Sport på TV | Diamond League Eugene | Giro d'Italia | Tour of Norway | Ishockey VM | NM Halvmaraton | Roland Garros | Norway Chess| Alle resultater

Resultater Tempo menn junior Sykkel VM 2023 Glasgow

Lignende saker

Startliste, liveoppdateringer og resultater fra tempo menn junior under Sykkel VM 2023.

Publisert 11. august 2023 i Resultater

Tempo menn junior Sykkel VM

Dato

11. august

Sted

Stirling

På TV

TV2 Sport 2 sender direkte fra kl 10.45.

Sykkel på TV

Liveresultater med mellomtider

Startliste

Med starttider

Resultater

Resultater alle øvelser under Sykkel VM 2023

Løypeprofil og kart

Værmelding

Tidligere vinnere tempo menn junior

Championships Gold Silver Bronze
1994 Quito
details
 Dean Rogers (AUS)  Heath Sandall (USA)  Laurent Lefèvre (FRA)
1995 Forlì
details
 Joshua Kane Collingwood (AUS)  Mirko Lauria (ITA)  Cadel Evans (AUS)
1996 Novo Mesto
details
 Simone Lo Vano (ITA)  Mathew Hayman (AUS)  Yuriy Krivtsov (UKR)
1997 San Sebastián
details
 Torsten Hiekmann (GER)  Michael Rogers (AUS)  Alexei Markov (RUS)
1998 Valkenburg
details
 Fabian Cancellara (SUI)  Torsten Hiekmann (GER)  Filippo Pozzato (ITA)
1999 Verona
details
 Fabian Cancellara (SUI)  Ruslan Kayumov (RUS)  Christian Knees (GER)
2000 Plouay
details
 Piotr Mazur (POL)  Vladimir Gusev (RUS)  Christian Müller (GER)
2001 Lisbon
details
 Jurgen Van den Broeck (BEL)  Oleksandr Kvachuk (UKR)  Niels Scheuneman (NED)
2002 Zolder and Hasselt
details
 Mikhail Ignatiev (RUS)  Mark Jamieson (AUS)  Vincenzo Nibali (ITA)
2003 Hamilton
details
 Mikhail Ignatiev (RUS)  Dmytro Grabovskyy (UKR)  Viktor Renang (SWE)
2004 Verona
details
 Patrick Gretsch (GER)  Roman Kreuziger (CZE)  Stefan Schäfer (GER)
2005 Vienna
details
 Marcel Kittel (GER)  Alexandre Pliușchin (MDA)  Siarhei Papok (BLR)
2006 Spa & Gent
details
 Marcel Kittel (GER)  Etienne Pierret (FRA)  Tony Gallopin (FRA)
2007 Aguascalientes
details
 Taylor Phinney (USA)  John Degenkolb (GER)  Nikita Novikov (RUS)
2008 Cape Town
details
 Michał Kwiatkowski (POL)  Jakob Steigmiller (GER)  Taylor Phinney (USA)
2009 Moscow
details
 Luke Durbridge (AUS)  Lawson Craddock (USA)  Lasse Norman Hansen (DEN)
2010 Offida
details
 Bob Jungels (LUX)  Jasha Sütterlin (GER)  Lawson Craddock (USA)
2011 Copenhagen
details
 Mads Würtz Schmidt (DEN)  James Oram (NZL)  David Edwards (AUS)
2012 Valkenburg
details
 Oskar Svendsen (NOR)  Matej Mohorič (SLO)  Maximilian Schachmann (GER)
2013 Florence
details
 Igor Decraene (BEL)  Mathias Krigbaum (DEN)  Zeke Mostov (USA)
2014 Ponferrada
details
 Lennard Kämna (GER)  Adrien Costa (USA)  Michael Storer (AUS)
2015 Richmond
details
 Leo Appelt (GER)  Adrien Costa (USA)  Brandon McNulty (USA)
2016 Doha
details
 Brandon McNulty (USA)  Mikkel Bjerg (DEN)  Ian Garrison (USA)
2017 Bergen
details
 Tom Pidcock (GBR)  Antonio Puppio (ITA)  Filip Maciejuk (POL)
2018 Innsbruck
details
 Remco Evenepoel (BEL)  Lucas Plapp (AUS)  Andrea Piccolo (ITA)
2019 Yorkshire
details
 Antonio Tiberi (ITA)  Enzo Leijnse (NED)  Marco Brenner (GER)
2021 Flanders
details
 Gustav Wang (DEN)  Josh Tarling (GBR)  Alec Segaert (BEL)
2022 Wollongong
details
 Josh Tarling (GBR)  Hamish McKenzie (AUS)  Emil Herzog (GER)

Flere resultater

Alle resultater