Sport på TV | Fotball EM | Sykkel NM Bodø | Veteran NM friidrett | NM Friidrett Sandnes | Tour de France| Alle resultater

Resultater Steinsland Bygdemaraton 2024

Lignende saker

Startlister, informasjon og resultater fra Steinsland Bygdemaraton som arrangeres lørdag 4. mai 2024.

Publisert 4. mai 2024 i Resultater

Steinsland Bygdemaraton / Ogge rondt 2024

11. utgave

Dato

4. mai

Sted

Steinsland, Birkenes – Agder

Distanser

10 km | Halvmaraton | Maraton

Startlister

Resultater

MARATON
Menn 21-34 1 Tim Schmalzhaf Tyskland 04:29:59
Menn 35-39 1 Håkon Sandåker Bredalsholmen BIL 04:17:30
Menn 40-44 1 Jan Magnus Breivik Romeriket Ultra. 03:36:11
2 Øyvind Bergane Vegårshei IL 03:49:31
3 Øyvind B. Sandåker Egde 04:09:55
Menn 45-49 1 Jørgen Strand Otto Olsen AS 03:33:22
2 Jon Kr. Stordrange Flekkefjord 04:43:21
Menn 50-54 1 Tom Hjelllnes Vågsbygd Runners 05:02:00
Menn 55-59 1 Jon Terje Ekeland Kr.sand Løpekl. 04:48:48
Menn 60-64 1 Odd Gunnar Tveit Birkenes IL 03:44:46
2 Geir Jensen BFG Bergen løpk. 03:55:15
Menn 70-74 1 Kristen Bue Marnardal 06:03:00
Menn 80-84 1 Harald Sel Bryne IL 05:49:32
Kvinner 21-34 1 Meike Muller Tyskland 04:55:20
Kvinner 35-39 1 Janni L. Severinsen Kristiansand 05:05:22
Kvinner 40-44 1 Valerie Peggy Korsvik Vennesla 06:29:07
Kvinner 50-54 1 May Lene Uberg 05:40:38
2 Ragnhild Bendiksen Vennesla 06:29:07
Kvinner 60-64 1 Liv B.Lystad Vidar 04:18:30
2 Siri L. Severinsen Kristiansand 05:28:14
Kvinner 65-69 1 Lise Lithun Gjesdal IL 06:30:48

 

HALVMARATON
Nr.
Menn JR 1 Micha Linnebacker Tyskland 02:55:21
Menn 21-34 1 Martin G.Fjellestad Vennesla 01:21:57
2 Anders Tveit Birkenes IL 01:23:08
3 Anders Bergan Donn 01:38:14
4 Bjørn Emil Tomassen Vennesla 01:45:05
5 Jens Kristian Karlsen Sørheim Bygg 02:07:18
6 Marius Botn Topland Birkenes IL 02:15:27
7 Anders Byrkjedal Øvrebø IL 02:19:20
7 Jakob Stålh Vennesla 02:19:20
9 Ørjan Hauge Birkenes IL 02:32:26
10 Lasse Flakk Birkenes IL 03:04:15
11 Mats Gaudestad Iveland IL 03:28:50
Menn 35-39 1 Anders Birkenes Øvrebø IL 01:33:20
2 Jonas Heiberg Svette folk 01:41:20
3 Håvard Kjærgård Svette folk 01:41:22
4 Preben Rugholm Kr.sand Løpekl. 01:43:40
5 Håvard Undem Lillesand IL 01:44:24
6 Karl Fredrik Benson Raustad  IL 01:45:14
7 Jon Bjørnli Mandal 01:49:32
Menn 40-44 1 Sebastian Kussl Lillesand IL 01:55:33
2 Njål Møller Imås 02:05:18
Menn 45-49 1 Cato Jakobsen Jakobsen Runners 01:59:20
2 Daniel Håkestad Jakobsen Runners 02:08:47
Menn 50-54 1 Espen Bruflodt Saltrød 02:28:36
Menn 55-59 1 Rune Fjellstad Statsbygg 02:11:50
2 Sigurd Hetland Beinev. Maratonkl. 02:36:17
Menn 60-64 1 Hans Petter Roaldsnes Kristiansand 01:53:15
2 Olav Juven Herefoss IL 02:21:40
3 Geir Røstad Birkenes IL 03:12:36
Menn 65-69 1 Rune Bjørklund Express 01:54:40
2 Sigurd Lima Gjesdal IL 04:42:26
Menn 70-74 1 Torleif Undem Lillesand IL 02:05:45
Menn 75-79 1 Geir Anders Ask Birkenes IL 02:23:33
Kvinner 21-34 1 Mari F. Fjermedal Iveland IL 03:28:50
2 Ruth M. Mosvold Myhre Kristiansand 04:09:29
Kvinner 35-39 1 Sofia Victoria Steinsland Team Steinsland 02:30:52
Kvinner 40-44 1 Nina Schmidt Lillesand IL 02:18:35
Kvinner 55-59 1 Heidrun Schmalzhat Tyskland 02:21:11
Kvinner 60-64 1 Ingrid Roth Hetland Beinev. Maratonkl. 02:36:20

 

10 km
Menn 1 Tellef Dønnestad Kr.sand Løpekl. 00:41:54
2 Bjørnar Haugland Kristiansand 00:52:50
3 Stephen Rugholm Kr.sand Løpekl. 01:04:00
4 Bjørnar Kjærgård Kristiansand 01:23:08
5 Daniel Schmalzhof Tyskland 03:21:19
5 Erwin Schmalzhof Tyskland 03:21:19
Kåre R. Haugen Monkehåjen GT. fullført
Kvinner 1 Eirin Sangesland Tveit Øvrebø IL 00:49:47
2 Mari Vatn Jensen Agder f.k 00:53:15
3 Nora Kjærgård Kristiansand 01:23:27
4 Nina Mikalsen Steinsland Steinslandsjentane 01:41:05
4 Rebecca Steinsland Steinslandsjentane 01:41:05
6 Karen Tveit Aksdal Klepp 01:43:01
6 Signe Gunn Myre Steinslandsjentane 01:43:01
8 Rita Røstad Birkenes IL 01:44:02
9 Debora Schmalzhof Tyskland 03:21:19

Om løpet

Starttider:

Kl 08:00 – Start maraton for de som vil gå.
Kl 10:00 – Start maraton for de som bruker over 4,5 timer
Kl 11:00 – Start halvmaraton for de som vil gå.
Kl 11:00  – START FOR MARATON.
Kl 12.00 .- Start 10.km
Kl 12:00. – Start for halvmaraton

Ei rundløype rundt Ogge.

Vennesla, Iveland og Birkenes.

Hjemmeside Facebook

Hjemmeside

Løypebeskrivelse

Maratonløypa starter på Steinsland, går til Samkom og videre opp Sjerkedalen, passerer Geitekjørka og går videre til Vatnstraum, så til Oggevann stasjon og sørover på østsiden av Ogge til Vassbotn, Dalanshola og tilbake til Steinsland.

Halvmaratonløypa starter ca 500 M nedforbi Steinsland.

Løypa følger maratonløypa til Samkom, og solheim ( ca 10 KM ).

Der svinger halvmartonløypa over kleppeheia ( 5 km grus ), og kommer der inn igjen på maratonløypa ved Vassbotn i sydenden av Ogge .

Følger der samme trase som maratonløypa til mål på Steinsland.

10 km. Kl 11.00 blir 10 km løperne kjørt ut 10 km med traktor og tilhenger nesten til Buli. Starter kl 12.00 og løper tilbake til Steinsland. Følger samme løype som maratonløypa.

Værvarsel

Flere resultater

Alle resultater