Sport på TV | Nordisk Mesterskap friidrett | Diamond League Rabat | Giro d'Italia | Ishockey VM | PGA Championship| Alle resultater

Resultater Sommerløpet Kristiansand 2023

Lignende saker

Startliste og resultater fra Sommerløpet 17. juni 2023.

Publisert 17. juni 2023 i Resultater

Sommerløpet Kristiansand 2023

11. utgave

Dato

17. juni

Sted

Kristiansand – Agder

Distanse

3 km | 5 km | 10 km | Halvmaraton

Startliste

Alle resultater

Halvmaraton menn, topp 20

Rank Name Time
1 Oleh Korshunov (UKR) 1:17:40
2 Yngve Mathisen (NOR) 1:17:59
3 Simen Koland (NOR) 1:18:12
4 Mathias Sæten (NOR) 1:18:44
5 Jostein Torvnes (NOR) 1:22:22
6 Tormod Klungland (NOR) 1:22:24
7 Sindre Gjøystdal (NOR) 1:23:14
8 Krister Hagen (NOR) 1:23:20
9 Eskild Aas (NOR) 1:23:35
10 Morten Horn Elieson (NOR) 1:24:25
11 Andreas Mjåland (NOR) 1:24:46
12 Martin Grundetjern Fjellstad (NOR) 1:26:27
13 Thomas Natvig (NOR) 1:26:30
14 Henrik Fjellstad (NOR) 1:26:41
15 Endre Lindtveit (NOR) 1:27:38
16 Thor Martin Pedersen (NOR) 1:28:11
17 Åge Skretting (NOR) 1:28:25
18 Kjetil Lund Eide (NOR) 1:28:49
19 Erlend Kalstad (NOR) 1:28:53
20 Alexander Fidjeland (NOR) 1:29:19

Halvmaraton kvinner, topp 20

Rank Name Time
1 Berit Marie Skretting (NOR) 1:28:49
2 Randi Marie Dyrkolbotn (NOR) 1:32:03
3 Hilde Bergh Madsen (NOR) 1:32:35
4 Sara Ekern (NOR) 1:33:01
5 Tiril Bjønnes (NOR) 1:38:34
6 Mimi Johanssen (NOR) 1:39:52
7 Ausra Johansen (NOR) 1:40:08
8 Sanja Sapina (NOR) 1:42:01
9 Julika Fidjeland (GER) 1:44:04
10 Grethe Bjørgum (NOR) 1:44:44
11 Anette Birkeland (NOR) 1:45:58
12 Madeleine Simmons (CAN) 1:46:34
13 Sylvia Lipka (GER) 1:47:55
14 Veronika Bilden (NOR) 1:47:57
15 Therese Ramberg (NOR) 1:48:29
16 Elisabeth Ramsdal (NOR) 1:49:04
17 Teresa Pham (NOR) 1:49:18
18 Linda Rogstad (NOR) 1:49:37
19 Marit Gausdal (NOR) 1:50:31
20 Ingunn Østensvik (NOR) 1:50:43
21 Line Suggelia (NOR) 1:50:47

10 km menn, topp 20

Rank Name Time
1 Sondre Nordstad Moen (NOR) 0:29:31
2 Andreas Penne Nygård (NOR) 0:31:57
3 Alf Ante Idland Tornensis (NOR) 0:34:03
4 Mathias Holbæk (NOR) 0:34:48
5 Olav Meling Spikkeland (NOR) 0:35:07
6 Anders Tveit (NOR) 0:35:34
7 Elias Angell Spikseth (NOR) 0:36:28
8 Jostein Efteland (NOR) 0:36:40
9 Lauritz Dyrkolbotn (NOR) 0:37:38
10 Daniel Straum (NOR) 0:37:41
11 Kristian Reiten (NOR) 0:37:42
12 Sondre Østervold (NOR) 0:37:46
13 Truls Klungland (NOR) 0:38:20
14 Thomas Sevland Amdal (NOR) 0:38:28
15 Seyed Sattar Seyd (NOR) 0:38:34
16 Sondre Nilsen (NOR) 0:38:38
17 Roger Lea (NOR) 0:38:41
18 Oskar Dalene (NOR) 0:38:46
19 Eivind Hillestad Pedersen (NOR) 0:38:54
20 Levi Try (NOR) 0:38:54

10 km kvinner, topp 20

Rank Name Time
1 Monica Mjåland Thortveit (NOR) 0:39:49
2 Emma Nordal (NOR) 0:42:07
3 Anita Dalen (NOR) 0:43:27
4 Signe Ekra (NOR) 0:43:37
5 Trine Holmer Hoven (NOR) 0:44:05
6 Synne Groufh-Jacobsen (NOR) 0:45:07
7 Marte Solli (NOR) 0:45:35
8 Helena Holter Antonsen (NOR) 0:45:51
9 Karoline Altmann (NOR) 0:45:52
10 Helene Aalbu Lindland (NOR) 0:46:10
11 Kristine Torkelsen (NOR) 0:47:18
12 Inger Mari Dale-Western (NOR) 0:47:24
13 Janne Forsdal (NOR) 0:47:33
14 Celina Knabenes (NOR) 0:47:47
15 Marie Fauconnier (NOR) 0:47:51
16 Tonje Aspevik (NOR) 0:47:52
17 Veronica Willassen Schmelck (NOR) 0:48:13
18 Mari Baasland Syversen (NOR) 0:48:35
19 Hanne Therese Ekra (NOR) 0:48:36
20 Charlotte Hartvigsen Nordmarken (NOR) 0:48:44

5 km menn, topp 20

Rank Name Time
1 Gabriel Ingebretsen (NOR) 0:15:40
2 Marius Harv (NOR) 0:16:05
3 Ole Skjelten Daasvatn (NOR) 0:16:11
4 Ole Mikal Tørsdal (NOR) 0:16:24
5 Per Anders Dugstad (NOR) 0:16:44
6 Vegard Dugstad (NOR) 0:16:44
7 Jørgen Richardsen (NOR) 0:17:12
8 Tom Nygård (NOR) 0:17:17
9 Anders Hella (NOR) 0:17:18
10 Aslak Smedsland (NOR) 0:17:27
11 Ole Gunnar Tisland (NOR) 0:17:40
12 Jørgen Dahl Olsen (NOR) 0:17:43
13 Hans Erik Fiskvik (NOR) 0:17:46
14 Arkadiusz Kawczynski (NOR) 0:17:52
15 Pål Torgersen (NOR) 0:18:06
16 Brage Bjorvand Josefsen (NOR) 0:18:14
17 Aleksander Sondresen (NOR) 0:18:15
18 Elias Wergeland (NOR) 0:18:18
19 Øyvind Bjørgum (NOR) 0:18:29
20 Jan Theo Didriksen Arntzen (NOR) 0:18:31

5 km kvinner, topp 20

Rank Name Time
1 Frida Reiersølmoen (NOR) 0:17:07
2 Marianne Knutsen (NOR) 0:19:01
3 Anine Kallhovd (NOR) 0:19:43
4 Lisa Mjaaland (NOR) 0:19:53
5 Solveig Steinsland (NOR) 0:20:17
6 Lindy Taraldsen Berge (NOR) 0:22:24
7 Rita Kristoffersen (NOR) 0:23:05
8 Linn Åsly (NOR) 0:23:19
9 Sanna Kalsås (NOR) 0:23:26
10 Silje Riise (NOR) 0:23:47
11 Helene Sofie Vikse-Fanebust (NOR) 0:24:38
12 Wioleta Mysyk (NOR) 0:24:39
13 Karianne Berntsen (NOR) 0:24:54
14 Turid Kallhovd (NOR) 0:25:07
15 Helena Kirkedam (NOR) 0:25:11
16 Hulda Dagsdottir (NOR) 0:25:12
17 Agnethe Dean (NOR) 0:25:34
18 Alina Van Kvammen (NOR) 0:25:47
19 Monica Roskifte (NOR) 0:25:47
20 Marielle Torgersen (NOR) 0:26:07

Om løpet

Tidsskjema

Kl.11.00 – 12.00: Barneløp. Kl 11.10: 0-6 år, kl 11.20: 1.-3. kl. 11.30: 4.kl og eldre.

Kl. 12.00: Start 5 km og Sommerjoggen 3 km

Kl. 13.00: Start Halvmaraton 21,1km

Kl. 15.00: Start 10 km

Dersom du har satt deg et tidsmål kan det være motiverende å følge en fartsholder gjennom løpet. Fartsholderne våre skal være lette å se og følge i traseen. De løper med ballonger med forventet sluttid på.

5 km: 20 min, 25 min, 30 min.

10 km: 40 min, 42 min, 45 min, 47 min, 50 min, 55 min, 60 min.

21,1 km: 1t 30min, 1t 40min, 1t 45min, 1t 50 min, 1t 55min, 2t.

Hjemmeside

Løypekart halvmaraton

Værmelding

Flere resultater

Alle resultater