Sport på TV | Sveits Rundt | Fotball EM | US Open golf | Birkebeinerløpet | Styrkeprøven | Tyrvinglekene| Alle resultater

Solastranden Halvmaraton 2024 resultater

Lignende saker

Startlister og resultater fra Solastranden Halvmaraton som arrangeres lørdag 13. januar 2024.

Publisert 13. januar 2024 i Resultater

Solastranden Halvmaraton 2024

Dato

13. januar

Sted

Sola Strand hotell – Rogaland

Distanser

5 km | 10 km | Halvmaraton

Starttider:
5 km starter kl 09.20
10 km ​starter kl 11.00
Halvmaraton ​starter kl 13.30

Startliste

Alle resultater

Halvmaraton menn, topp 30

1 Frew Zenebe Brkineh Sandnes IL M40-44 01:11:19 00:00
2 Tage Morken Augustson Varegg Fleridrett / Team Drevelin / Team Kjell / Steinerskolen vgs M23-39 01:11:48 00:29
3 Gaute Byberg Spirit Friidrettsklubb M23-39 01:15:30 04:11
4 Pavel Laputjov Spirit Friidrettsklubb / Spirit Friidrett M40-44 01:15:31 04:12
5 Richard Kverneland Spirit Friidrettsklubb M23-39 01:15:32 04:13
6 Lars Stangeland Veidekke BIL M45-49 01:15:43 04:24
7 Svein Ove Risa Undheim IL M50-54 01:16:05 04:46
8 Christian Nøttveit Sandnes IL / Team Brokkoli M23-39 01:16:13 04:54
9 Oddvar Dirdal Trekompaniet BIL M40-44 01:17:00 05:41
10 Fredrik Svendal Sandnes IL / SFF Group M23-39 01:17:14 05:55
11 Kenneth Grøtteland Sandnes M23-39 01:17:29 06:10
12 Haakon Vaaga Haugesund Triatlonklubb / VB Inge Vaaga as M23-39 01:17:34 06:15
13 Sivert Hebnes Sandnes IL / Sandnes Kommune BIL M23-39 01:17:34 06:15
14 Håkon Wisløff Sandnes Sykleklubb MU23 01:17:39 06:20
15 Stian Skjørvestad Tananger M40-44 01:18:05 06:46
16 Øystein Wergeland Sandnes IL M40-44 01:18:10 06:51
17 Gjermund Groven Hausta Kapitalforvaltning M23-39 01:18:15 06:56
18 Denys Chechelnytskyy Spirit Friidrettsklubb M23-39 01:18:17 06:58
19 Tom Sanne Sandnes IL M45-49 01:18:36 07:17
20 Halvard Solheim Dirdal IL M23-39 01:18:48 07:29
21 Daniel Kvåle Team Intersport Sogndal M40-44 01:19:24 08:05
22 Aleksander Skålevik Dale Fjelløpere M23-39 01:20:03 08:44
23 Henning Tjøstheim Spirit Friidrettsklubb / Ryfylke Trelast / Fartsholder 1:20 M23-39 01:20:04 08:45
24 Hans Olav Undseth Løplabbet M45-49 01:20:45 09:26
25 Ramn Erstad BFG Bergen Løpeklubb M23-39 01:20:52 09:33
26 Lasse Samuelsen Bøe Oslo M23-39 01:20:57 09:38
27 Abdirahman Dahir Ali Oslostudentenes IK M23-39 01:21:02 09:43
28 Hisham Mohamed Abdi Skjalg IL / Deloitte BIL M23-39 01:21:31 10:12
29 Endre Snørteland Haugesund M23-39 01:21:47 10:28
30 Frank Vea SK Vedavåg Karmøy/Scale AQ M23-39 01:22:09 10:50

Halvmaraton kvinner, topp 30

1 Lina Rivedal Varegg Fleridrett K23-39 01:18:48 00:00
2 Kine Nøttveit Sandnes IL K23-39 01:25:23 06:35
3 Hilde Svrljuga Sætre Spirit Friidrettsklubb / Spirit Triathlon K23-39 01:26:28 07:40
4 Berit Marie Skretting GTI Friidrettsklubb K23-39 01:27:40 08:52
5 Elisabeth Knudsen GTI Friidrettsklubb K40-44 01:27:49 09:01
6 Silje Gundersen Spirit Friidrettsklubb K45-49 01:29:39 10:51
7 Runa Linn Egeland Sandnes K23-39 01:31:44 12:56
8 Emma Bauge Haugesund Idrettslag KU23 01:32:53 14:05
9 Hilde Dahl Haaland Randaberg K45-49 01:33:28 14:40
10 Marie Bakke Soko BIL K23-39 01:33:58 15:10
11 Gunn E Einarsen Klepp Stasjon K45-49 01:36:19 17:31
12 Lucyna Filipek Haugesund K40-44 01:36:23 17:35
13 Anne Jorunn Hodne Spirit Friidrettsklubb / Fartsholder 1:40 K40-44 01:38:38 19:50
14 Turi Hanssen Forslaget K40-44 01:38:42 19:54
15 Henriette Vagle GTI Friidrettsklubb K45-49 01:39:02 20:14
16 Helen Palmer Kristiansand S K40-44 01:39:09 20:21
17 Vilde Lundin BUL-Tromsø,Friidrett K23-39 01:39:40 20:52
18 Kari Tau Strand Oanes Stavanger K45-49 01:40:34 21:46
19 Marita Laputjova Kvernaland K23-39 01:40:45 21:57
20 Christine Olsen-Hagen Figgjo K40-44 01:40:58 22:10
21 Maiken Testad Røyneberg K23-39 01:41:16 22:28
22 Ida Kleven Stavanger K23-39 01:41:18 22:30
23 Silje-Kathrine Syvertsen Schrødahl GTI Friidrettsklubb / Dale Fjelløpere K40-44 01:41:56 23:08
24 Ingvild Skartveit Stavanger K23-39 01:42:01 23:13
25 Live Aasen Frosta Oslo K23-39 01:42:09 23:21
26 Veronica Lauvås Nilsen Soko BIL /Gti Friidrettsklubb K23-39 01:42:13 23:25
27 Marie Beining Nesøya K23-39 01:42:22 23:34
28 Hanne Sande Spirit Friidrettsklubb K23-39 01:42:23 23:35
29 Maren Bugge Simonsen Stavanger K23-39 01:42:39 23:51
30 Laila Bauge Skjold KU23 01:42:41 23:53

10 km menn, topp 30

1 Alexander Skurve Sandnes IL M23-39 32:08:00 00:00
2 Bjørn Erik Langstein Tomrefjord IL M23-39 32:53:00 00:45
3 Kristian Ulriksen Tromsø Løpeklubb M23-39 32:55:00 00:47
4 Sigurd Lund Røer Hoka M23-39 33:21:00 01:13
5 Preben Aase Spirit Friidrettsklubb / Veidekke M23-39 33:33:00 01:25
6 Thomas Asgautsen Spirit Friidrettsklubb / Stamaica Prontos M23-39 34:11:00 02:03
7 Kristoffer Ingebrigtsen Sandnes IL M23-39 34:30:00 02:22
8 Morten Tengesdal Egersunds Idrettsklubb M23-39 34:45:00 02:37
9 Gaute Byberg Spirit Friidrettsklubb / Fartsholder 35 min M23-39 34:50:00 02:42
10 Anders Espeland Mjåtveit Varegg Fleridrett M23-39 35:04:00 02:56
11 Jan Tore Gjedrem Bjerkreim IL M23-39 35:29:00 03:21
12 Jan Erik Wergeland Sandnes IL M23-39 35:35:00 03:27
13 Daniel Peter Abicht Skjalg IL / Equinor M45-49 35:46:00 03:38
14 Bjøro Nevland Gjesdal IL M40-44 35:58:00 03:50
15 Jonas Gjesdal Varegg Fleridrett / Equinor BIL M23-39 35:58:00 03:50
16 André Puntervold Pereira GTI Friidrettsklubb M23-39 36:18:00 04:10
17 Joakim Hansen Stavanger M40-44 36:20:00 04:12
18 Erlend Aano Spirit Friidrettsklubb / Spirit M40-44 36:26:00 04:18
19 Bjarthe Westerheim Stord IL M50-54 37:14:00 05:06
20 Kristian Høien Egersunds Idrettsklubb M23-39 37:15:00 05:07
21 Fredrik Trovatn Abrahamsen Spirit Friidrettsklubb M23-39 37:16:00 05:08
22 Kristian Åsbø Show Run M23-39 37:42:00 05:34
23 Stian Jensen Berrefjord Moi IL M23-39 37:43:00 05:35
24 Håvard Langeland Mæle Sparebank 1 Sr-Bank BIL M23-39 37:54:00 05:46
25 Tore Leikvoll Gjesdal IL / Bouvet Norge AS M23-39 38:17:00 06:09
26 Kent Arnevik Aadnøy Avinor M23-39 38:18:00 06:10
27 Bård-Henning Kvinen Egersunds Idrettsklubb M45-49 38:25:00 06:17
28 Anders Ågotnes JDA / Lyse Aktiv M23-39 38:26:00 06:18
29 Morten Bjerga Sundli Sandsgård Spaserlaug M23-39 38:29:00 06:21
30 Jarle Bjerga Sparebank 1 Sr-Bank M40-44 38:33:00 06:25

10 km kvinner, topp 30

1 Eli Anne Dvergsdal Fana IL / Fana K23-39 36:07:00 00:00
2 Adele Norheim Henriksen Gular, IL K20-22 36:30:00 00:23
3 Silje Torsvik Spirit Friidrettsklubb / Fartsholder 25 min K23-39 37:18:00 01:11
4 Ingrid Emilsen Kristiansen Gular, IL K23-39 38:37:00 02:30
5 Anne Braut Spirit Friidrettsklubb K23-39 38:39:00 02:32
6 Nina Andreassen Bergen K23-39 39:00:00 02:53
7 Astrid Emilsen Kristiansen Gular, IL K20-22 39:14:00 03:07
8 Marie Kloster Skjalg IL K40-44 39:49:00 03:42
9 Tone Jenssen Rathe GTI Friidrettsklubb K23-39 39:57:00 03:50
10 Sara Aarseth Spirit Friidrettsklubb / Felleskjøpet BIL K23-39 40:13:00 04:06
11 Christina Ingebrigtsen Sandnes IL K23-39 40:22:00 04:15
12 Linn Andersen Egersund K23-39 42:55:00 06:48
13 Maja Tytlandsvik Berg Mint&Mynte K23-39 43:23:00 07:16
14 Cathrin Indredavik Aker Solutions K23-39 43:30:00 07:23
15 Live Gjesdal Nilsson Sandnes IL / Sandnes IL Mosjonist K55-59 44:41:00 08:34
16 Maria Ranes Bergen K23-39 45:19:00 09:12
17 Silje H. Paulsen Sola K40-44 45:20:00 09:13
18 Terese Moe Espeland Sandnes K23-39 45:31:00 09:24
19 Stine Husveg Varhaug IL K23-39 45:39:00 09:32
20 Sara Skarabot Pedersen FIK Orion / Hoka K23-39 45:53:00 09:46
21 Maren Hegreberg Stavanger K23-39 46:06:00 09:59
22 Julie Andreassen Haugesund K23-39 46:46:00 10:39
23 Martha Iren Aarsand Equinor K23-39 47:10:00 11:03
24 Camilla Bjørheim Stavanger Aftenblad K45-49 47:34:00 11:27
25 Karoline Rivero Bernacki Stavanger K23-39 47:34:00 11:27
26 Elisabeth Weckner Three Turtles K23-39 47:41:00 11:34
27 Therese Leikvoll Randaberg K40-44 47:57:00 11:50
28 Mari Evensen Robust Trening og Fysioterapi K23-39 47:58:00 11:51
29 Petrine Skjervheim Stavanger K45-49 48:01:00 11:54
30 Christina Aaltvedt Akerbp Kvarts K23-39 48:04:00 11:57

5 km menn, topp 30

1 Andreas Penne Nygård Sandnes IL M40-44 15:48 00:00
2 Abdalla Targan Yousif Spirit Friidrettsklubb M23-39 16:13 00:25
3 Heine Fjellhaug Undheim IL M23-39 17:10 01:22
4 Kjetil Sunde Finnøy M23-39 17:13 01:25
5 Lucas Hope Spirit Friidrettsklubb M14-15 17:32 01:44
6 Håvard Andersen Bråthen Spirit Friidrettsklubb M23-39 17:33 01:45
7 Philip Lonmon IL Skjalg M23-39 18:00 02:12
8 Bjørn Kåre Høie Spirit Friidrettsklubb M23-39 18:02 02:14
9 Trygve Vaka Hafrsfjord M40-44 18:17 02:29
10 Kristoffer Strømme Oslostudentenes IK M23-39 18:20 02:32
11 Odd Einar Tveit Spirit Friidrettsklubb M45-49 18:30 02:42
12 Albert Askeland Sandnes IL M12-13 18:35 02:47
13 Øystein Aspøy Efab AS M23-39 18:39 02:51
14 Daniel Eriksen Stavanger M23-39 18:42 02:54
15 Alfred Lauvsnes Hovdet IL Skjalg M16-17 19:40 03:52
16 Øystein Ytterland Valder IL / IL Valder M23-39 19:47 03:59
17 Richard Kverneland Spirit Friidrettsklubb / Fartsholder 20 min M23-39 19:59 04:11
18 Erlend Engelsgjerd Havørn Allianseidrettslag / Havørn Friidrett M40-44 20:05 04:17
19 Steinar Ulsnes Hafrsfjord M55-59 20:08 04:20
20 Daniel Higraff NFF Rogaland M23-39 20:09 04:21
21 Marselius Kolnes Grødem Runners M18-19 20:42 04:54
22 Mathias Nedrebø LYE M20-22 20:53 05:05
23 Lars Petter Rosseland Grønvigh Efab AS M23-39 21:05 05:17
24 Nikolai Håheim Kleppe M23-39 21:05 05:17
25 Tor Espen Espedal Nærbø M23-39 21:32 05:44
26 Christian Molland Sandnes M23-39 21:42 05:54
27 Nedas Laivys Hafrsfjord M16-17 21:50 06:02
28 Martin Engelsgjerd Havørn Allianseidrettslag M23-39 22:05 06:17
29 Tom Koll Frafjord Skjalg IL M55-59 22:11 06:23
30 Erling Angeltveit Vågen vgs M60-64 22:15 06:27

5 km kvinner, topp 30

1 Sara Busic Skjalg IL K20-22 17:35 00:00
2 Tuva Alme Sandnes IL K16-17 17:45 00:10
3 Mia Skjalg IL K16-17 18:09 00:34
4 Mathea Lægran Skjalg IL K16-17 18:28 00:53
5 Maria Wiig Spirit Friidrettsklubb / Spirit K23-39 18:33 00:58
6 Christina Maria Toogood Sandnes IL K23-39 19:35 02:00
7 Vilde Hagbartsen Aurskog K20-22 22:12 04:37
8 Andrea Vold Vigrestad Idrettsklubb K16-17 22:26 04:51
9 Helene Skår Stavanger K23-39 22:53 05:18
10 Ida Eike-Vivoll Chickså IL K40-44 23:17 05:42
11 Camilla Kvalbein Røyneberg K23-39 23:59 06:24
12 Maria Espedal Boge Nærbø K12-13 24:09:00 06:34
13 Karina Aabø Henningsen Hundvåg Runners K23-39 24:22:00 06:47
14 Ida Trulsrud Stavanger K23-39 24:45:00 07:10
15 Kristin Henna Hagen Stavanger K40-44 24:49:00 07:14
16 Emilie Hinna Fisketjøn Oslo K23-39 24:54:00 07:19
17 Møyfrid Müller GTI K40-44 25:18:00 07:43
18 Hilde Andreassen Svanes Egersund K23-39 25:23:00 07:48
19 Astrid Korneliussen Fana K23-39 25:25:00 07:50
20 Jurgita Laiviene Hafrsfjord K40-44 25:29:00 07:54
21 Tonje Strømsnes Hundvåg Runners K23-39 25:32:00 07:57
22 Cecilie Frøyland Frøyland IL K23-39 25:58:00 08:23
23 Lene Larsen Egersund K23-39 26:19:00 08:44
24 Mari Haugland Ingebregtsen Avinor K23-39 26:28:00 08:53
25 Monica Liland-Vik Bryne K45-49 26:38:00 09:03
26 Renate Belden Sandnes K23-39 26:40:00 09:05
27 Camilla Østebrød Kleppe K40-44 26:41:00 09:06
28 Mona Moss-Iversen GTI Friidrettsklubb / Susbil K45-49 26:57:00 09:22
29 Mariann Morvik Hafrsfjord K23-39 27:03:00 09:28
30 Mari Skjevdal Sandnes K23-39 27:44:00 10:09

Trippelen kvinner, topp 10

1 Helena Hope Spirit Friidrettsklubb K23-39 02:24:07 00:00
2 Ella Øxnevad Skjalg IL / Lyse Aktiv K23-39 02:28:18 04:11
3 Kirsti Skåtøy Egersunds Idrettsklubb K45-49 02:46:53 22:46
4 Mette Fredriksen Jørpeland K23-39 02:47:53 23:46
5 Silje Vaule Milenkovic Spirit Friidrettsklubb K20-22 02:51:24 27:17:00
6 Nora Falnes Stavanger K23-39 02:54:16 30:09:00
7 Guro Nesheim Egersunds Idrettsklubb K40-44 03:12:15 48:08:00
8 Hanna Kirkeli Grødem Runners K23-39 03:15:21 51:14:00
9 Veronica Fenne Lyse Aktiv K23-39 03:16:42 52:35:00
10 Iselin Bjaanes Bouvet Norge AS K23-39 03:23:46 59:39:00

Trippelen menn, topp 10

1 Sebastian Conrad Håkansson Svorkmo N.O.I. M23-39 02:01:15 00:00
2 Stian Eilertsen IK Hind M23-39 02:03:33 02:18
3 Tom Erik Halvorsen GTI Friidrettsklubb M40-44 02:05:42 04:27
4 Trym Tangen Solsvik IK Hind M23-39 02:10:39 09:24
5 Marius Johansen IK Hind M23-39 02:19:41 18:26
6 Espen Gundersen IK Hind M40-44 02:20:23 19:08
7 Henrik Føllesdal Åsane Fotball M23-39 02:20:48 19:33
8 Magnus Selsås Fjogstad Skjalg IL M23-39 02:20:51 19:36
9 Øyvind Skare Mundal Bergen M23-39 02:22:57 21:42
10 Julian Minde Stavanger M23-39 02:23:19 22:04

Løypekart

5 km

10 km

Halvmaraton

Om løpet

Her finner du svar på praktiske spørsmål. Ta kontakt dersom du ikke finner svar på det du lurer på. Facebook-gruppen vår Solastranden halvmaraton er ofte raskest!

Endringer i 2024

Hjemmeside

Flere resultater

Alle resultater