Sport på TV | Diamond League Eugene | Giro d'Italia | Tour of Norway | Ishockey VM | NM Halvmaraton | Roland Garros | Norway Chess| Alle resultater

Resultater Sørfjorden Halvmaraton 2023

Lignende saker

Startlister og resultater fra Sørfjorden Halvmaraton søndag 7. oktober 2023.

Publisert 7. oktober 2023 i Resultater

Sørfjorden Halvmaraton 2023

4. utgave

Dato

7. oktober

Sted

Garnes –  Vestland

Distanse

Halvmaraton

Startlister

Resultater

Menn, topp 30

1 Marius Vedvik Gular, IL M23-34 01:06:20 00:00
2 Callum Smith Varegg Fleridrett / Team Drevelin M23-34 01:08:01 01:41
3 Jarand Blom FRI IL M23-34 01:08:12 01:52
4 Tage Morken Augustson Varegg Fleridrett / Drevelin Aktiv / Team Kjell M23-34 01:08:16 01:56
5 Ivar Stefansson Gular, IL M23-34 01:08:53 02:33
6 Daniel Beeder Gular, IL M23-34 01:10:17 03:57
7 Martin Karlsen Deloitte M23-34 01:10:32 04:12
8 Espen Utgård Sæther Velledalen IL M23-34 01:12:09 05:49
9 Øyvind Macody Lund Varegg M23-34 01:12:39 06:19
10 Berland Brynjel Furnes Ask Friidrett M20-22 01:12:40 06:20
11 Jan Tore Tellefsen BFG Bergen Løpeklubb M40-44 01:12:45 06:25
12 Sebastian Høydal Tromsdalen M20-22 01:12:53 06:33
13 Olav Meling SPIKKELAND Gular, IL M23-34 01:13:01 06:42
14 Jonas Lillejord Osterøy IL M23-34 01:13:40 07:20
15 Sjur Ferkingstad Spirit Friidrettsklubb M40-44 01:13:43 07:23
16 Håvard Follesø Equinor M35-39 01:15:19 08:59
17 Stian Bråten Johannessen Bagn IL / FM Gruppen M23-34 01:15:24 09:04
18 Magnus Kallager Varegg Fleridrett / SLB M23-34 01:15:56 09:36
19 Sondre Øvre Helland Viking, TIF M23-34 01:16:11 09:51
20 Sindre Vikanes Stord IL M35-39 01:16:27 10:07
21 Oskar Eidsheim Bergen M23-34 01:16:52 10:32
22 Daniel Bruvik Osterøy IL M23-34 01:17:20 11:00
23 Luca Klingenberg Varegg Fleridrett M23-34 01:17:46 11:26
24 Roger Eide Varegg Fleridrett M40-44 01:17:53 11:33
25 Sondre Larsen Bjordal Bjørgvin Løpeklubb M23-34 01:18:20 12:00
26 Thomas Skjæveland FRI IL M45-49 01:18:24 12:04
27 Espen Seim Bjørkevoll Starefossløperne M23-34 01:18:34 12:14
28 Sindre Øvrebø Starefossløperne M35-39 01:18:45 12:25
29 Espen Irgens Haugen FRI IL M35-39 01:18:47 12:27
30 Daniel Botnevik Opptur Motbakkeklubb M23-34 01:19:11 12:51

Kvinner, topp 30

1 Lina Rivedal Varegg Fleridrett K35-39 01:18:45 00:00
2 Marie Kloster Skjalg IL K40-44 01:20:42 01:57
3 Helena Hope Spirit Friidrettsklubb K23-34 01:22:09 03:24
4 Ingrid Raa Hauge Lærdal IL K23-34 01:22:17 03:32
5 Sara Ekern Bergen K20-22 01:24:27 05:42
6 Margunn Bye Tøsdal Sædalen Idrettslag K35-39 01:24:51 06:06
7 Eveline Revheim Askeland Ulvik IL K23-34 01:26:18 07:33
8 Elisabeth Knudsen GTI Friidrettsklubb K40-44 01:26:49 08:04
9 Kristina Fjelltveit Blindheim Hjelmås K40-44 01:27:14 08:29
10 Tonja Lunde Johansen Sandnes K23-34 01:28:30 09:45
11 Iga Kopiec Bergen K23-34 01:28:39 09:54
12 Ingrid Mjelde Birkeland Osterøy IL K35-39 01:29:15 10:30
13 Monika Zsak Litlesotra Orienteringsklubb K40-44 01:29:32 10:47
14 Astrid Emilsen Kristiansen Gular, IL / Gular K20-22 01:30:31 11:46
15 Marianne Feidje Mjelde Osterøy IL K20-22 01:30:45 12:00
16 Marita Bertelsen Asics Frontrunner K23-34 01:31:19 12:34
17 Ragnhild Minde Romarheim Hjelmås K35-39 01:32:32 13:47
18 Anna Grøneng Bergen K23-34 01:34:04 15:19
19 Anne Bergesen Varegg Fleridrett K40-44 01:34:08 15:23
20 Christiane Helgestad Gjerde Nesttun K23-34 01:35:08 16:23
21 Hanne Jacobsen Bergen K23-34 01:35:54 17:09
22 Hilde Beate Daland BFG Bergen Løpeklubb K50-54 01:36:07 17:22
23 Stine Dyrstad Hildenes Bergen K23-34 01:36:17 17:32
24 Solveig Vannes HSI K45-49 01:36:32 17:47
25 Marianne Bergli Arna Løp- og Badeklubb K23-34 01:37:25 18:40
26 Maria Stenstrand Nesttun K35-39 01:37:29 18:44
27 Live Nilsen Bergen K20-22 01:38:57 20:12
28 Kristin Eidsheim Sønnesyn Vossevangen CK K23-34 01:39:19 20:34
29 Camilla Gagnum Bergen K23-34 01:41:03 22:18
30 Tonje Lien Sletten FRI IL K35-39 01:41:12 22:27

Om løpet

IL Fri friidrett har gleden av å ønske velkommen til løpsfest mellom Garnes og Risnes, Arna (Bergen).

Dato: 7. oktober 2023. Tid: 10.30 (early bird-start kl. 10:00)

Kontrollmålt løype, i flatt terreng, som gir mulighet for gode tider og garantert fine opplevelser.

Pris: kr 400

Max deltakerantall 2023: 600

Mulighet for tidlig start kl. 10:00 for alle som anslår sluttid på +2 timer.

Løpet følger NM-trassen fra -89 og -92 mellom Garnes – Risnes – Garnes i Arna bydel, Bergen.

Løypen, som ble kontrollmålt i 2020, går langs Sørfjorden i den gamle veien mellom Arna og Trengereid.

Parkering i nærområdet (kort gange): Garnesveien, friluftsområdet Tone, nye Garens ungdomskole og veien ned mot gamle Garnes kai.

Pengepremier til de tre beste kvinner og menn (kr 3 000, 2 000,1 000).

Bonuspremie løyperekord kvinner kr 5 000 (1.19.19) og menn kr 5 000 (1.07.32).

Hjemmeside

Løypekart

Værmelding

Flere resultater

Alle resultater