Sport på TV | Fotball EM | Tour de France | Wimbledon | OL Paris | Diamond League Monaco | VM orientering Edinburgh | NM motbakkeløp| Alle resultater

Resultater Vestfold Maraton 2023

Lignende saker

Startlister og resultater fra Vestfold Maraton som arrangeres lørdag 2. september 2023.

Publisert 2. september 2023 i Resultater

Vestfold Maraton 2023

Dato

2. september

Sted

Tønsberg – Vestfold og Telemark

Distanse

Halvmaraton | Maraton

Startliste

Resultater (live)

Maraton menn

1 Tomas Ludvigsen Asker Skiklubb Turløpergruppa M40-44 03:08:31 00:00
2 Ola Wårås Anton Sport M40-44 03:13:10 04:39
3 Kolbeinn Kristofersson Team Hákarl M25-29 03:15:48 07:17
4 Anders Nordby SK Vidar / Dammen 1182 Sandefjord Løpeklubb M45-49 03:26:49 18:18
5 Ivar Refsland Heskestad IL M40-44 03:30:33 22:02
6 Øyvind Sletta MCC Norway M50-54 03:42:24 33:53:00
7 Jens Nesbø MRC Oslo M35-39 03:51:51 43:20:00
8 Dag Henrik Bråtane Kongsberg Norcontrol M55-59 03:53:16 44:45:00
9 Andre Blaauw Team Schiefel M50-54 03:58:58 50:27:00
10 Halvor Steinsholt Romerike Ultraløperklubb M30-34 03:59:12 50:41:00
11 Morten Skjeggestad Tønsberg Triathlonklubb M40-44 03:59:26 50:55:00
12 Thor Tveitan Tolvsrød M55-59 04:08:31 01:00:00
13 Joachim Sedivy Team Emil M30-34 04:09:12 01:00:41
14 Kristian Laskemoen M35-39 04:13:51 01:05:20
15 Kristian Lia Aktiv Veidrift AS M25-29 04:26:39 01:18:08
16 Håkon Johansen Tolvsrød M20-24 04:27:50 01:19:19
17 Anders Bolt Ziegler Tolvsrød M30-34 04:29:47 01:21:16
18 Lars Ziegler Dammen1182 M35-39 04:30:11 01:21:40
19 Christoffer Strømberg Tønsberg M35-39 04:51:52 01:43:21

Maraton kvinner

1 Karine Heum Sport 1 Revetal K35-39 03:24:06 00:00
2 Dina Mee Tharaldsen Dammen1182 K30-34 03:38:07 14:01
3 Lindis Iwar Brekke Dammen1182 Sandefjord Løpeklubb K40-44 04:19:53 55:47:00
4 Isabel Aarnes Romerike Ultraløperklubb K35-39 04:27:59 01:03:53

Halvmaraton menn

1 Audun Gjelstad Jakobsen Il i BUL M30-34 01:24:55 00:00
2 Emil Mork Oslo M25-29 01:35:27 10:32
3 Egil Husby Tønsberg M50-54 01:35:54 10:59
4 Vittorio Procopio Tønsberg M30-34 01:37:01 12:06
5 Joakim Gustavsen Spil M25-29 01:37:28 12:33
6 Nils Petter Håkedal Tønsberg M55-59 01:38:29 13:34
7 Sami Hildén Tønsberg M50-54 01:40:46 15:51
8 Christian Juel-Jensen Sandefjord M45-49 01:41:03 16:08
9 Marius Stelander Tønsberg M45-49 01:42:20 17:25
10 Andreas Heiborg Cyborg-Heiborg 9000 M30-34 01:44:36 19:41
11 Iver Vattøy Oslo M25-29 01:48:32 23:37
12 Jarle Bruun Dammen 1182-Sandefjord Løpeklubb M55-59 01:48:57 24:02:00
13 Jørgen Vidde Larvik M30-34 01:49:32 24:37:00
14 Thorbjørn Holmsen Jotun BIL /Dammen 1182 M40-44 01:50:11 25:16:00
15 Jonas Molin Vestskogen M50-54 01:50:43 25:48:00
16 Per Lorange Per Lorange M45-49 01:52:11 27:16:00
17 Erlend Wollan Johnsen Kongsberg Maritime M30-34 01:53:24 28:29:00
18 Kim Andre Frøynes Vear M30-34 01:54:08 29:13:00
19 Eirik Kristiansen Rena M25-29 01:54:59 30:04:00
20 Lars Øyvind Skjefte Hakadal M40-44 01:55:34 30:39:00
21 Bjørn Thomas Hultberg Team Ingrid Kristiansen M45-49 01:56:27 31:32:00
22 Tor-Helge Langård Tjodalyng M30-34 01:59:28 34:33:00
23 Tore Nysæther Sandefjord M70-74 02:00:07 35:12:00
24 Geir Ludvig Fevang Sandefjord M40-44 02:00:08 35:13:00
25 Ståle Fjeldstad Duken M50-54 02:02:24 37:29:00
26 Håvard Svoen Oslo M30-34 02:03:21 38:26:00
27 Mathias Knippen Jahre Andebu IL M18-19 02:04:18 39:23:00
28 Lars Helge Fjeldstad Abb,Skien M60-64 02:13:06 48:11:00
29 Frode Nordheim Andebu M55-59 02:15:23 50:28:00
30 Mihael Gorensek Sandefjord M40-44 02:17:54 52:59:00
31 Bjørn Tony Gusdal-Hamnes Dammen1182 – Sandefjord Løpeklubb M45-49 02:23:35 58:40:00
32 Einar Olai Johansen Friskus&Svettis M75+ 03:12:21 01:47:26

Halvmaraton kvinner

1 Linda Marie Magnussen Team Enge K40-44 01:59:02 00:00
2 Nina Aashildrød Høgli Sandefjord K40-44 02:00:00 00:58
3 Caroline Hem-Andreassen Sandefjord K35-39 02:05:08 06:06
4 Ingvild Bredvei Steinsholt Oslo K25-29 02:09:35 10:33
5 Kjersti With With AS K45-49 02:11:17 12:15
6 Mona Knippen Jahre Andebu IL K45-49 02:13:15 14:13
7 Maria Skifjell Ramnes K25-29 02:14:13 15:11
8 Torunn Bredvei Steinsholt Steinsholt K50-54 02:18:02 19:00
9 Margrethe Finberg Stokke K35-39 02:28:48 29:46:00
10 Monica Molin Tønsberg K50-54 02:43:55 44:53:00
11 Tila Myhre Sandefjord K35-39 02:50:57 51:55:00
12 Christina M.B. Hem Sandefjord K35-39 02:51:57 52:55:00
13 Aase Eriksen Tønsberg K25-29 03:09:59 01:10:57

Maraton, 4 etapper

1 Holmestrand kommune 2 (Helene Eek Gerhardsen, Anneli Skaane, Tine Brennesvik Pedersen, Emilie Linnea Pedersen) Melsomvik Mix 4`er lag 02:12:11 00:03
1 Holmestrand kommune 1 (Ida Due Arvesen, Sofie Fosaas, Bjørnar Dalsegg Sæter, Renate Thormodsrud) Melsomvik Mix 4`er lag 02:12:11 00:03
3 Radioactive Runners (Henning Langen Stokmo, Henning Langen Stokmo, Irina Branescu, Irina Branescu) Skien Mix 4`er lag 02:21:34 09:23
4 FRAMERUNNERS 2023 1 (Sofie Ø Jansen, Sindre Klakegg Bruflot, Per Yngve Larsen, Marte Aasvang) Tolvsrød Mix 4`er lag 02:23:58 11:47
1 Larvikbanken 2 (Joachim Steinsett, Erling Haugli Hansen, Johan Harris-Christensen, Johan Harris-Christensen) Stavern Menn 4`er lag 01:30:56 00:00
2 Firerbanden Team Runar 1 (Edvin Iver Stakston, Marius Fevang Vidum, Erlend Markmanrud, Martin Holtan) Sandefjord Menn 4`er lag 01:32:25 01:29
3 Kongsberg Maritime Sandefjord 1 (Vegard Gunleiksrud, Richard Rozok, Simen Wiulsrød, Stian Hagevik) Vear Menn 4`er lag 01:33:57 03:01
4 Catalystone Solutions 1 (Emilie Mehre Førland, Andreas Miezans Wåle, Paul Mikael Dalen Karlsen, Nikolai Skillicorn) Sandefjord Mix 4`er lag 01:45:16 14:20
5 Kongsberg Maritime Sandefjord 4 (Tsvetan Krasev Krastev, Jostein Høgvoll Kolle, Jostein Høgvoll Kolle, Sigurd Terland Danielsen) Vear Menn 4`er lag 01:52:12 21:16
6 USN1 (Jan Thomas Kobberrød, Ole Georg Moseng, James Godbolt, Marthe Lindh) Tønsberg Mix 4`er lag 02:03:20 32:24:00
7 Baldies & The Ladies (Sead Alijagic, Ademir Alijagic, Ariane Sartor, Ellen Sørensen) Sandefjord Mix 4`er lag 02:04:23 33:27:00
8 Kongsberg Maritime Sandefjord 2 (Dag Førsund, Per Einar Lorentsen, Nebrom Berihu Araya, Vaila Skau-Nilsen) Vear Mix 4`er lag 02:16:15 45:19:00
8 Kongsberg Maritime Sandefjord 3 (Grete Bjærang, Pål Reinfjord, Frode Danielsen, Morten Hestness) Vear Mix 4`er lag 02:16:15 45:19:00

Maraton, 8 etapper

1 CrossFit Sandefjord (Anders Samuelsen Båtstø, Ingebjørg Slotte, Solveig Tennes, Kristine Bye, Karoline Milla Kristensen, Daniel Haugen, Fredrik Andersen, Kenneth Treidene) Sandefjord Mix 8`er lag 03:24:07 00:00
2 Sparebanken Sør Sandefjord 1 (Tor André Selåsdal, Emil Meyer Nordhagen, Lise May Turum Meunier, Erik Bryn Johannessen, Linn Therese Heian, Stian Adamsrød Brændsrød, Mathias Moseid-Christiansen, Tine Stange) Tjodalyng Mix 8`er lag 03:29:41 05:34
3 ØNH Sykehuset i Vestfold 1 (Ingvild Hellerud, Bjørn Aune, Hanne Stavn Ellingsen, Susanne Kirkeberg, Live Anholt, Marit Skiaker, Didrik Hådem, Erlend Green-Stensrud) Tolvsrød Mix 8`er lag 03:29:57 05:50
4 Sykehuset i Vestfold, Dialysen (Christoffer , Rikke , Silje , Silje , Andre , Marte , Arne , Marie ) Tønsberg Mix 8`er lag 03:34:27 10:20
5 Tønsberg Helsestasjon 1 (Ida Mellum Stene, Julie Olianne Amundsen, Vibeke Semb Undrum, Kine Myren, Anne-Lene Austbø, Randi Løvli Damgaard, Victoria Solberg, Tonje Sundt-Schwebs) Tolvsrød Kvinner 8`er lag 03:35:40 11:33
6 Løp til du Psyr 1 (Trine Eide, Marius Heggestad, Helge Bjune, Charlotte Rønning, Margrethe Øien, Helle Løver, Amalie Magdalena Gjølberg,  ) Tolvsrød Mix 8`er lag 03:35:51 11:44
7 Løpende leger 1 (Solveig Guldberg, Solveig Guldberg, Guro Tuftedal, Ingrid Bjørnstad, Jeanette Antonsen, Marit Langli, Sara Havang, Matilde Gotuholdt) Vear Kvinner 8`er lag 03:37:41 13:34
8 Kongsberg Norcontrol 1 (Tage Hisdal, Erik Godejord, Marius Pettersen, Amund Gjersøe, Arno Meertens, Mathias Hjelmervik, Øystein Jørgensen, Alexander Jahrn) Horten Mix 8`er lag 03:47:21 23:14
9 Løp til du Psyr 2 (Kevin Iversen Wick, Sondre Hasvold, Jarle Skoie, Fredrik Søfteland, Marte Rønning, Jenny Lisether,  ,  ) Tolvsrød Mix 8`er lag 03:50:51 26:44:00
10 Kontorrottene på Friends 1 (Alexander Dunsby, Gro Klokseth Eide, Henriette Karlsen, Gro Klokseth Eide, Henriette Karlsen, Veronica Skontorp Pedersen, Tim Ryder, Marie Kobro Hanche-Olsen) Sandefjord Mix 8`er lag 03:50:53 26:46:00

Om løpet

Vestfold Maraton eies av Bedriftsidretten, Tjølling IF, Vear IF og Barkåker IF. I tillegg bidrar GØIF med solid innsats i gjennomføringen.

Vestfold Maraton skal engasjere unge og voksne morsjonister til fysisk aktivitet, og skape løpsfest fra Larvik til Tønsberg.

Starten skjer på Hegdal industriområde i Larvik, og  målgang er på Jahn Teigens plass i enden av brygga i Tønsberg.

Stafettmaraton er et ganske nytt begrep med tanke på løp i Vestfold – prinsippet er på mange måter likt Holmenkollstafetten.

Vestfold Maraton er oppmålt maratondistanse på 42.195 meter, kontrollmålt av godkjent løypemåler fra Kondis.

Halvmaraton starter ved Torp stasjon Råstad.

Det er ikke gitt for alle å løpe en maraton, hel eller halv. Vestfold Maraton ønsker å la alle få mulighet til å oppleve idrettsglede, og vi setter fysisk aktivitet og sosial sammenkomst i høysetet.

Program

Maraton – 42,195 km.

Individuelt og stafett 8 etapper.
Start i Larvik kl. 11:30 fra Hegdal Industriområde, Hegdalveien 108, 3261 Larvik.

Halvmaraton – 21,098 km.

Individuelt og stafett 4 etapper.
Start i Sandefjord kl. 13:00 fra Torp stasjon Råstad. Torp/Råstad st., Råstadveien 205, 3239 Sandefjord.

Individuell: Aldersklasse registreres ved påmelding.

Stafett: Kvinner, Menn og Mix. Ingen aldersklasser.

Mix lag: Minimum én kvinne.

En deltager kan løpe flere etapper og det kan kombineres med individuell løper på første etappe.

Deltagelse på eget ansvar.
DET ER IKKE LOV MED FØLGESYKKEL I LØYPA.

Hjemmeside

Løypekart

Værvarsel

Flere resultater

Alle resultater