Sport på TV | Fotball EM | Tour de France | Wimbledon | OL Paris | Diamond League Monaco | VM orientering Edinburgh | NM motbakkeløp| Alle resultater

Resultater Tempo kvinner junior Sykkel VM 2023 Glasgow

Lignende saker

Startliste, liveoppdateringer og resultater fra Tempo kvinner junior Sykkel VM 2023.

Publisert 10. august 2023 i Resultater

Tempo kvinner junior Sykkel VM

Dato

10. august

Sted

Stirling

På TV

TV2 Sport 2 sender direkte fra kl 12.00.

Sykkel på TV

Startliste

Med starttider

Resultater

Resultater alle øvelser under Sykkel VM 2023

Løypeprofil og kart

Værmelding

Tidligere vinnere

Championships Gold Silver Bronze
1994 Quito
details
 Chiara Mariani (ITA)  Evi Gensheimer (GER)  Ita Kryjanovskaia (RUS)
1995 San Marino
details
 Linda Visentin (ITA)  Christina Becker (GER)  Tetyana Styazhkina (UKR)
1996 Novo Mesto
details
 Rachael Linke (AUS)  Natascha Klewitz (GER)  Samanta Loschi (ITA)
1997 San Sebastián
details
 Olga Zabelinskaïa (RUS)  Sylvia Hübscher (GER)  Maria Cagigas Amedo (ESP)
1998 Valkenburg
details
 Trixi Worrack (GER)  Olga Zabelinskaïa (RUS)  Geneviève Jeanson (CAN)
1999 Verona
details
 Geneviève Jeanson (CAN)  Juliette Vandekerckhove (FRA)  Trixi Worrack (GER)
2000 Plouay
details
 Juliette Vandekerckhove (FRA)  Katherine Bates (AUS)  Bertine Spijkerman (NED)
2001 Lisbon
details
 Nicole Cooke (GBR)  Natalia Boyarskaya (RUS)  Diana Elmentaitė (LTU)
2002 Zolder
details
 Anna Zugno (ITA)  Tatiana Guderzo (ITA)  Claudia Hecht (GER)
2003 Hamilton
details
 Bianca Purath-Knoepfle (GER)  Loes Markerink (NED)  Iris Slappendel (NED)
2004 Verona
details
 Tereza Huříková (CZE)  Rebecca Much (USA)  Amanda Spratt (AUS)
2005 Oberwart
details
 Lisa Brennauer (GER)  Tereza Huříková (CZE)  Mie Bekker Lacota (DEN)
2006 Spa – Francorchamps
details
 Rebecca Spence (NZL)  Lesya Kalytovska (UKR)  Mie Bekker Lacota (DEN)
2007 Aguascalientes
details
 Josephine Tomic (AUS)  Valeriya Kononenko (UKR)  Jerika Hutchinson (USA)
2008 Cape Town
details
 Maria Grandt Petersen (DEN)  Valeriya Kononenko (UKR)  Laura Dittmann (GER)
2009 Moscow
details
 Hanna Solovey (UKR)  Pauline Ferrand-Prévot (FRA)  Yelyzaveta Oshurkova (UKR)
2010 Offida
details
 Hanna Solovey (UKR)  Pauline Ferrand-Prévot (FRA)  Amy Cure (AUS)
2011 Copenhagen
details
 Jessica Allen (AUS)  Elinor Barker (GBR)  Mieke Kröger (GER)
2012 Limburg
details
 Elinor Barker (GBR)  Cecilie Uttrup Ludwig (DEN)  Demi de Jong (NED)
2013 Florence
details
 Séverine Eraud (FRA)  Alexandria Nicholls (AUS)  Alexandra Manly (AUS)
2014 Ponferrada
details
 Macey Stewart (AUS)  Pernille Mathiesen (DEN)  Anna-Leeza Hull (AUS)
2015 Richmond
details
 Chloé Dygert (USA)  Emma White (USA)  Anna-Leeza Hull (AUS)
2016 Doha
details
 Karlijn Swinkels (NED)  Lisa Morzenti (ITA)  Juliette Labous (FRA)
2017 Bergen
details
 Elena Pirrone (ITA)  Alessia Vigilia (ITA)  Madeleine Fasnacht (AUS)
2018 Innsbruck
details
 Rozemarijn Ammerlaan (NED)  Camilla Alessio (ITA)  Elynor Bäckstedt (GBR)
2019 Yorkshire
details
 Aigul Gareeva (RUS)  Shirin van Anrooij  (NED)  Elynor Bäckstedt (GBR)
2021 Flanders
details
 Alena Ivanchenko (RUS)  Zoe Bäckstedt (GBR)  Antonia Niedermaier (GER)
2022 Wollongong
details
 Zoe Bäckstedt (GBR)  Justyna Czapla (GER)  Febe Jooris (BEL)

Flere resultater

Alle resultater