Sport på TV | Fotball EM | Sykkel NM Bodø | Veteran NM friidrett | NM Friidrett Sandnes | Tour de France| Alle resultater

Resultater Summit 2 Senja kvinner 2024

Lignende saker

Resultater fra Summit 2 Senja kvinner søndag 7. april 2024.

Publisert 5. april 2024 i Resultater

Summit 2 Senja kvinner 2024

Dato: Søndag 7. april
Start kl 09.05
På TV: NRK, lenke til sendingen i NRK TV

Liveresultater

1 Magni Smedås NOR Team Eksjöhus 3:10:33.0 0:00.0
2 Astrid Øyre Slind NOR Team Aker Daehlie 3:11:40.6 1:07.6
3 Emilie Fleten NOR Team Ramudden 3:11:41.8 1:08.8
4 Kati ROIVAS FIN Team Eksjöhus 3:19:14.0 8:41.0
5 Anikken Gjerde Alnes NOR Team Ragde Charge 3:19:41.5 9:08.5
6 Karolina Hedenström SWE Lager 157 Ski Team 3:20:13.9 9:40.9
7 Anna Svendsen NOR Tromsø SK 3:21:23.3 10:50.3
8 Hedda Bångman SWE Vltava Fund Ski Team 3:22:02.0 11:29.0
9 Hanna Lodin SWE Team Engcon 3:22:51.5 12:18.5
10 Sofie Elebro SWE Team Eksjöhus 3:23:25.2 12:52.2
11 Victoria CARL GER Team Ragde Charge 3:24:44.4 14:11.4
12 Oda Nerdrum NOR Team Kaffebryggeriet 3:25:20.8 14:47.8
13 Katri LYLYNPERA FIN Team Kaski-Ekovilla 3:28:55.1 18:22.1
14 Julie Kvale Støstad NOR Team Næringsbanken Stora Enso 3:30:04.9 19:31.9
15 Silje Theodorsen NOR Team Aker Daehlie 3:30:05.8 19:32.8
16 Ida Palmberg SWE Team Ramudden 3:30:08.3 19:35.3
17 Marie Renee Sørum Gangsø NOR Team Næringsbanken Stora Enso 3:31:32.6 20:59.6
18 Hanna Sandholt Hansen NOR Team Ntnui Sweco 3:33:16.7 22:43.7
19 Katerina Janatova CZE eD System Silvini Team 3:36:52.7 26:19.7
20 Masako Ishida JPN Team BSV Ibex 3:40:35.4 30:02.4
21 Tove Ericsson SWE Team Engcon 3:43:08.1 32:35.1
22 Karolina GROHOVA CZE eD System Silvini Team 3:43:13.3 32:40.3
23 Hanna Fine FRA Team Vercors Isère 3:43:50.8 33:17.8
24 Laurie FLOCHON JOLY FRA Team Nordic Experience 3:45:11.5 34:38.5
25 Julia Angelsiöö SWE Team Næringsbanken Stora Enso 3:45:32.9 34:59.9
26 Tereza HUJEROVA CZE Team Robinson Trentino 3:47:07.8 36:34.8
27 Maren Aaberg NOR Lørenskog SK / Team Vestmarka Fleischer Finans 3:50:04.5 39:31.5
28 Linnea Johansson SWE Lager 157 Ski Team 3:53:05.2 42:32.2
29 Leonie Harivel FRA Team Nordic Experience 3:53:14.3 42:41.3
30 Michaela Patscheider ITA Team Robinson Trentino 3:55:54.5 45:21.5
31 Katerina PAUL AUS Team BSV Ibex 3:56:10.8 45:37.8
32 Ingeborg Hoftun NOR Team Ntnui Sweco 3:56:28.6 45:55.6
33 Laura Stichling GER eD System Silvini Team 3:57:13.1 46:40.1
34 Niina Virtanen FIN Danish Ski Maraton Team 4:00:48.7 50:15.7
35 Anna Lindgren SWE Bruse Sauerland Ski Team 4:09:18.8 58:45.8
36 Madelene Melin SWE Team Futura GTE Electtrica 4:17:25.0 1:06:52.0
37 Luisa GRIESSBAUM GER Ski-Willy Marathon Team Austria 4:34:54.6 1:24:21.6

GPS Tracking

Startlister

Pressekonferanse før rennet

Oppdatert sammenlagtstilling Ski Classics

Terminliste og resultater Ski Classics 2023-24

Løypekart

Værvarsel

Terminliste og resultater alle renn i Ski Classics

Arrangørens hjemmesider

Om rennet

Søndag 7. april arrangeres nykommeren fra forrige sesong, Summit 2 Senja, det 14. og nest siste arrangementet i sesong XV. Det 60 kilometer lange løpet starter på Bardufoss og ender på Finnsnes, og går gjennom fantastiske landskap. Rennet er et løp fra fjell til fjord, som involverer ytterligere to kommuner, Sørreisa og Senja.

Rennet har sitt utspring i Reistadløpet sitt motto: «Utvikle skisporten i regionen». Dette er et samarbeidsprosjekt med formål å etablere en unik infrastruktur for ski og folkehelse, med et hovednett på 100k m skiløyper mellom Finnsnes og Setermoen.

Alle resultater