Sport på TV | Diamond League Eugene | Bislett Games | Giro d'Italia | Tour of Norway | Ishockey VM | Roland Garros | Norway Chess| Alle resultater

Resultater Valderløpet 2024

Lignende saker

Startlister, informasjon og resultater fra Valderløpet som arrangeres lørdag 20. april 2024.

Publisert 20. april 2024 i Resultater

Valderløpet 2024

50. utgave

Dato

20. april

Sted

Valderøya – Møre og Romsdal

Distanse

8,7 km

Startliste

Resultater (live)

Kvinner, topp 30

1 Silje Nilsen Giske Senior kvinner 20-34 år 34:39:00 00:00
2 Janne Elin Vatnaland Ålesund Senior kvinner 20-34 år 36:18:00 01:39
3 Kari-Anne Tryggestad Ryste Sunnylven IL Kvinner 55-59 37:02:00 02:23
4 May Evy Nesheim Velledalen IL Kvinner 45-49 37:56:00 03:17
5 Mari Torvanger Bremanger Motbakkelag Senior kvinner 20-34 år 38:24:00 03:45
6 Amanda Roaldsnes Vigra Senior kvinner 20-34 år 38:26:00 03:47
7 Maria Ulla Valderøya Senior kvinner 20-34 år 38:31:00 03:52
8 Mina Bratvold Ålesund Senior kvinner 20-34 år 39:34:00 04:55
9 Charlotte Kleppe Valderøya Senior kvinner 20-34 år 40:55:00 06:16
10 Erika Tomková Ålesund Senior kvinner 20-34 år 40:57:00 06:18
11 Hilde Clausen Van Gågg Senior kvinner 20-34 år 41:08:00 06:29
12 Eline Berg Roaldsnes Giske Kvinner 35-39 41:55:00 07:16
13 Henriette Haugen Valder IL / IL Valder Junior Kvinner <19 år 42:02:00 07:23
14 Kristina Ytterland Valderøya Senior kvinner 20-34 år 42:03:00 07:24
15 Rikke Istad Ålesund Senior kvinner 20-34 år 42:28:00 07:49
16 Marita Hagen Kvalsvik Ålesund Senior kvinner 20-34 år 42:52:00 08:13
17 Veronica Samuelsen Ulsteinvik Kvinner 35-39 43:43:00 09:04
18 Elisabeth Istad Vigra Kvinner 35-39 44:19:00 09:40
19 Anne-Sofie Bjørke Skorpen Ålesund Senior kvinner 20-34 år 44:44:00 10:05
20 Johanne Godø Ålesund Senior kvinner 20-34 år 46:20:00 11:41
21 Marianne Aasen Ålesund Kvinner 55-59 46:35:00 11:56
22 Marit Ramsli Gjethammer Volda Kvinner 45-49 46:54:00 12:15
23 Mari Rørstad Valderøya Kvinner 35-39 47:10:00 12:31
24 Aurora Nessethavåg Dimna IL Junior Kvinner <19 år 47:15:00 12:36
25 Anna Oksnes Kellard Aksla Junior Kvinner <19 år 47:34:00 12:55
26 Line Tomren Valder IL Kvinner 35-39 48:48:00 14:09
27 Cecilie Farstad Valderøya Kvinner 35-39 49:05:00 14:26
28 Amalie Skjong Valderøya Junior Kvinner <19 år 49:08:00 14:29
29 Eli Kristin Nordtømme Valderøya Kvinner 35-39 51:07:00 16:28
30 Veronika Valderhaug Valderøya Kvinner 40-44 53:11:00 18:32

Menn, topp 30

1 Jonas Bjørnerem Midsund IL Senior Menn 20-34 år 29:39:00 00:00
2 Kristian Nedregård Ålesund Menn 50-54 29:47:00 00:08
3 Lars Thoresen Haug Ålesund Senior Menn 20-34 år 29:54:00 00:15
4 Marcus Megrund Valder IL Menn 35-39 29:58:00 00:19
5 Ole André Lukkedal Ørskog IL Menn 50-54 30:29:00 00:50
6 Karl Idar Vik Syvde IL Menn 40-44 30:55:00 01:16
7 Frode Fuglehaug Ørsta IL / Tartanmandag Menn 45-49 31:04:00 01:25
8 Hilmar Kråkenes Velledalen IL Menn 45-49 31:24:00 01:45
9 Sverre Hoggen Ørsta IL / Tartanmandag Menn 35-39 32:11:00 02:32
10 Are Bjørgum Ørsta IL / Ørsta Il/Tartanmandag Menn 35-39 32:36:00 02:57
11 Kai Redalen Moss Menn 40-44 33:06:00 03:27
12 Frode Mauren Velledalen IL Menn 50-54 33:53:00 04:14
13 Ola Valaas Jensen-Skare FC Gæmst Senior Menn 20-34 år 33:59:00 04:20
14 Bjarte Tomren Sta-Bil Menn 35-39 34:09:00 04:30
15 Kristoffer Nonstad Rødsetkroken Løpeklubb Menn 35-39 34:10:00 04:31
16 Ole Lianes SK Laktat Menn 40-44 34:34:00 04:55
17 Webjørn Mannsverk Godøy IL Menn 45-49 34:35:00 04:56
18 Karl Oskar Farstad Godøy i.l Menn 40-44 34:54:00 05:15
19 Frode Bakken Stockholm Menn 45-49 35:10:00 05:31
20 Mathias Røsberg Mauren Ålesund Senior Menn 20-34 år 35:25:00 05:46
21 Morten Grundstad Sparebanken Møre/ Smil Senior Menn 20-34 år 35:28:00 05:49
22 Vegard Mauren Richardsen Øvre Trollhaugane Hurtigtraskarlaug Senior Menn 20-34 år 35:28:00 05:49
23 David André Molnes Valderøya Menn 35-39 35:36:00 05:57
24 Peter Austnes Godøy IL Menn 35-39 36:03:00 06:24
25 Nicolas Berg Ålesund Senior Menn 20-34 år 36:09:00 06:30
26 Torje Rørstad LFL Menn 35-39 36:17:00 06:38
27 Jens Peter Fylling IL Valder Senior Menn 20-34 år 36:27:00 06:48
28 Stig Are Jørgensen Ålesund Menn 40-44 36:35:00 06:56
29 Ole-Petter Jørgensen Spilka Menn 40-44 36:36:00 06:57
30 Øivind Kåre Kjerstad Valderøya Menn 35-39 36:39:00 07:00

Om løpet

Mosjon uten tidtaking

Vi inviterer også alle til å delta i Valderløpet ved å gå eller løpe rundt Valderøya.

Start mellom 11.30 og 12.30.

Påmelding i Idrettshallen før en starter. Påmeldingsavgift kr 200 og alle får Valderløpmedalje.

Barn-/ungdomsløp fra kl. 14.00

For de unge er løype på ca 360 meter.

For de som er 10 år (f. 2014 og tidligere) deler en i klasser pr fødselsår og deler på jenter og gutter.

Påmelding for deltakere fra Valder IL meldes for barneidretten og friidretten til trenerne.

Andre påmeldinger sendes til: valderlopet@hotmail.no

For barn under 10 år, født 2015 og senere er det ikke tidtaking. Gruppene blir inndelt slik de løper sammen med barn på samme alder. I de aller yngste klassene kan også foreldre eller andre ledsagere følge barna i løypa.

Startkontingent kr 75 pr deltaker ved påmelding innen 17. april. Påmelding senere kr 100.

Hjemmeside

Værmelding

Flere resultater

Alle resultater