Sport på TV | Sveits Rundt | EM friidrett Roma | Fotball EM| Alle resultater

Resultater Bergen 3000 – Store Lungegårdsvannet rundt 2024

Lignende saker

Startlister og resultater fra Bergen 3000 rundt Store Lungegårdsvannet rundt som arrangeres lørdag 8. juni 2024.

Publisert 8. juni 2024 i Resultater

Store Lungegårdsvannet rundt 2024

3. utgave

Dato

8. juni

Sted

Store Lungegårdsvannet, Bergen – Vestland

Distanser

3 km

Startliste

Resultater

Menn, topp 50

1 Andreas Fantoft Gneist, IL M23-34 09:06 00:00
2 Callum Smith Varegg Fleridrett / Team Drevelin M23-34 09:06 00:00
3 Daniel Beeder Gular, IL M23-34 09:09 00:03
4 Nils August Flornes Rustad Gneist, IL / Idrettslaget Gneist M16-17 09:20 00:14
5 Ådne Skogsbakken Søndre Land IL, Friidrett M23-34 09:23 00:17
6 Bendik Grimsbø Førde IL M23-34 09:26 00:20
7 Karl Jonas Tronstad Varegg Fleridrett / Ado Aquatics M23-34 09:27 00:21
8 Ulrik Wie-Soltvedt Paradis M23-34 09:30 00:24
9 Ivar Stefansson Gular, IL M23-34 09:33 00:27
10 Olav Meling SPIKKELAND Gular, IL M23-34 09:33 00:27
11 Stian Bråten Johannessen Bagn IL / FM Gruppen M23-34 09:49 00:43
12 Ludvig Færø Linde Varegg Fleridrett M14-15 09:52 00:46
13 Magnus Hauge Øyen Gneist, IL / Gneist IL M14-15 09:55 00:49
14 Abel Duresu Dufera Bergen M35-39 09:56 00:50
15 Henrik Sebastian Epland Stord IL M23-34 10:00 00:54
16 Lars Henriksen Doksæter Screen Story M35-39 10:01 00:55
17 Trym Tangen Solsvik IK Hind M23-34 10:01 00:55
18 Bjørn Tore Kronen Taranger BFG Bergen Løpeklubb M45-49 10:01 00:55
19 Sami Alp Frekhaug M40-44 10:02 00:56
20 Elias Bjørdal Justitia Roklubb/Lovstafetten M23-34 10:06 01:00
21 Håvard Kleppe Mjøsdalen IL M23-34 10:07 01:01
22 Nikolai Fjellbakk Varegg Fleridrett M23-34 10:08 01:02
23 Martin Kåstad Mjøsdalen IL M23-34 10:09 01:03
24 Jørgen Andre Thorsen Straume M23-34 10:13 01:07
25 Espen Klanderud BPI M23-34 10:17 01:11
26 Hugo Olsen BFG Bergen Løpeklubb / Telenor Telesport Bergen M55-59 10:22 01:16
27 Anders Horn Avo Consulting M35-39 10:25 01:19
28 Gard Vik Bergen M23-34 10:26 01:20
29 Ørjan Nilsen Sædalen Idrettslag / G2016 M45-49 10:26 01:20
30 Isak Gjerde Haugesund M23-34 10:27 01:21
31 Tobias Jølstad Bergen M23-34 10:29 01:23
32 Edvard Bjerk BRU Kaffebrenneri M23-34 10:29 01:24
33 Øyvind Løes Sædalen Idrettslag / Sædalen – G19 M18-19 10:31 01:25
34 Baard Raknes Osterøy IL M45-49 10:33 01:27
35 Tom Andree Johansen AdO Aquatics M23-34 10:38 01:32
36 Valter Bullvåg Bergen M23-34 10:42 01:36
37 Erlend Hakvåg Torsvik BFG Bergen Løpeklubb / Acos Sporty M45-49 10:46 01:40
38 Erlend Kristiansen Varegg Fleridrett M23-34 10:47 01:41
39 Magnus Matre Bergen M16-17 10:48 01:42
40 Kristoffer Hauge Haugland Radøy Løpeklubb M20-22 10:48 01:42
41 Tom Hanøy GAC M40-44 10:50 01:44
42 Martin Røksund Viggo M23-34 10:52 01:46
43 Lasse Eriksen Ask Friidrett M40-44 10:53 01:47
44 Andreas Aarvold Gneist, IL M14-15 10:53 01:47
45 Joel Nagel Theesen Erleben M20-22 10:57 01:51
46 Sebastian Nyvoll EY BIL M23-34 11:06 02:00
47 Fredrik Hølland Bergen M23-34 11:07 02:01
48 Jan-Erik Steen Bergen M35-39 11:08 02:02
49 Martin Løes Sædalen Idrettslag M20-22 11:09 02:03
50 Matti Kårbø Bergen M35-39 11:10 02:04

Kvinner, topp 50

1 Lina Rivedal Varegg Fleridrett K35-39 10:04 00:00
2 Adele Norheim Henriksen Gular, IL K20-22 10:15 00:11
3 Maren Austevik Gular, IL K23-34 10:21 00:17
4 Ingrid Nerland Stavanger K20-22 10:22 00:18
5 Leni Økland BFG Bergen Løpeklubb K35-39 10:49 00:45
6 Karoline Fantoft NHH K23-34 11:00 00:56
7 Sara Ekern Gular, IL K23-34 11:08 01:04
8 Anne-Mette Juuhl Gular/Løplabbet K35-39 11:20 01:16
9 Nellie Cecilia Taule Fil Aks-77 K16-17 11:29 01:25
10 Silje Sperrevik Bergen K23-34 11:34 01:30
11 Hedda Skaar Bergen K23-34 11:36 01:32
12 Lisbeth Malm Bergen K23-34 11:39 01:35
13 Pernille Thomassen BFG Bergen Løpeklubb K50-54 11:44 01:40
14 Grethe Jørgensen Alversund K45-49 11:49 01:45
15 Fiona Berg AS UCA K23-34 12:19 02:15
16 Christina Lynn Mckibben Linde Varegg Fleridrett K50-54 12:29 02:25
17 Bodil Hansen Ask Friidrett / Løp Sammen Askøy K50-54 12:30 02:26
18 Claire Gabet AS UCA K23-34 12:44 02:40
19 Maria Bakketun Stalheim Sædalen K14-15 12:48 02:44
20 Henriette Tøsdal Bergen K23-34 13:00 02:56
21 Matilde Tveit Gildestad Sædalen Idrettslag K14-15 13:22 03:18
22 Pia Øvstedal ADO Arena K23-34 13:29 03:25
23 Marte Karen Brattås Bergen K35-39 13:38 03:34
24 Malin Karlsen Sædalen Idrettslag / Sædalen Håndball G14/15 K35-39 13:44 03:40
25 Caja Ravnanger Ask Friidrett / Amalie Skram Bredde K16-17 13:50 03:46
26 Julie Gjeruldsen Bergen K23-34 13:52 03:48
27 Benedicte Sagvaag Bjørndalstræ K35-39 13:52 03:48
28 Anne Sagedal Bergen K35-39 13:54 03:50
29 Renate Krossøy Sædalen Idrettslag K40-44 13:54 03:50
30 Amila Seferovic Bergen K23-34 13:59 03:55
31 Kate Vitola Fyllingsdalen K40-44 14:08 04:04
32 Eva Wefre Svalejoggerne K23-34 14:14 04:10
33 Thea Lillevik Bårdsen Bergen K23-34 14:21 04:17
34 Martine Davidsen Sædalen Idrettslag / Fotball J2009 K14-15 14:24 04:20
35 Maria Alme Jensen Søreidgrend K23-34 14:30 04:26
36 Karina Rusås Olsen Tollvesenets Bedriftsidrettslag i Bergen K23-34 14:34 04:30
37 Amanda Nygaard Sædalen IL K20-22 14:36 04:32
38 Anita Gjerde Davidsen Sædalen Idrettslag / Løpegruppen K50-54 14:37 04:33
39 Silje-Martine Brendsdal Fyllingsdalen K23-34 14:40 04:36
40 Mariann Eidsør Bergen K23-34 14:42 04:38
41 Vigdis Hollakleiv Bergen K23-34 14:45 04:41
42 Veronica Palmesen Knarrevik K35-39 14:51 04:47
43 Nr 2 Psykiatrialliansen Psykiatrialliansen K23-34 14:57 04:53
44 Ellisiv Solberg Bergen K23-34 15:03 04:59
45 Cecilia Lund Bergen K23-34 15:23 05:19
46 Sandra Midtgård Sivertsen Eidsvågneset K35-39 15:44 05:40
47 Thale Misje Bergen K16-17 15:45 05:41
48 Leona Frihammer Bergen K16-17 15:46 05:42
49 Annette Brenner Bergen K40-44 15:48 05:44
50 Lill Sara Kvålen IL Rein K23-34 15:49 05:45

Bærekraftstafetten

1 BPI (Fredrik Romberg, Ingeborg-Anna Aga, Håvard Aarvik) Bergen Stafett 10:59 00:00
1 AdO Aquatics Bergen Stafett 09:23 00:00
2 Panservogn (William Steffensen, Sindre Mjøs, Eskil Espe, Aleksander Tsynkalovskiy) Bergen Stafett 10:01 00:38
3 Møllendal Velforening (Anne-Mette Juuhl, Christina Moe Hansen, Martin Løes, Øyvind Løes) Møllendal Velforening Stafett 10:28 01:05
4 CrossFit Verftet Minde Bergen Stafett 10:37 01:14
5 Hafstad Athletics (Lasse Hafstad Karlsson, Joachim Hafstad Karlsson, Pål Hafstad Thorsen, Fredrik Hafstad Karlsson) Bergen Stafett 11:10 01:47
1 Amalie Skram VGS (Philip Puru Øiseth) Bergen Stafett 09:03 00:00
2 Møllendal Velforening Lag 2 (Robert Tokheim, Marthe Kjos, Per Fredrik Ulsnes, Yasmine Mekki Hovland) Bergen Stafett 10:35 01:32
3 Åpen for Alle Straume Stafett 13:07 04:04
4 Sædalsekspressen Sædalen Idrettslag Stafett 13:36 04:33
5 Psykiatrialliansen Bergen Stafett 14:07 05:04

Om Bergen 3000

Velkommen til BERGEN 3000, som for første gang arrangeres lørdag 04.juni 2022 i regi av Sædalen IL. Dette blir et løp og et arrangement for hele familien.

Som navnet tilsier har løpet en distanse på 3000 meter (3 KM) i en løype som strekker seg fra Amalie Skram Vgs, via Møllendal allmenning og tilbake til AdO-arena – løpet går altså rundt Store Lungegårdsvannet. Løypetraseen følger en trygg gang- og sykkelsti hele veien rundt vannet, og passer for alle aldersgrupper; store og små, unge og gamle. I BERGEN 3000 er det ingen forutsetning at du må løpe; her kan du rulle, gå, jogge eller løpe. Fra klokken 08.00 til 18.00 vil det starte 10 løpere per 30 sekund, som betyr at det vil være full aktivitet i løypen hele dagen!

Hvert heat består av maks 10 og 10 løpere, satt sammen basert på tid. Gjennom løpsdagen vil det hvert minutt starte et nytt heat.

Vi oppfordrer alle til å gjøre seg kjent med hvilket heat du er i i forkant av løpet samt opphold deg i startområdet i god tid før din løpstid.

Hjemmeside

Løypekart

Værvarsel

Flere resultater

Alle resultater