0:15:11.5 0:37:26.3 0:48:40.5 0:54:03.7 1:00:11.7
39194 Alexandra Ulvestad Lyn Ski 0:19:21.3 0:48:38.9 1:03:37.8 1:10:24.2 1:17:39.8
39178 Louise Vistad Lyn Ski 0:21:46.5 0:59:16.8 1:14:22.1 1:22:37.8 1:30:20.4
39183 Ida Waage-Nielsen Dikemark IF 0:14:47.4 0:36:30.6 0:47:24.5 0:52:24.7 0:58:04.8
39179 Hermine Watle HEMING IL 0:17:49.5 0:47:28.1 1:00:20.7 1:06:05.4 1:12:27.3
39180 Iben Westgaard HEMING IL 0:14:52.6 0:36:45.8 0:47:35.6 0:52:38.3 0:58:24.8
39181 Elise Wettergreen Øvrevoll Hosle IL 0:20:14.9 0:48:29.1 1:01:57.6 1:08:29.7 1:15:25.9
39182 Louise Wright-Andersen Haslum IL 0:24:27.0

 

 

Om Ungdomsbirken

UngdomsBirken ski søndag 19. mars 2023
Velkommen til UngdomsBirken ski som arrangeres for 19. gang.
Her møtes mosjonister og aktive side om side.
Løypa er 15 km med start på Sjusjøen og mål på Birkebeineren Skistadion, Lillehammer. Rennet går i klassisk stil og alle deltakere må bære sekk som skal veie minst 1,5 kg under hele rennet. Alder: 12-16 år pr 31.12.23

Løypekart

Værvarsel

Webcamera fra løypa

Terminliste og resultater alle renn i Ski Classics

Arrangørens hjemmesider

Tidligere vinnere av Birkebeinerrennet

År Menn Kvinner
1932 Norge Trygve Beisvåg
1933 Norge Arne Rustadstuen
1934 Norge Arne Rustadstuen (2)
1935 Norge Olaf Hoffsbakken
1936 Norge Oscar Gjøslien
1937 Norge Gunnar Hansveen
1938 Norge Olaf Hoffsbakken (2)
1939 Norge Hallvard Eggset
1940 Norge Gunnar Hansveen (2)
1941 Ikke arrangert
1942
1943
1944
1945
1946 Norge Leif Haugen
1947 Norge Gunnar Hermansen
1948 Ikke arrangert
1949 Norge Ola Kveberg
1950 Norge Gunnar Hermansen (2)
1951 Norge Thorfinn Staff Eid
1952 Norge Odd Nyborg
1953 Norge Johs. Woxen
1954 Norge Johan Østvang
1955 Norge Oddmund Jensen
1956 Norge Einar Skaaren
1957 Norge Oddmund Jensen (2)
1958 Norge Oddmund Jensen (3)
1959 Norge Einar Skaaren (2)
1960 Norge Martin Stokken
1961 Norge Ole Ellefsæter
1962 Norge Oddmund Jensen (4)
1963 Norge Magnar Ingebrigtsli
1964 Norge Egil Tvedt
1965 Norge Oddmund Jensen (5)
1966 Norge Egil Tvedt
1967 Norge Ivar Skogsrud
1968 Norge Erik Solberg Johansen
1969 Norge Niri Helleberg
1970 Norge Arne Vehus
1971 Norge Bjørn Arvnes
1972 Norge Erik Solberg Johansen (2)
1973 Norge Per Knotten
1974 Norge Dag Anmarkrud
1975 Norge Ivar Formo
1976 Norge Audun Kolstad Norge Berit Mørdre Lammedal
1977 Norge Audun Kolstad (2) Norge Valborg Østberg
1978 Norge Anders Bakken Norge Birgit Øverby Tennøe
1979 Norge Anders Bakken (2) Norge Anna Bjørgan
1980 Norge Dag Atle Bjørkheim Norge Anna Bjørgan (2)
1981 Sverige Sven-Åke Lundbäck Norge Vigdis Rønning
1982 Norge Dag Atle Bjørkheim (2) Norge Birgit Øverby Tennøe (2)
1983 Norge Per Knut Aaland Norge Hilde Riis
1984 Norge Magnar Rismyhr Norge Gry Oftedal
1985 Sverige Ola Hassis Norge Gry Oftedal (2)
1986 Sverige Örjan Blomquist Norge Ellen Grepperud
1987 Canada Pierre Harvey Norge Astrid Dæhlie
1988 Norge Jo Helgestad Norge Elisabeth Tharaldsen
1989 Norge John Kvale Norge Marthe Flugstad
1990 Norge Per Knut Aaland (2) Norge Mona Fugli
1991 Norge Per Knut Aaland (3) Norge Ragnhild Bratberg
1992 Norge Odd-Bjørn Hjelmeset Norge Anne Jahren
1993 Russland Aleksandr Golubev Norge Astrid Kristin Ruud
1994 Norge Erling Jevne Norge Marit Elveos
1995 Norge Odd-Bjørn Hjelmeset (2) Norge Unni Ødegård
1996 Norge Erling Jevne (2) Norge Marit Mikkelsplass
1997 Norge Erling Jevne (3) Norge Marthe Flugstad (2)
1998 Norge Erling Jevne (4) Norge Anita Moen Guidon
1999 Norge Erling Jevne (5) Norge Anita Moen Guidon (2)
2000 Norge Erling Jevne (6) Norge Anita Moen Guidon (3)
2001 Norge Erling Jevne (7) Norge Anita Moen Guidon (4)
2002 Tsjekkia Stanislav Řezáč Norge Marthe Flugstad (3)
2003 Norge Odd-Bjørn Hjelmeset (3) Finland Annmari Viljanmää
2004 Italia Gianantonio Zanetel Finland Annmari Viljanmää (2)
2005 Tsjekkia Stanislav Řezáč (2) Italia Cristina Paluselli
2006 Norge Anders Aukland Norge Hilde Gjermundshaug Pedersen
2007 Avlyst[7]
2008 Tsjekkia Stanislav Řezáč (3) Norge Hilde Gjermundshaug Pedersen (2)
2009 Sverige Jerry Ahrlin Norge Hilde Gjermundshaug Pedersen (3)
2010 Norge Anders Aukland (2) Sverige Jenny Hansson
2011 Tsjekkia Stanislav Řezáč (4) Sveits Seraina Boner
2012 Norge Anders Aukland (3) Sveits Seraina Boner (2)
2013 Norge Anders Aukland (4) Sveits Seraina Boner (3)
2014 Avlyst[8]
2015 Norge Petter Eliassen Norge Therese Johaug
2016 Norge John Kristian Dahl Sveits Seraina Boner (4)
2017 Norge Martin Johnsrud Sundby Polen Justyna Kowalczyk
2018 Norge Andreas Nygaard Polen Justyna Kowalczyk (2)
2019 Norge Petter Eliassen (2) Polen Justyna Kowalczyk (3)
2020 Avlyst på grunn av koronaviruspandemien.[9]
2021 Avlyst på grunn av koronaviruspandemien.[10]
2022 Norge Andreas Nygaard (2) Norge Astrid Øyre Slind

Historien om Birkebeinerrennet

Birkebeinerrennet er Norges mest tradisjonsrike turrenn på ski og går hvert år fra Rena til Lillehammer. Løyperekorden på herresiden har Petter Eliassen på 2:19:28,3 (2015) og på kvinnesiden Therese Johaug på 2:41:46,6 (2015).

Birkebeinerrennet er 54 km og går i klassisk stil. Start er på Tingstadjordet på Rena, stiger opp til Raudfjellet, om lag flatt til Sjusjøen, og relativt bratte utforkjøringer til målgang på Birkebeineren skistadion, Lillehammer. Tilsammen byr løypa på ca. 1 000 meter stigning, men i all hovedsak er det slake stigninger.

Deltakerne må bære sekk som veier minst 3,5 kg fra start til mål. Aldersgrensen for deltakelse i hovedrennet er 16 år.

Birkebeinerrennet ble innstiftet i 1932 til minne om turen som birkebeinerne Torstein Skevla og Skjervald Skrukka hadde med Håkon Håkonsson i 1206.

Fram til 1991 var start og mål annet hvert år på Lillehammer og Rena. Etter dette har Birkebeinerrennet hatt fast start på Rena og innkomst på Lillehammer. Det ble innført egen kvinneklasse fra 1976.

Erling Jevne er med sine syv seire den som har vunnet Birkebeinerrennet flest ganger. Han vant første gang i 1994, deretter seks år på rad fra 1996 til 2001Anita Moen og Seraina Boner mestvinnende kvinne med fire seire hver. Anita Moen 19982001 mens Seraina Boner vant fire ganger i perioden 2012-2016.

I 2008 var det rekordraskt føre under Birkebeinerrennet. Tsjekkeren Stanislav Řezáč vant eliteklassen for menn på ny rekordtid – 2.24.33 – foran Anders Aukland. Hilde Gjermundshaug Pedersen vant eliteklassen for kvinner på 2.52.04, til tross for at hun startet løpet med glatte ski og måtte smøre om underveis. Den forrige rekorden på 3.03.21 ble satt av Anita Moen i 1998.

Ungdomsbirken J12 Ungdomsbirken J12 Ungdomsbirken J12 Ungdomsbirken J12 Ungdomsbirken J12 Ungdomsbirken J12 Ungdomsbirken J12 Ungdomsbirken J12 Ungdomsbirken J12

Alle resultater