Sport på TV | Fotball EM | Tour de France | Wimbledon | OL Paris | Diamond League Monaco | VM orientering Edinburgh | NM motbakkeløp| Alle resultater

Resultater U23 tempo menn Sykkel VM 2023 Glasgow

Lignende saker

Startliste, liveoppdateringer og resultater fra U23 tempo menn Sykkel VM 2023.

Publisert 9. august 2023 i Resultater

U23 tempo menn Sykkel VM

Dato

9. august

Sted

Stirling

På TV

TV2 Sumo sender direkte fra kl 15.15.

Sykkel på TV

Liveoppdateringer med mellomtider

Startliste

Med starttider

Resultater

Resultater alle øvelser under Sykkel VM 2023

Løypeprofil og kart

Værmelding

Tidligere vinnere

Championships Gold Silver Bronze
1996 Lugano
details
 Luca Sironi (ITA)  Roberto Sgambelluri (ITA)  Andreas Klöden (GER)
1997 San Sebastián
details
 Fabio Malberti (ITA)  László Bodrogi (HUN)  David George (RSA)
1998 Valkenburg
details
 Thor Hushovd (NOR)  Frédéric Finot (FRA)  Gian-Mario Ortenzi (ITA)
1999 Verona
details
 Iván Gutiérrez (ESP)  Michael Rogers (AUS)  Evgeni Petrov (RUS)
2000 Plouay
details
 Evgeni Petrov (RUS)  Fabian Cancellara (SUI)  Michael Rogers (AUS)
2001 Lisbon
details
 Danny Pate (USA)  Sebastian Lang (GER)  James Perry (RSA)
2002 Zolder and Hasselt
details
 Tomas Vaitkus (LTU)  Alexandre Bespalov (RUS)  Sérgio Paulinho (POR)
2003 Hamilton
details
 Markus Fothen (GER)  Niels Scheuneman (NED)  Alexandre Bespalov (RUS)
2004 Verona
details
 Janez Brajkovič (SLO)  Thomas Dekker (NED)  Vincenzo Nibali (ITA)
2005 Madrid
details
 Mikhail Ignatiev (RUS)  Dmitry Grabovskiy (UKR)  Peter Latham (NZL)
2006 Salzburg
details
 Dominique Cornu (BEL)  Mikhail Ignatiev (RUS)  Jérôme Coppel (FRA)
2007 Stuttgart
details
 Lars Boom (NED)  Mikhail Ignatiev (RUS)  Jérôme Coppel (FRA)
2008 Varese
details
 Adriano Malori (ITA)  Patrick Gretsch (GER)  Cameron Meyer (AUS)
2009 Mendrisio
details
 Jack Bobridge (AUS)  Nélson Oliveira (POR)  Patrick Gretsch (GER)
2010 Melbourne and Geelong
details
 Taylor Phinney (USA)  Luke Durbridge (AUS)  Marcel Kittel (GER)
2011 Copenhagen
details
 Luke Durbridge (AUS)  Rasmus Quaade (DEN)  Michael Hepburn (AUS)
2012 Valkenburg
details
 Anton Vorobyev (RUS)  Rohan Dennis (AUS)  Damien Howson (AUS)
2013 Florence
details
 Damien Howson (AUS)  Yoann Paillot (FRA)  Lasse Norman Hansen (DEN)
2014 Ponferrada
details
 Campbell Flakemore (AUS)  Ryan Mullen (IRL)  Stefan Küng (SUI)
2015 Richmond
details
 Mads Würtz Schmidt (DEN)  Maximilian Schachmann (GER)  Lennard Kämna (GER)
2016 Doha
details
 Marco Mathis (GER)  Maximilian Schachmann (GER)  Miles Scotson (AUS)
2017 Bergen
details
 Mikkel Bjerg (DEN)  Brandon McNulty (USA)  Corentin Ermenault (FRA)
2018 Innsbruck
details
 Mikkel Bjerg (DEN)  Brent Van Moer (BEL)  Mathias Norsgaard (DEN)
2019 Yorkshire
details
 Mikkel Bjerg (DEN)  Ian Garrison (USA)  Brandon McNulty (USA)
2021 Leuven
details
 Johan Price-Pejtersen (DEN)  Luke Plapp (AUS)  Florian Vermeersch (BEL)
2022 Wollongong
details
 Søren Wærenskjold (NOR)  Alec Segaert (BEL)  Leo Hayter (GBR)

Flere resultater

Alle resultater