Sport på TV | Sveits Rundt | EM friidrett Roma | Fotball EM | US Open golf | Birkebeinerløpet | Styrkeprøven| Alle resultater

Resultater Sunnhordland Løpsfest 2024

Lignende saker

Startlister, informasjon og resultater fra Sunnhordland Løpsfest som arrangeres lørdag 4. mai 2024.

Publisert 4. mai 2024 i Resultater

Sunnhordland Løpsfest 2024

Tidligere Sunnhordland Maraton

6. utgave

Dato

4. mai

Sted

Leirvik – Vestland

Distanser

5 km | 10 km | Halvmaraton

Startlister

Resultater (live)

Halvmaraton menn, topp 30

1 Morten Dalhaug Sportsklubben Vidar M25-34 01:18:59 00:00
2 Arnfinn Aadland Stord IL / Stord Friidrett M35-39 01:20:33 01:34
3 Thomas Finshus Stegaberg IL M35-39 01:21:46 02:47
4 Sindre Vikanes Stord IL M35-39 01:22:34 03:35
5 Kay-Magne Lien Varegg Fleridrett M45-49 01:25:18 06:19
6 Ola Odland Stord IL / Aker Solutions M35-39 01:26:34 07:35
7 Erik Nilsen Onarheim Stord IL M25-34 01:27:04 08:05
8 Bjørn Inge Tranøy Stord M40-44 01:27:39 08:40
9 Svein Harald Grønås Grødem Runners M40-44 01:28:54 09:55
10 Bjørn Ketil Sørvik Bremnes Seashore M45-49 01:29:19 10:20
11 Jonas Engelsen Landro Stord IL M35-39 01:29:38 10:39
12 Lars Martin Vallestad Grødem Runners M40-44 01:29:56 10:57
13 Steffen Strømsnes Helse Fonna M25-34 01:29:58 10:59
14 Tore Mjønes Stord M25-34 01:30:45 11:46
15 Joakim Mindresunde Stord M35-39 01:31:01 12:02
16 Vidar Stokka Bergen M25-34 01:31:04 12:05
17 Simon Gundegjerde Stord M25-34 01:31:12 12:13
18 Sigurd Sandvold Stord M50-54 01:32:11 13:12
19 Kristoffer Veisdal Stord M25-34 01:32:33 13:34
20 Kristian Bjelland Stord IL M25-34 01:32:53 13:54
21 Torodd Nilsen Vangenbanden M40-44 01:33:49 14:50
22 Rolf Lien Stord M55-59 01:34:15 15:16
23 Erik Kriek Åsane CK M25-34 01:34:24 15:25
24 Torvald Bjørhovde Helse Fonna M25-34 01:34:28 15:29
25 Kristian Habbestad Larsen Finnås Sportsklubb M20-24 01:34:30 15:31
26 Snorre Nilsen Eikeland Run Team Every Mother Counts M40-44 01:34:55 15:56
27 Gard Jonas Moen Gabrielsen Oslo M25-34 01:35:18 16:19
28 John Even Alfsvåg Bremnes Seashore M40-44 01:35:20 16:21
29 Petter Vikse Bergen M25-34 01:35:24 16:25
30 Alexis Sandvik Valen M25-34 01:35:30 16:31

Halvmaraton kvinner

1 Holmfridur Adalsteinsdottir Trio / IL Trio K45-49 01:31:14 00:00
2 Christine Eng Bergen K25-34 01:34:40 03:26
3 Hildegunn Håland Trio K55-59 01:37:35 06:21
4 Lucyna Filipek Haugesund K40-44 01:43:50 12:36
5 Elisabet Langseth Esperø Mosterhamn K45-49 01:45:57 14:43
6 Ingrid Een Eide Bergen K35-39 01:50:19 19:05
7 Ding Ding Stord K40-44 01:50:34 19:20
8 Vilde Nylund Stord K25-34 01:51:31 20:17
9 Tone Gaugstad Tone Gaugstad / IL Strand Ulv K50-54 01:58:51 27:37:00
10 Ragnhild Lien Stord K20-24 02:02:49 31:35:00
11 Linn Evjen Fil Aks-77 K35-39 02:03:25 32:11:00
12 Maria Ekre Oslo K25-34 02:09:24 38:10:00
13 Veronika Nielsen Herøysundet K40-44 02:10:00 38:46:00
14 Trude Een Eide Oslo K45-49 02:13:57 42:43:00
15 Monica Karlsen Karlsen K40-44 02:14:49 43:35:00
16 Synnøve Goa Vallestad Grødem Runners K40-44 02:19:26 48:12:00
17 Elisabeth Enerhaug OS K25-34 02:34:49 01:03:35

10 km menn, topp 30

1 Simen Engevik Team Anlegg Øst Entreprenør M20-24 34:35:00 00:00
2 Henrik Sebastian Epland Stord IL M25-34 37:34:00 02:59
3 Geir Storetvedt Skaten Gular, IL M50-54 38:17:00 03:42
4 Johnny Raunholm Stord IL / Aker Solutions M50-54 38:49:00 04:14
5 Jan Erik L. Dahl Stord M35-39 39:26:00 04:51
6 William Waage Haugen Bremnes Seashore M25-34 40:03:00 05:28
7 Peter Hatlebrekke Husebø Equinor M25-34 40:12:00 05:37
8 Fredrik Hammersland Olymp M25-34 40:32:00 05:57
9 Jørund Løken Stord IL M25-34 41:31:00 06:56
10 Kjetil Bådsvik Stord IL M45-49 42:07:00 07:32
11 Ole Christian Heimly Sagvåg M25-34 42:13:00 07:38
12 Vidar Navdal Stord sk M45-49 43:14:00 08:39
13 Erlend Mæland Stord M25-34 43:20:00 08:45
14 Ole Christian Tolås Stord M25-34 43:41:00 09:06
15 Torgeir Bruket Aker Solutions M40-44 43:53:00 09:18
16 Bent Brattbakken Stord Folkehøgskule M16-19 44:12:00 09:37
17 Hallvard Magnussen Fitjar M40-44 44:42:00 10:07
18 Svein Gunnar Vik Svein Gunnar Vik M50-54 45:02:00 10:27
19 Magnus Ilstad Svandal Stord M40-44 45:22:00 10:47
20 Dag Eirik Aasheim Bremnes Seashore M35-39 45:54:00 11:19
21 Henrik Akselsen Søfteland M25-34 45:58:00 11:23
22 Kristian Helland Team Stokka M45-49 46:01:00 11:26
23 Vegard Hauge Larsen Bergen M25-34 46:21:00 11:46
24 Edvard Nybord Veivåg Stord Idrettsfag M25-34 46:27:00 11:52
25 Ola Aksnes Vikanes Trott M12-15 46:27:00 11:52
26 Christian Vikanes Trott M40-44 46:44:00 12:09
27 Steven Gavshon Wartsila M35-39 46:45:00 12:10
28 Kristoffer Årvik Vikanes Proled AS M25-34 46:51:00 12:16
29 Erik Østang Nielsen Stord M40-44 46:56:00 12:21
30 Stefan Hjønnevåg Karlsen Stord M35-39 47:07:00 12:32

10 km kvinner, topp 30

1 Karoline Grøtting Lillehammer Skiklub / Team Anlegg Øst Entreprenør K20-24 40:43:00 00:00
2 Oda Barth Vedøy Nesttun K35-39 41:25:00 00:42
3 Ingrid Stalheim Meldahl Stord K25-34 46:48:00 06:05
4 Siri Bjelland Vik Jogg & Sauna K40-44 49:05:00 08:22
5 Elise Furevik Stord IL K25-34 49:20:00 08:37
6 Johanne Lunde Stord K40-44 49:46:00 09:03
7 Jannike Helland Vik Fitjar K40-44 51:01:00 10:18
8 Anette Nøstbakken Mosterhamn K35-39 51:36:00 10:53
9 Guro Skår Bergesen Fitjar IL K16-19 52:37:00 11:54
10 Ellisiv Rekdal Oslo K35-39 52:53:00 12:10
11 Ingelin Lund-Olsen Oslo K25-34 53:06:00 12:23
12 Inger Lise Midtun Team Anne Marit K50-54 53:22:00 12:39
13 Kari Stautland Jogg & Sauna K40-44 53:56:00 13:13
14 Bertine Lunde Buchvold Stord K12-15 54:01:00 13:18
15 Marita Nordhus Slåtten Stord K35-39 54:14:00 13:31
16 Elisabeth Liodden Stord K40-44 54:31:00 13:48
17 Randi Roalkvam Stavanger Kommune bil K60-64 54:50:00 14:07
18 Emilie Agdestein Stord Idrettsfag K16-19 54:51:00 14:08
19 Mie Søgaard Stord K12-15 55:20:00 14:37
20 Christina Krogsæther Bremnes K20-24 55:38:00 14:55
21 Wenche Nygård Stord K50-54 56:02:00 15:19
22 Maria Titland Stord K35-39 56:06:00 15:23
23 Silje Steinsbø Nofima AS K25-34 56:07:00 15:24
24 Torun-Grete Aarvik Kolnes K60-64 56:43:00 16:00
25 Mathilde Habbestad Bergen K25-34 56:56:00 16:13
26 Hilde Iren Huse Rådal K50-54 57:05:00 16:22
27 Mariann Kvarven Fitjar IL / Team Kvarven K45-49 57:41:00 16:58
28 Gunn Nancy Halleraker Bremnes K55-59 58:46:00 18:03
29 Monica Sæverud Urangsvåg K45-49 58:46:00 18:03
30 Marianne Raunholm Fyllingsdalen K25-34 59:00:00 18:17

5 km menn, topp 30

1 Ken Tony Johansen Gular, IL M25-34 16:22 00:00
2 Ole Garmannslund BFG Bergen Løpeklubb M25-34 16:47 00:25
3 Morten Dalhaug Sportsklubben Vidar M25-34 17:37 01:15
4 Ola Odland Stord IL / Aker Solutions M35-39 18:18 01:56
5 Tarjei Haga Stord IL M35-39 18:30 02:08
6 Erik Nilsen Onarheim Stord IL M25-34 19:12 02:50
7 Nils Olai Romsvik-Mannes Spangereid IL M25-34 19:55 03:33
8 Anders H.Magnussen Onarheim IL M25-34 20:08 03:46
9 Lars Stien Stord M16-19 20:25 04:03
10 Hallvard Magnussen Fitjar M40-44 20:31 04:09
11 Amanuel Fesseha Kidane Stord Sykehus M35-39 20:36 04:14
12 Morten Føyen Stord IL / Stord Ski M40-44 21:10 04:48
13 Jakob Sætre Myklebust Stord IL M12-15 22:05 05:43
14 Raphael Paolo Villalon NES Advantage Solutions AS M45-49 22:12 05:50
15 Erik Carvalho Andersen Stord Ski og Sti M12-15 22:20 05:58
16 Lars Jørgen Sørfonn Bergen M40-44 22:41 06:19
17 Ronny Landa Ormseth Aker Solutions M40-44 22:41 06:19
18 Emil Lien Nyhammer Bergen M12-15 22:56 06:34
19 Jarle Myklebust Valvatne Stord M1-11 22:58 06:36
20 Martin Nielsen Herøysundet M12-15 23:03 06:41
21 Arne Valvatne Stord M40-44 23:10 06:48
22 Oliander Moen Hakestad Trott IL M1-11 23:11 06:49
23 Sivert Døssland Bunes Stord M12-15 23:20 06:58
24 Håkon Koppang Stord M16-19 23:21 06:59
25 Alfred Litlabø Stord M35-39 23:26 07:04
26 Kristian Nesse Alsaker Solid M12-15 23:44 07:22
27 Jakob Askeland-Larsen Trott M1-11 23:45 07:23
28 Ole Jacob Hystad Teamø M60-64 23:53 07:31
29 Mikael Almås Stord IL M12-15 23:59 07:37
30 Roger Løkken Vikedal M65-69 24:06:00 07:44

5 km kvinner, topp 30

1 Linea Helgevold Fjelldalselv Haugesund Idrettslag K12-15 18:24 00:00
2 Maryna Novik IF Klypetussen K40-44 20:02 01:38
3 Mette Rydjord Falk Sport K40-44 22:48 04:24
4 Bodil Hjellvik Askeland Stord IL / Stord Idrettslag K60-64 23:03 04:39
5 Tori Torbjørnsen Fitjar IL K12-15 23:47 05:23
6 Kristi Fadnes Bergen K25-34 24:32:00 06:08
7 Ive Myklebust Valvatbe Stord K12-15 24:43:00 06:19
8 Anita Moen Hakestad Stord K40-44 24:52:00 06:28
9 Fredrikke Borgenvik Granberg Solid K12-15 24:52:00 06:28
10 Arnhild Myklebust Stord K40-44 24:55:00 06:31
11 Ingrid Jahn Stord K40-44 25:07:00 06:43
12 Heidi Løvbrekke Heggland Stord K25-34 25:17:00 06:53
13 Margareth Urheim Gram Stord K40-44 25:18:00 06:54
14 Gunnhild Nyhammer Bergen K40-44 25:31:00 07:07
15 Stine-Elin Helmers Øvrebø Bergen K40-44 25:36:00 07:12
16 Mali Onarheim Hope IL Solid Handball K12-15 26:11:00 07:47
17 Randi Henriksen Fitjar K35-39 26:18:00 07:54
18 Martine Øen Andersen Stord Folkehøgskule K16-19 26:28:00 08:05
19 Kari Olava Ørjasæter Trott IL K1-11 26:29:00 08:05
20 Ida T Bjørhovde Reach Subsea K25-34 26:29:00 08:05
21 Vilde Næs.Gjelstad Stord K12-15 26:52:00 08:28
22 Eline Van Der Kooi Stord K35-39 26:52:00 08:28
23 Henriette Kvarme Stord K45-49 27:04:00 08:40
24 Ingvild Marie Grov Stord K40-44 27:16:00 08:52
25 Frida Munkejord Barth Minde Snøleopard K1-11 27:17:00 08:53
26 Mari Røssberg Stord K20-24 27:22:00 08:58
27 Julianne Sellgren Kvardagsatleten K40-44 27:26:00 09:02
28 Karoline Epland Føyen Sveio K35-39 28:01:00 09:37
29 Marit Helland Aker Solutions K35-39 28:25:00 10:01
30 Ingeborg Sumstadøen Stord Ski og Sti K1-11 28:45:00 10:21

Starttider

Stord friidrett ønskjer velkommen til ein skikkeleg løpsfest i Leirvik sentrum laurdag 4. mai 2024. Dei fem første utgåvene av dette arrangementet hadde namnet Sunnhordland Maraton. I 2024 kjem arrangementet i heilt ny drakt, som Sunnhordland løpsfest.

Distansar: 5 km, 10 km, halvmaraton, barneløp og superløp for personar med nedsett funksjonsevne (tidlegare Team PULS).

Start og mål er i Borggata på Vikjo. I 2024 gjeld dette også for 5 km, som tidlegare har hatt start på Kattatveit. Den nye traséen til 5 km vil bli offentleggjort til våren.

Tidsskjema 2024:

08:30 | Startnummer kan hentast på Den Blå Time
09:45 | Halvmaraton
10:45 | 10 km
12:30 | Superløpet
12:40 | Barneløp uten foreldrefølge
12:50 | Barneløp med foreldrefølge
13:10 | 5 km
18:00 | After Run Show opnar på Arena
21:30 | Rein Underhaldning går på scenen

Hjemmeside

Hjemmeside Facebook

Løypekart

Værvarsel

Resultater fra tidiligere utgaver av løpet

Flere resultater

Alle resultater