Sport på TV | Janteloppet - Ski Classics | NNM Nordreisa | Fotball NM, menn - 1. runde | NM sluttspill Ishockey | The Masters - golf | Monte Carlo Open - tennis| Alle resultater

Results Rome Marathon 2024

Lignende saker

Livestream, startlists and results from Rome Marathon which is held on Sunday 17th of March 2024.

Publisert 17. mars 2024 i Resultater

Rome Marathon 2024

Run Rome The Marathon

Date

March 17th

Place

Rome – Italy

Distance

Road marathon

Start 08.30 CET

Results (live)

TOP RESULTS MEN MARATHON

Pos. Name Nat. Time
1 RUTTO Asbel KEN 2:06:23.61
2 KIPSANG Brian KEN 2:07:55.48
3 KIPTOO Sila KEN 2:08:08.11
4 NARRY Reuben KEN 2:09:09.05
5 CHELUKO Isaac KEN 2:09:24.80
6 KIPTOO Samwel KEN 2:09:58.00
7 TIONGIK Paul KEN 2:10:24.44
8 JOHN Rotich KEN 2:12:33.60
9 TULU Feleke ETH 2:14:31.17
10 KEROR Rodgers KEN 2:16:19.11

TOP RESULTS WOMEN MARATHON

Pos. Name Nat. Time
1 LAGAT Ivyne KEN 2:24:35.36
2 SIMIYU Lydia KEN 2:25:09.32
3 NIGUSE Emebet ETH 2:26:40.18
4 KIPSIROR Shamilah tekaa KEN 2:27:32.79
5 ABDETA Obse ETH 2:29:01.77
6 CHEROP Beatrice KEN 2:29:35.40
7 NAHIMANA Cavaline BDI 2:33:00.95
8 BARAKI Gebriala ETH 2:37:06.78
9 LAMA Hiyane ETH 2:43:22.18
10 TAPPATA’ Denise ITA 2:47:51.72

Startlists

Men’s Elite Field

Women’s Elite Field

Livestream

Raceday info and course

Homepage

Course

Weather

Previous winner Rome Marathon

Year Men’s winner Time[a] Women’s winner Time[a] Rf.
1982  Emiel Puttemans (BEL) 2:09:53  Laura Fogli (ITA) 2:31:08 [6]
1983  Giuseppe Gerbi (ITA) 2:15:11  Alba Milana (ITA) 2:32:57
1984  Bernie Ford (GBR) 2:17:01  Daniela Tiberti (ITA) 2:41:40
1985  Mauro Pappacena (ITA) 2:28:42  Janet Richardson (USA) 3:09:16
1986  Osvaldo Faustini (ITA) 2:16:03  Katherine Gregory (USA) 3:23:43
1987  Gelindo Bordin (ITA) 2:16:03  Maria Araneo (ITA) 2:56:00
1988  Sam Ngatia (KEN) 2:16:46  Fabiola Paoletti (ITA) 2:48:45
1989  Guido Genicco (ITA) 2:20:43  Pascaline Wangui (KEN) 2:46:28
1990  Tadesse Gebre (ETH) 2:10:28  Silvana Cucchietti (ITA) 2:34:21
1991  Marco Milani (ITA) 2:14:22  Fabiola Oppliger (COL) 2:39:31
not held from 1992 to 1994
1995  Belayneh Tadesse (ETH) 2:10:13  Yelena Sipatova (RUS) 2:37:46
1996  Moges Taye (ETH) 2:12:03  Fatuma Roba (ETH) 2:29:05
1997  Dube Jillo (ETH) 2:13:08  Jane Salumäe (EST) 2:31:41
1998  Stefano Baldini (ITA) 2:09:33  Franca Fiacconi (ITA) 2:28:12
1999  Philip Tanui (KEN) 2:09:56  Maura Viceconte (ITA) 2:29:36
2000  Josephat Kiprono (KEN) 2:08:27  Tegla Loroupe (KEN) 2:32:03
2001  Henry Cherono (KEN) 2:11:27  Maria Guida (ITA) 2:30:42
2002  Vincent Kipsos (KEN) 2:09:30  Maria Cocchetti (ITA) 2:33:06
2003  Frederick Cherono (KEN) 2:08:47  Gloria Marconi (ITA) 2:29:35
2004  Ruggero Pertile (ITA) 2:10:12  Ornella Ferrara (ITA) 2:27:49
2005  Alberico Di Cecco (ITA) 2:08:02  Silviya Skvortsova (RUS) 2:28:01
2006  David Kipkorir (KEN) 2:08:38  Tetyana Hladyr (UKR) 2:25:44
2007  Elias Chelimo (KEN) 2:09:36  Souad Aït Salem (ALG) 2:25:08
2008  Jonathan Yego (KEN) 2:09:57  Galina Bogomolova (RUS) 2:22:53
2009  Benjamin Kiptoo (KEN) 2:07:17  Firehiwot Dado (ETH) 2:27:08
2010  Siraj Gena (ETH) 2:08:39  Firehiwot Dado (ETH) 2:25:28
2011  Dickson Chumba (KEN) 2:08:45  Firehiwot Dado (ETH) 2:24:13
2012  Luka Kanda (KEN) 2:08:04  Hellen Kimutai (KEN) 2:31:11
2013  Getachew Terfa (ETH) 2:07:56  Helena Kirop (KEN) 2:24:40
2014  Shume Hailu (ETH) 2:09:47  Ayelu Lemma (ETH) 2:34:49
2015  Abebe Negewo (ETH) 2:12:23  Meseret Kitata (ETH) 2:30:25
2016  Amos Kipruto (KEN) 2:08:12  Rahma Tusa (ETH) 2:28:49
2017  Shura Kitata (ETH) 2:07:30  Rahma Tusa (ETH) 2:27:23
2018  Cosmas Birech (KEN) 2:08:03  Rahma Tusa (ETH) 2:23:46
2019  Tebalu Zawude (ETH) 2:08:37  Alemu Megertu (ETH) 2:22:52
2020 cancelled due to coronavirus pandemic [4][5]
2021  Clement Langat (KEN) 2:08:23  Peris Jerono (KEN) 2:29:29 [7]
2022  Fikre Bekele (ETH) 2:06:48  Sechale Dalasa (ETH) 2:26:09

More results

Alle resultater