Sport på TV | Janteloppet - Ski Classics | NNM Nordreisa | Fotball NM, menn - 1. runde | NM sluttspill Ishockey | The Masters - golf | Monte Carlo Open - tennis| Alle resultater

Resultater Ungdomsbirken J15 2024

Lignende saker

Resultater fra Ungdomsbirken J15 som arrangeres søndag 17. mars 2024.

Publisert 17. mars 2024 i Resultater

Resultater fra alle klasser i Ungdomsbirken 2024

Resultater fra Birkebeinerrennet 2024

Ungdomsbirken J15 2024

Start kl 12.40

Resultater

Pl Stnr Deltaker Klubb Sjusjøen Sagmyra Kubruveita Forvarsel Tid
1 34011 Sunniva Vik Mjøndalen IF 0:00:45.8 0:26:27.8 0:34:18.8 0:38:18.0 0:42:24.5
2 34024 Kristin Ottestad-Dahlen Osmarka il 0:00:46.9 0:26:48.7 0:34:51.2 0:39:02.9 0:43:17.8
3 34096 Julia Belén Kohler Byåsen IL 0:00:48.8 0:26:49.0 0:34:54.0 0:39:05.2 0:43:24.1
4 34044 Ingrid Skaar Nittedal IL 0:00:50.4 0:26:54.0 0:35:04.5 0:39:19.7 0:43:39.6
5 34014 Signe Farbu Inderøy IL 0:00:46.9 0:27:25.7 0:35:33.8 0:39:41.5 0:43:49.5
6 34017 Maia Kulle Andreassen Kjelsås IL 0:00:47.5 0:27:01.9 0:35:20.6 0:39:36.1 0:43:50.7
7 34057 Astrid Aas Oseberg Skilag 0:00:47.2 0:27:37.1 0:36:05.7 0:40:26.9 0:44:43.3
8 34042 Sanna Hallingstad Rælingen 0:00:49.5 0:27:42.8 0:36:07.3 0:40:25.6 0:44:44.1
9 34025 Erle Haukåen Stødle Nittedal IL 0:00:49.2 0:27:43.5 0:36:07.9 0:40:27.3 0:44:48.7
10 34010 Sofia Håvi-Faanes Il Holeværingen 0:00:47.7 0:27:48.2 0:36:16.6 0:40:36.8 0:44:55.2
11 34020 Hanna Heen IL Jardar 0:00:47.5 0:27:50.3 0:36:06.9 0:40:36.1 0:45:00.5
12 34003 Magnhild Kleppa Madslien Lillehammer Skiklub 0:00:46.8 0:28:19.8 0:36:39.3 0:40:59.5 0:45:10.5
13 34070 Maria Rutle Nittedal IL 0:00:54.3 0:28:07.8 0:36:38.7 0:40:58.9 0:45:11.7
14 34098 Edel Agnete Glomsås-Eide Søndre Land IL 0:00:49.9 0:28:08.0 0:36:38.4 0:41:01.5 0:45:16.0
15 34015 Kaja Marie Lilledal-Fritzvold Jutul Il 0:00:47.7 0:28:19.4 0:36:38.1 0:40:58.6 0:45:22.3
16 34055 Ane Risstad Sundnes Rustad IL 0:00:50.2 0:28:33.6 0:36:57.0 0:41:26.1 0:45:55.8
17 34053 Ingrid Sanne Solheim Idrettslaget Try 0:00:48.8 0:28:33.5 0:37:05.6 0:41:38.1 0:45:58.9
18 34016 Solveig Skjærholt Kjelsås IL 0:00:48.9 0:28:41.5 0:36:59.1 0:41:34.1 0:45:59.2
19 34063 Mille Ruud Moen Rustad IL 0:00:51.3 0:28:40.0 0:36:58.6 0:41:33.6 0:46:00.2
20 34033 Helle Nordhagen Rotneberg Strandbygda il 0:00:51.7 0:28:51.0 0:37:14.6 0:41:45.5 0:46:08.7
21 34049 Nora Lilleland-Olsen Holeværingen 0:00:53.9 0:28:36.3 0:37:03.8 0:41:37.6 0:46:15.6
22 34066 Tiril Halvorsen Lyn 0:00:53.9 0:28:49.1 0:37:14.3 0:42:02.4 0:46:42.0
23 34091 Vilja Fuglem Valldal IL 0:00:52.4 0:29:02.9 0:37:39.7 0:42:09.6 0:46:45.1
24 34080 Hedda Haug Bonnevie HEMING IL 0:00:49.7 0:28:50.2 0:37:39.0 0:42:19.0 0:46:57.8
25 34032 Lina Berge Buseth Driv IL 0:00:51.3 0:29:31.0 0:37:53.7 0:42:32.1 0:47:00.1
26 34038 Emilie Hellebekken Storsveen Strandbygda 0:00:52.2 0:28:59.6 0:37:52.6 0:42:32.6 0:47:00.7
27 34028 Selma Svege Idrettslaget Jutul 0:00:51.6 0:29:10.3 0:38:00.0 0:42:35.4 0:47:02.1
28 34067 Linnea Johansen Oseberg Skilag 0:00:54.5 0:29:03.7 0:38:01.2 0:42:35.1 0:47:05.7
29 34036 Hannah Martine Bergh Konnerud IL 0:00:52.2 0:29:22.1 0:37:59.2 0:42:40.0 0:47:07.0
30 34065 Erle Jean-Hansen Fossum 0:00:53.5 0:29:26.9 0:38:01.6 0:42:36.8 0:47:08.1
31 34018 Emilie Herberg Samuelsen Strandbygda I.L. 0:00:48.5 0:29:39.2 0:38:32.3 0:43:05.7 0:47:31.8
32 34035 Lilly Kvikne Silgjerd Kjelsås 0:00:49.9 0:29:35.6 0:38:22.6 0:42:58.3 0:47:32.7
33 34022 Audhild Hardeng Lyn Ski 0:00:49.9 0:29:58.4 0:38:31.0 0:43:07.4 0:47:44.3
34 34039 Maren Aasdalen Kjelsås IL 0:00:48.8 0:29:52.3 0:38:34.3 0:43:10.3 0:47:46.3
35 34048 Siri Skjolden Nes Ski 0:00:53.3 0:29:46.9 0:38:21.3 0:43:10.3 0:47:46.7
36 34047 Nora Syrrist Kjelsås 0:00:53.9 0:29:33.8 0:38:34.8 0:43:31.6 0:48:28.5
37 34037 Kornelia Østlie IL Driv 0:00:51.3 0:30:11.4 0:39:17.4 0:43:50.6 0:48:34.4
38 34045 Margrethe Engenes Birkeland Driv 0:00:53.0 0:30:20.5 0:39:16.9 0:43:53.4 0:48:45.0
39 34058 Elvira Maudal-Sævland Gjesdal IL 0:00:54.4 0:31:10.5 0:39:44.1 0:44:18.1 0:48:56.3
40 34009 Inger Melhuus Birkemoe Rustad 0:00:49.6 0:30:24.5 0:39:18.1 0:44:04.8 0:48:58.5
41 34090 Emilie Tollefsen Try 0:00:53.7 0:31:07.0 0:39:49.9 0:44:24.4 0:48:59.2
42 34064 Ingeborg Jacobsen Gjelleråsen IF 0:00:54.7 0:30:37.4 0:39:43.6 0:44:24.3 0:49:02.7
43 34050 Linde Berg-Knutsen Kjelsås 0:00:53.9 0:30:47.6 0:39:47.3 0:44:23.9 0:49:08.8
44 34012 Karoline Lutnæs Aigner Nittedal IL 0:00:49.8 0:30:33.0 0:39:38.2 0:44:26.3 0:49:25.0
45 34007 Signe Kittelsen Søre Ål IL 0:00:52.6 0:30:45.5 0:40:08.4 0:45:07.3 0:49:54.1
46 34005 Alma Strand Moelven IL/Team Sjusjøen 0:00:51.7 0:30:50.0 0:40:04.0 0:45:05.4 0:49:55.0
47 34093 Karoline Bogsti MOELV IL 0:00:53.1 0:31:07.6 0:40:39.6 0:45:23.9 0:50:04.5
48 34068 Astrid Egge Halvorsen Idrettslaget Try 0:00:56.3 0:30:48.4 0:40:13.1 0:45:05.4 0:50:05.6
49 34030 Ida Emile Meldalen Bækkelaget 0:00:51.0 0:31:24.3 0:40:46.3 0:45:44.3 0:50:42.5
50 34034 Sanna Lilleøkseth Kalbakken Strandbygda il 0:00:54.7 0:31:33.1 0:40:56.5 0:45:48.9 0:50:43.6
51 34077 Tilde Gustavsen Kallåk BVH 0:00:57.4 0:31:57.9 0:41:13.3 0:46:04.4 0:50:52.3
52 34027 Tora Bjarttun Alvenes Bækkelagets spk 0:00:51.0 0:31:28.4 0:41:06.1 0:46:02.1 0:50:56.7
53 34069 Oda Nordklev TRY IL 0:00:56.7 0:31:38.7 0:41:07.7 0:46:03.6 0:50:58.0
54 34056 Lisa Storhaug-Blom Heming 0:00:57.1 0:31:44.1 0:41:02.6 0:46:01.0 0:50:58.3
55 34086 Agnes Blehr Almlid Kjelsås 0:00:52.2 0:31:37.4 0:41:11.5 0:46:12.4 0:51:27.6
56 34029 Ingrid Dølven Bagn IL 0:00:52.5 0:32:21.9 0:41:47.1 0:46:48.2 0:51:42.3
57 34002 Tuva Svarstad Andresen Lillehammer Skiklub 0:00:52.2 0:32:18.0 0:41:44.4 0:46:44.9 0:51:42.5
58 34061 Pernille Hølås Mortensen Asker Skiklubb 0:00:53.2 0:32:25.5 0:41:45.1 0:46:45.2 0:51:52.0
59 34046 Johanne Bjørk Urstad Moss skiklubb 0:00:53.5 0:33:03.4 0:42:14.5 0:47:09.8 0:51:56.0
60 34083 Christina Frøhaug Holeværingen 0:00:57.4 0:31:59.0 0:41:40.4 0:46:48.1 0:51:56.8
61 34071 Eivor Rimstad Intelhus Hemsedal IL 0:00:54.9 0:30:49.1 0:41:56.5 0:47:02.8 0:51:58.3
62 34023 Hanne Margit Ingeborg Waldum 0:00:53.6 0:32:22.1 0:41:42.6 0:46:52.3 0:52:02.3
63 34085 Sara Sanderlien Strandbygda il 0:00:53.5 0:31:54.5 0:41:41.7 0:46:48.6 0:52:02.6
64 34040 Maja Sørsdal-Myrlid Oppegård Idrettslag 0:00:54.5 0:32:12.7 0:41:58.0 0:47:01.5 0:52:05.7
65 34081 Celine Brudal Vingrom IL 0:00:56.4 0:32:40.9 0:42:04.6 0:47:10.3 0:52:09.2
66 34089 Helene Sjaastad Heming 0:00:54.5 0:32:17.3 0:41:48.8 0:47:02.3 0:52:10.3
67 34013 Nicoline Louise Sørensen Aagaard Bækkelagets Sportsklub 0:00:53.0 0:32:24.0 0:41:57.1 0:47:09.6 0:52:19.5
68 34001 Rikke Nordahl Østerhus Gjøvik skiklubb 0:00:52.6 0:32:20.5 0:42:05.4 0:47:14.1 0:52:22.9
69 34062 Sigrid Colbjørnsen Rælingen skiklubb 0:00:56.7 0:33:16.1 0:42:19.3 0:47:40.6 0:53:03.4
70 34075 Olea Fladeby IL Runar Ski 0:00:55.6 0:33:30.6 0:43:19.4 0:48:27.9 0:53:20.3

Søk i startlistene

Om Ungdomsbirken

20. utgave

Dato

Søndag 17. mars

Sted

Sjusjøen – Lillehammer, Innlandet

Distanse

15 km klassisk

Starttider

Foreløpig starttid Klasse
10.00 Gutter 16 år
10.10 Gutter 15 år
10.20 Jenter 16 år
10.30 Gutter 14 år
10.40 Jenter 15 år
10.50 Gutter 13 år
11.00 Jenter 14 år
11.10 Jenter 13 år
11.20 Gutter 12 år
11.30 Jenter 12 år

Om Ungdomsbirken

UngdomsBirken ski søndag 17. mars 2024
Velkommen til UngdomsBirken ski som arrangeres for 20. gang.
Her møtes mosjonister og aktive side om side. Løypa er ca 15 km med start på Sjusjøen og mål på Birkebeineren Skistadion, Lillehammer. Rennet går i klassisk stil og alle deltakere må bære sekk som skal veie minst 1,5 kg under hele rennet. Alder: 12-16 år pr 31.12.24

Løypekart

Værvarsel

Webcamera fra løypa

Terminliste og resultater alle renn i Ski Classics

Arrangørens hjemmesider

Tidligere vinnere av Birkebeinerrennet

År Menn Kvinner
1932 Norge Trygve Beisvåg
1933 Norge Arne Rustadstuen
1934 Norge Arne Rustadstuen (2)
1935 Norge Olaf Hoffsbakken
1936 Norge Oscar Gjøslien
1937 Norge Gunnar Hansveen
1938 Norge Olaf Hoffsbakken (2)
1939 Norge Hallvard Eggset
1940 Norge Gunnar Hansveen (2)
1941 Ikke arrangert
1942
1943
1944
1945
1946 Norge Leif Haugen
1947 Norge Gunnar Hermansen
1948 Ikke arrangert
1949 Norge Ola Kveberg
1950 Norge Gunnar Hermansen (2)
1951 Norge Thorfinn Staff Eid
1952 Norge Odd Nyborg
1953 Norge Johs. Woxen
1954 Norge Johan Østvang
1955 Norge Oddmund Jensen
1956 Norge Einar Skaaren
1957 Norge Oddmund Jensen (2)
1958 Norge Oddmund Jensen (3)
1959 Norge Einar Skaaren (2)
1960 Norge Martin Stokken
1961 Norge Ole Ellefsæter
1962 Norge Oddmund Jensen (4)
1963 Norge Magnar Ingebrigtsli
1964 Norge Egil Tvedt
1965 Norge Oddmund Jensen (5)
1966 Norge Egil Tvedt
1967 Norge Ivar Skogsrud
1968 Norge Erik Solberg Johansen
1969 Norge Niri Helleberg
1970 Norge Arne Vehus
1971 Norge Bjørn Arvnes
1972 Norge Erik Solberg Johansen (2)
1973 Norge Per Knotten
1974 Norge Dag Anmarkrud
1975 Norge Ivar Formo
1976 Norge Audun Kolstad Norge Berit Mørdre Lammedal
1977 Norge Audun Kolstad (2) Norge Valborg Østberg
1978 Norge Anders Bakken Norge Birgit Øverby Tennøe
1979 Norge Anders Bakken (2) Norge Anna Bjørgan
1980 Norge Dag Atle Bjørkheim Norge Anna Bjørgan (2)
1981 Sverige Sven-Åke Lundbäck Norge Vigdis Rønning
1982 Norge Dag Atle Bjørkheim (2) Norge Birgit Øverby Tennøe (2)
1983 Norge Per Knut Aaland Norge Hilde Riis
1984 Norge Magnar Rismyhr Norge Gry Oftedal
1985 Sverige Ola Hassis Norge Gry Oftedal (2)
1986 Sverige Örjan Blomquist Norge Ellen Grepperud
1987 Canada Pierre Harvey Norge Astrid Dæhlie
1988 Norge Jo Helgestad Norge Elisabeth Tharaldsen
1989 Norge John Kvale Norge Marthe Flugstad
1990 Norge Per Knut Aaland (2) Norge Mona Fugli
1991 Norge Per Knut Aaland (3) Norge Ragnhild Bratberg
1992 Norge Odd-Bjørn Hjelmeset Norge Anne Jahren
1993 Russland Aleksandr Golubev Norge Astrid Kristin Ruud
1994 Norge Erling Jevne Norge Marit Elveos
1995 Norge Odd-Bjørn Hjelmeset (2) Norge Unni Ødegård
1996 Norge Erling Jevne (2) Norge Marit Mikkelsplass
1997 Norge Erling Jevne (3) Norge Marthe Flugstad (2)
1998 Norge Erling Jevne (4) Norge Anita Moen Guidon
1999 Norge Erling Jevne (5) Norge Anita Moen Guidon (2)
2000 Norge Erling Jevne (6) Norge Anita Moen Guidon (3)
2001 Norge Erling Jevne (7) Norge Anita Moen Guidon (4)
2002 Tsjekkia Stanislav Řezáč Norge Marthe Flugstad (3)
2003 Norge Odd-Bjørn Hjelmeset (3) Finland Annmari Viljanmää
2004 Italia Gianantonio Zanetel Finland Annmari Viljanmää (2)
2005 Tsjekkia Stanislav Řezáč (2) Italia Cristina Paluselli
2006 Norge Anders Aukland Norge Hilde Gjermundshaug Pedersen
2007 Avlyst[7]
2008 Tsjekkia Stanislav Řezáč (3) Norge Hilde Gjermundshaug Pedersen (2)
2009 Sverige Jerry Ahrlin Norge Hilde Gjermundshaug Pedersen (3)
2010 Norge Anders Aukland (2) Sverige Jenny Hansson
2011 Tsjekkia Stanislav Řezáč (4) Sveits Seraina Boner
2012 Norge Anders Aukland (3) Sveits Seraina Boner (2)
2013 Norge Anders Aukland (4) Sveits Seraina Boner (3)
2014 Avlyst[8]
2015 Norge Petter Eliassen Norge Therese Johaug
2016 Norge John Kristian Dahl Sveits Seraina Boner (4)
2017 Norge Martin Johnsrud Sundby Polen Justyna Kowalczyk
2018 Norge Andreas Nygaard Polen Justyna Kowalczyk (2)
2019 Norge Petter Eliassen (2) Polen Justyna Kowalczyk (3)
2020 Avlyst på grunn av koronaviruspandemien.[9]
2021 Avlyst på grunn av koronaviruspandemien.[10]
2022 Norge Andreas Nygaard (2) Norge Astrid Øyre Slind

Historien om Birkebeinerrennet

Birkebeinerrennet er Norges mest tradisjonsrike turrenn på ski og går hvert år fra Rena til Lillehammer. Løyperekorden på herresiden har Petter Eliassen på 2:19:28,3 (2015) og på kvinnesiden Therese Johaug på 2:41:46,6 (2015).

Birkebeinerrennet er 54 km og går i klassisk stil. Start er på Tingstadjordet på Rena, stiger opp til Raudfjellet, om lag flatt til Sjusjøen, og relativt bratte utforkjøringer til målgang på Birkebeineren skistadion, Lillehammer. Tilsammen byr løypa på ca. 1 000 meter stigning, men i all hovedsak er det slake stigninger.

Deltakerne må bære sekk som veier minst 3,5 kg fra start til mål. Aldersgrensen for deltakelse i hovedrennet er 16 år.

Birkebeinerrennet ble innstiftet i 1932 til minne om turen som birkebeinerne Torstein Skevla og Skjervald Skrukka hadde med Håkon Håkonsson i 1206.

Fram til 1991 var start og mål annet hvert år på Lillehammer og Rena. Etter dette har Birkebeinerrennet hatt fast start på Rena og innkomst på Lillehammer. Det ble innført egen kvinneklasse fra 1976.

Erling Jevne er med sine syv seire den som har vunnet Birkebeinerrennet flest ganger. Han vant første gang i 1994, deretter seks år på rad fra 1996 til 2001Anita Moen og Seraina Boner mestvinnende kvinne med fire seire hver. Anita Moen 19982001 mens Seraina Boner vant fire ganger i perioden 2012-2016.

I 2008 var det rekordraskt føre under Birkebeinerrennet. Tsjekkeren Stanislav Řezáč vant eliteklassen for menn på ny rekordtid – 2.24.33 – foran Anders Aukland. Hilde Gjermundshaug Pedersen vant eliteklassen for kvinner på 2.52.04, til tross for at hun startet løpet med glatte ski og måtte smøre om underveis. Den forrige rekorden på 3.03.21 ble satt av Anita Moen i 1998.

Alle resultater