Sport på TV | Fotball EM | Tour de France | Wimbledon | OL Paris | Diamond League Monaco | VM orientering Edinburgh | NM motbakkeløp| Alle resultater

Resultater Sjusjøen Skimarathon 2023

Lignende saker

Startlister og resultater for Sjusjøen Skimarathon 11. februar 2023.

Publisert 11. februar 2023 i Resultater

Sjusjøen Skimarathon 2023

Dato

11. februar

Sted

Natrudstilen – Innlandet

21 eller 42 km klassisk

Startlister

Resultater (live)

Menn 42 km fri

1 517 Didrik SMITH M31-40 Fossum IF / Aon Norway 1:50:29.8 0:00.0
2 562 Jarl Riiber M21-30 Lillehammer 1:54:38.5 4:08.7
3 507 Sindre Weydahl M41-50 Båstad IL Ski 2:04:39.6 14:09.8
4 561 Espen Aronsveen M31-40 EY Bil/Team Bull Aktiv 2:06:02.9 15:33.1
5 556 Kristian Heggebø M31-40 Vindafjord IL 2:06:27.3 15:57.5
6 510 August Marendor Hauger M17-18 Åsen IL 2:08:36.2 18:06.4
7 514 Daniel Larsen M41-50 Njård 2:08:36.6 18:06.8
8 525 Øyvind Hasli M31-40 Eina Sportsklubb 2:12:06.1 21:36.3
9 503 Stian Lund M21-30 Kjelsås IL 2:13:38.7 23:08.9
10 557 Sveinung GROV M51-60 Rælingen SK 2:14:35.6 24:05.8
11 548 Espen Kristiansen M61-70 Rustad IL 2:14:36.0 24:06.2
12 540 Hallgeir Engen M41-50 Team Røysa 2:16:13.4 25:43.6
13 547 Harald B Tesaker M51-60 Rustad IL 2:16:37.4 26:07.6
14 555 Gaute Løvfall M31-40 Harstad Skiklubb 2:16:49.6 26:19.8
15 558 Håvard Berge M21-30 Oslo 2:17:08.8 26:39.0
16 536 Tore Bjerkrheim M51-60 Nesbyen IL 2:17:48.2 27:18.4
17 523 Harald Andreassen M31-40 Bærum Kommune Bil/Team Driv Trening 2:20:39.6 30:09.8
18 550 Truls Tømmerås M41-50 Kjelsås IL 2:22:53.2 32:23.4
19 544 Elias Kvalevaag-Holm M21-30 MjøsSki 2:23:09.0 32:39.2
20 502 Magnus Brøste M31-40 Søre Ål Idrettslag 2:24:02.4 33:32.6
21 521 Endre Åsgård M31-40 Team Driv Trening 2:25:16.3 34:46.5
22 528 Vegard Lonar M31-40 Porsgrunn 2:28:08.8 37:39.0
23 545 Asher Knudson M21-30 Team Driv Trening 2:30:36.8 40:07.0
24 560 Sondre Gjestvang M21-30 Slemmestad 2:30:59.0 40:29.2
25 524 Ove Pernes M61-70 Rustad IL 2:31:00.1 40:30.3
26 518 Harald Harsson M51-60 Elopak BIL 2:32:39.3 42:09.5
27 526 Fredrik Fossan M31-40 Fossanova Cycling 2:33:24.4 42:54.6
28 511 Øystein Soug M51-60 IF Frøy 2:33:26.8 42:57.0
29 529 Rolf Bakken M61-70 Hernes IL 2:33:30.4 43:00.6
30 515 Stian Lund M41-50 Holmenkollen Cykle Klubb 2:34:16.0 43:46.2
31 509 Elias Schirmer Raphael M21-30 Bærums Skiklub 2:35:03.1 44:33.3
32 522 Thomas Mittet M21-30 Molde 2:35:30.8 45:01.0
33 527 Per Thomas Omholt M41-50 OPIL / Oslo Politiidrettslag 2:36:53.5 46:23.7
34 553 Dan Eigil Aurland M51-60 Flisa 2:39:57.5 49:27.7
35 542 Giacomo Schmidt Frattari M31-40 Silkeborg OK 2:41:46.4 51:16.6
36 539 Martin Christiansen M21-30 Veidekke BIL 2:42:59.4 52:29.6
37 546 Stefan Hettwer M41-50 Dresden 2:47:23.9 56:54.1
38 552 Stian Øveråsen M31-40 Moelv 2:47:25.9 56:56.1
39 516 Stig Bjarne Salberg M61-70 Stjørdals-Blink, IL 2:49:25.8 58:56.0
40 534 Mads Høgholen M41-50 Gin & Shrimps 2:50:04.2 59:34.4
41 537 Jørgen Røvig M51-60 Soon Skiklubb / Soon Ski 2:50:17.1 59:47.3
42 532 Ronny Skuggedal M41-50 Teamdenrødelampe 3:02:57.9 1:12:28.1
43 541 Øystein Olsen M51-60 Fjerdingby 3:03:47.2 1:13:17.4

Menn 42 km klassisk

1 17 Henrik Haugland Syverinsen M26-30 Lyn Ski / Lyn Ski Moseteråsen 1:55:27.5 0:00.0
2 14 Henrik OLIMB M36-40 Jevnaker Idrettsforening Ski 1:55:28.2 0:00.7
3 32 Henrik Vik Tolo M21-25 Asker SK / Asker Skiklubb 1:55:32.4 0:04.9
4 62 Amund HOEL M26-30 Åsen IL / Team AF Håndverk 1:56:41.0 1:13.5
5 94 Ole Sollien Hulbak M26-30 Fiskebeinern SK 1:57:56.9 2:29.4
6 87 Magnus Bleken M36-40 Rudsbygd IL / Team Næringsbanken Storaenso 1:57:58.6 2:31.1
7 43 Henrik Sørlie Haug M26-30 Lyn Ski 1:58:01.7 2:34.2
8 41 Christian Melsom Myhre M36-40 Heming, IL / Team Bull Aktiv 1:58:27.8 3:00.3
9 26 Vinjar Skogsholm M26-30 Moelven IL 2:00:28.4 5:00.9
10 121 Jens ANDERSEN M26-30 Gjerdrum IL / Sport1 Kløfta 2:00:34.4 5:06.9
11 28 Lars BERGER M41-45 Dombås IL 2:00:39.9 5:12.4
12 78 Tarjei Bakken M26-30 Kamp/Vestheim IF / Team Driv Trening 2:00:41.0 5:13.5
13 131 André Haugsbø M41-45 Gaular IL 2:00:52.7 5:25.2
14 81 Stian Roti SVENDBY M31-35 Lyn Ski / Lyn Ski Moseteråsen 2:01:01.9 5:34.4
15 33 Tobias Holter M31-35 Lillehammer 2:01:07.6 5:40.1
16 124 Vetle Leander Johansen M21-25 Drammens Ballklubb 2:01:15.9 5:48.4
17 120 Andreas Ruud-Tronsmoen M26-30 Alvdal IL 2:02:32.3 7:04.8
18 35 Eskil Frøisland M21-25 Vang Skiløperforening 2:02:57.5 7:30.0
19 54 Ola Nygård Snellingen M26-30 Svea Skilag 2:03:18.2 7:50.7
20 11 Roy-Arne Tollefsen M41-45 Kongsberg 2:03:19.5 7:52.0
21 116 Martin OLSEN M31-35 Østre Toten Skilag 2:04:17.8 8:50.3
22 18 Kjetil Tyrom M26-30 Follebu SK / Team Næringsbanken Stora Enso 2:04:36.8 9:09.3
23 101 Kristian A KJONERUD M26-30 Lyn Ski Moseteråsen / Storebrand Sport 2:04:51.1 9:23.6
24 64 Aslak Digre M26-30 Team Blå Xtra Personell 2:05:16.0 9:48.5
25 135 Erlend Nydal M31-35 Asker Skiklubb/Fiskebeinern 2:05:55.5 10:28.0
26 100 Nils Ingar Aadne M41-45 Andebu IL / Team Kaffebryggeriet 2:06:01.1 10:33.6
27 84 Ole Petter Dirdal Moxnes M36-40 Bergkameratene Ski 2:06:35.8 11:08.3
28 24 Dennis Steensen M21-25 Rustad IL / Team YC Rør 2:06:53.2 11:25.7
29 58 Sondre Fylling M31-35 Moss SK 2:06:56.1 11:28.6
30 48 Øyvind Waage Hanssen-Bauer M31-35 Vestbyen Il/Ife BIL 2:06:56.4 11:28.9
31 104 Torbjørn Vala M31-35 Rustad IL 2:06:56.5 11:29.0
32 50 Sander Berger M21-25 Trøgstad Skiklubb 2:06:58.4 11:30.9
33 30 Christoffer Johansson M26-30 Trollhättans SOK 2:08:56.1 13:28.6
34 51 Vemund Sande M26-30 Gjøvik SK / Team Blå Xtra Personell 2:08:56.5 13:29.0
35 10 Christoffer Hansen M21-25 Galterud IF 2:09:26.2 13:58.7
36 1 Nicolai Brekke M31-35 Team Cereal Killers 2:10:02.8 14:35.3
37 70 Måns Larsson M26-30 Ulricehamns IF 2:10:03.5 14:36.0
38 88 Peder Gjølstad Røhnebæk M31-35 Brandval/Kongsvinger Orienteringsklubb 2:10:06.2 14:38.7
39 6 Lars Øvrebø M21-25 Gaular IL 2:10:26.6 14:59.1
40 127 Harald Lunde M51-55 Granli IL 2:10:29.3 15:01.8
41 85 Anders Hevrøy M46-50 Ringkollen SK / Team Driv Trening 2:10:51.5 15:24.0
42 117 Johan Olrud Fjellvang M26-30 Oslo 2:11:51.8 16:24.3
43 3 Geir STRANDBAKKE M56-60 Lillehammer Skiklub 2:11:54.1 16:26.6
44 93 Tron Witt M41-45 Fossum IF 2:12:04.2 16:36.7
45 105 Henning Weaas M46-50 Team Næringsbanken/Stora Enso 2:12:08.0 16:40.5
46 118 Anders Karlsen M56-60 Fjellstrand 2:12:14.5 16:47.0
47 20 Reinar Aaland M36-40 Hornindal IL 2:12:28.1 17:00.6
48 52 Ole Johann Rødvik Kilskar M31-35 Frol IL 2:12:37.2 17:09.7
49 72 Aadne Bækken M61-65 Bjerke IL Ski 2:12:44.5 17:17.0
50 76 Vidar Igeltjørn M46-50 Hamar SK 2:13:15.9 17:48.4

Kvinner, 42 km fri

1 535 Kirsten Daae Wiig K21-30 Ullensaker SK 2:05:50.8 0:00.0
2 505 Tuva Toftdahl STAVER K31-40 Heming Il/Straye Flammekaster 2:05:51.0 0:00.2
3 533 Bodil Ryste K41-50 Gaular IL 2:16:17.2 10:26.4
4 512 Merethe Braathen Sinnes K41-50 Lillehammer Skiklub 2:18:34.5 12:43.7
5 551 Randi Damgaard K31-40 Ivrig, IL 2:23:07.2 17:16.4
6 519 Martine Sogn-Larssen K21-30 NTNUI – Ski 2:31:20.7 25:29.9
7 508 Oda Lind K21-30 If Kilkameratene 2:34:48.7 28:57.9
8 506 Marte Jonstad Røkke K21-30 Oslo 2:52:45.5 46:54.7
9 520 Irene Hølmo K31-40 Harstad Skiklubb / Harstad 2:58:26.7 52:35.9

Kvinner, 42 km klassisk

1 39 Pernille Gullikstad K21-25 Søre Ål Idrettslag / Søre Ål Il 2:23:02.6 0:00.0
2 137 Amanda Borge BYRKJELAND K26-30 Fiskebeinern SK 2:31:34.1 8:31.5
3 176 Ragnhild Haukåen K26-30 Ringebu/Fåvang SK 2:33:32.8 10:30.2
4 53 Ilona Jambor K46-50 Team Driv Trening 2:37:02.1 13:59.5
5 68 Guro Ørbeck K26-30 Oslo 2:37:02.2 13:59.6
6 214 Anna Johansson K26-30 SK Hylte 2:38:59.8 15:57.2
7 209 Tina Rusten K21-25 Bækkelagets SK 2:39:06.8 16:04.2
8 200 Kari Øvsthus K56-60 OPIL 2:39:11.7 16:09.1
9 189 Ane Sandaker Kvittingen K31-35 Geilo 2:39:14.7 16:12.1
10 179 Anne STORSLETT K36-40 Moelven IL 2:40:18.2 17:15.6
11 223 Kari Lier K46-50 Ring 2:45:34.9 22:32.3
12 170 Thine Hestnes K26-30 KIL 2:50:41.8 27:39.2
13 185 Kaja Sjøl Christensen K21-25 Asker SK 2:51:31.8 28:29.2
14 163 Elin Hamrefors K36-40 Dponly Ski Club 2:53:23.3 30:20.7
15 390 Cecilie Lagerberg K41-45 Oslo 2:56:45.0 33:42.4
16 242 Silje Marie Bolstad K31-35 Åslia Skilag 2:57:18.4 34:15.8
17 305 Nina Hammerlund K56-60 Holmen IF 2:57:29.2 34:26.6
18 325 Hjørdis Klonteig K66-70 Fossum RD 2:59:20.5 36:17.9
19 314 Hanna Selvaag K31-35 Søre Ål Idrettslag 2:59:21.6 36:19.0
20 335 Marte Sletten Bergsland K21-25 Trøsken IL 2:59:42.1 36:39.5
21 165 Iren Tryggestad K56-60 Rustad IL 2:59:46.6 36:44.0
22 250 Ingvill Odden K21-25 Lillehammer Skiklub 3:05:20.6 42:18.0
23 159 Pernilla Olsson K31-35 Lidköping 3:05:25.8 42:23.2
24 321 Katrine Bakke Lossius K56-60 Nesøya 3:05:46.1 42:43.5
25 218 Kari Vik Eines K46-50 Tollernes IL 3:05:52.8 42:50.2
26 374 Annie Gunnarson K26-30 Varberg 3:06:08.4 43:05.8
27 343 Anne Birgitte Leseth K56-60 Sørbråten IL 3:08:07.6 45:05.0
28 422 Brith Line Øverland K56-60 Fana IL 3:19:20.6 56:18.0
29 229 Ebba Johannesson K26-30 IF Hallby SOK 3:23:31.8 1:00:29.2

Om rennet:

Sjusjøen Skimarathons hoveddistanse er 42 kilometer klassisk som er  seedingsrenn til Birkebeinerrennet og Vasaloppet med start fra klokken 11:00. Rennet har og distansen 42 kilometer fristil med start klokken 11:30 samt 21 kilometer fristil start 11:40 og 21 kilometer klassisk med start klokken 11:50.

Det er egen trimklasse samt skileik for de unge der påmelding for skileik er på Stadion. Traseene vil være de samme som har blitt benyttet de siste årene. I år er og de 5 drikke- og matstasjonene igjen på plass. I mål serveres du hjemmelaget kålsuppe og det er cafe og premieutdeling i hallen.

Løypekart

Hjemmeside

Værmelding

Flere resultater

Sjusjøen Skimarathon Sjusjøen Skimarathon Sjusjøen Skimarathon Sjusjøen Skimarathon Sjusjøen Skimarathon Sjusjøen Skimarathon Sjusjøen Skimarathon Sjusjøen Skimarathon Sjusjøen Skimarathon Sjusjøen Skimarathon Sjusjøen Skimarathon Sjusjøen Skimarathon Sjusjøen Skimarathon Sjusjøen Skimarathon Sjusjøen Skimarathon 

Alle resultater