Sport på TV | Sveits Rundt | Fotball EM | US Open golf | Birkebeinerløpet | Styrkeprøven | Tyrvinglekene| Alle resultater

Resultater VM spark 2024

Lignende saker

Startlister og resultater VM Spark som arrangeres 10. februar 2024 i Hurdal.

Publisert 10. februar 2024 i Resultater

VM spark utfor 2024

12. utgave

Spark VM utfor

Dato

10. februar

Sted

Hurdal – Viken

Startlister

Alle resultater

Menn single

1 Sigurd Brennsæter M Solbakken Survivors 9:38.870 0:00.000
2 Ola Andersbakken M Oslo 10:26.350 0:47.480
3 Edwin Kronstad M Oslo 10:34.570 0:55.700
4 Teis Lundby M Knai Crew 10:36.480 0:57.610
5 Bjarne Aurstad M Tversoglangs 10:37.480 0:58.610
6 Geir Østby M Team Øverskreien 10:45.670 1:06.800
7 Cato Sørlie M Minne Gårdskafe 10:46.380 1:07.510
8 Carl Henrik Gørbitz M Oslo Øll & Mahjong 10:47.450 1:08.580
9 Markus Rise M Lillehammer 10:57.130 1:18.260
10 Jon Børre Ørbæk M Asker 11:04.570 1:25.700
11 Espen Eriksen M Hurdal 11:08.570 1:29.700
12 Tobias Andersen M Kloppa Ballklubb 11:21.870 1:43.000
13 John Anders Molstad M Team Øverskreien 11:39.490 2:00.620
14 Nils-Henrik Von Der Fehr M Hurdal 11:58.230 2:19.360
15 Torgeir Steen M Oslo 12:35.770 2:56.900
16 Halvor Kvikstad M Halvor Kvikstad 12:41.310 3:02.440
17 Håkon Martin Valstad Jensen M Nordre Eidsvoll IL 12:45.620 3:06.750
18 Nis Skovholt M Hurdal 13:24.310 3:45.440
19 Øystein Borkamo M MO I Rana 13:42.950 4:04.080
20 Jakob Morstad M Kloppa Ballklubb 14:25.050 4:46.180
21 Morten Bjaanes M Team Øverskreien 14:41.570 5:02.700
22 Marius Kvamme Bråten M Kloppa Ballklubb 14:41.640 5:02.770
23 Mattias Ikin M Løkken Verk 15:10.310 5:31.440
24 Tommy Riksheim M Hurdal 17:32.850 7:53.980
25 Henning Hildre M Hurdal 23:55.350 14:16.480

Kvinner single

1 Ragnhild Aanrud F Oslo 12:27.630 0:00.000
2 Pia Victoria Ravnsborg Aanrud F Oslo 12:32.270 0:04.640
3 Bente Karen Evenson Næstby F Team Mexico 13:28.690 1:01.060
4 Astrid Skrautvol Nybråten F Team Mexico 15:45.860 3:18.230
5 Maria Isabel Lopez-Tolsa F Team Mexico 23:48.290 11:20.660

Menn junior single

1 Andreas Nordgård M Hurdal I.L 11:39.640 0:00.000
2 Iver Korneliussen Østby M Team Øverskreien 12:09.740 0:30.100
3 Henrik Molstad M Team Øverskreien 12:49.920 1:10.280
4 Emil Rognstad Romedal M 13:21.760 1:42.120
5 Even Belbo Kilde M 14:22.360 2:42.720
6 Petter Molstad M Team Øverskreien 15:16.820 3:37.180
7 Sander Rognstad M Hurdal 16:17.770 4:38.130
8 Magnus Wilson Kvernstad M Hurdal 18:06.920 6:27.280
9 Emil Rafdal M 18:19.430 6:39.790
10 Alfred Røise Saxhaug M Feiring IL 18:59.970 7:20.330
11 Jørgen Hellebergshaugen Erlandsen M Hurdal 19:01.150 7:21.510
12 Sverre Molstad M Team Øverskreien 19:32.550 7:52.910

Kvinner junior single

1 Thea Nordgård F Hurdal I.L 13:59.940 0:00.000
2 Mia Jonsson Enger F Franaa.No 19:28.800 5:28.860
3 Oline Lundby F 21:30.840 7:30.900

Utfor 2-er, topp 20

1 (Øyvind Buraas, Lars Røyse) M Hurdal 10:00.050 0:00.000
2 (Sindre Langseth, Hege Wenger) M Eidsvoll 10:30.310 0:30.260
3 (Kåre olav Hofskelrud, Jarle Molstad) M Kløfta 10:30.350 0:30.300
4 (Sigurd Grønvik Bråten, Lars Grønvik Bråten) M Eidsvoll 10:33.650 0:33.600
5 (Håkon Svellet, Lars Alund) M Skreia 10:41.600 0:41.550
6 (Anders Erga, Theresa Marie Ivetorp) M Hvam 11:02.870 1:02.820
7 (Espen Bjervig, Rigmot Bjervig) N Jessheim 11:13.440 1:13.390
8 (Sivert Vonen, Hanne Maren Helgedagsrud) F Eidsvoll Verk 11:15.680 1:15.630
9 (Bjørn Ove Kvello, Thomas Elvrum Lassen) M Trondheim 11:16.370 1:16.320
10 (Jan-Åge Sneve Gundersen) M Trondheim 11:21.740 1:21.690
11 (Joachim Thygesen, Mergim Shurdhiqi) M Skedsmokorset 11:22.040 1:21.990
12 (Martin Haugerud, Rebekka Romstad) M Holmestrand 11:22.270 1:22.220
13 (Aksel Johnsby, Emilie Hallgren) M Oslo 11:24.410 1:24.360
14 (Bjørn Ivar Teigen, Vilde Monclair) M Oslo 11:31.640 1:31.590
15 (John Braas, Frode Kjellsberg) M Eidsvoll Verk 11:40.770 1:40.720
16 (Halvor Sjuve, Erik Sjuve) M Feiring 11:51.540 1:51.490
17 Team Banan (Benjamin Walla, Karin Bergfjord) M Hurdal 11:52.470 1:52.420
18 (Henrik Svellet, Sveinung Elde) M Skreia 11:59.020 1:58.970
19 (Lene Kjos, Jørgen Svindal) F Kløfta 11:59.870 1:59.820
20 (Liv Marie Rygh Gravermoen, Bjørn Robin Karling) F Hurdal 12:00.190 2:00.140

Om arrangementet

Lørdag 10. februar/Saturday February 10th

09.00 – Utdeling av startnumre/Handing out of race numbers
09.30 – Markedsplassen åpner/Opening of the market place
11.00 – Offisiell åpning av VM Spark Utfor 2024/ Official opening of the World Championship Kicksled Downhill 2024.
12.00 – Første start i trimklassen/ First start of the trim class
12.50 – Start konkurranseklassen/Start of the competition class
15.00 – Premieutdeling – avslutning/Awards
15.30 – Aftersparkarrangementer/After kicksled arrangements

Det konkurreres i følgende klasser:

VM Spark Utfor – Singel / Kicksled Downhill – Single
  • Menn senior (født før 2009) Men senior (born before 2009)

  • Gutter junior (født 2009-2013) Boys junior (born 2009-2013)

  • Kvinner senior (født før 2009) Women senior (born before 2009)

  • Jenter junior (født 2009-2013) Girls junior (born 2009-2013)

VM Spark Utfor 2’er spark / Kicksled Downhill – double To på én spark, begge kjønn / Two on one kicksled, both sexes
  • 2’er spark senior (født før 2009) Double kicksled senior (born before 2009)

  • 2’er spark junior (født 2009-2013) Double kicksled junior (born 2009-2013)

Funksjonshemmede / Disabled persons
  • Ledsager som «pilot», begge kjønn, alle aldre / Escort as «pilot», both sexes, all ages

  • Ledsager som påsitter eller uten ledsager / Escort as passenger and without escort

VM Spark Utfor – Trim / WC Kicksled Downhill – Trim

Ingen tidtaking, begge kjønn, alle aldre. – No timing, both sexes, all ages.

Modifisert spark / Adapted kicksled

Èn eller flere pr. spark. Alle typer sparker, og det er lov til å gjøre endringer på sparken, samt tillatt med andre hjelpemidler (f.eks. staver, brodder), men ikke motor. One or several per kicksled. All types of kicksleds, changes are allowed even the use of technical aids (like poles, crampons) however, no engine.

Hjemmeside

Værmelding

Flere resultater

Alle resultater