Sport på TV | Diamond League Eugene | Giro d'Italia | Tour of Norway | Ishockey VM | NM Halvmaraton | Roland Garros | Norway Chess| Alle resultater

Resultater sprint fri teknikk G15 – Hovedlandsrennet 2023

Lignende saker

Startlister og resultater sprint fri teknikk G15 under Hovedlandsrennet 24. februar 2023.

Publisert 24. februar 2023 i Resultater

Alle resultater Hovedlandsrennet 2023

Startlister

Arenalyd

Sprint fri teknikk G15 – Hovedlandsrennet 2023

Komplette resultater (PDF)

Resultater finaler

Resultater prolog

Plass St.nr Navn Klubb Tid Diff.
1 36 Sellesbakk, Halvor Byåsen IL 02:01,7 +00:00,0
2 35 Bjerkeli, Brage Molde og Omegn IF 02:06,8 +00:05,1
3 37 Bonden, Kristian Moen Trysil IL 02:07,5 +00:05,7
4 43 Dybing, Elias Sauda IL 02:08,0 +00:06,2
5 21 Osland, Torarin Byåsen IL 02:08,1 +00:06,4
6 103 Nystadbakk, Tobias Innstranda IL 02:08,8 +00:07,1
7 226 Köhler-Olsen, Kilian Syver Gjelleråsen IF 02:09,2 +00:07,4
8 45 Selnes, Elias Bossmo og Ytteren IL 02:09,4 +00:07,6
9 13 Skjeldal, Håkon Samnøy Voss IL 02:09,6 +00:07,8
10 203 Øverås, Jacob Tromsø SK Langrenn 02:10,6 +00:08,8
11 81 Romsaas, Håkon Tromsø SK Langrenn 02:10,7 +00:08,9
12 109 Strand, Linus Stjern Byåsen IL 02:11,1 +00:09,4
13 179 Reitan, Tobias Bergquist Byåsen IL 02:11,5 +00:09,7
14 79 Borgen, Sondre Østre Toten Skilag 02:11,6 +00:09,9
15 130 Vartdal, Iver Emblem IL 02:11,8 +00:10,1
16 161 Ellingvåg, Henrik Kampen Lyn Ski 02:11,8 +00:10,1
17 146 Myrland, Jacob Sæther Byåsen IL 02:11,9 +00:10,2
18 165 Grindheim, Torbjørn Otra IL 02:11,9 +00:10,2
19 143 Lindskog, Petter Rein, IL 02:12,3 +00:10,6
20 182 Strande, Eirik Kaas Idrettslaget Try 02:13,2 +00:11,4
21 116 Johansen, Bjørnar Øhrn Njård 02:13,2 +00:11,4
22 15 Mjømen, Sindre Skei Inderøy IL 02:13,3 +00:11,6
23 211 Jensrud, Henrik Sebastian Hamar SK 02:13,4 +00:11,7
24 5 Spiten, Petter Jan IL Skrim 02:13,6 +00:11,8
25 95 Haug, Lars Hermund Moss SK 02:13,7 +00:11,9
26 191 Bjørnstad, Iver Fauske IL Langrenn 02:13,7 +00:12,0
27 175 Søfting, Torben Djuv Sauda IL 02:13,8 +00:12,1
28 61 Nupen-Breivik, Peder Heming, IL 02:14,0 +00:12,2
29 163 Nordklev, Elias Idrettslaget Try 02:14,0 +00:12,3
30 50 Klingen, Emil Stabekk Strandbygda IL 02:14,0 +00:12,3
31 7 Wøllo, Magnus Gjerdrum IL 02:14,2 +00:12,4
32 6 Engesæter, David Førde IL 02:14,4 +00:12,6
33 142 Aakerli, Fredrik Aune Heimdal Ski 02:14,6 +00:12,8
34 149 Duncan, Thomas Morten Sandnes IL 02:14,6 +00:12,9
35 123 Grønvold, Sigurd Storvik Hakadal IL 02:14,8 +00:13,1
36 185 Moen, Sondre Aarflot Kjelsås IL 02:15,0 +00:13,3
37 134 Holum-Jakobsen, Oliver Moelven IL 02:15,0 +00:13,3
38 131 Eriksen, Morten Weber Lommedalens IL 02:15,4 +00:13,7
39 83 Barli, Sivert Gudding Vinne Skilag 02:15,4 +00:13,7
40 121 Ihler, Håvard Torsgard Øvrevoll Hosle IL 02:15,5 +00:13,8
41 64 Gjethammer, Oliver Idrettslaget Try 02:15,6 +00:13,9
42 156 Meldal, Oliver Stjørdals-Blink, IL 02:15,8 +00:14,0
43 150 Sundal, Vegard Byåsen IL 02:16,0 +00:14,3
44 144 Lysheden-Vogt, Jonatan Herman Konnerud IL 02:16,4 +00:14,7
45 126 Mundal, Vebjørn Orheim Sogndal IL 02:16,6 +00:14,8
46 102 Vassdal, Mons Emil Molde og Omegn IF 02:16,6 +00:14,9
47 12 Holand, Emil Olai Innstranda IL 02:16,8 +00:15,0
48 181 Lande, Magnus Byåsen IL 02:16,9 +00:15,2
49 94 Øpstad, Erlend Hellerud Asker SK 02:17,1 +00:15,4
50 119 Jorde, Jens Aksel Asker SK 02:17,4 +00:15,7
51 66 Sandøy, Nicolay Herlofson Fossum IF 02:17,5 +00:15,8
52 68 Haug, Anders Granum Follebu SK 02:17,7 +00:16,0
53 164 Sønvisen-Valnes, Viljar Tromsø SK Langrenn 02:17,7 +00:16,0
54 98 Troye, Herman Eide Heming, IL 02:17,8 +00:16,1
55 11 Lunde, Oskar Byåsen IL 02:18,0 +00:16,3
56 107 Wallberg, Frode Sven Heming, IL 02:18,2 +00:16,5
57 204 Leinslie, Filip Bjørgen Lundamo IL 02:18,3 +00:16,6
58 189 Svendsen, Fredrik Kvien Imås, IL 02:18,5 +00:16,7
59 167 Holberg, Henrik Heming, IL 02:18,6 +00:16,8
60 137 Almås, Markus Byåsen IL 02:18,6 +00:16,8
61 122 Kozar, Martin Gunnes Njård 02:18,7 +00:17,0
62 199 Hagen, Ulrik Jåvoll Brandbu IF 02:18,9 +00:17,1
63 222 Langlete, Oliver KS Ski Lofoten 02:19,5 +00:17,7
64 235 Veisetaune, Håvard Tverlandet IL 02:19,5 +00:17,8
65 93 Brødbøl, Jon Are Aasen Magnor UL 02:19,6 +00:17,8
66 202 Bruland, August Lyn Ski 02:19,7 +00:18,0
67 92 Tenold, Emil Skedsmo SK 02:19,9 +00:18,1
68 47 Lindvall, Sondre Dølven Hei IL 02:19,9 +00:18,1
69 71 Ulberg, Knut Lexander Sør-Fron IL 02:20,0 +00:18,2
70 219 Granås, Jesper Sande Hakadal IL 02:20,1 +00:18,3
71 23 Langbråten, Henrik Glasrud Jevnaker Idrettsforening Ski 02:20,2 +00:18,5
72 78 Helgeland, Birk Kvaløysletta Skilag 02:20,4 +00:18,7
73 87 Rinde, Tobias Harstad Skarphedin, IL 02:20,4 +00:18,7
74 241 Øwre-Johnsen, Tobias Lørenskog SK 02:20,5 +00:18,8
75 72 Nielsen, Henrik Sæterbø Strindheim IL 02:20,5 +00:18,8
76 86 Hansen, Mattis Eidsvold Værks Skiklub 02:21,0 +00:19,3
77 49 Rogne, Sebastian Leksund Åsen IL 02:21,1 +00:19,3
78 24 Keilman, Jesper Lyn Ski 02:21,1 +00:19,4
79 231 Sundvor, Magnus Bjerkreim IL 02:21,2 +00:19,5
80 139 Krangnes, Emil Ådal IL 02:21,6 +00:19,9
81 152 Djupvik, Sivert Halsøy IL – Ski 02:21,7 +00:19,9
82 206 Strand, Mathias Løvset Nedre Sigdal IF 02:21,7 +00:20,0
83 114 Mørch, Sivert Byåsen IL 02:22,0 +00:20,3
84 60 Doseth, Gaute Hernæs Sør-Fron IL 02:22,2 +00:20,4
85 62 Idsøe, Herman Idrettslaget Try 02:22,5 +00:20,8
86 108 Hepsøe, Adrian Ekle Strindheim IL 02:23,1 +00:21,4
87 22 Breie, Håkon Sjåstad/Vestre Lier IL 02:23,2 +00:21,4
88 145 Djupvik, Magnus Valnesfjord IL 02:23,2 +00:21,4
89 201 Kvarsnes, Kasper Skaugvoll Bjerke IL Ski 02:23,3 +00:21,6
90 56 Rød, Ludvik Blichfeldt Asker SK 02:23,5 +00:21,7
91 99 Sorthe, Markus Solli Hjelset-Fram IL 02:23,6 +00:21,8
92 178 Fjelldal, Arnt Oseberg Skilag 02:23,8 +00:22,1
93 25 Øvergaard, Hågen Bordi Kirkenes & Omegn SK 02:24,1 +00:22,3
94 101 Foros, Henrik Mikkelsen Fossum IF 02:24,5 +00:22,8
95 194 Lunde, Natanael Arn Østvig Ullensaker SK 02:24,9 +00:23,2
96 228 Sundnes, Birk Bakke Gjelleråsen IF 02:25,0 +00:23,2
97 233 Pettersen, Vemund Kirkenes & Omegn SK 02:25,0 +00:23,3
98 118 Gjesteland, Johan Imås, IL 02:25,3 +00:23,6
99 148 Agle, Even Våset Inderøy IL 02:25,7 +00:24,0
100 96 Kleven, Elias Konnerud IL 02:25,8 +00:24,0
101 184 Torkildsen-Husvik, Sander Lyn Ski 02:25,8 +00:24,1
102 141 Isaksen, Vegard Solhaug Lillomarka SK 02:26,0 +00:24,2
103 154 Rekstad, Markus Byåsen IL 02:26,2 +00:24,4
104 188 Kråkenes, Albert Skjelstadmark IL 02:26,4 +00:24,6
105 214 Torgersen, Magnus Kaixiao Røa Allianseidrettslag 02:26,5 +00:24,8
106 229 Møller, Axel Wold Koll, IL 02:26,6 +00:24,9
107 70 Evensen, Vetle Østlien Vind IL 02:26,6 +00:24,9
108 16 Borgersen, Karl-Henrik If Kilkameratene 02:26,6 +00:24,9
108 166 Olstad, Iver Sør-Fron IL 02:26,6 +00:24,9
110 9 Borgersen, Leif-Andreas If Kilkameratene 02:26,8 +00:25,1
111 129 Johansen, Ingvar Dervola Forsøk, IL 02:26,8 +00:25,1
112 113 Eik, William Samland Uskedalen IL 02:26,8 +00:25,1
113 132 Garmo, Johannes Lykseth Gulset IF 02:27,0 +00:25,2
114 53 Ulsaker, Sondre Malecki Kjelsås IL 02:27,0 +00:25,3
115 193 Thorsø, Teodor Heimdal Ski 02:27,7 +00:25,9
116 135 Iversen, Leander Helland Steinkjer SK 02:27,9 +00:26,1
117 112 Hansen, Edvin Sortvik Rustad IL 02:28,0 +00:26,3
118 151 Sola, Theodor Sandnes IL 02:28,1 +00:26,4
119 230 Jøsendal, Eik Viljar Nertun Gjelleråsen IF 02:28,3 +00:26,5
120 158 Råheim, Sigurd Bertnes Innstranda IL 02:28,3 +00:26,6
121 236 Slind, Ola Selbu IL 02:28,4 +00:26,7
122 205 Langøygard, Ludvig Frol IL 02:28,5 +00:26,7
123 44 Almåsbak, Magnus Vestmo Grue IL 02:28,6 +00:26,9
124 46 Sundve, Hans Øyvind Konnerud IL 02:28,6 +00:26,9
125 208 Holmen, Emrik Heesch Idrettslaget Try 02:28,9 +00:27,1
126 74 Jernberg, Oliver Vatterholm Byaasen Skiklub 02:28,9 +00:27,1
127 221 Kvalvik, Sverre Inderøy IL 02:28,9 +00:27,1
128 177 Helgesen, Daniel Medkila Skilag 02:28,9 +00:27,2
129 80 Wiig, Lauritz Øvland Bærums Verk Hauger Idrettsfore 02:29,0 +00:27,3
130 169 Schelver, Truls Tangen Gulset IF 02:29,1 +00:27,4
131 42 Rogne, Alexander Leksund Åsen IL 02:29,2 +00:27,5
132 125 Hjort-Larsen, Erlend Olai Kvaløysletta Skilag 02:29,3 +00:27,5
133 240 Glad, Kristian Konnerud IL 02:29,3 +00:27,5
134 187 Lindheim, Olav Rustad IL 02:29,3 +00:27,5
135 160 Melsom-Johansen, Mathias Drøbak-Frogn IL 02:29,6 +00:27,8
136 76 Tjelle, Martin Sølvberg Nittedal IL 02:29,6 +00:27,9
137 97 Løkken, Kornelius Brendjord Lørenskog SK 02:30,0 +00:28,3
138 239 Tømte, Tobias Hakadal IL 02:30,0 +00:28,3
139 90 Skei, Jonatan Fuglesang Sp.kl. Nessegutten 02:30,3 +00:28,6
140 215 Aas, Fredrik Fyksen Heming, IL 02:30,6 +00:28,8
141 192 Støre, Lars Teigland Jutul  IL 02:30,6 +00:28,9
142 85 Kollerud, Filip Hochnowski Konnerud IL 02:30,7 +00:29,0
143 232 Helling, Svein Nikolai Konnerud IL 02:30,8 +00:29,0
144 27 Elle-Dietrichson, Tobias Lyn Ski 02:31,2 +00:29,4
145 19 Dalen, Peter Bøhagen Larvik Ski 02:31,2 +00:29,5
146 18 Bastlien, Iver Sauda IL 02:31,4 +00:29,7
147 10 Dretvik, Alfred Haavik Inderøy IL 02:31,4 +00:29,7
148 238 Unhjem, Kristian Skjeflo Isfjorden IL 02:31,5 +00:29,8
149 198 Hagen, Peder Strandbygda IL 02:31,8 +00:30,1
150 224 Myrvoll, Markus Kroer TUIL Ski Tromsdalen 02:32,0 +00:30,2
151 216 Nystuen, Mathis Breie Rendalen IL 02:32,1 +00:30,3
152 26 Trontveit, Ulrik Helmen Sjåstad/Vestre Lier IL 02:32,6 +00:30,9
153 57 Skiaker, Niklas Berg Oseberg Skilag 02:32,9 +00:31,2
154 115 Wadahl, Håvard Kraggerud Tormod Skilag 02:33,1 +00:31,4
155 28 Rotmo, Aron Alexander Leksdal IL 02:33,2 +00:31,5
156 212 Bogsti, Erling Moelven IL 02:33,4 +00:31,7
157 220 Gilje, Oskar Eriksen Røa Allianseidrettslag 02:33,5 +00:31,7
158 117 Fjellheim, Oskar Flaen Nes Ski 02:33,5 +00:31,8
159 153 Høy, Fredrik Gillesen Lyn Ski 02:33,6 +00:31,8
160 55 Ljåstad, Andreas Hakadal IL 02:33,8 +00:32,1
161 174 Signebøen, Fredrik Tistedalen FL 02:34,3 +00:32,5
162 140 Hagbø, Håkon Tornås Oppegård IL 02:34,4 +00:32,7
163 73 Hjorth-Johansen, Kristian Rustad IL 02:34,5 +00:32,7
164 225 Brattabø, Eirik Osterøy IL 02:34,8 +00:33,1
165 138 Hagen, Tormod Sandnes IL 02:34,8 +00:33,1
166 172 Olsen, Tobias Bjønnes Konnerud IL 02:34,9 +00:33,1
167 190 Mengshoel, Arnt Wessel Moelven IL 02:35,0 +00:33,3
168 88 Engeseth, Ulrik Lyn Ski 02:35,3 +00:33,6
169 218 Obrestad-Kolbu, Ask Gulset IF 02:35,8 +00:34,1
170 48 Roland, Sverre Johannes IL Skrim 02:35,9 +00:34,2
171 237 Fjell, Ulrik Aleksander Heming, IL 02:36,0 +00:34,2
172 171 Sandaker, Sondre Oseberg Skilag 02:36,0 +00:34,3
173 17 Ouren, Arne Vingrom IL 02:36,4 +00:34,7
174 162 Sommerstad, Erik Tobias Heming, IL 02:36,9 +00:35,1
175 51 Hvale, Albert Eidsvold Værks Skiklub 02:37,1 +00:35,3
176 217 Aas, Andreas Fyksen Heming, IL 02:37,2 +00:35,5
177 59 Smedsvig, Oscar August Lyn Ski 02:37,2 +00:35,5
178 207 Nordbøe, Jonas Leander Høyem Strindheim IL 02:37,6 +00:35,8
179 136 Ursin, Nils Erlend Soldal Koll, IL 02:37,6 +00:35,8
180 31 Mosvoll, Nicolai Rustad IL 02:37,6 +00:35,9
181 38 Fuglem, Jørgen Bardu IL 02:37,7 +00:35,9
182 67 Eikrem, Herman Sylte Øvrevoll Hosle IL 02:38,1 +00:36,4
183 209 Lantz-Juløy, Albert Bossmo og Ytteren IL 02:38,2 +00:36,5
184 82 Børke, Markus MjøsSki 02:38,4 +00:36,7
185 77 Nysted, Tobias Emblem Bækkelagets SK 02:38,8 +00:37,1
186 159 Mølmen-Nertun, Wilmer Dikemark IF 02:39,2 +00:37,5
187 173 Unhjem, Bjørnar Skjeflo Isfjorden IL 02:39,2 +00:37,5
188 127 Trana, Erik Hårstad Lillomarka SK 02:39,6 +00:37,9
189 170 Aaby, Kristoffer Ødemark Nedre Sigdal IF 02:39,8 +00:38,0
190 91 Nordlie, Kasper Aasvangen Nes Ski 02:39,8 +00:38,1
191 176 Bandlien, Eskil Ullensaker SK 02:40,3 +00:38,5
192 41 Røsåsen, Nikolai Bjerke IL Ski 02:40,4 +00:38,7
193 223 Andersen-Bransfjell, Aanta Fjell Skilag 02:41,5 +00:39,7
194 69 Staune-Mittet, Martinus Lillehammer Skiklub 02:41,8 +00:40,1
195 183 Karfjell, Karl Emil Fiskvik Dikemark IF 02:41,8 +00:40,1
196 58 Høegh-Sørensen, Sander TUIL Ski Tromsdalen 02:41,9 +00:40,2
197 157 Hermansen, Christoffer Eidsvold Værks Skiklub 02:42,0 +00:40,3
198 106 Torbergsen, Eskil De Smedt TUIL Ski Tromsdalen 02:42,4 +00:40,6
199 32 Engeseth, Herman Lyn Ski 02:42,6 +00:40,9
200 155 Bergli, Iver August Bossmo og Ytteren IL 02:42,7 +00:40,9
201 111 Mikalsen, Sindre Kopperud Holmen IF 02:43,1 +00:41,3
202 196 Moe, Noah Nicolai Hartz Lyn Ski 02:43,3 +00:41,6
203 29 Hovde, Sverre Svindland Rustad IL 02:43,6 +00:41,9
204 52 Aslaksen, Gabriel Fjone Imås, IL 02:43,9 +00:42,2
205 84 Kjerstadmo, Jørgen Ringkollen SK 02:43,9 +00:42,2
206 34 Elvebakk, Lasse Byaasen Skiklub 02:44,0 +00:42,3
207 75 Fjeldbo, Even Sæten Skedsmo SK 02:44,3 +00:42,6
208 147 Matheson, Mads Agner IL Jardar 02:44,8 +00:43,0
209 133 Leithe, Sondre Skoglund Frol IL 02:45,2 +00:43,4
210 89 Falck-Øien, Håkon Fossum IF 02:45,3 +00:43,5
211 120 Myran, Marius Eidsvold Værks Skiklub 02:45,5 +00:43,7
212 39 Anbakk, Matheo Nicolai Tverlandet IL 02:45,9 +00:44,1
213 234 Skaalerud, Anders Lillomarka SK 02:46,1 +00:44,4
214 124 Olaussen, Eskil Rustad IL 02:47,9 +00:46,1
215 213 Dønåsen, Jakob Ramse Skedsmo SK 02:48,2 +00:46,5
216 180 Wikerøy, Lucas Kibsgaard Tverlandet IL 02:48,7 +00:46,9
217 54 Alseen-Robertsen, Emil Hammerfest SK 02:48,7 +00:47,0
218 197 Korneliussen-Eriksen, Philip Andre Tromsø SK Langrenn 02:50,4 +00:48,7
219 40 Wassbakk, Elias Kongsli TUIL Ski Tromsdalen 02:52,0 +00:50,3
220 104 Book, Benjamin Thomsen Røa Allianseidrettslag 02:52,3 +00:50,5
221 227 Brenna, Oskar Jørgensen Nes Ski 02:52,3 +00:50,6
222 63 Syvertsen, Christer Vatsaas Ringkollen SK 02:54,6 +00:52,8
223 14 Tynes, Edvard Skjøstad Lånke IL 02:54,6 +00:52,9
224 65 Johansen, Marelius Lind Sortland Alpinklubb 02:57,8 +00:56,1
225 195 Kofoed-Steen, Albert Oppegård IL 02:58,1 +00:56,4
226 168 Ekle-Danielsen, Eivind Strindheim IL 02:59,1 +00:57,3
227 110 Lorentsen, Andreas TUIL Ski Tromsdalen 03:00,8 +00:59,1
228 8 Sagen, Ole Christian Inderøy IL 03:05,7 +01:04,0
229 128 Sanderud, Alfred Holtan Årvoll IL 03:09,8 +01:08,1
230 100 Henriksen, Håkon Moe Ringkollen SK 03:18,1 +01:16,3
DNS 20 Sørnes, Andreas Hommelvik IL
DNS 30 Moen, Mads Nævdal Fossum IF
DNS 33 Olsen, Oliver Dahl Ullensaker SK
DNS 105 Sagatun-Langleite, Mikal Lyn Ski
DNS 186 Hox-Meedom, Nils Henrik Heming, IL
DNS 200 Berntzen, Sverre Lyn Ski
DNS 210 Høyerholt, Baste Idrettslaget Try

Værmelding

Webkamera og værstasjon

Invitasjon

Løypekart

Arrangementets hjemmeside

Flere resultater

Tidligere vinnere av Hovedlandsrennet

1962
Arrangør: Furnes idrettslag

G 15 år: Vidar Bjørseth, Østby Idrettslag
G 16 år: Johan Landsem, Troll

1963
Arrangør: Bækkelaget Sportsklubb

G12: 1. Kai Råberg, Grue Finnskog
G13: 1. Olav Kronborg, Søre Ål
G14: 1. Erik Høyem, Heming
G15: 1. Per Arne Svanberg, Spikkestad

1964
Arrangør/Sted:Kringsjå IL, Søre Ål IL

G12: 1. Ivar Formo, Lyn, ….4.Oddvar Brå, Leik
G13: 1. Kai Råberg, Grue Finnskog
G14: 1. Olav Kronborg, Søre Ål, 2. Erik Røsbakk, Furnes
G15: 1. Tom Bugge Byåsen IL, 2. Terje Vådan Byåsen

1965
Arrangør/Sted: Hamar IL, Hamarkameratene

G12: 1. Odd Aril Holmen, Brumund
G13: 1. Arne Øiestad, Askim,…3. Oddvar Brå ,….5.Ivar Formo
G14: 1. Olav Granerud, Ready
G15: 1. Olav Kronborg, Søre Ål, 2. Anders Lenes, Strindheim

J12:  1. Gunn Giljarhus, Raufoss
J13:  1. Tone Log, Kamp
J14:  1. Wenche Bårdseng, Grei
J15:  1. Berit Dybvad, Strindheim

1966
Arrangør/Sted: Søre Ål (12-13-14), Heming (15)

G12: 1. Kristian Birkeland, Birkenes
G13: 1. Jan G Berger, Ørje
G14: 1. Oddvar Brå, Leik , 2. Einar Sagstuen, Gjøvik,… 35. Ivar Formo, Lyn
G15: 1. Bjørn Skogli, Harestua

1967
Hull i arkivet

1968
(Idar Dahl foreslår å sløyfe 12- og 13-årsklassene)

Kuriositet: resultater fra junior-NM 1968:
G16: 1. Oddvar Brå , 2. Ivar Formo,… 3. Einar Sagstuen

1969
Arrangør/Sted(sted): Kongsberg, 14 og 15 år

G14: 1. Erling Storaunet, Skogn
G15: 1. Jan Erik Bårnes, Svarstad,…. Avle Chr Bjørn, Alvdal
J14: 1. Anne Katrine Lystad, Freidig
J15: 1. Anne Marie Bekken, Sokna

1969

Arrangør/Sted: IL Grane, Øyested IF (Arendal)

J12: 1. Ingrid Christiansen, Freidig
J13: 1. Rigmor Wang, Freidig
G12: 1. Jan Helgerud, Skrim
G13: 1. Åge Nicolaisen Ø. Toten

1970
Arrangør/Sted: Sigdal (Gutter)

G14: 1. Tor Bjørkeng, Fåset,… 6. Chr Anker Rasch, Heming,
G15: 1. Per Halvorsen, Eidsvoll Værk,…. 14. Tom Horntvedt, Stokke

1970
Arrangør/Sted: Burud, (Øvre Eiker) (Jenter)

J12: 1. Oddrun Løseth Storli, Troll
J13: 1. Ingrid Christensen ( i dag Kristiansen), Freidig,…4. Berit Kvello, Strindheim

1970
Arrangør/Sted: Hof (Gutter)

G12: 1. Jon Nordby, Bestum, 2. Tom Tveit, Gjøvik,…4. Terje Olav Seim Hol
G13: 1. Lars Buttingsrud, Norderhov

1971
Arrangør/Sted: Vang Skiløberforening (Jenter)

J12: 1. Hilde Flagstad, Vaaler
J13: 1. Anne M Sporlid, Malm
J14: 1. Ingrid Christensen, Freidig
J15: 1. A.B. Gjermundshaug, Alvdal

1971
Arrangør/Sted: Rena IL (Gutter)

G12: 1. Helge Sørhaug, Holmen, 2. Geir Holte, Hokksund
G13: 1. Per Ø. Saksvik, Ranheim
G14: 1. Lars Buttingsrud, Fossek., 2. Jan Helgerud, Skrim,….5. Einar Jensen, …
10. Ove Aunli, Kyrkseterøra
G15: 1. Tore Bjørkeng, Fåset,…..10. Anders Bakken, Lillehammer

1972
Arrangør/Sted: Ås IL (Jenter)

J14: 1. Anne M Sporild, Malm
J15: 1. Ingrid Christensen, Freidig

1972
Arrangør/Sted: Gran Hadeland (Gutter)

G14: 1. Per Ø Saksvik, Ranheim
G15: 1. Ove Aunli, Kyrkseterøra

1973
Arrangør/Sted: Inderøy(Jenter)

J14: 1. Tove G Solheim, Skrim
J15: 1. Marit Dybvik, Rælingen

1973
Arrangør/Sted: Sparbu (Gutter)

G14: 1. Tore Tajet, Raufoss,…4. Tor Håkon Holte, Hokksund
G15: 1. Tom Tveit, Gjøvik Skiklubb

1974
Arrangør/Sted: Herkules Skien (jenter og gutter sammen fra nå)

G14: 1. Steinar Amundsen, Skei, 2. Geir Holte, Hokksund
G15. 1. Tor Håkon Holte, Hokksund

J14: 1. Wenche Johnsen, Jonsvatnet
J15: 1. Tove Grethe Solheim, Skrim

1975
Arrangør/Sted: Voss IL

J14: 1. Kitty Dahl, Njård, 2. Inger Helene Nybråten, Skrautvål
J15: 1. Sidsel Owren, Haslum

G14: 1. Frank Snoen, Lensbygda, … 4. Jon Aalberg, Stjørdalsblink
G15: 1. Jan O. Henriksen, Ranheim IL,,…..7. Eirik Kvalfoss, Vargar

1976
Arrangør/Sted: Søre Ål, Lillehammer

J14: 1. Kristin Åsvold, Snåsa, 2. Vibeke Wold, Freidig, 3. Jorun Rekkedahl, Ås,
4. Brit Pettersen, Søre Ål
J15: 1. Sigrid Marie Seim, Hol, 2. Inger Helene Nybråten, Skrautvål
G14: 1. Ole Petter Knoph, Grei, 2. Asbjørn Kristoffersen, 3. Per Jacobsen, Lensbygda
G15: 1. Rune Helland, Grorud, 2. John Aalberg

1976

Arrangør/Sted: Botne IL

J14: 1. Anne Johansen, Årvoll
J15: 1. Grete Nykkelmo, Selbu & Ragnhild Brattberg, Søre Ål

G14: 1. Fredrik Thaulow, Njård, 2. Arild Monsen, Molde, …9. Lars Bjørgård, Ålen IL
G15: 1. Finn Dahlen, Jevnaker,…4. Pål Gunnar Mikkelsplass, Bromma, 5. Jan Erik
Skogsholm, Sandnes

1978
Arrangør/Sted: Byåsen IL

J14: 1. Grete Lise Hågensen, Tromsø
J15: 1. Brynhild Resell, Sp.Freidig

G14: 1. Sjur Mørdre, Asker, 2. Tor Taksgård, Nidelv,… 4. Vegard Ulvang, Kirkenes
G15: 1. Arild Monsen, Molde & Reidar Bjørkli, Lier

1979
Arrangør/Sted: Asker Sk.kl (Vollen)

J14: 1. Kristin Rønning, IK Junkeren, …5. Hilde Gjermundshaug, Furnes
J15: 1. Grete Lise Hågensen, Tromsø, ….4. Anne Jahren, Bærum

G14: 1. Ragnar Lund Roland, Drammens Ballklubb
G15: 1. Tor Taksgaard, Nidelv, 2. Erik Torbjørn Løhre, Lundamo, 3. Jan Erik Bjørn,
Alvdal, 4. Bjørn Olav Nordbye, 5. Vegard Ulvang

1980
Arrangør/Sted: Furnes/Brummunddal

J14: 1. Eli Irene Husum, Søre Ål, 2. Solveig Pettersen, Oddersjaa
J15: 1. Kristin Rønning IK Junkeren, 2. Hilde Gjermundshaug, Furnes

G14: 1. Geir Sjøli, Klæbu
G15: 1. Per H Ramlo, Klæbu 2. Ola Sandholt 3. Torgeir Bjørn

1981
Arrangør/Sted: Sportsklubben Grei, Oslo

G14: 1. Gjermund Bjørn, Alvdal
G15: 1. Geir Sjøli, Klæbu, ….5. Frank Grønvold, Grorud

J14: 1. Sunniva Hagen, Njård, …..6. Marit Wold, Lambertseter
J15: 1. Bente Meisingseth, Molde

1982
Arrangør/Sted: Egge Il, Stiklestad IL

J14: 1. Toril Stokkebø, Holmen
J15: 2. Nina Irene Østvold, Eidsvoll Værk

G14: 1. Simen Bakken, Heming, ….9. Øyvind Mobakken, Grorud
G15: 1. Jostein Thoresen, IF Grei, ….5. Gjermund Bjørn, Alvdal

1983
Arrangør/Sted: Gjøvik

J14: 1. Vencke Hatleberg, Bergkam, … 19. Elin Nilsen Bossmo&Yttern
J15: 1. Brita Jordet, Asker

G14: 1. Ole H Evensen, Vind….9. Øyvind Skaanes, Utleira
G15: 1. Terje Smevold, Hernes, …. 13. Bjørn Dæhlie, Bjerke

1984
Arrangør/Sted: Søre Ål

J14: 1. May Allergot, Søre Ål, …. 7. Ine Wigernes, Årvoll
J15: 1. Vencke Hatleberg, Bergkam, …. 3. Elin Nilsen

G14: 1. Arild Ommundsen, Sandnes
G15: 1. Ole H Evensen, Vind

1985
Arrangør/Sted: Solbergelva

J14: 1. Liv Randi Breen, Ålen IL, …. 13. Trine Alsgaard
J15: 1. May Allergot, Vind

G14: 1. Krister Sørgård, Sandnes
G15: 1. Torstein Korsvold, Fåberg

1986
Arrangør/Sted: Leinstrand IL

J14: 1. Merete Mosbakk, Heimdal IF, …. 18. Siri Halle, Fossum IF …21. Ingrid Kvikne,
Byåsen
J15: 1. Liv Randi Breen, Ålen IL

G14: 1. Lars Vethe, Heggedal IL ….4. Jon Olav Bergersen, Kjelsås IL …6. Anders Eide,
Snåsa…16. Oddbjørn Hjelmeset
G15: 1. Krister Sørgård, Sandnes 2. Karl Ovesen , Malm,… 4. Kristian Eriksen, ….
4. Gudmund Skjeldal

1987
Arrangør/Sted: Jøtul/Lommedalen

J14: 1. Bente Martinsen, Nittedal IL,…8. Hanne Staff, Nittedal IL
J15: 1. Anita Karlsen, Frisk IF

G14: 1. Tore Hammer, Buvik, ….. 4. Thomas Alsgaard, Enebakk
G15: 1. Jon Erik Knotten, Ramnes og Ole Gunnar Gulbrandsen, Svene,
3. Anders Eide, Snåsa

1988
Arrangør/Sted: Mo i Rana

G14-fri: 1. Remi Andersen, Bækkelaget Sp.kl
G15-fri: 1. Ola Østvold, Vind, …8. Thomas Alsgaard, Enebakk

J14-fri: 1. Åse Idland, Figgjo
J15-fri: 1. Kristin Tjelle, Børsa, 2. Bente Martinsen, Nittedal, Cecile Mjøen, Graabein

1989
Arrangør/Sted: Orkdal IL

J14: 1. Eva Kjerstadmo, Meldal IL, … 18. Liv Grete Skjelbreid, Hålandsdalen
J15: 1. Åse Idland, Figgjo I, …. 18. Anne Mette Grøtli, Kvikne IL

G14: Lars Bjørnås IL Stjørdals Blink
G15: Remi Andersen, Bækkelaget Sportsklubb, 2. Kjetil Juul Pedersen, Harestua, …
8. Rune Torseth IL Koll

1990
Arrangør/Sted: Namsos
G15: 1. Trond Lillebekk, Magnor IL 2. Tron Rustadbakken, Brummundal

1991
Arrangør/Sted: Byåsen

1992
Arrangør(sted): Harstad
Hull i arkivet

1993
Arrangør/Sted: Eidsvoll Skiklubb
G14-kl: 1. Hans Leithe, Moen Sp.kl
G14-fri: 1. Hans Leithe, Moen Sp.kl
G15-kl: 1. Espen Pedersen, Frol I, ….. 3. Roar Hjelmeseth, Fjellhug Vereide
G15-fri: 1. Torbjørn Kjerstadmo, Meldal IL,

J14-kl: 1. Carina Kristiansen, Mjøndalen IF
J14-fri: 1. Eli Ytredal, Eidsdal IL
J15-kl: 1. Ingerid Stenvold IL Pioner,…4. Rønnaug Schei, Statsbygd IL
J15-fri: 1. Anne Gry Myklebust, Valldal IL, 2. Ingerid Stenvold IL Pioner

1994
Arrangør/Sted: Svarstad

G14-kl: 1. Lars Tore Turtveit, Voss IL
G14-fri: 1. Hans Erik Sand, Sjåstad/V. Lier
G15-kl: 1. Hans Leithe, Moen Sp.kl, …3. Krister Trondsen, Røros Il
G15-fri: 1. Hans Leithe, Moen Sp.kl, …9. Brynjar Skjærli, Østre Toten Skilag

J14-kl: 1. Elisabeth Solbakken, Sør Frol IL
J14-fri: 1. Maria Fløystad, Kvaløysletta IL
J15-kl: 1. Elisabeth Omsjø, Heming
J15-fri: 1. Eli Ytredal, Eidsdal IL

1995
Arrangør/Sted: Savalen

G14-kl: 1. Sven Tore Tørres, Røros IL,…5. John Anders Gaustad, Oppstad IL
G14-fri: 1. Kenneth Skaarud, Harestua IL
G15-kl: 1. Lars Tore Turtveit, Voss IL,…5. Tore Ruud Hofstad, Hurdal IL
G15-fri: 1. Lars Tore Turtveit, Voss IL, 2. Tore Ruud Hofstad, Hurdal IL

J14-kl: 1. Marit Bjørgen, Rognes IL, 2. 2. Vibeke Westby Skofterud, IL Slitu
J14-fri: 1. Marit Bjørgen, Rognes IL, 2. Vibeke Westby Skofterud, IL Slitu
J15-kl: 1. Gro Strandbråten, Eggedal IL, … 12. Ella Gjømle, Stathelle IL
J15-fri: 1. Bettina Gavoll Hansen, Høybråten & Stovner

1996
Arrangør/Sted: Rana IL

G14-fri: 1. Rogar A. Djupvik, S&F Hyen
G14-kl: 1. Rogar A. Djupvik, S&F Hyen, John Kristian Dahl Kirkenes & Omegn
G15-kl: 1. John Anders Gaustad, Oppstad IL
G15-fri: 1. John Anders Gaustad, Oppstad IL

J14-kl: 1. Ingrid Narum, Sogndal, 2. Kristin Stemland, Heimdal IF
J15-kl: 1. Marit Bjørgen , Rognes IL 3. Kristin Stemland, Heimdal IF
J14-fri: 1. Kristin Stemland, Heimdal IF, ….5. Kristin Størmer Steira, IL Forsøk
J15-fri: 1. Vibeke Westby Skofterud, IL Slitu,…3. Marit Bjørgen, Rognes IL

1997
Arrangør/Sted: Konnerud IL

G14-kl: 1. Eivind Juul Pedersen, Harestua IL, 2. Kristian Horntvedt, Stokke IL
G14-fri: 1. Eivind Juul Pedersen, Harestua IL
G15-kl: 1. Rogar A. Djupvik, S&F Hyen
G15-fri: 1. Rogar A. Djupvik, S&F Hyen

J14-kl: 1. Magni Solum, Meldal IL,…7. Merethe Braathen, Høybr&Stovner
J15-kl: 1. Siri Mette Carlsen, Asker Sk.kl,…3. Kristin Stemland, Heimdal IF
J14-fri: 1. Magni Solum, Meldal IL
J15-fri: 1. Kristin Stemland, Heimdal IF

1998
Arrangør/Sted: Tromsø IL

G14-kl: 1. Eirik Aas, Byåsen IL,….4. Johan Kjølstad, Ekne IL
G14-fri: 1. Eirik Aas, Byåsen IL, …. 3. Johan Kjølstad, Ekne IL
G15-kl: 1. Kristian Horntvedt, Stokke IL,….9. Eldar Rønning, Skogn IL
G15-kri: 1. Kristian Horntvedt, Stokke IL, ….37. Eldar Rønning, Skogn IL

J14-kl: 1. Elisabeth Hatlen, Stranda IL
j14-fri: 1. Elisabeth Hatlen, Stranda IL
J15-kl: 1. Kjersti Nordberg, Henning
J15-fri: 1. Magni Solum, Meldal IL

1999
Arrangør/Sted: Holmenkollen Kjelsås

G14-fri: 1. Hans Petter Lykkja, IL Dalguten,…3. Morten Eilifsen Strømmen& Lillestr
G14-kl: 1. Martin Johnsrud Sundby
G15-fri:1. Thomas Jørgensen, Ørje, …3. Tord Asle Gjerdalen, IL Holeværingen,…
5. Arne Post, Oppegård IL
G15-kl: 1. Eirik Aas, Byåsen IL, …4. Tord Asle Gjerdalen, IL Holeværingen,…
12. Chris Jespersen IL Korlevoll

J14-fri: 1. Liv M Nordtømme, Henning, 2. Tina Kolstad Henning
J14-kl: 1. Tina Kolstad, Henning, 2. Kjersti Wie Bull, Heming
J15-fri: 1. Elisabeth Hatlen, Stranda, 2. Lena C. Pedersen IL Siso
J15-kl: 1. Elisabeth Hatlen, Stranda, …3. Merethe Harjo Pettersen, Vadsø Sk

2000
Arrangør/Sted: Geilo IL

G14-fri: 1. Even Sletten Lillehammer Sk.kl
G14-kl:  1. Steffen R. Plassgård, Alvdal
G15-fri: 1. Olav Grindflekk, Tynset IL
G15-kl: 1. Olav Grindflekk, Tynset IL

J14-fri: 1. Marion Solbjørg, Vestringen
J14-kl: 1. Kari Vikhagen Gjeitnes, Skåla IL
J15-fri: 1. Liv Miriam Nordtømme, Henning
J15-kl: 1. Liv Miriam Nordtømme, henning

2001
Arrangør/Sted: Bardufoss

G14-fri: 1. Erlend Losnegaard, Fagernes
G14-kl: 1. Arnt Einar Engan, Sokna, …. 8. Petter Northug, Inderøy IL
G15-fri: 1. Stein Arve Sjaker, Gran IL
G15-kl: 1. Even Sletten, Lillehammer

J14-fri: 1. Anette Brøto, Holeværingen
J14-kl: 1. Betty A B Nilsen, Torridal
J15-fri: 1. Marion Solbjørg, Vestringen
J15-kl: 1. Marion Solbjørg, Vestringen

2002
Arrangør/Sted: Konnerud

G14-fri: 1. Magne Dæhlie, Nordbygda
G14-kl: 1. Eirik Kurland Olsen, ROS IL
G15-fri: 1. Petter Northug, Inderøy IL
G15-kl: 1. Erlend Losnegaard, Fagernes, 2. Anders Gløersen, Rustad,..4. Petter Northug

J14-fri: 1. Julie B Svendsen, Nittedal IL
J14-kl: 1. Marit Liland Fredriksen, Stokmarknes
J15-fri: 1. Karianne Bjellånes, Bossmo&Yttern
J15-kl: 1. Karianne Bjellånes, Bossmo&Yttern

2003
Arrangør/Sted: Holmenkollen, Heming IL

G14-sprint: 1. Sindre Wiig Nordby, Njård
G14-kl: 1. Øyvind Moen Fjeld, Kjelsås IL
G15-sprint: 1. Tore Martin Søbak Gundersen, Vang SLF
G15-kl: 1. Eirik Kurland Olsen, ROS IL

J14-sprint: 1. Marte Berget, Gran IL
J14-kl: 1. Celine Brun-Lie, Njård
J15-sprint: 1. Astrid Jacobsen, Heming IL
J15-kl: 1. Marit Liland Fredriksen, Stokmarknes

2004
Arrangør/Sted: Namsos

G14-sprint: 1. Hans Christer Holund, Nittedal
G14-fri: 1. Håkon Stuge Bånerud, Koll
G15-sprint: 1. Sindre Wiig Nordby, Njård
G15-fri: 1. Harald Berge, Fossum IF

J14-sprint: 1. Britt Ingunn Nydal, Asker Sk.KL
J14-fri: 1. Britt Ingunn Nydal, Asker Sk.KL
J15-sprint: 1. Marte Berget, Gran IL
J15-fri: 1. Fanny Welle-Strand Horn, Heming

2005
Arrangør/Sted: Gjøvik

G14-kl: 1. Marius Vegheim, Gjerdrum IL,….3.Pål Golberg,….15.Thomas Northug
G14-fri: 1. Edvard Hamilton, Sør Fron IL, 2.Pål Golberg
G15-kl: 1. Hans Christer Holund, Nittedal,….5.Petter Skinstad
G15-fri: 1. Hans Christer Holund, Nittedal

J14-kl: 1. Tuva Toftdal, Heming IL
J14-fri: 1. Bente Landheim, Tynset IF
J15-kl: 1. Britt Ingunn Nydal, Asker Sk.KL
J15-fri: 1. Marte Kristoffersen, Varden IL

2006
Arrangør/Sted: Alta IL
(NB 14år -> 15 år, 15år->16år)

G15-kl: 1.Sondre Nordstad Moen, Strindheim IL,….3.Henrik Ingebriktsen
G15-fri: 1.Henrik Ingebriktsen, Sandnes IL,2.Sondre Nordstad Moen
G15-sprint: 1.Kjetil Ims, Asker Skiklubb,2.Sindre Selvig, 3.Vegard Vinje

G16-kl: 1.Ole Fredrik Qvale, Kjelsås IL,…3.Thomas Northug
G16-fri: 1.Erling Ø Bjøntegård, Bevern IL,2.Ole Fredrik Qvale
G16-sprint: 1.Ånund Lid Byggland, Høydalsmo IL,…3.Thomas Northug

J15-kl: 1.Ragnhild Haga, Åsen IL,…3.Martine Kongsten
J15-fri: 1.Maria Strøm Nakstad, Byaasen Skiklubb,2.Ragnhild Haga
J15-sprint: 1.Caroline Fjellbu, Bekkelaget IF,2.Tone Dalen

J16-kl: 1.Ingerlise Wingaard Jensen, Jardar IL,2.Karoline Bjerkli Grøvdal
J16-fri: 1.Marie Nordsletten Koll IL,2.Ingvild Flugstad Østberg
J16-sprint: 1.Tuva Toftdal, Heming IL,…3.Ingvild Flugstad Østberg

2007
Arrangør/Sted: Steinkjer

G15-sprint: 1.Sindre Bjørnestad Skar, Bærum Verk IF
G15-fri: 1.Vetle Sjåstad Christiansen, Geilo IL,2.Sindre Bjørnestad Skar
G16-sprint: 1.Kjetil Ims, Asker Skiklubb
G16-fri: 1.Didrik Tønseth, Byåsen IL,…2.Sondre Nordstad Moen….6.Henrik Ingebriktsen

J15-sprint: 1.Martine Ranum Lehn, Byaasen Skiklubb
J15-fri: 1.Maren Eliassen, Byaasen Skiklubb,….7.Barbro Kvåle
J16-sprint: 1.Ragnhild Haga, Åsen IL
J16-fri: 1.Ragnhild Haga, Åsen IL,…4.Heidi Weng,5.Kari Øyre Slind

2008
Arrangør/Sted: Tynset, Alvdal, Fåset mf (Savalen)

G15-sprint: 1. Sondre Turvoll Fossli, Mjøndalen IF,….16.Håvard Solås Taugbøl
G15-kl: 1. Sondre Turvoll Fossli, Mjøndalen IF
G16-sprint: 1. Sindre Bjørnestad Skar, Bærum Verk IF
G16-kl: 1. Thomas S. Evjestad IL Bjørn

J15-sprint: 1.Rikke Hald Andersen Asker Skiklubb
J15-kl: 1.Sigrid Nordgården, Vestringen
J16-sprint: 1.Martine Ranum Lehn, Byaasen Skiklubb
J16-kl: 1.Anne Tine Markset, Njård

2009
Arrangør/Sted: Gausdal Skilag, Øyer Tretten IL, Søre Ål IL, Lillehammer SK

G15-sprint-kl: 1.Andreas Molden Nes ski
G15-fri: 1.Oliver Furuli, Lillehammer Sk.kl,…..19.Magne Haga,….21.Gjøren Tefre
G16-sprint-kl: 1.Sondre Turvoll Fossli, Mjøndalen IF
G16-fri: 1.Håvard Solås Taugbøl, Lillehammer Sk.kl,…4.Sondre Turvoll Fossli

J15-sprint-kl: 1.Silje Theodorsen, Kvaløysletta Skilag
J15-fri: 1.Mari Støen Gussiås, Molde & Omegn
J16-sprint-kl: 1.Rikke Hald Andersen, Asker Sk.kl
J16-fri: 1.Hilde Losgård Landheim, Tynset IL,….Rikke Hald Andersen

2010
Arrangør/Sted: Nes IL

J15-kl: 1.Anja Tryti, Asker Sk.klubb,…..8.Magni Smedås
J16-kl: 1.Thea Krokan Murud, Roterud IL,2.Ingeranne Strøm Nakstad
G15-kl: 1.Gaute Kvåle, Røldal IL,….Eirik Sverdrup Augdal
G16-kl: 1.Oliver Bræin Furuli,  Lillehammer sk.kl,…11.Magne Haga

J15-sprint-fri: 1.Ragnhild Femsteinevik, Hålandsdal IL
J16-sprint-fri: 1.Thea Krokan Murud, Roterud IL
G15-sprint-fri: 1.Thomas Ekren Melhus IL,….3.Audun Erikstad
G16-sprint-fri: 1.Håvard Nymoen, Tolga IL,…Kasper Stadaas

Stafett-gutter: 1. 1.Akershus
Stafett-jenter: 1. 1.Sør-Trøndelag

2011
Arrangør/Sted: Byåsen IL

J15-5km-fri: 1.Tirill Udnes Weng, Nes Ski, 2. Lotta U W, 3. Anine Ahlsand
J16-5km-fri: 1.Ane Blomseth Johnsen, Ås IL, 2. Selma Ahlsand, 3 Lovise Heimdal
G15-5km-fri: 1.Sjur Slettom, Lom IL,….4.Gaute Iversen..13.Jan Thomas Jensen
G16-7.5km-fri: 1.Kristian Græsli, Hamar SK, 2.Eirik Sverdrup Augdal

J15-sprint-kl: 1.Amalie Håkonsen Ous, Nes Ski,…..7. Tiril Udnes Weng
J16-sprint-kl: 1.Stine Schonhowd, Svea Skilag,…….9.Louise Heimdal
G15-sprint-kl: 1.Svein Berg Fines, Henning Skilag,….15.Torgeir Lid Byggland
G16-sprint-kl: 1.Thomas Ekren, Melhus IL,….7.Fredrik Løwstrøm Nyenget
J15-cross:1.Ingrid Elisabeth Tveten, Røa IL
J16-cross:1.Maria Cathrine Berg Rolke, Oddersdjaa SSK
G15-cross:1.Torjus Bern Hansen, Kjelsås IL-ski
G16-cross:1.Ådne Lund, Vinne Skilag

Stafett-jenter: 1.Akershus lag 1
Stafett-gutter: 1.Sør-Trøndelag lag 1

2012
Arrangør/Sted : Harstad

J15-5km-kl: 1.Martine Lorgen Øvrebust, Stordal IL
J16-5km-kl: 1.Marte Skaanes, Strindheim IL,…..3.Lotta Udnes Weng
G15-5km-kl: 1.Ole Morten Flataker, Hommelvik IL,….8.Morten Soleng Skinstad
G16-7.5km-kl: 1.Vegard Berget Flystveit, Oddersjaa SSK,…3.David Dong-Hee Vik

J15-sprint-fri: 1.Kristina Skjevdal, Røros IL
J16-sprint-fri: 1.Amalie Håkonsen Ous, Nes Ski,…3.Tiril Udnes Weng
G15-sprint-fri: 1.Herman Martens Meyer, Frogner IL
G16-sprint-fri: 1.Øystein Tallhaug Engelstad, MjøsSki
J15-cross: 1.Stine Madslien Bakken, Kjelsås IL-Ski
J16-cross: 1.Ingrid Landmark Tandrevold, Fossum IF
G15-cross: 1.Lars Sønsterud, Bækkelagets SK
G16-cross: 1.Erland Kvisle, Asker SK

Stafett-jenter: 1.Sør-Trøndelag lag 1
Stafett-gutter: 1. Agder og Rogaland lag 1

2013
Arrangør/Sted: Savalen

J15-5km-fri: 1.Katrine Seim, Hol IL,…..5.Nora Ulvang
J16-5km-fri: 1.Martine Lorgen Øvrebust, Stordal IL
G15-5km-fri: 1.Jon Rolf Skamo Hope, Hyen IL,…..12.Jørgen Lippert
G16-7.5km-fri: 1.Herman Martens Meyer, Frogner IL

J15-sprint-kl: 1.Martine Engebretsen, Heming IL-Ski
J16-sprint-kl: 1. Marte Mæhlum Johansen, Østre Toten Skilag
G15-sprint-kl: 1.Magnus Bøe, Fossum IF,….6.Eirik Sørgård Anderssen
G16-sprint-kl: 1.Ivar Arne Ryttervold, Frogner IL
J15-cross: 1.Mari Nordlunde, Follebu SK
J16-cross: 1.Emma Arnesen, Byåsen IL
G15-cross: 1.Trulse Fjellheim Jorde, Asker SK
G16-cross: 1.Tørris Sandsæter, Vinne Skilag

Stafett-jenter: 1.Oppland lag 1
Stafett-gutter: 1.Akershus lag 1

2014

Arrangør/Sted: Vang

J15-5km-kl: 1.Kristine Stavås Skistad, Konnerud IL
J16-km-kl: 1.Sigrid Flatås Aune, Steinkjer SK
G15-5km-kl: 1.Daniel Kaale Svela, Gjesdal IL,….4.Håkon Skaanes
G16-7.5km-kl: 1.Petter Bergmann, Konnerud IL
J15-sprint-fri: 1.Kristine Stavås Skistad, Konnerud IL

J16-sprint-fri: 1.Martine Engebretsen, Heming IL-Ski
G15-sprint-fri: 1.Bjørnar Stensrud Tyribakken, Nesbyen IL
G16-sprint-fri: 1.Magnus Bøe, Fossum IF
J15-cross: 1.Lise Samuelsen, Lyngen/Karnes IL
J16-cross: 1.Lone Johansen, Melhus IL
G15-cross: 1.Aron Åkre Rysstad, Valle IL
G16-cross: 1.Ole Haldor Ensrud, Trøsken IL

Stafett-jenter: 1.Buskerud Skikrets lag 1
Stafett-gutter: 1.Akershus Skikrets lag 1

2015
Arrangør/Sted: Stokke

J15-5km-fri: 1.Ingvild Larsen Mikaelsen, Byåsen IL
J16-5km-fri: 1.Emma Skjoldli, Bilken IL/Vossalangrenn
G15-5km-fri: 1.Fredrik Johnsrud, Stokke IL
G16-5km-fri: 1. Filip Fjeld Andersen, Geilo IL,….7.Håvard Moseby

J15-sprint-kl: 1.Asne Skrede, Geilo IL
J16-sprint-kl: 1.Kristine Stavås Skistad, Konnerud IL
G15-sprint-kl: 1.Ansgar Evensen, Vind IL
G16-sprint-kl: 1.Matias Bjørnflaten Øvrum, Runar IL
J15-cross: 1.Ida Marie Hagen, Haslum IL
J16-cross: 1.Juni Arnekleiv Dombås IL, Astrid Stav IL Varden Meråker

Stafett-jenter:1.Buskerud Skikrets lag 1
Stafett-gutter:1.Buskerud Skikrets lag 1

2016
Arrangør/Sted: Fauske

J15-5km-kl: 1.Helene Marie Fossesholm, Vestfossen IF/Eiker Ski,…4.Runa Ulvang
J16-5km-kl: 1.Linn Ravndal, Gjesdal IL
G15-5km-kl: 1.Petter Thorslund Aadland, Nittedal IL,…3.Lars Agnar Hjelmeset
G16-7.5km-kl: 1.Petter Myhr, Vallset IL
J15-sprint-fri: 1.Line Maltun Helland, Kjelsås IL

J16-sprint-fri: 1.Kristin Austgulen Fosnæs, Fossum IF
G15-sprint-fri: 1.Matz William Jenssen, Njård
G16-sprint-fri: 1.Ansgar Evensen, Vind Il
J15-cross: 1.Nora Andersen, Røa IL
J16-cross: 1.Ane Grøtan Wang, Fossum IF
G15-cross: 1.Martin Nevland, Gjesdal IL
G16-cross: 1.Sondre Haneberg, Oppegård IL

Stafett-jenter: 1.Akershus Skikrets lag 1
Stafett-gutter: 1.Telemark og Vestfold Skikrets lag 1

2017
Arrangør/Sted: Tolga

J15-5km-fri: 1.Tuva Hagen Rønning, Vikersund If-Ski
J16-5km-fri:  1.Helen Marie Fossesholm, Vestfossen If
G15-5km-fri:  1.Sivert Granheim, Utleira Il
G16-7.5km-fri: 1.Kasper Herland, Hemsedal IL

J15-sprint-kl: 1.Maria Hartz Melling, Konnerud IL
J16-sprint-kl: 1.Sigrid Leseth Føyen, Kjelsås IL
G15-sprint-kl: 1.Isak Skari Berger, Lillehammer Skiklubb
G16-sprint-kl: 1.Hermann Nordstrand Fiksen, Bossekop UL
J15-cross: 1.Oda Brodtkorp, Strindheim IL
J16-cross: 1.Mari Torsteinsrud, Fjellet IL
G15-cross: 1.Henrik Falkenberg Dokset, Kjelsås IL
G16-cross: 1.Martin Nevland, Gjesdal IL

Stafett-Jenter: Buskerud Skikrets lag 1
Stafett-Gutter: Buskerud Skikrets lag 1

2018
Arrangør/Sted: Lygna

J15-5km-kl: 1.Tuva Anine Brusveen-Jensen, Lyn Ski
J16-5km-kl: 1.Emma Kirkeberg Mørk, Drammens Ballklubb
G15-5km-kl: 1. Arthus Hartvedt Klavenes, Runar IL
G16-7.5km-kl:1.Andreas Aune Aakerli, Heimdal Ski

J15-sprint-fri: 1.Ingerid Vadder, Morgedal IL
J16-sprint-fri: 1.Kristin Maltun Helland, Kjelsås IL
G15-sprint-fri: 1.Eirik Nordbø, Asker SK
G16-sprint-fri: 1.Aleksander Elde Holmboe, Bærum Verk Hauger

J15-cross: 1.Eline Austgulen, Byåsen IL
J16-cross: 1.Anette Nilsen, Utleira IL
G15-cross: 1.Erik Munch-Finne, Asker SK
G16-cross: 1.Mattias Brørs, Beistad IL

Stafett-jenter: 1.Buskerud Skikrets lag 1
Stafett-gutter: 1.Akershus Skikrets lag 1

2019
Arrangør/Sted: Gålå

J15-5km-fri: 1. Julie Hammer, Eidsvolds Værks Skiklub
J16-5km-fri: 1. Tuva Anine Brusveen-Jensen, Lyn Ski
G15-5km-fri: 1. Daniel Aakervik, Fet SK
G16-7.5km-fri: 1. Thomas Linnebo Mollestad, Oddersjaa SSK

J15-sprint-kl: 1. Emilie Marie Krogsrud, Heming IL
J16-sprint-kl: 1. Thea Johansen Fet Sk
G15-sprint-kl: 1. Lars Michael Saab Bjertnes, Njård
G16-sprint-kl: 1. Robert Skog Kristiansen, Tromsø SK Langrenn

J15-cross-fri: 1. Guro Femstelnevik, Hålandsdal IL
J16-cross-fri: 1. Nora Sødal Raastad, Lyn Ski
G15-cross-fri: 1. Sivert Stene Enger, Øvrevoll Hosle IL
1. Lars Lien, Gjøvik SK
1. Nils Olav Kjetså Røed, Otra IL
G16-cross-fri: 1. Adrian Rydningen, Nordreisa IL

Stafett-jenter : 1. Oslo Skikrets Lag 1
Stafett-gutter : 1. Telemark og Vestfold Skikrets Lag 1

2020
Arrangør/Sted: Nybygda IL og Furnes Skiløperforening/Nybygda Skistadion

J15-5km-kl: 1. Lisa Kristine Jorde, Asker SK
J16-5km-kl: 1. Eva Ingebrigtsen, Bratsberg IL
G15-5km-kl: 1. Simen Gløgård, Nittedal IL
G16-7.5km-kl: 1. Daniel Aakervik, Fet SK

G-15 FH: 1. Emil Moore-Carlsen, Fossum IF
J15-sprint-fri: 1. Tuva Mathea Gulbrandsen, Bardufoss og Omegn Idrettsforening
J16-sprint-fri: 1. Helene Ekrheim Haugen, Holmen IF
G15-sprint-fri: 1. Oliver Finstad Nytrøen, Edisvold Værks Skiklubb
G16-sprint-fri: 1. Petter Solhaug Sæter, Os IL
J15-cross-fri: 1. Emma Hovengen Lundin, Nittedal IL
J16-cross-fri: 1. Runa Andreassen Kollen, Asker SK
G15-cross-fri: 1. Storm Haugenes Pedersen, Hovden Sportsklubb
G16-cross-fri: 1. Wilhelm Georg Leikanger, Røa IL

Stafett-jenter : 1. Akershus Skikrets Lag 1
Stafett-gutter : 1. Akershus Skikrets Lag 1

2021
Arrangør/Sted: Oslo-Holmenkollen
Avlyst

2022
Arrangør/Sted: Oslo-Holmenkollen

J15-5km-fri: 1. Mia Matheson Fergestad, Koll IL
J16-5km-fri: 1. Kamilla Aasebø, Kjelsås IL
G15-5km-fri: 1. Joakim Marsteinstredet Pedersen, Lillehammer Skiklubb
G16-7.5km-fri: 1. Sindre Østlien Evensen, Vind IL
G16-7.5km-fri-gjesteklasse: 1. Christoffer Rüger, Gulset IF

FH15 5 km Gutter stående: 1. Endre Lykken, Vind IL
J15-sprint-kl: 1. Oda Skari, Nittedal IL
J16-sprint-kl: 1. Kamilla Aasebø, Kjelsås IL
G15-sprint-kl: 1. Henrik Håland, Gjesdal IL
G16-sprint-kl: 1. Torjus Magnus Harbo Fossum IF
G16-sprint-kl-gjesteklasse: 1. Oliver Westlund Myklebostad, Konnerud IL
FH15-sprint Gutter stående: 1. Endre Lykken, Vind IL
J15-cross: 1. Lilja Celina Kjær Jørgensen, Lillehammer Skiklubb
J16-cross: 1. Elise Weber Eriksen, Lommedalen IL
1. Selma Torvik Mathismoen, Holmen IF
G15-cross: 1. Sondre Leknes Frey, Bærum Skiklubb
1. Sondre Mæhlum Krüger, Byåsen Skiklubb
G16-cross: 1. Benjamin Kulsetås, Strindheim IL

Stafett-jenter : 1. Oslo Skikrets Lag 1
Stafett-gutter : 1. Oslo Skikrets Lag 1

sprint fri teknikk G15 sprint fri teknikk G15 sprint fri teknikk G15 sprint fri teknikk G15 sprint fri teknikk G15 sprint fri teknikk G15 sprint fri teknikk G15 sprint fri teknikk G15sprint fri teknikk G15 sprint fri teknikk G15 sprint fri teknikk G15 sprint fri teknikk G15 sprint fri teknikk G15 sprint fri teknikk G15 sprint fri teknikk G15 sprint fri teknikk G15sprint fri teknikk G15 sprint fri teknikk G15 sprint fri teknikk G15 sprint fri teknikk G15 sprint fri teknikk G15 sprint fri teknikk G15 sprint fri teknikk G15 sprint fri teknikk G15 sprint fri teknikk G15 sprint fri teknikk G15sprint fri teknikk G15 sprint fri teknikk G15 sprint fri teknikk G15 sprint fri teknikk G15 sprint fri teknikk G15 sprint fri teknikk G15 sprint fri teknikk G15 sprint fri teknikk G15sprint fri teknikk G15 sprint fri teknikk G15

Alle resultater