Sport på TV | VM friidrett Innendørs | WC langrenn Lahti | Skan Cup Hommelvik | Vasaloppet | Hovedlandsrennet Gålå | WC skiskyting Holmenkollen | IBU Cup Obertilliach | Junior VM skiskyting | WC hopp Lahti | WC kombinert Lahti | WC alpint Aspen | WC alpint Kvitfjell | Strade Bianche| Alle resultater

Resultater Vossaton 2023

Lignende saker

Startlister, program og resultater for Vossaton som arrangeres 26. august 2023.

Publisert 26. august 2023 i Resultater

Vossaton 2023

Dato

26. august

Sted

Voss – Vestland

Distanse

5 km | Halvmaraton | Maraton

Startliste

Resultater

Maraton menn

1 Jan Rolland Bergen M55-59 03:13:57 00:00
2 Ole Holgersen Ask Friidrett / Løp Sammen Askøy M23-39 03:39:53 25:56:00

Maraton kvinner

1 Eva Nordnes BFG Bergen Løpeklubb K40-44 03:22:28 00:00
2 Elisabeth Karlstad Hæve Ask Friidrett / Løp Sammen Askøy K40-44 04:09:22 46:54:00
3 Elisabeth Kristoffersen Ask Friidrett / Løp Sammen Askøy K45-49 04:10:21 47:53:00

Halvmaraton menn

1 Ivar Stefansson Gular, IL M23-39 01:11:43 00:00
2 Daniel Beeder Gular, IL M23-39 01:13:24 01:40
3 Bastian Schäfer Taunusstein M23-39 01:17:44 06:00
4 Ole Johnny Carlsen Voss M23-39 01:20:32 08:48
5 Thomas Omdahl Bergen M40-44 01:22:23 10:39
6 Eivind Blindheim Voss M23-39 01:25:46 14:02
7 Lars Aaberg Team Fammen M40-44 01:27:38 15:54
8 Kris Urheim Bergen M40-44 01:27:49 16:05
9 Fredrik Ne Mathopen M23-39 01:29:08 17:24
10 Heine Solberg Osterøy IL / Team Batti M45-49 01:29:09 17:25
11 Baptiste Deletombe Voss M23-39 01:33:29 21:45
12 Jindrich Fiedler Fjell TG Bergen M45-49 01:33:50 22:07
13 Sondre Andersen Voss Alpin M18-19 01:34:26 22:42
14 Bruk Wosenyeleh Tarekegn Voss M23-39 01:39:06 27:22:00
15 Øyvind Risnes Ask Friidrett / Løp Sammen Askøy M55-59 01:39:34 27:50:00
16 Morten Kjetland Hagavik M45-49 01:39:49 28:05:00
17 Helge Andersen Voss Alpin M45-49 01:41:24 29:40:00
18 Christer Hantveit Løp Sammen Askøy M50-54 01:41:44 30:00:00
19 Ole Gjervik Voss M45-49 01:43:47 32:03:00
20 Knut Matre Bergen Kommune BIL M45-49 01:44:23 32:39:00
21 Børge Lindland Voss IL M50-54 01:46:14 34:30:00
22 Kenneth Bryn Voss Skyttarlag M23-39 01:46:15 34:31:00
23 Eirik Espelid Løp Sammen Askøy M45-49 01:46:52 35:08:00
24 Geir Geitle Voss Sykleklubb M60-64 01:55:24 43:40:00
25 Rolf Tepstad Voss IL M65-69 01:58:13 46:29:00
26 Alexander Solstadringheim Voss Rød 3 M23-39 02:04:41 52:57:00
27 Bård Finne Voss Rød 3 M23-39 02:04:41 52:57:00
28 Giuseppe Russo Voss M23-39 02:07:56 56:12:00
29 Jonas Opkvitne Aaberg Team Fammen M16-17 02:15:06 01:03:22

Halvmaraton kvinner

1 Hilde Fenne Voss K23-39 01:25:16 00:00
2 Bente Hellevik Bergen Triathlon Club / BTC K50-54 01:28:02 02:46
3 Gro Jordalen Nihbil K23-39 01:33:28 08:12
4 Linda Uglenes Maristuen Lærdal IL / Lærdal Team Tråve K45-49 01:43:41 18:26
5 Hanne Elisabeth Liland Varegg Fleridrett K50-54 01:46:10 20:54
6 Lisa Sølvberg Voss K23-39 01:46:31 21:15
7 Ranveig Hernes Voss K40-44 01:54:49 29:33:00
8 Oddny Ringheim Vik IL K60-64 01:54:56 29:40:00
9 Tone Raaen Hordaland Tingrett K45-49 01:56:19 31:03:00
10 Helga Øvsthus Fenne Voss K55-59 01:59:40 34:24:00
11 Kine Bergstad Larsen Bergen K40-44 02:09:58 44:42:00
12 Mari Myklebust Voss K40-44 02:13:30 48:14:00

5 km menn

1 Harald Solhaug Næss SK Vidar M23-39 16:33 00:00
2 Trond-Are Michelsen Skulestadmo M50-54 17:27 00:54
3 Vegard Hansen Voss IL M23-39 18:23 01:50
4 Peder Røthe Aker Bulken IL M16-17 18:36 02:03
5 Vetle Vesterhus Michelsen IL Ørnar M11-13 19:09 02:36
6 Bjørn Harald Bongom Varegg Fleridrett / Fjellgeitene M55-59 19:14 02:41
7 Tore Frimanslund Sogndal M40-44 21:20 04:47
8 Espen Guttormsen Voss M23-39 22:14 05:41
9 Endre Liljedahl Stokstad Sogndal M11-13 23:29 06:56
10 Tallak Stokstad Sogndal M23-39 23:30 06:57
11 Magne Heien Ternen IL M65-69 24:06:00 07:33
12 Martha Kristine Dugstad M23-39 26:41:00 10:08
13 Svitlana Shtykalo M40-44 28:30:00 11:57
14 Alfred Bergstad Omdahl M11-13 28:37:00 12:04
15 Brage Harkjerr Frimanslund Sogndal M11-13 29:56:00 13:23
16 Anders Olai Solstad Voss M14-15 30:12:00 13:39
17 Petter Bjørge-Torkelsen Torkelsen AS M23-39 51:09:00 34:36:00

5 km kvinner

1 Signe Hestad Trio K14-15 21:36 00:00
2 Edel Rognebakke Voss IL K11-13 22:33 00:57
3 Maria Istad Kristiansen Voss IL K11-13 22:39 01:03
4 Sara Istad Kristiansen Voss IL K11-13 23:37 02:01
5 Thale Bøebryn Ørnar K11-13 24:26:00 02:50
6 Teresa Melvær Løp Sammen Askøy K50-54 25:21:00 03:45
7 Unn Sæten Skulestadmo K11-13 26:43:00 05:07
8 Silje Solstad Voss K40-44 30:12:00 08:36
9 Olava Halse Styve Ørnar IL K11-13 31:11:00 09:35
10 Sandra Larsen Bergen K23-39 34:04:00 12:28
11 Anna Halse Styve Ørnar IL K11-13 34:50:00 13:14
12 Sunniva Ringheim Ørnar I.L K11-13 34:51:00 13:15
13 Sunniva Storm Mjelde Laksevåg K23-39 36:02:00 14:26
14 Marthe Iren Bjørge-Torkelsen Torkelsen AS K23-39 47:16:00 25:40:00

Om løpet

Maraton

Aldersgrense 18 år. Start: kl 10.00

Flotte deltakarmedaljar til alle

Premiering: Det er premiar til dei tre beste kvinner og menn. Det er ikkje klassepremiar, men klasseinndeling på resultatlista. Klassar: 18–19, 20–22 år. Senior: 23–34 år. Veteran: Det er 5-årsklassar for veteranar – frå 35 år og oppover.

Halvmaraton

Aldersgrense 16 år. Start: kl 11:00

Premiering: Det er premiar til dei tre beste kvinner og menn. Ikkje klassepremiar, men klasseinndeling på resultatlista. Klassar: 15–17, 18–19, 20–22 år. Senior: 23–34 år. Veteran: Det er 5-årsklassar for veteranar – frå 35 år og oppover.

5 km for deg som vil springa eller gå

Frå 10 år Start: kl 11.30

Premiering: Det er premiar til dei tre beste kvinner og menn.  Ikkje klassepremiar, men klasseinndeling på resultatlista: 10-11,12-13, 14-15, 16–17, 18–19, 20–22 år. Senior: 23–34 år. Veteran: Det er 5-årsklassar for veteranar – frå 35 år og oppover.

Hjemmeside

Værmelding

Flere resultater

Alle resultater