Sport på TV | Fotball EM | NM Friidrett Sandnes | Tour de France| Alle resultater

Resultater Summit 2 Senja menn 2024

Lignende saker

Resultater fra Summit 2 Senja menn søndag 7. april 2024.

Publisert 5. april 2024 i Resultater

Summit 2 Senja menn 2024

Dato: Søndag 7. april
Start kl 09.00
På TV: NRK, lenke til sendingen i NRK TV

Resultater

1 Martin Loewstroem Nyenget NOR Team Eksjöhus 2:45:08.0 0:00.0
2 Max Novak SWE Team Aker Daehlie 2:45:22.1 0:14.1
3 Eirik Sverdrup Augdal NOR Team Eksjöhus 2:46:04.1 0:56.1
4 Johan Hoel NOR Team Ragde Charge 2:47:19.0 2:11.0
5 Petter Stakston NOR Team Aker Daehlie 2:47:29.0 2:21.0
6 Magnus Vesterheim NOR Team Kaffebryggeriet 2:47:31.0 2:23.0
7 Amund Riege NOR Team Ramudden 2:48:31.0 3:23.0
8 Kasper STADAAS NOR Team Ragde Charge 2:48:43.0 3:35.0
9 Torleif SYRSTAD NOR Lager 157 Ski Team 2:48:53.0 3:45.0
10 Thomas Ødegaarden NOR Team Eksjöhus 2:49:22.0 4:14.0
11 Axel Jutterström SWE Team Eksjöhus 2:49:36.0 4:28.0
12 Andreas Nygaard NOR Team Ragde Charge 2:50:24.5 5:16.5
13 Erik Valnes NOR Bardufoss og Omegn IF 2:50:29.9 5:21.9
14 Fredrik Helgestad NOR Team Kaffebryggeriet 2:50:34.1 5:26.1
15 Jonas Vika NOR Team Kaffebryggeriet 2:51:04.1 5:56.1
16 Johannes Eklöf SWE Team Ramudden 2:51:13.3 6:05.3
17 Maximilian Von Selchow Bie NOR Team Coop Madshus 2:51:15.3 6:07.3
18 Oskar Kardin SWE Lager 157 Ski Team 2:51:26.0 6:18.0
19 Morten Eide Pedersen NOR Team Eksjöhus 2:52:02.7 6:54.7
20 Iver Tildheim Andersen NOR Team Front Rustad IL 2:52:13.6 7:05.6
21 Johan Tjelle NOR Team Engcon 2:52:49.5 7:41.5
22 Hans Petter Rolke NOR Team Front Rustad IL 2:53:04.1 7:56.1
23 Ole Jørgen Bruvoll NOR Team Engcon 2:53:55.9 8:47.9
24 Simen Christopher Bratberg Ramstad NOR Team Kaffebryggeriet 2:53:56.2 8:48.2
25 Truls Gisselman SWE Team Janteloppet 2:54:04.3 8:56.3
26 Henrik Haugland Syverinsen NOR Team Kaffebryggeriet 2:54:51.2 9:43.2
27 Karstein Johaug NOR Team Ragde Charge 2:55:06.7 9:58.7
28 Stian Hoelgaard NOR Team Aker Daehlie 2:55:07.1 9:59.1
29 Joar Andreas Thele NOR Team Janteloppet 2:55:08.2 10:00.2
30 Edvard Sandvik NOR YC Rør Sjusjøen Ski Team 2:55:22.8 10:14.8
31 Thomas BING GER eD System Silvini Team 2:56:25.6 11:17.6
32 Henning Lie NOR Team Synnfjell 2:57:02.7 11:54.7
33 Alfred Buskqvist SWE Team Ramudden 2:57:08.3 12:00.3
34 Patrick Fossum Kristoffersen NOR Team Robinson Trentino 2:57:13.6 12:05.6
35 Runar Skaug MATHISEN NOR Lager 157 Ski Team 2:57:30.1 12:22.1
36 Gustav ERIKSSON SWE Team Robinson Trentino 2:57:30.3 12:22.3
37 Dietmar NOECKLER ITA Team Robinson Trentino 2:57:36.7 12:28.7
38 Lorenzo BUSIN ITA Team Internorm 2:57:50.0 12:42.0
39 Jeremy ROYER FRA Team Nordic Experience 2:58:09.1 13:01.1
40 Marcus JOHANSSON SWE Lager 157 Ski Team 2:58:22.2 13:14.2
41 Henrik Arntzen Joks NOR Team Næringsbanken Stora Enso 2:58:31.8 13:23.8
42 Václav Sedlá?ek CZE eD System Silvini Team 2:58:36.7 13:28.7
43 Thomas Gifstad NOR Team Robinson Trentino 2:58:54.4 13:46.4
44 Fabián Stocek CZE Vltava Fund Ski Team 2:59:02.6 13:54.6
45 Torgeir Sulen Hovland NOR Team Ragde Charge 2:59:05.6 13:57.6
46 Juuso MAKELA FIN Team Kaski-Ekovilla 2:59:49.0 14:41.0
47 Haakon Holden NOR Team Næringsbanken Stora Enso 3:00:29.8 15:21.8
48 Tord Asle Gjerdalen NOR Slavia Pojistovna Prestasjonsboost Ski Team 3:00:36.8 15:28.8
49 Gaute Kvåle NOR Team Kaffebryggeriet 3:01:20.5 16:12.5
50 Elias ANDERSSON SWE Ski Team Göhlins 3:01:36.6 16:28.6
51 Sigurd Sollien HULBAK NOR Team Synnfjell 3:02:01.4 16:53.4
52 Andrew Musgrave NOR Team Aker Daehlie 3:03:04.2 17:56.2
53 Stanislav REZAC CZE Slavia Pojistovna Sport Team 3:03:11.0 18:03.0
54 Sabin COUPAT NOR Team Nordic Experience 3:03:30.4 18:22.4
55 James Clugnet GBR Vltava Fund Ski Team 3:03:51.5 18:43.5
56 Sivert Bergan NOR YC Rør Sjusjøen Ski Team 3:04:28.8 19:20.8
57 Henrik Vik Tolo NOR Team Synnfjell 3:05:57.8 20:49.8
58 Magnus Waaler NOR Team Front Rustad IL 3:06:57.1 21:49.1
59 Adam FELLNER CZE eD System Silvini Team 3:07:22.3 22:14.3
60 Lars Sørensen NOR Team Front Rustad IL 3:07:39.6 22:31.6
61 Amund HOEL NOR Team Engcon 3:08:30.2 23:22.2
62 Ole Eirik Fuglehaug EKREM NOR YC Rør Sjusjøen Ski Team 3:08:54.9 23:46.9
63 Yan Belorgey FRA Team Vercors Isère 3:09:05.3 23:57.3
64 Hannes Mäenpää FIN Team Mäenpää 3:10:07.0 24:59.0
65 Ludvig VARTDAL NOR Team Ntnui Sweco 3:10:33.3 25:25.3
66 Seve De Campo NOR Vltava Fund Ski Team 3:11:13.7 26:05.7
67 Jules CHAPPAZ FRA Team Nordic Experience 3:12:02.5 26:54.5
68 Elie FARET FRA Team Vercors Isère 3:13:14.9 28:06.9
69 Rickard ERICSSON SWE Team Futura GTE Electtrica 3:13:36.0 28:28.0
70 Gianluca WENGER SUI Team BSV Ibex 3:13:50.3 28:42.3
71 Anton Elvseth SWE Team Engcon 3:13:58.4 28:50.4
72 Eskil FROEISLAND NOR Team Ntnui Sweco 3:15:42.3 30:34.3
73 Anders Boström SWE XC Sthlm Ski Club 3:16:35.5 31:27.5
74 Marius Viken Vesterås NOR Team Synnfjell 3:17:02.1 31:54.1
75 Milan KOHOUT CZE eD System Silvini Team 3:17:03.6 31:55.6
76 Gian Flurin PFAEFFLI SUI Team BSV Ibex 3:19:12.0 34:04.0
77 Erik Ola Jorde NOR Team Ntnui Sweco 3:19:31.6 34:23.6
78 Tor Olav Nesheim Haegeland NOR Team Front Rustad IL 3:19:51.6 34:43.6
79 Stefano Zanotto NOR Team Front Rustad IL 3:20:08.7 35:00.7
80 Emanuel Elmersson SWE Ski Team Göhlins 3:21:51.8 36:43.8
81 Morten Andreas Løchen NOR Hemsedal IL 3:25:52.4 40:44.4
82 Per Ingvar Tollehaug NOR Team Synnfjell 3:29:01.5 43:53.5
83 Lauro BRAENDLI SUI Team BSV Ibex 3:29:27.0 44:19.0
84 Lauritz Sogn-Larssen NOR Team Ntnui Sweco 3:30:34.2 45:26.2
85 Nico WALTHER SUI Team BSV Ibex 3:33:53.6 48:45.6
86 Sune Elmose DEN Danish Ski Maraton Team 3:36:22.4 51:14.4
87 Marino Capelli SUI Team BSV Ibex 3:42:16.5 57:08.5

GPS Tracking

Startlister

Pressekonferanse før rennet

Oppdatert sammenlagtstilling Ski Classics

Terminliste og resultater Ski Classics 2023-24

Løypekart

Værvarsel

Terminliste og resultater alle renn i Ski Classics

Arrangørens hjemmesider

Om rennet

Søndag 7. april arrangeres nykommeren fra forrige sesong, Summit 2 Senja, det 14. og nest siste arrangementet i sesong XV. Det 60 kilometer lange løpet starter på Bardufoss og ender på Finnsnes, og går gjennom fantastiske landskap. Rennet er et løp fra fjell til fjord, som involverer ytterligere to kommuner, Sørreisa og Senja.

Rennet har sitt utspring i Reistadløpet sitt motto: «Utvikle skisporten i regionen». Dette er et samarbeidsprosjekt med formål å etablere en unik infrastruktur for ski og folkehelse, med et hovednett på 100k m skiløyper mellom Finnsnes og Setermoen.

Alle resultater