Sport på TV | Tour de France | OL Paris | Champions Chess Tour | U18 EM Friidrett | The Open golf | Landsskytterstevne | Diamond League London| Alle resultater

Trekning sluttspill Europa League 2023-2024

Lignende saker

Dette er en oversikt over trekning sluttspill Europa League 2023-2024.

Publisert 15. mars 2024 i Resultater

Trekning Champions League

Trekning Europa Conference League

Alle resultater Europa League 2023-24

Trekning sluttspill Europa League 2023-2024

Liveoppdateringer fra trekningen

Semifinaler

Vinner av Benfica – Marseille møter vinner av Liverpool – Atalanta
Vinner av Bayer Leverkusen – West Ham møter vinner av AC Milan – Roma

Kvartfinaler

AC Milan – Roma
Liverpool – Atalanta
Bayer Leverkusen – West Ham
Benfica – Marseille

Kvartfinaler spilles 11/18 april
Semifinaler spilles 2/9 mai
Finalen spilles 22. mai i Dublin

8-delsfinale

Trekningen foretas fredag 23. februar kl 12.00 og vises på Vsport+ og Viaplay.

Sparta Praha vs Liverpool
Marseille vs Villarreal
Roma vs Brighton
Benfica vs Rangers
Freiburg vs West Ham
Sporting CP vs Atalanta
AC Milan vs Slavia Praha
Qarabağ vs Leverkusen

Gruppevinnere
West Ham United FC (ENG)
Brighton & Hove Albion FC (ENG)
Rangers FC (SCO)
Atalanta BC (ITA)
Liverpool FC (ENG)
Villarreal CF (ESP)
SK Slavia Praha (CZE)
Bayer 04 Leverkusen (GER)

Playoffvinnere
SC Freiburg (GER)
Olympique de Marseille (FRA)
AC Sparta Praha (CZE)
Sporting Clube de Portugal (POR)
SL Benfica (POR)
AC Milan (ITA)
AS Roma (ITA)
Qarabağ FK (AZE)

Playoff til 8-delsfinalen i Europa League

Feyenoord – AS Roma
AC Milan – Stade Rennais
RC Lens – SC Freiburg
Young Boys – Sporting Lisboa
Benfica – Toulouse
Braga – Qarabag
Galatasaray – Sparta Praha
Shakhtar Donetsk – Olympique Marseille

Kampene spilles 15. og 22. februar.

Seeded teams (gruppetoere fra Europa League)
Freiburg (GER)
Marseille (FRA)
Rennes (FRA)
Roma (ITA)
Qarabağ (AZE)
Sparta Praha (CZE)
Sporting CP (POR)
Toulouse (FRA)

Unseeded teams (gruppetreere fra Champions League)
Benfica (POR)
Braga (POR)
Feyenoord (NED)
Galatasaray (TUR)
Lens (FRA)
Milan (ITA)
Shakhtar Donetsk (UKR)
Young Boys (SUI)

Lag fra samme nasjon kan ikke møtes.

Følg liveoppdateringer fra trekningen her

Vinnere av playoffrunden vil møte et av disse lagene i 8-delsfinale:

Gruppevinnere Europa League
Atalanta (ITA)
Brighton (ENG)
Leverkusen (GER)
Liverpool (ENG)
Rangers (SCO)
Slavia Praha (CZE)
Villarreal (ESP)
West Ham (ENG)

Finalen spilles på Dublin Arena 22. mai 2024

Gruppe A:

West Ham (England), Olympiakos (Hellas), Freiburg (Tyskland), TSC Backa Topola (Serbia).

Gruppe B:

Ajax (Nederland), Marseille (Frankrike), Brighton (England), AEK Aten (Hellas).

Gruppe C:

Rangers (Skottland), Betis (Spania), Sparta Praha (Tsjekkia), Aris Limassol (Kypros).

Gruppe D:

Atalanta (Italia), Sporting Lisboa (Portugal), Sturm Graz (Østerrike), Raków Czestochowa (Polen).

Gruppe E:

Liverpool (England), LASK Linz (Østerrike), Union Saint-Gilloise (Belgia), Toulouse (Frankrike).

Gruppe F:

Villarreal (Spania), Rennes (Frankrike), Maccabi Haifa (Israel), Panathinaikos (Hellas).

Gruppe G:

Roma (Italia), Slavia Praha (Tsjekkia), Sheriff Tiraspol (Moldova), Servette (Sveits).

Gruppe H:

Leverkusen (Tyskland), Qarabag (Aserbajdsjan), Molde (Norge), Häcken (Sverige).

Tidligere vinnere av Europa League

Alle resultater