Sport på TV | NM sluttspill Ishockey | Amstel Gold Race | Fleche Wallonne | Tour of the Alps | Boston Marathon | Champions League,| Alle resultater

Resultater Strade Statskog Blåtind 2023

Lignende saker

Startliste og resultater fra Strade Statskog Blåtind 24. juni 2023.

Publisert 24. juni 2023 i Resultater

Strade Statskog Blåtind 2023

Dato

24. juni

Sted

Bardufoss – Troms og Finnmark

Distanse

103 km | 162 km (mest grus, noe asflat)

Startlister

Alle resultater

162 km menn, topp 30

1 Tobias Farstad Burfjord IL Sykkel M20-29 5:15:06.2 0:00.0
2 Andreas Setting Tromsø CK M40-49 5:22:37.0 7:30.8
3 Remi Knudsen Meløy Ski- og Sykkelklubb M40-49 5:32:14.5 17:08.3
4 Kristoffer Kristoffersen Senja CK M40-49 5:33:57.8 18:51.6
5 Håkon Pettersen Tromsø CK M40-49 5:37:17.1 22:10.9
6 Sindre Hanssen Bodø Terrengsykkelklubb M40-49 5:38:44.3 23:38.1
7 Ronny Holen Vesterålen SK M50-59 5:40:05.6 24:59.4
8 Erik Steene Tromsø CK M40-49 5:42:23.3 27:17.1
9 Bjørn Helge Sandberg Gauldal SK M20-29 5:50:33.8 35:27.6
10 Roy-Hugo Kristiansen Retro Skansen Cykleklubb M60-69 5:51:00.0 35:53.8
11 Trond Mikaelsen Narvik CK M50-59 5:51:18.8 36:12.6
12 Jan Ove Grandalsmo Narvik CK / Team Zu4r M40-49 5:52:32.7 37:26.5
13 Harald Fossvik Sunnan CK M50-59 5:54:31.7 39:25.5
14 Henry Martin Forfod Sunnan CK M50-59 5:55:32.6 40:26.4
15 Karl Henrik Karlsen Narvik CK M50-59 5:56:15.0 41:08.8
16 Sebastian Molund Enoksen Lillehammer CK / Leon Sport M17-19 5:58:39.6 43:33.4
17 Jørgen Wickstrøm Senja CK M30-39 6:01:42.6 46:36.4
18 Verner Larsen Ishavsbyen Sykkel M50-59 6:02:05.8 46:59.6
19 Eivind Hestad IL Norodd M50-59 6:02:20.4 47:14.2
20 Snorre Manskow Sollid Tromsø CK M50-59 6:05:15.8 50:09.6
21 Kim Riseth Namdal SK M50-59 6:08:00.4 52:54.2
22 Johannes Ettersti Thorkildsen Tromsø CK M17-19 6:09:32.8 54:26.6
23 Fredrik Larsen Retro Skansen Cykleklubb M30-39 6:10:13.8 55:07.6
24 Per Inge Lyngvær Narvik CK M50-59 6:10:45.6 55:39.4
25 Anders Myrvold Sunnan CK M50-59 6:12:02.7 56:56.5
26 Frode Antonsen Bodø Terrengsykkelklubb M40-49 6:13:35.6 58:29.4
27 Troels Walsted Hansen Ishavsbyen Sykkel M40-49 6:14:21.3 59:15.1
28 Inge Jensen Tromsø CK M50-59 6:17:10.8 1:02:04.6
29 Frederik Asp Sunnan CK M50-59 6:17:42.1 1:02:35.9
30 Christopher Steffensen Retro Skansen Cykleklubb M30-39 6:17:57.8 1:02:51.6

162 km kvinner

1 Mona Vassbotn Tromsø CK / Troms Kraft BIL K50-59 7:12:21.8 0:00.0
2 Ragnhild Kleppan Bodø Terrengsykkelklubb / Ragnhild Kleppan K50-59 7:52:35.6 40:13.8

103 km menn

1 Anders Nicolaisen Senja CK M40-49 3:53:23.1 0:00.0
2 Thomas Berntsen Senja CK M40-49 3:54:32.0 1:08.9
3 Hans Thomas Brox Tromsø CK M50-59 4:11:57.0 18:33.9
4 Harald Ag Tromsø M50-59 4:20:13.1 26:50.0
5 Arnulf Prestbakmo Harstad CK M40-49 4:21:02.5 27:39.4
6 Yrian Hjelseth Harstad CK / Team6847 M40-49 4:22:53.0 29:29.9
7 Torkild Mortensen Tinden J Cycleklubb / TJ Cycleklubb M50-59 4:27:30.4 34:07.3
8 Roy Haarvik Bardu IL Sykkel M50-59 4:29:41.1 36:18.0
9 John G. Rørnes Harstad CK M50-59 4:30:23.1 37:00.0
10 Halvor Hanssen Vangsvik IL M40-49 4:30:47.2 37:24.1
11 Sigurd Hadler-Olsen Tromsø Triathlonklubb M50-59 4:39:40.8 46:17.7
12 Tor-Øivind Teigen Retro Skansen Cykleklubb M40-49 4:42:50.5 49:27.4
13 Øystein Eidesen Tinden J Cycleklubb M50-59 4:50:07.3 56:44.2
14 Thomas Konradsen Finnsnes M40-49 4:51:04.9 57:41.8
15 Steinar Konradsen Senja CK M40-49 4:53:41.6 1:00:18.5
16 Tobias Müller Harstad M20-29 5:04:01.2 1:10:38.1
17 Vidar Brustad Tinden J Cycleklubb / If Skadeforsikring M50-59 5:25:01.2 1:31:38.1
18 Lasse Wangberg Tromsø CK / Lasse Wangberg M40-49 5:29:05.7 1:35:42.6
19 Håvard Boge Tromsdalen M50-59 5:43:17.7 1:49:54.6
20 Knut Mellem Tromsø CK M60-69 5:44:00.0 1:50:36.9
21 Kay Ole Gyltnes Harstad CK M40-49 5:44:14.9 1:50:51.8
22 Odd Helmer Larsen Laksvatn SSL / Tinden Sykkelklubb M50-59 5:53:26.0 2:00:02.9
23 Odd Egil Larsen Tinden J Cycleklubb / Odd Egil Larsen M60-69 5:54:41.6 2:01:18.5
24 Einar Vesterhus Bardu IL Sykkel M70+ 6:00:55.8 2:07:32.7
25 Roger Pedersen Tinden J Cycleklubb M50-59 6:01:57.7 2:08:34.6
26 Knut Erik Opland Gratangen M50-59 6:06:38.8 2:13:15.7
27 Finn Arve Sørbøe Pinglefjær IL M50-59 6:13:07.0 2:19:43.9
28 Frode Aspenes Tomasjord M50-59 7:00:33.8 3:07:10.7

103 km kvinner

1 Linda Anita Norum Vesterålen SK K50-59 4:53:11.7 0:00.0
2 Linda Rasmussen Narvik CK K40-49 5:11:27.1 18:15.4
3 Trude Johnsen Narvik K50-59 5:28:07.8 34:56.1
4 Nora Sofie Breivik Tromsø CK K20-29 6:23:00.8 1:29:49.1
5 Gro Alteren Tromsø CK K60-69 6:46:01.1 1:52:49.4
6 Anita Hansen Tromsø CK K50-59 6:49:58.9 1:56:47.2

Program

Den vakre traseen følger elva fra Frihetsli ved foten av Dividalen nasjonalpark, gjennom Skjold militærleir og opp til milevis med fantastiske, bilfrie grusveier gjennom Mauken og Blåtind skytefelt. Deretter får du prøve deg på avslutningen opp mot Målselv fjellandsby, kjent fra flere utgaver av Arctic Race of Norway.

Velg mellom to alternative distanser, 161 kilometer (100 miles) og 103 kilometer.

Hjemmeside

Løypekart

Værmelding

Flere resultater

Alle resultater