Sport på TV | Diamond League Eugene | Bislett Games | Giro d'Italia | Tour of Norway | Ishockey VM | Roland Garros | Norway Chess| Alle resultater

Resultater Solsiå Sentrumsløp 2024

Lignende saker

Startlister og resultater for Solsiå Sentrumsløp som arrangeres 13. april 2024.

Publisert 13. april 2024 i Resultater

Solsiå Sentrumsløp 2024

Dato

13. april

Sted

Sandnes – Rogaland

3 – 9 – 21 – 42 km

Startliste

Resultater

Maraton menn

1 Frode Tjelta Sandnes M45-49 2:46:49.0 0:00.0
2 Olav Meling Stayer Løpeklubb M35-39 3:15:36.0 28:47.0
3 Thomas Hansen Sandnes M23-34 3:28:42.0 41:53.0
4 Kjell Bjarne Li Jonassen Haugesund Triatlonklubb M35-39 4:02:42.0 1:15:53.0
5 Atle Smedegård DFL / KIL M45-49 4:09:33.0 1:22:44.0
6 Jan Tore Kvamsøe Kleivane IL M40-44 4:18:50.0 1:32:01.0
7 Konrad Malanowski Sola M35-39 4:33:52.0 1:47:03.0

Maraton kvinner

1 Oddveig Odland Varhaug IL K40-44 3:06:53.0 0:00.0
2 Beate Nilsen Lode Nærbø K35-39 3:55:58.0 49:05.0
3 Annbjørg Ueland Figgjo K35-39 4:01:00.0 54:07.0
4 Fride Lyngstad Vaulen Marathon Club K35-39 4:24:11.0 1:17:18.0

Halvmaraton menn, topp 20

1 Sindre Jørgensen Spirit Friidrettsklubb M35-39 1:21:35.0 0:00.0
2 Trond Grimsrud Interwell M35-39 1:25:21.0 3:46.0
3 Morten Haugeland Helvig Sandnes M45-49 1:25:22.0 3:47.0
4 Joar Grimsrud Sandnes M40-44 1:25:31.0 3:56.0
5 Morten Håheimsnes Skrubbholen Joggelag M40-44 1:25:34.0 3:59.0
6 Fredrik Erland Lima Amina Charging M23-34 1:27:17.0 5:42.0
7 Oddvar Dirdal Hafrsfjord M40-44 1:27:31.0 5:56.0
8 Mathias Pedersen Sandnes M35-39 1:27:32.0 5:57.0
8 Hans Olav Undseth Løplabbet M45-49 1:27:32.0 5:57.0
10 Atle Larsen Sandnes M35-39 1:27:38.0 6:03.0
11 Bjørnar Halvorsen Sandnes M23-34 1:29:51.0 8:16.0
12 Per Andersen Sandnes IL M50-54 1:32:07.0 10:32.0
13 Harold Downham Sandnes M60-64 1:35:51.0 14:16.0
14 Hans Rostrup Sandnes Eliten M23-34 1:36:47.0 15:12.0
15 Håkon Hetland Sandnes M23-34 1:38:18.0 16:43.0
16 Øystein Wergeland Sandnes M40-44 1:39:43.0 18:08.0
17 Harald Syse Røyneberg M60-64 1:42:35.0 21:00.0
18 Ole Christian Galde Lyse Aktiv M23-34 1:43:25.0 21:50.0
19 Kent Ims Borsheim Sandnes M23-34 1:43:43.0 22:08.0
20 Kristoffer Klovning Øl og Kondis M40-44 1:50:26.0 28:51.0

Halvmaraton kvinner

1 Linda Dysjaland Sandnes K23-34 1:32:36.0 0:00.0
2 Johanna Håland Bryne Triatlonklubb K45-49 1:38:07.0 5:31.0
3 Kjellaug Egeland LYE K65-69 2:02:28.0 29:52.0
4 Tina Håheimsnes Skrubbholen Joggelag K23-34 2:03:20.0 30:44.0
5 Irene Fuglestad Sandnes K35-39 2:05:11.0 32:35.0
5 Kristine Hana Skrubbholen Joggelag K35-39 2:05:11.0 32:35.0
5 Benedicte Stokkeland Gjesdal IL K35-39 2:05:11.0 32:35.0
8 Linda Øverland Stavanger K50-54 2:05:12.0 32:36.0
9 Zaneta Padol Kleppe K23-34 2:15:30.0 42:54.0
10 Vilde Jakobsen Klepp Stasjon K23-34 2:15:31.0 42:55.0
11 Tonje Jørgensen Bryne Triatlonklubb K35-39 2:16:09.0 43:33.0
11 Merethe Steffensen Sandnes K45-49 2:16:09.0 43:33.0
13 Maria Alvestad Bryne K23-34 2:17:58.0 45:22.0
14 Nathalia Vorland Novaform AS K35-39 2:38:14.0 1:05:38.0
15 Marit Topnes Serigstad Sandnes K23-34 2:49:29.0 1:16:53.0

9 km menn

1 Alexander Skurve Sandnes IL M23-34 30:06.0 0:00.0
2 Stian Sæbø Stavanger M23-34 38:32.0 8:26.0
3 Bjarne Sandanger Bjarne Sandanger / Novaform M40-44 39:45.0 9:39.0
4 Johan Løyning Hommersåk M23-34 42:28.0 12:22.0
5 Gunnar Stone Rolling Stones M45-49 42:33.0 12:27.0
6 Erlend Sæbø Oslo M23-34 43:24.0 13:18.0
7 John Hauge Podkasten Lavterskel M23-34 43:57.0 13:51.0
8 Aleksander Borgenvik Sandnes M40-44 44:11.0 14:05.0
9 Nils Cato Sikveland Sandnes M50-54 47:00.0 16:54.0
10 Tobias Dysjaland Sandnes M12-13 47:25.0 17:19.0
11 Vegard Kyllingstad Kvernaland M23-34 48:06.0 18:00.0
12 Trym Stokkeland Sandnes M14-15 49:31.0 19:25.0
13 Rune Skei Hana Hills M60-64 50:29.0 20:23.0
14 Anders Mæland Nilsen Stavanger M18-19 50:32.0 20:26.0
15 Svein Evensen Stavanger M65-69 50:48.0 20:42.0
16 Magnus Mæland Nilsen Stavanger M12-13 51:26.0 21:20.0
17 Jonas Auklend Stavanger M12-13 51:31.0 21:25.0
17 Karl Anders Nilsen GTI M45-49 51:31.0 21:25.0
19 Kenneth Hareland Brannkon M40-44 51:56.0 21:50.0
20 Aleksander Berntsen Stavanger M23-34 52:45.0 22:39.0

9 km kvinner

1 Christina Ingebrigtsen Sandnes K23-34 36:52.0 0:00.0
2 Anne Lynghammar Sandnes K45-49 46:59.0 10:07.0
3 Charlotte Kverneland Skei Sandnes K23-34 49:36.0 12:44.0
4 Melanie Tiller Staal Jørpeland K40-44 49:56.0 13:04.0
5 Jorunn J Dalene Team Jørgensen K55-59 50:00.0 13:08.0
6 Cecilie Frøyland Frøyland IL K23-34 51:40.0 14:48.0
7 Monica Førland Stavanger K45-49 51:41.0 14:49.0
8 Silje Seldal Egeland Skrubbholen Joggelag K35-39 51:56.0 15:04.0
9 Katrine Langevoll Kalleland Gjesdal il K45-49 52:05.0 15:13.0
10 Cathrine Ringard Skei Hommersåk K23-34 52:34.0 15:42.0
11 Sara Eiane Kvernaland K23-34 52:35.0 15:43.0
12 Kate Mariann Lie Lie Blikk K45-49 52:56.0 16:04.0
13 Mari Sanne Sandvik Sandnes K35-39 53:04.0 16:12.0
14 Rakel Jørgensen Lind Team Jørgensen K55-59 58:09.0 21:17.0
15 Aud Rose Enåsen Nærbø K45-49 58:19.0 21:27.0
15 Renate Erga Cederstrøm Bryne K45-49 58:19.0 21:27.0
15 Kristine Søyland Vigrestad K23-34 58:19.0 21:27.0
18 Anette Bjørløw Taksdal Nærbø K23-34 1:21:41.0 44:49.0
19 Lene Gloppholm Stavanger K45-49 1:24:38.0 47:46.0
20 Elisabeth Heigre Spir Helse K45-49 1:32:17.0 55:25.0
20 Lillian E. Skretting Spir Helse K50-54 1:32:17.0 55:25.0

Om løpet

Denne lørdagen er det DU som bestemmer hvor langt du vil løpe. Rundløypa er 3 kilometer lang – du hvor mange runder du ønsker å løpe. Løpet har en varighet på 6 timer, men du tar pauser/stopper løpet når du måtte ønske. Det er en regel, pausen/stopp må skje ved mål (Langgata/Melkebaren). 

Det vil blir resultatliste/premiering på:
– 3 km
– 9 km
– 21 km
– 42 km

I tillegg så vanker det spesiell premiering til den som løper flest runder i løpet av 6 timer, samt til den som har det mest kreative innslaget i løpet.

Start: Fellesstart klokken 12:00. I Langgata (Mellom Melkebaren og Noi).

Drikkestasjoner: Hver runde i langgata (mellom Melkebaren og Noi). Vi serverer sportsdrikk og bananer. Ønsker du egen servering vil det være et tilgjengelig bord for det, og du oppbevarer det i egen boks/pose.

Mål: Du løper gjennom start/mål portalen slik tiden og antall runder blir registrert. Når du vil avslutte løpet holder du rett til høyre (det vil være merket), og setter deg på en uteservering.

Hjemmeside

Hjemmeside Facebook

Flere resultater

Alle resultater