Sport på TV | VM friidrett Innendørs | WC langrenn Lahti | Skan Cup Hommelvik | Vasaloppet | Hovedlandsrennet Gålå | WC skiskyting Holmenkollen | IBU Cup Obertilliach | Junior VM skiskyting | WC hopp Lahti | WC kombinert Lahti | WC alpint Aspen | WC alpint Kvitfjell | Strade Bianche| Alle resultater

Resultater Torvikbukt 6 topper 2023

Lignende saker

Startlister og resultater fra Torvikbukt 6 topper 9. september 2023.

Publisert 9. september 2023 i Resultater

Torvikbukt 6 topper 2023

20. utgave

Dato

9. september

Sted

Torvikbukt – Møre og Romsdal

Distanser

Terrengløp
13 km | 22 km

Startlister

Resultater

22 km menn, topp 30

1 Pascal Egli DYNAFIT / TRONDHEIM RANDONEE / TRONDHEIM Menn Senior 02:38:53 00:00
2 Erik Johannes Husom FOLLDAL IF / FOLLDAL Menn Senior 02:45:22 06:29
3 Isak Bergset TEAM PK / TRONDHEIM Menn Senior 02:48:35 09:42
4 David André Aasen Arnevåg ROMSDAL RANDONEEKLUBB / MOLDE POLITIIDRETTSLAG / CUBASTOLEN / OSLO Menn Senior 02:54:19 15:26
5 Espen Avset Fredriksen AVERØY LØPEKLUBB / AVERØY Menn Senior 03:05:52 26:59:00
6 Håkon Holstad FREIDIG / HEIMDAL Menn Senior 03:10:39 31:46:00
7 Ole André Lukkedal ØRSKOG IL / ØRSKOG Menn Veteran 03:15:46 36:53:00
8 Yngve Solemdal ROMSDAL RANDONEEKLUBB / MOLDE Menn Senior 03:26:02 47:09:00
9 Thomas Sandhaug MOLDE OG OMEGN IF / MOLDE Menn Veteran 03:27:00 48:07:00
10 Eivind Solvik IL NORODD / FREI Menn Senior 03:30:08 51:15:00
11 Anders Horvei GJERDRUM IL / FROGNER Menn Senior 03:36:52 57:59:00
12 Andreas Nakken VELLEDALEN IL / TEAM NORTHWEST / STRAUMGJERDE Mosjon 22K Menn 03:47:27 01:08:34
13 Hans-Ivar Andersen Unhjem AAS-JAKOBSEN BIL / KOLSÅS Menn Senior 03:53:54 01:15:01
14 Leif Gunnar Ellingsen MOLDE OG OMEGN IF / NOFENCE / MOLDE Menn Veteran 03:54:37 01:15:44
15 Marius Andersen MOLDE Mosjon 22K Menn 03:58:31 01:19:38
16 Tor-Einar Hovde KONNERUD RØR / MOLDE Mosjon 22K Menn 03:59:04 01:20:11
17 Asbjørn Dahlen OSMARKA IL / OSMARKA Mosjon 22K Menn 03:59:28 01:20:35
18 Robert Sørlie TROLLHEIMEN FJELLSPORTKLUBB / VÅGLAND Menn Veteran 04:00:24 01:21:31
19 Martin Folke-Olsen MOLDE Menn Senior 04:03:07 01:24:14
20 Ole Johan Sæther ISFJORDEN IL / ISFJORDEN Menn Superveteran 04:04:14 01:25:21
21 Hans Kristian FOLDE MOLDE OG OMEGN IF / MOLDE Mosjon 22K Menn 04:05:27 01:26:34
22 Kim Herje INNFJORDEN IL / INNFJORDEN IDRETTSLAG / ÅNDALSNES Menn Veteran 04:06:15 01:27:22
23 Lars Andreas Nesland LOMMEDALEN IL / OUS / TRONDHEIM Menn Senior 04:07:09 01:28:16
24 Carsten Pundsnes HØVIK Mosjon 22K Menn 04:07:40 01:28:47
25 Oleksandr Shvets VÅGSTRANDA Mosjon 22K Menn 04:15:01 01:36:08
26 Peru Sagarna BERGARA Menn Veteran 04:17:31 01:38:38
27 Marc Grau BORDILS Menn Senior 04:18:49 01:39:56
28 Sindre Østebø Thomsen ØRSKOG Menn Senior 04:20:09 01:41:16
29 Sivert Nakken VELLEDALEN IL / TEAM NORTHWEST OG VELLEDALEN IL / STRAUMGJERDE Mosjon 22K Menn 04:27:57 01:49:04
30 Bernt Jensvoll TINGVOLL Mosjon 22K Menn 04:29:12 01:50:19

22 km kvinner

1 Iselin Sæther ÅNDALSNES Kvinner Senior 03:35:29 00:00
2 Anfrid Dahlen AAS-JAKOBSEN BIL/OSMARKA IL / KOLSÅS Kvinner Senior 03:54:28 18:59
3 Marit Aasen TINGVOLL IL / TINGVOLL Kvinner Veteran 03:55:29 20:00
4 Mia Nerland TRONDHEIM Mosjon 22K Kvinner 04:08:22 32:53:00
5 Jenny Nesje SKÅLA IL / TRONDHEIM Mosjon 22K Kvinner 04:09:15 33:46:00
6 Veronica Liabø Johansen SPIRIT TRENING / KLEIVE Kvinner Senior 04:22:46 47:17:00
7 Veronica Aasgård KVANNE Kvinner Senior 04:25:42 50:13:00
8 Karen Bruseth AVERØY LØPEKLUBB / EIDE Kvinner Veteran 04:29:26 53:57:00
9 Marlene Heggem OSMARKA IL / MOLDE Mosjon 22K Kvinner 04:55:27 01:19:58
10 Ingeborg Nesje TRONDHEIM Mosjon 22K Kvinner 04:58:42 01:23:13
11 Ann-Helen Aspås Hostad MOLDE Mosjon 22K Kvinner 05:07:41 01:32:12
12 Ingeborg Andersen GJØVIK Mosjon 22K Kvinner 05:16:12 01:40:43
12 Sophie Van Veen TORVIKBUKT Mosjon 22K Kvinner 05:16:12 01:40:43
14 Karianne Hjortnes FREI Mosjon 22K Kvinner 05:23:52 01:48:23
15 Ingeborg Natvig Løvseth TRONDHEIM KLATREKLUBB / TRONDHEIM Mosjon 22K Kvinner 05:39:09 02:03:40
16 Mirjam Malam STAVANGER Mosjon 22K Kvinner 05:50:21 02:14:52
17 Hanna Grinstead TACOMA Mosjon 22K Kvinner 05:57:26 02:21:57
18 Linn Pettersen KRISTIANSUND N Mosjon 22K Kvinner 06:05:49 02:30:20
19 Christin Løkke TINGVOLL Mosjon 22K Kvinner 06:06:39 02:31:10

13 km menn

1 Emil Aslaksen Røed ROMSDAL RANDONEEKLUBB / MOLDE Gutter 15-17 år U20 01:30:48 00:00
2 Bjørnar Skjeflo Unhjem ISFJORDEN IL / ISFJORDEN Gutter 15-17 år U20 01:31:44 00:56
3 Kristian Skjeflo Unhjem ISFJORDEN IL / ISFJORDEN Gutter 15-17 år U20 01:33:56 03:08
4 Are Uran AVERØY Mosjon 13K Menn 01:50:49 20:01
5 Vetle Bjerkeli MOLDE OG OMEGN IF / MOLDE Gutter 13-14 år U20 01:51:50 21:02
6 Jacek Kotkowski TORVIKBUKT IL / BATNFJORDSØRA Mosjon 13K Menn 01:57:15 26:27:00
7 Magnus Bruseth ROMSDAL RANDONEEKLUBB / BATNFJORDSØRA Gutter 13-14 år U20 02:12:04 41:16:00
8 Sverre Kjerpeset ÅNDALSNES IF / ÅNDALSNES Mosjon 13K Menn 02:16:07 45:19:00
9 Stig Ove Strand SURNADAL Mosjon 13K Menn 02:27:24 56:36:00
10 Ronny Aasgård KVANNE Mosjon 13K Menn 03:06:39 01:35:51
11 Runar Myklebust TINGVOLL Mosjon 13K Menn 03:16:07 01:45:19
12 Erik Harstad BATNFJORD IL / BATNFJORDSØRA Mosjon 13K Menn 03:29:37 01:58:49

13 km kvinner

1 Ida Brakstad Orset ROMSDAL RANDONEEKLUBB / MOLDE Jenter 15-17 år U20 01:42:38 00:00
2 Signe Brakstad Orset MOLDE OG OMEGN IF / MOLDE Jenter 13-14 år U20 01:51:52 09:14
3 Ingrid Sandhaug ROMSDAL RANDONEKLUBB / MOLDEMOLDE Jenter 13-14 år U20 01:57:50 15:12
4 Linn Farstad MOLDE Jenter 15-17 år U20 02:02:21 19:43
5 Oddrun Brakstad Orset ROMSDAL RANDONEEKLUBB / MOLDE Mosjon 13K kvinner 02:10:38 28:00:00
6 Ronja Lappe TRONDHEIM Mosjon 13K kvinner 02:13:07 30:29:00
7 Julia Gordeeva TINGVOLL Mosjon 13K kvinner 03:25:00 01:42:22
8 Eline Harstad Fostervoll BATNFJORD IL / OPPDAL Kvinner 18-19 år U20 03:29:37 01:46:59

Om løpet

Det er 20.året på rad vi arrangerer Torvikbukt 6 topper. Et arrangement der du selv velger hvor mange topper du vil gå. Holtafjellet(610moh), Storlimanen(520moh), Nebba(658moh), Røtå(661moh), Reinsfjellet(994moh) og Nøssa(563moh), inngår i Torvikbukt 6 topper.

Program

Kl 08:00 – 12:00 Turklasse (valgfritt antall topper uten tidtaking)
Kl 10:00 Fellesstart Mosjon 22K (alle seks toppene på tid)
Kl 11:00 Fellesstart Skyrace 22K (alle seks toppene på tid)
Kl 11:30 Fellesstart Skyrace U20 13K og Mosjon 13K (tre siste toppene på tid)
Kl 13:00 Kafe åpnes i Gjemneshallen
Kl 13:00 De aller raskeste antas å komme i mål (Skyrace U20 13K)
Kl 13:25 Raskeste løper antas å komme i mål (Skyrace 22K)
Kl 13:30 Siste passeringstid Torvikdalen (Mosjon og Skyrace 22K)
Kl 15:30 Premieutdeling ved Gjemneshallen (Innendørs ved dårlog vær)
Kl 18:00 De siste ventes ned fra fjellet og sekretariatet stenger.

Start og målgang er i Torvikbukt for alle klasser

Løyperekord herrer: Hans-Inge Klette, 2t:19min:23sek (2022).
Løyperekord damer: Johanna Åström, 2t:43min:52sek (2021).

GENERELL INFO:
-> 13K, 1050hm: De tre toppene Røtå, Reinsfjellet og Nøssa skal bestiges.
-> 22K, 1900hm: Alle seks toppene skal bestiges i rekkefølgen Holtafjellet, Storlimanen, Nebba, Røtå, Reinsfjellet og Nøssa.

-> Start og mål ved Gjemneshallen alle klasser.
-> 1000 kr i bestemannspremie for herre og dame.
-> 5000 kr for løyperekord for herre og dame.
-> Flotte og «eksklusive» medaljer til de 3 beste i alle klasser, mosjon, junior, senior og veteran.
-> 400 par sokker fra vår sponsor Dynafit, deles ut til alle som deltar uansett klasse.
-> Vi har fotografer i løypa, si fra i sekretariatet hvis du ikke ønsker at vi publiserer bilder av deg.

Hjemmeside

Løypekart

Flere resultater

Alle resultater