Sport på TV | Tour de France | OL Paris | Champions Chess Tour | U18 EM Friidrett | The Open golf | Landsskytterstevne | Diamond League London| Alle resultater

Trekning sluttspill Europa Conference League 2023-2024

Lignende saker

Dette er en oversikt over trekning sluttspill Europa Conference League 2023-24.

Publisert 15. mars 2024 i Resultater

Trekning Europa League

Trekning Champions League

Resultater Europa Conference League

Trekning sluttspill Europa Conference League 2023-2024

Liveoppdateringer fra trekningen

Semifinaler

Vinner av Aston Villa – Lille møter vinner av Olympiacos – Fenerbache
Vinner av Viktora Plizen – Fiorentina møter vinner av Club Brugge – PAOK

Kvartfinaler

Club Brugge – PAOK
Olympiacos – Fenerbache
Aston Villa – Lille
Viktora Plizen – Fiorentina

Kvartfinaler spilles 11/18 april
Semifinaler spilles 2/9 mai
Finalen spilles 29. mai i Athen

8-delsfinale

Kampene spilles 7. og 14. mars

Servette vs Viktoria Plzeň
Ajax vs Aston Villa
Molde vs Club Brugge
Union SG vs Fenerbahçe
Dinamo Zagreb vs PAOK
Sturm Graz vs LOSC Lille
Maccabi Haifa vs Fiorentina
Olympiacos vs Maccabi Tel-Aviv

Se trekningen på UEFA TV her:

Vinnere av Europa Conference gruppespill:
Aston Villa (ENG)
Club Brugge (BEL)
Fenerbahçe (TUR)
Fiorentina (ITA)
LOSC Lille (FRA)
Maccabi Tel Aviv (ISR)
PAOK (GRE)
Viktoria Plzeň (CZE)

Vinnere av playoffkampene:
SK Sturm Graz (AUT)
Maccabi Haifa FC (ISR)
GNK Dinamo (CRO)
AFC Ajax (NED)
Molde FK (NOR)
Olympiacos FC (GRE)
R. Union Saint-Gilloise (BEL)
Servette FC (SUI)

Playoffkampene til 8-delsfinalen i Europa Conference League

Sturm Graz – Slovan Bratislava
Servette FC – Ludogorets
Union Saint-Gilloise – Eintracht Frankfurt
Real Betis – GNK Dinamo
Olympiacos – Ferencvarosi
Ajax – Bodø/Glimt
Molde – Legia Warsawa
Maccabi Haifa – Gent

Seedet (gruppetoere fra Europa Conference League)
Astana (KAZ)
Bodø/Glimt (NOR)
Ferencváros (HUN)
Frankfurt (GER)
Gent (BEL)
Legia (POL)
Ludogorets (BUL)
Slovan Bratislava (SVK)

Useedet (gruppetreere fra Europa League)
Ajax (NED)
Maccabi Haifa (ISR)
Molde (NOR)
Olympiacos (GRE)
Real Betis (ESP)
Servette (SUI)
Sturm Graz (AUT)
Union SG (BEL)

Lag fra samme nasjon kan ikke møtes.

Kampene spilles 15. og 22. februar

Vinneren av playoffrunden vil møte ett av lagene som vant sin gruppe i Europa Conference League i 8-delsfinalen

Gruppevinnere
Aston Villa (ENG)
Club Brugge (BEL)
Fenerbahçe (TUR)
Fiorentina (ITA)
LOSC Lille (FRA)
Maccabi Tel Aviv (ISR)
PAOK (GRE)
Viktoria Plzeň (CZE)

Finalen i årets Europa Conference League spilles i Athen.

Trekningen av gruppespillet

Trekningen av gruppespillet gjennomføres fredag 1. september kl 14.30. Trekningen sendes på Vsport+ eller kan streames på UEFAs nettsider.

Slik blir gruppene

Group A

LOSC Lille, Slovan Bratislava, Olimpija Ljubljana, Kl Klaksvik

Group B

Gent, Maccabi Tel-Aviv, Zorya Luhansk, Breidablik

Group C:

Dinamo Zagreb, Viktoria Plzeň, Astana, Ballkani

Group D

Club Brugge, Bodø/Glimt, Beşiktaş, Lugano

Group E

AZ, Aston Villa, Legia Warszawa, Zrinjski

Group F:

Ferencváros, Fiorentina, Genk, Cukaricki

Group G:

Frankfurt, PAOK, HJK, Aberdeen

Group H:

Fenerbahçe, Ludogorets, Spartak Trnava, Nordsjælland

Fotball på TV

 

Alle resultater