Sport på TV | NM sluttspill Ishockey | Fleche Wallonne | Tour of the Alps | Champions League | London Marathon | Skarverennet | NM terrengløp Bjerkebanen | Liege-Bastogne-Liege| Alle resultater

Resultater Rotterdam Open 2023 – ATP500

Lignende saker

Terminliste og resultater fra Rotterdam Open-turneringen som spilles fra 13. - 19. februar.

Publisert 13. februar 2023 i Resultater

Rotterdam Open 2023

ABM Amro Open

Dato

13. – 19. februar

Sted

Rotterdam – Nederland

På TV

Turneringen sendes på Eurosport.

Tennis på TV

Underlag

Hard court

Topprankede spillere

Trekning

Resultater alle kamper

Liveresultater

Terminliste ATP Touren

Hjemmeside for turneringen

Tidligere vinnere

Year Champions Runners-up Score
1972 United States Arthur Ashe Netherlands Tom Okker 3–6, 6–2, 6–1
1973 Not Held
1974 Netherlands Tom Okker United States Tom Gorman 3–6, 7–6(7–2), 6–1
1975 United States Arthur Ashe (2) Netherlands Tom Okker 3–6, 6–2, 6–4
1976 United States Arthur Ashe (3) United States Robert Lutz 6–3, 6–3
1977 United States Dick Stockton Romania Ilie Năstase 2–6, 6–3, 6–3
1978 United States Jimmy Connors Mexico Raúl Ramírez 7–5, 7–5
1979 Sweden Björn Borg United States John McEnroe 6–4, 6–2
1980 Switzerland Heinz Günthardt United States Gene Mayer 6–2, 6–4
1981 United States Jimmy Connors (2) United States Gene Mayer 6–1, 2–6, 6–2
1982 Argentina Guillermo Vilas United States Jimmy Connors 0–6, 6–2, 6–4
1983 United States Gene Mayer Argentina Guillermo Vilas 6–1, 7–6
1984 No winner Czechoslovakia Ivan Lendl and
United States Jimmy Connors
6–0, 1–0
Final abandoned
1985 Czechoslovakia Miloslav Mečíř Switzerland Jakob Hlasek 6–1, 6–2
1986 Sweden Joakim Nyström Sweden Anders Järryd 6–0, 6–3
1987 Sweden Stefan Edberg United States John McEnroe 3–6, 6–3, 6–1
1988 Sweden Stefan Edberg (2) Czechoslovakia Miloslav Mečíř 7–6, 6–2
1989 Switzerland Jakob Hlasek Sweden Anders Järryd 6–1, 7–5
1990 United States Brad Gilbert Sweden Jonas Svensson 6–1, 6–3
1991 Italy Omar Camporese Czechoslovakia Ivan Lendl 3–6, 7–6(7–4), 7–6(7–4)
1992 Germany Boris Becker Commonwealth of Independent States Alexander Volkov 7–6(11–9), 4–6, 6–2
1993 Sweden Anders Järryd Czech Republic Karel Nováček 6–3, 7–5
1994 Germany Michael Stich South Africa Wayne Ferreira 4–6, 6–3, 6–0
1995 Netherlands Richard Krajicek Netherlands Paul Haarhuis 7–6(7–5), 6–4
1996 Croatia Goran Ivanišević Russia Yevgeny Kafelnikov 6–4, 3–6, 6–3
1997 Netherlands Richard Krajicek (2) Czech Republic Daniel Vacek 7–6(7–4), 7–6(7–5)
1998 Netherlands Jan Siemerink Sweden Thomas Johansson 7–6(7–2), 6–2
1999 Russia Yevgeny Kafelnikov United Kingdom Tim Henman 6–2, 7–6(7–3)
2000 France Cédric Pioline United Kingdom Tim Henman 6–7(3–7), 6–4, 7–6(7–4)
2001 France Nicolas Escudé Switzerland Roger Federer 7–5, 3–6, 7–6(7–5)
2002 France Nicolas Escudé (2) United Kingdom Tim Henman 3–6, 7–6(9–7), 6–4
2003 Belarus Max Mirnyi Netherlands Raemon Sluiter 7–6(7–3), 6–4
2004 Australia Lleyton Hewitt Spain Juan Carlos Ferrero 6–7(1–7), 7–5, 6–4
2005 Switzerland Roger Federer Croatia Ivan Ljubičić 5–7, 7–5, 7–6(7–5)
2006 Czech Republic Radek Štěpánek Belgium Christophe Rochus 6–0, 6–3
2007 Russia Mikhail Youzhny Croatia Ivan Ljubičić 6–2, 6–4
2008 France Michaël Llodra Sweden Robin Söderling 6–7(3–7), 6–3, 7–6(7–4)
2009 United Kingdom Andy Murray Spain Rafael Nadal 6–3, 4–6, 6–0
2010 Sweden Robin Söderling Russia Mikhail Youzhny 6–4, 2–0, retired
2011 Sweden Robin Söderling (2) France Jo-Wilfried Tsonga 6–3, 3–6, 6–3
2012 Switzerland Roger Federer (2) Argentina Juan Martín del Potro 6–1, 6–4
2013 Argentina Juan Martín del Potro France Julien Benneteau 7–6(7–2), 6–3
2014 Czech Republic Tomáš Berdych Croatia Marin Čilić 6–4, 6–2
2015 Switzerland Stan Wawrinka Czech Republic Tomáš Berdych 4–6, 6–3, 6–4
2016 Slovakia Martin Kližan France Gaël Monfils 6–7(1–7), 6–3, 6–1
2017 France Jo-Wilfried Tsonga Belgium David Goffin 4–6, 6–4, 6–1
2018 Switzerland Roger Federer (3) Bulgaria Grigor Dimitrov 6–2, 6–2
2019 France Gaël Monfils Switzerland Stan Wawrinka 6–3, 1–6, 6–2
2020 France Gaël Monfils (2) Canada Félix Auger-Aliassime 6–2, 6–4
2021 Russia Andrey Rublev Hungary Márton Fucsovics 7–6(7–4), 6–4
2022 Canada Félix Auger-Aliassime Greece Stefanos Tsitsipas 6–4, 6–2

Rotterdam Open Rotterdam Open Rotterdam Open Rotterdam Open

Alle resultater