Sport på TV | Sveits Rundt | Fotball EM | US Open golf | Birkebeinerløpet | Styrkeprøven | Tyrvinglekene| Alle resultater

Resultater Landeveissritt Sykkel VM junior 2023 Glasgow

Lignende saker

Startliste, liveoppdateringer og resultater fra sykkel VM junior 2023.

Publisert 5. august 2023 i Resultater

Landeveissritt Sykkel VM junior

Dato

5. august

Sted

Glasgow  – Skottland

På TV

TV2 sender direkte fra kl 10.45 på TV2 Sport 2.

Sykkel på TV

Startliste

Menn junior

Kvinner

Resultater

Menn

Kvinner

Løypeprofiler

Menn junior, 127,2 km (ni runder a 14,2 km), Glasgow – Glasgow

Kvinner junior, 70 km (fem runder a 14,2 km), Glasgow – Glasgow

Detaljert høydeprofil en runde (14,2 km):

Bakker på hver runde:

St Vincent Street – 550m at 5.7%.

University Avenue – 250m at 6%.

Great George Street – 350m at 7.6%.

Kelvingrove Park – 350m at 6.8%.

Scott Street – 200m at 10%..

Montrose Street – 200m at 13%. It’s just 1.5km from the finish.

Værmelding

Tidligere vinnere Sykkel VM junior

Menn

Games Gold Silver Bronze
1975[2]  Roberto Visentini (ITA)  Ad Verstijlen (NED)  Alberto Massuco (ITA)
1976  Ronald Bessems (NED)  Corrado Donadio (ITA)  Jiri Korous (TCH)
1977  Ronny Van Holen (BEL)  Per-Ove Carlsson (SWE)  Edwin Menzi (SUI)
1978  Vladimir Makarkin (URS)  Hubert Denstedt (GDR)  Thomas Landis (SUI)
 Alguis Waitkus (URS)
1979  Greg LeMond (USA)  Kenny De Maerteleire (BEL)  J. Fr. Dury (FRA)
1980  Roberto Ciampi (ITA)  Eric Vanderaerden (BEL)  Sergei Navolokin (URS)
1981  Beat Schumacher (SUI)  Oleg Chushda (URS)  Philippe Bouvatier (FRA)
1982  Roger Six (BEL)  Andreas Lux (GDR)  Yury Abramov (URS)
1983  Søren Lilholt (DEN)  Oleg Emelianov (URS)  Michael Gozzi (SWE)
1984  Tom Cordes (NED)  Franco Cavallini (ITA)  Alex Pedersen (DEN)
1985  Raymond Meijs (NED)  Evgueni Zagrebelni (URS)  Jean-Jacques Henry (FRA)
1986  Michel Zanoli (NED)  Richard Luppes (NED)  Bart Leysen (BEL)
1987  Pavel Tonkov (URS)  Erik Dekker (NED)  Josef Lontscharitsch (AUT)
1988  Gianluca Tarocco (ITA)  Vassili Davidenko (URS)  Alessandro Bertolini (ITA)
1989  Patrick Vetsch (SUI)  Danny Sleeckx (BEL)  Steffen Wesemann (GDR)
1990[3]  Marco Serpellini (ITA)  Igor Dziouba (URS)  Bogdan Fink (YUG)
1991[4]  Jeff Evanshine (USA)  Tony Morphett (AUS)  Eddy Mazzoleni (ITA)
1992[5]  Giuseppe Palumbo (ITA)  Pasquale Santoro (ITA)  Frank Vandenbroucke (BEL)
1993[6]  Giuseppe Palumbo (ITA)  Mariano Friedick (USA)  Michele Rezzani (ITA)
1994[7]  Miguel Morrás Mangado (ESP)  Laurent Lefèvre (FRA)  Eladio Jimenez Sanchez (ESP)
1995[8]  Valentino China (ITA)  Ivan Basso (ITA)  Rinaldo Nocentini (ITA)
1996[9]  Holger Loew (GER)  Jacob Nielsen (DEN)  Claudio Astolfi (ITA)
1997[10]  Crescenzo D’Amore (ITA)  Martin Bolt (SUI)  Margus Salumets (EST)
1998[11]  Mark Scanlon (IRL)  Filippo Pozzato (ITA)  Eduard Kivitchev (RUS)
1999[12]  Damiano Cunego (ITA)  Ruslan Kayumov (RUS)  Christophe Kern (FRA)
2000  Jeremy Yates (NZL)  Antonio Bucciero (ITA)  Alexandr Arekeev (RUS)
2001  Oleksandr Kvachouk (UKR)  Niels Scheuneman (NED)  Mathieu Perget (FRA)
2002  Arnaud Gérard (FRA)  Jukka Vastaranta (FIN)  Nicolas Sanderson (AUS)
2003  Kai Reus (NED)  Anders Lund (DEN)  Lukas Fus (CZE)
2004  Roman Kreuziger (CZE)  Rafaâ Chtioui (TUN)  Simon Špilak (SLO)
2005  Ivan Rovny (RUS)  Timofey Kritskiy (RUS)  Sebastian Hans (GER)
2006  Diego Ulissi (ITA)  Niki Østergaard (DEN)  Tony Gallopin (FRA)
2007  Diego Ulissi (ITA)  Daniele Ratto (ITA)  Elia Favilli (ITA)
2008  Johan Le Bon (FRA)  Mattia Cattaneo (ITA)  Sebastian Lander (DEN)
2009  Jasper Stuyven (BEL)  Arnaud Démare (FRA)  Marco Haller (AUT)
2010  Olivier Le Gac (FRA)  Jay McCarthy (AUS)  Jasper Stuyven (BEL)
2011 (details)  Pierre-Henri Lecuisinier (FRA)  Martijn Degreve (BEL)  Steven Lammertink (NED)
2012 (details)  Matej Mohorič (SLO)  Caleb Ewan (AUS)  Josip Rumac (CRO)
2013 (details)  Mathieu van der Poel (NED)  Mads Pedersen (DEN)  Nikaj Iltjan (ALB)
2014 (details)  Jonas Bokeloh (GER)  Alexandr Kulikovskiy (RUS)  Peter Lenderink (NED)
2015 (details)  Felix Gall (AUT)  Clément Bétouigt-Suire (FRA)  Rasmus Pedersen (DEN)
2016 (details)  Jakob Egholm (DEN)  Niklas Markl (GER)  Reto Müller (SUI)
2017 (details)  Julius Johansen (DEN)  Luca Rastelli (ITA)  Michele Gazzoli (ITA)
2018 (details)  Remco Evenepoel (BEL)  Marius Mayrhofer (GER)  Alessandro Fancellu (ITA)
2019 (details)  Quinn Simmons (USA)  Alessio Martinelli (ITA)  Magnus Sheffield (USA)
2021 (details)  Per Strand Hagenes (NOR)  Romain Grégoire (FRA)  Madis Mihkels (EST)
2022 (details)  Emil Herzog (GER)  António Morgado (POR)  Vlad Van Mechelen (BEL)

Kvinner

Championships Gold Silver Bronze
1987 Bergame
details
 Catherine Marsal (FRA)  Aiga Zagorska (URS)  Ellis Guazzaroni (ITA)
1988 Odense
details
 Gitte Hjortflod (DEN)  Esther van Verseveld (NED)  Lotte Schmidt (DEN)
1989 Moscow
details
 Deirdre Demet-Barry (USA)  Jessica Grieco (USA)  Elena Nechaeva (URS)
1990 Middelsborough
details
 Ina-Yoko Teutenberg (RFA)  Jessica Grieco (USA)  Daniëlle Overgaag (NED)
1991 Colorado Springs
details
 Elsbeth Vink (NED)  Sally Dawes (GBR)  Fabiana Luperini (ITA)
1992 Olympia
details
 Hanka Kupfernagel (GER)  Elisabeth Chevanne-Brunel (FRA)  Marion Borst (NED)
1993 Perth
details
 Elisabeth Chevanne-Brunel (FRA)  Cinzia Faccin (ITA)  Karine Boitier (FRA)
1994 Quito
details
 Diana Žiliūtė (LTU)  Alla Epifanova (RUS)  Evi Gensheimer (GER)
1995 San Marino
details
 Andrea Hänni (SUI)  Kerstin Scheitle (GER)  Lisbeth Simper (DEN)
1996 Novo Mesto
details
 Alessandra D’Ettore (ITA)  Oksana Saprykina (UKR)  Martina Corazza (ITA)
1997 San Sebastián
details
 Mirella Van Melis (NED)  Nicole Brändli (SUI)  Sofie Andersson (SWE)
1998 Valkenburg
details
 Tina Liebig (GER)  Olga Zabelinskaya (RUS)  Nathalie Bates (AUS)
1999 Verona
details
 Genevieve Jeanson (CAN)  Trixi Worrack (GER)  Noemi Cantele (ITA)
2000 Plouay
details
 Nicole Cooke (GBR)  Magdalena Sadlecka (POL)  Clare Hall-Patch (CAN)
2001 Lisbon
details
 Nicole Cooke (GBR)  Pleuni Möhlmann (NED)  Maja Włoszczowska (POL)
2002 Zolder
details
 Suzanne de Goede (NED)  Claudia Stumpf (GER)  Monica Holler (SWE)
2003 Hamilton
details
 Loes Markerink (NED)  Irina Tolmacheva (RUS)  Sabine Fischer (GER)
2004 Verona
details
 Marianne Vos (NED)  Marta Bastianelli (ITA)  Ellen van Dijk (NED)
2005 Oberwart
details
 Mie Bekker Lacota (DEN)  Marianne Vos (NED)  Rasa Leleivytė (LTU)
2006 Spa – Francorchamps
details
 Rasa Leleivytė (LTU)  Marina Romoli (ITA)  Eleonora Patuzzo (ITA)
2007 Aguascalientes
details
 Eleonora Patuzzo (ITA)  Cherise Taylor (RSA)  Valentina Scandolara (ITA)
2008 Cape Town
details
 Jolien D’Hoore (BEL)  Rossella Callovi (ITA)  Hanna Amend (GER)
2009 Moscow
details
 Rossella Callovi (ITA)  Pauline Ferrand-Prévot (FRA)  Susanna Zorzi (ITA)
2010 Offida
details
 Pauline Ferrand-Prévot (FRA)  Rossella Ratto (ITA)  Coryn Rivera (USA)
2011 Copenhagen
details
 Lucy Garner (GBR)  Jessy Druyts (BEL)  Christina Siggaard (DEN)
2012 Limburg
details
 Lucy Garner (GBR)  Eline Gleditsch Brustad (NOR)  Anna Zita Maria Stricker (ITA)
2013 Florence
details
 Amalie Dideriksen (DEN)  Anastasiia Iakovenko (RUS)  Olena Demydova (UKR)
2014 Ponferrada
details
 Amalie Dideriksen (DEN)  Sofia Bertizzolo (ITA)  Agnieszka Skalniak (POL)
2015 Richmond
details
 Chloé Dygert (USA)  Emma White (USA)  Agnieszka Skalniak (POL)
2016 Doha
details
 Elisa Balsamo (ITA)  Skylar Schneider (USA)  Susanne Andersen (NOR)
2017 Bergen
details
 Elena Pirrone (ITA)  Emma Jorgensen (DEN)  Letizia Paternoster (ITA)
2018 Innsbruck
details
 Laura Stigger (AUT)  Marie Le Net (FRA)  Simone Boilard (CAN)
2019 Yorkshire
details
 Megan Jastrab (USA)  Julie de Wilde (BEL)  Lieke Nooijen (NED)
2021 Flanders
details
 Zoë Bäckstedt (GBR)  Kaia Schmid (USA)  Linda Riedmann (GER)
2022 Wollongong
details
 Zoë Bäckstedt (GBR)  Eglantine Rayer (FRA)  Nienke Vinke (NED)

Flere resultater

Alle resultater