Sport på TV | Fotball EM | Tour de France | Wimbledon | OL Paris | Diamond League Monaco | VM orientering Edinburgh | NM motbakkeløp| Alle resultater

Resultater Ungdomsbirken G12 2024

Lignende saker

Resultater fra Ungdomsbirken G12 som arrangeres søndag 17. mars 2024.

Publisert 17. mars 2024 i Resultater

Resultater fra alle klasser i Ungdomsbirken 2024

Resultater fra Birkebeinerrennet 2024

Ungdomsbirken G12 2024

Start kl 13.20

Resultater

(ikke rangert)

Pl Stnr Deltaker Klubb Sjusjøen Sagmyra Kubruveita Forvarsel Tid
38214 Aleksander Aaen-Egenes Vingrom IL 0:01:20.2 0:31:26.2 0:40:50.1 0:45:43.6 0:50:44.2
38215 Håkon Aaen-Egenes Vingrom IL 0:01:20.9 0:31:25.9 0:40:31.6 0:45:15.7 0:50:01.7
38190 Carl Henrik Sørensen Aagaard Bækkelagets Sportsklubb 0:01:41.7 0:52:10.4 1:07:25.5 1:15:58.8 1:23:50.5
38191 Vetle Faugli Aas LØRENSKOG SKIKLUBB 0:01:29.4 0:36:48.0 0:47:48.4 0:53:41.9 0:59:21.0
38192 Lavrans Bakken Aasebø IL Koll 0:01:32.0 0:44:06.3 0:57:21.7 1:05:44.5 1:13:49.3
38237 Erling Almlid 0:01:21.3 0:32:44.8 0:42:05.6 0:47:07.2 0:52:11.5
38073 Henrik Oppheim Andenes Øvrevoll Hosle IL 0:01:37.3 0:40:12.2 0:51:55.4 0:58:51.1 1:05:26.5
38074 Isak Andersen Kjelsås IL 0:01:18.5 0:33:23.9 0:43:39.1 0:48:51.9 0:54:11.2
38075 Jeppe Gustav Oklum Andersen Røa IL 0:01:12.3 0:33:06.7 0:43:10.8 0:48:17.6 0:53:24.6
38216 Didrik Andersen Karlsen Strandbygda Ski 0:01:39.8 0:45:26.3 0:58:13.3 1:05:50.8 1:12:25.7
38243 Isak Antonsen MjøsSki 0:01:40.7 0:46:57.5 0:58:32.6 1:05:15.7 1:11:16.9
38223 Simen Arntzen Raufoss Il langrenn 0:01:16.5 0:35:25.9 0:45:48.3 0:51:33.0 0:57:02.8
38076 Joar Leikvoll Asvall ØHIL 0:01:28.0 0:34:24.6 0:44:18.8 0:49:32.5 0:54:42.3
38077 Fredrik Bachke Try 0:01:22.1 0:32:55.1 0:43:16.7 0:48:43.8 0:54:11.8
38244 Aksel Bakken MjøsSki 0:01:40.1 0:46:58.9 0:58:32.8 1:05:19.2 1:11:19.5
38078 Odd Mathias Barstad Koppen Heming 0:01:43.4 0:44:58.1 0:58:12.8 1:05:53.7 1:12:56.8
38079 Leo Barstad Mathiesen 0:01:35.7 0:40:58.7 0:53:22.9 1:00:21.6 1:07:07.6
38080 Mathias Adolfsson Benno Vingrom IL 0:01:23.9 0:33:08.7 0:43:05.4 0:48:14.4 0:53:18.8
38241 Philip Strøm Bergan Haugsbygd Ski 0:01:34.5 0:40:37.0 0:52:00.7 0:58:35.4 1:04:47.2
38081 Ola Bråten Berge IL Koll 0:01:31.5 0:38:06.9 0:49:29.7 0:56:25.0 1:02:21.3
38203 Ask Bergvatn berge Rustad IL 0:01:43.2 0:43:31.0 0:55:32.5 1:02:04.9 1:08:44.2
38082 Herman Granaas Bjerke Konnerud 0:01:10.0 0:30:04.5 0:38:49.9 0:43:20.1 0:48:00.7
38083 Vetle Bjerkeli Molde og omegn IF 0:01:13.3 0:29:58.2 0:38:41.5 0:43:01.7 0:47:25.2
38084 Jørgen Bjerva Ås IL 0:01:50.9 0:41:48.8 0:54:26.7 1:00:44.9 1:07:31.0
38085 Fredrik Bjørnebye Jensen Holeværingen 0:01:26.6 0:37:57.7 0:49:00.1 0:55:08.7 1:01:13.0
38198 Oskar Bolneset Magnor UL 0:01:40.4 0:42:55.6 0:55:18.3 1:02:06.0 1:08:39.9
38086 Sigurd Bos-Haugen TRY Idrettslag 0:01:22.9 0:35:47.3 0:46:21.4 0:52:11.0 0:57:46.7
38087 Albert Bjerkedal Brandsnes Røa Allianseidrettslag 0:01:30.8 0:38:57.4 0:50:23.2 0:57:11.1 1:03:52.5
38088 Amund Johannessen Bru Gjelleråsen IF 0:01:31.5 0:36:56.1 0:47:47.9 0:53:37.0 0:59:06.9
38089 Jonathan Negaard Bru Bækkelaget ski 0:01:33.0 0:41:29.3 0:53:25.2 0:59:52.6 1:06:31.9
38090 Alexander Brunsdon Øvrevoll Hosle IL 0:01:45.4 0:42:46.1 0:54:58.0 1:01:30.6 1:07:45.2
38093 Lucas Clement Bækkelagets Sportsklub 0:01:20.9 0:35:21.6 0:45:45.5 0:51:30.7 0:57:17.3
38094 Håkon Corneliussen Oppsal SKI 0:01:35.1 0:46:08.8 1:00:10.0 1:07:49.7 1:15:22.3
38095 Adrian Corneliussen-Ramm Rustad 0:01:23.2
38096 Håkon Dahl-Hofseth Lillehammer Skiklub 0:01:34.6 0:39:00.8 0:50:14.3 0:56:25.8 1:02:29.8
38097 Snorre Dahlsrud IL Jutul 0:01:20.0 0:34:05.4 0:44:12.4 0:49:34.4 0:54:50.3
38098 Liam Deely Kjelsås 0:01:22.9 0:35:23.1 0:45:55.2 0:51:51.3 0:57:20.5
38099 Daniel Orozco Diedrich Lyn Ski 0:02:02.5 0:50:01.3 1:04:54.0 1:12:43.0 1:20:36.2
38204 Oscar Drageset Lillehammer skiklubb 0:01:31.9 0:39:33.1 0:51:07.1 0:57:50.8 1:03:55.0
38100 Gustav Ekström Kjelsås IL 0:01:21.6 0:35:29.7 0:45:25.7 0:51:04.9 0:56:31.2
38101 Johan Christian Ellingsen Lyn Ski 0:01:28.0 0:33:56.2 0:43:46.9 0:49:24.7 0:55:01.4
38206 Sebastian Gustumhaugen Flo Lyn Ski 0:01:47.1 0:40:31.2 0:52:15.9 0:59:12.4 1:06:02.4
38103 Oscar Johannes Flynn Lommedalen IL 0:01:29.0 0:38:37.1 0:49:34.7 0:55:25.9 1:01:15.2
38207 Thomas Fuglesang Heming 0:01:38.8 0:43:38.3 0:56:07.9 1:04:57.7 1:11:43.2
38194 Joakim Espen Lysfjord Furuseth Kjelsås 0:01:38.5 0:41:43.1 0:54:29.5 1:01:00.1 1:07:37.0
38104 Håkon Gervin Solum Fossum IF 0:01:16.5 0:33:06.0 0:43:11.9 0:48:31.3 0:53:51.5
38105 Mikael Czimbalmos Gjermshus Lyn Ski 0:01:35.0 0:37:00.1 0:48:08.0 0:54:12.0 1:00:01.5
38106 Thorodd Gjømle Berg Idrettslaget Try 0:01:23.7 0:32:49.1 0:42:55.1 0:48:15.0 0:53:24.8
38107 Johan Martin Gran Hjort Kjelsås IL 0:01:23.1 0:35:33.6 0:46:29.3 0:52:01.5 0:57:20.4
38108 Isak Granli Øvrevoll Hosle IL 0:01:36.5 0:37:12.6 0:48:07.0 0:54:13.7 1:00:23.9
38109 Andreas Grønnevik Holeværingen 0:01:24.7 0:36:03.3 0:47:06.8 0:52:53.2 0:58:36.9
38224 Trym Hage-Plötz Dfi ski 0:02:02.6 0:51:02.3 1:06:27.6 1:15:18.1 1:23:52.2
38110 Jens Egge Halvorsen Idrettslaget Try 0:01:30.5 0:37:14.1 0:48:19.0 0:54:51.9 1:01:01.5
38217 Sigurd Maurset Hammer Eidsvold Værks Skiklubb 0:01:27.6 0:39:38.5 0:51:37.7 0:57:47.5 1:03:44.0
38111 Magnus Moe Hansford Gjelleråsen IF 0:01:36.4 0:41:39.4 0:54:12.4 1:00:36.7 1:06:53.3
38112 Herman Nicolai Ingjer Hareide ØHIL 0:01:45.0 0:42:54.6 0:54:27.0 1:00:21.3 1:06:20.4
38218 Theodor Hartz Moe Lyn Ski 0:02:00.2 0:53:02.8 1:07:02.5 1:15:23.7 1:22:27.8
38113 Ville Torland Haug Lyn Ski 0:01:35.9 0:38:00.1 0:48:58.9 0:54:58.9 1:00:51.1
38114 Askil Haugland LØRENSKOG SKIKLUBB 0:01:25.2 1:00:16.8 1:14:52.0 1:20:00.8
38115 Eskil Syver Haukåen Stødle Nittedal IL 0:01:28.9 0:33:57.1 0:43:57.1 0:49:20.8 0:54:50.3
38116 Max Haverstad Lier IL 0:01:17.9 0:29:55.0 0:38:44.0 0:43:20.7 0:48:01.5
38117 Ola Heen 0:01:15.7 0:32:43.4 0:42:10.7 0:47:29.3 0:52:46.2
38118 Eivind Heien Sætermo Sørum IL 0:01:58.8 0:49:07.0 1:03:16.3 1:11:25.1 1:19:24.2
38195 Alfred Henaug Hansen 0:01:35.1 0:39:10.3 0:50:41.7 0:56:39.8 1:02:45.3
38232 Kristoffer Henden Idrettslaget Try 0:01:26.8 0:38:01.1 0:49:09.3 0:55:19.4 1:01:30.5
38119 Georg Henne-Madsen HEMING IL 0:01:35.8 0:38:18.8 0:49:44.0 0:56:05.6 1:02:00.6
38120 Petter Hernæs Heming 0:01:35.9 0:38:30.1 0:50:31.1 0:57:00.7 1:03:40.8
38121 Markus Herregarden GUI 0:01:17.5 0:36:22.0 0:46:59.6 0:53:14.2 0:58:46.4
38122 Aleksander Hika-Jenssen Kjelsås 0:01:31.6 0:36:20.4 0:47:04.0 0:52:52.4 0:58:28.0
38234 Vilmer Holbøll Røa 0:01:31.9 0:40:54.9 0:52:45.1 0:59:12.7 1:05:40.9
38199 Sverre Ranhoff Hov 0:01:15.7 0:31:25.6 0:40:55.9 0:45:50.7 0:50:57.4
38236 Henrik Høydahl 0:01:24.4 0:35:47.1 0:46:15.0 0:52:02.3 0:57:45.4
38230 Sondre Huuse-Røneid Hamar Skiklubb 0:01:36.7 0:39:51.3 0:51:14.8 0:57:50.5 1:04:33.6
38124 Jacob Hvattum Jardar IL 0:01:20.9 0:34:39.3 0:45:13.8 0:51:04.8 0:56:45.6
38125 Martinius Aleksander Isnes LØRENSKOG SKIKLUBB 0:01:29.4 0:35:46.6 0:46:34.2 0:52:03.3 0:57:30.2
38126 Emil Bertheussen Jerud Vaaler IF 0:01:27.3 0:38:34.1 0:49:41.2 0:56:41.0 1:02:42.6
38200 Mio Johannessen Bækkelagets Sportsklub 0:01:43.0 0:42:01.6 0:55:14.3 1:02:25.4 1:09:19.6
38127 Nikolai Njøten Kamvissis Røa 0:01:32.6 0:40:31.5 0:52:32.9 0:59:14.7 1:05:41.0
38128 Michael Kohout Dukla Liberec 0:01:24.6 0:34:15.0 0:44:19.0 0:49:53.5 0:55:16.7
38129 Iver Risheim Kvam 0:01:32.1 0:36:57.1 0:47:54.3 0:53:59.0 0:59:46.7
38208 Ivar Øen Landstad Nydalens Skiklub 0:02:58.0 1:04:45.3 1:20:22.3 1:29:27.3 1:37:57.5
38209 Jacob langbakkk Lyn Ski 0:01:28.1 0:34:12.6 0:44:14.2 0:49:38.5 0:54:57.0
38130 Felix Langset Holeværingen 0:01:24.4 0:37:02.9 0:47:50.6 0:53:50.3 0:59:49.5
38131 Mattis Larsen Dybwad Rustad IL 0:01:19.1 0:33:39.2 0:43:59.1 0:49:35.9 0:55:06.1
38132 Magnus Larsgård Haslum IL 0:01:35.7 0:39:20.8 0:50:42.3 0:57:28.5 1:03:51.3
38133 Johannes Lehne Holeværingen 0:01:31.2 0:36:31.5 0:47:49.3 0:53:26.1 0:59:07.8
38135 Maxander Liavaag Konnerud 0:01:28.1 0:34:47.7 0:44:56.7 0:50:27.9 0:56:02.1
38136 Wilhelm Lied-Storstenvik Kjelsås IL 0:01:27.0 0:35:41.7 0:46:41.5 0:52:54.2 0:58:46.1
38137 Halvor Lindbakken Strandbygda il 0:01:20.8 0:36:22.5 0:46:54.1 0:52:47.8 0:58:04.5
38138 William Lohnbakken Granseth Søre Ål IL 0:02:06.0 1:07:24.7 1:27:00.3 1:38:18.2
38196 Petter Lund Jardar 0:01:21.6 0:34:41.1 0:45:12.5 0:51:01.6 0:56:43.3
38139 Sivert Gjermundshaug Lunde 0:01:25.5 0:35:15.2 0:45:25.6 0:50:47.8 0:56:11.3
38140 Viljar Lynghammar Hakadal IL 0:01:34.6 0:37:12.7 0:47:31.3 0:53:15.3 0:58:48.5
38242 Emil Mattias Lytomt Strand Øvrevoll Hosle IL 0:01:50.3 0:44:25.0 0:57:39.3 1:04:59.3 1:11:42.3
38141 Jakob Moe Meedom Heming 0:01:36.6 0:36:46.2 0:47:17.9 0:53:19.0 0:59:15.5
38142 Johan Melbø Vingrom IL 0:01:12.5 0:30:03.8 0:38:42.2 0:43:07.2 0:47:46.8
38220 Jakob Nagel-Dahl Åsen IL 0:01:47.3 0:49:13.2 1:03:09.3 1:11:22.3 1:18:59.3
38145 Eirik Davik Nicolaysen Koll Ski 0:01:28.1 0:33:10.5 0:43:15.5 0:48:34.2 0:53:40.7
38233 Alexander Nordby Torsvik Rustad IL 0:01:30.1 0:36:21.2 0:47:04.8 0:53:06.5 0:58:54.5
38146 Daniel Nyvoll Gjelleråsen IF 0:01:29.9 0:36:54.8 0:47:47.1 0:53:33.4 0:59:06.5
38147 Falk Omsland Oftedal 0:01:42.0 0:45:18.8 0:58:17.5 1:05:40.2 1:12:08.5
38225 Oliver Bjørnsveen Olsen Øyer-Tretten idrettslag 0:01:40.8 0:44:14.3 0:56:52.2 1:04:33.0 1:11:46.7
38226 Theo Hommen Olsen Frogner IL 0:01:50.6 0:46:14.9 1:00:26.1 1:07:58.1 1:14:17.2
38148 Sander Haug Onstad Gjelleråsen IF 0:01:39.3 0:44:15.3 0:56:04.7 1:02:44.8 1:08:49.0
38149 Tristan Agledahl Otterstad Kjelsås IL 0:01:14.3 0:31:15.7 0:40:34.6 0:45:18.4 0:50:14.1
38150 Magnus Elias Ouchterlony Røa Allianseidrettslag 0:01:31.0 0:40:48.3 0:52:46.8 0:59:12.4 1:05:43.1
38151 Henrik Haugen Pande Runar Ski 0:01:20.3 0:35:56.5 0:46:23.3 0:52:13.9 0:57:48.8
38152 Fredrick Pegg Røa IL 0:01:58.0 0:49:31.1 1:03:57.0 1:11:54.8 1:19:24.3
38210 Sondre Feiring Phillips Kjelsås IL 0:01:30.8 0:37:59.6 0:49:32.0 0:56:00.7 1:02:11.7
38153 Tor Raistrick Lommedalen IL 0:01:23.4 0:37:14.1 0:48:12.8 0:54:24.1 1:00:33.5
38154 Wilhelm Riksfjord Røa Allianseidrettslag 0:01:36.1 0:39:58.3 0:51:52.2 0:58:30.1 1:04:49.6
38201 Martinus Ringsby Kjelsås 0:01:37.9 0:44:09.2 0:57:23.8 1:03:44.1 1:10:09.5
38155 Martin Bergsli Rogstad Kjelsås IL 0:01:12.2 0:30:39.8 0:39:59.8 0:44:57.5 0:50:04.0
38240 Eirik Hinze Rommen Årvoll IL 0:01:18.6 0:32:35.5 0:42:09.1 0:47:09.5 0:52:11.0
38156 Ludvig Varsi Rossvoll Bærums Verk Hauger/Lommedalen 0:01:29.7 0:44:18.1 0:58:11.3 1:05:45.2 1:13:18.0
38157 Nicolai Rutle Nittedal IL 0:01:29.1 0:35:13.6 0:45:27.3 0:51:14.8 0:56:47.9
38158 Petter Rypdal Semb Frogner IL 0:02:28.0 0:57:35.0 1:14:18.1 1:24:15.2 1:32:47.9
38159 Milo Emanuel Rytter Lyn Ski 0:01:25.7 0:32:49.8 0:42:41.6 0:48:21.3 0:53:51.5
38160 Nicolai Sabier LØRENSKOG SKIKLUBB 0:01:55.4 0:47:12.4 1:01:09.4 1:09:03.7 1:16:29.8
38176 Nilas Sæth Lille Jardar 0:01:33.1 0:40:46.1 0:51:47.3 0:58:38.0 1:05:10.1
38227 Johannes Christopher Sammut HEMING IL 0:01:34.9 0:40:25.8 0:51:54.7 0:58:15.3 1:04:39.4
38161 Haakon Schwartz Samuelsen Koll IL 0:01:36.5 0:36:50.3 0:47:29.2 0:53:14.5 0:58:53.7
38162 Erlend Sandaker-Nilsen Lillehammer Skiklub 0:01:13.2 0:31:02.0 0:40:29.8 0:45:15.3 0:50:00.1
38213 Iver Sanden Rønnestad Gjerdrum 0:01:31.9 0:39:49.3 0:50:36.4 0:56:10.8 1:01:29.1
38228 Axel Tindre Schybergson Fossum IF 0:01:20.7 0:37:28.4 0:49:50.6 0:56:10.9 1:02:45.6
38164 Eirik Flaatten Sekkelsten Øvrevoll Hosle 0:01:24.9 0:34:13.1 0:44:31.6 0:50:19.0 0:56:12.7
38165 Ola Flaatten Sekkelsten Øvrevoll Hosle 0:01:28.5 0:37:15.8 0:48:20.5 0:54:23.0 1:00:22.8
38167 Ola Silkoset Gjerdrum IL 0:01:14.1 0:30:05.5 0:38:48.6 0:43:07.1 0:47:39.2
38169 Olav Andrin Skjåk Lillehammer Skiklub 0:01:30.5 0:35:20.2 0:45:33.7 0:51:08.1 0:56:41.4
38168 Liam Skjold Øvrevoll Hosle IL 0:01:35.7 0:39:23.2 0:51:21.6 0:58:09.8 1:04:42.9
38170 Henrik Slapgård Nordeng Il Holeværingen 0:01:12.7 0:29:58.2 0:38:53.1 0:43:30.3 0:48:19.5
38177 kasper onseng sørum Vind IL 0:01:36.9 0:40:55.8 0:52:46.6 0:59:17.1 1:05:44.4
38178 Eirik Ellefsrud Sørumshagen Moen Sportsklubb 0:01:23.7 0:33:07.6 0:43:01.1 0:48:00.8 0:53:01.3
38171 Sebastian Spilling Lyn Ski 0:01:28.1 0:36:06.5 0:46:56.3 0:52:42.0 0:58:26.1
38172 Jens Standal Lyn 0:01:37.4 0:44:07.4 0:56:15.7 1:02:58.0 1:09:31.1
38222 Alfred Lund Stende Rustad IL 0:01:33.0 0:41:53.8 0:54:20.3 1:01:07.9 1:07:52.5
38173 Aksel Stenersen Fagerhus Gran IL 0:01:23.9 0:35:31.4 0:45:42.3 0:51:11.2 0:56:36.3
38239 Sigurd Stensby Eidsvold Værks Skiklubb 0:01:34.6 0:41:27.8 0:53:18.6 0:59:39.3 1:05:55.9
38174 Martin Lien Støen Lillehammer Skiklub 0:01:13.8 0:31:02.0 0:40:30.6 0:45:16.1 0:50:11.3
38175 Sander Øverby Sund Strandbygda il 0:01:24.2 0:33:05.3 0:42:29.1 0:47:29.4 0:52:25.2
38229 Sigurd Sundberg Øyer-Tretten IF 0:01:39.2 0:39:14.1 0:50:39.6 0:56:46.6 1:02:44.8
38219 Håvard Lyngstad Svardal Eikefjord IL 0:01:48.5 0:47:19.2 1:02:08.1 1:10:30.9 1:18:12.9
38179 Halvor Teigen IL Jardar 0:01:20.0 0:34:05.6 0:44:27.6 0:50:17.8 0:56:08.5
38180 Sverre Sandberg Tistel Lillehammer Skiklub 0:01:31.4 0:35:42.2 0:46:16.0 0:51:53.0 0:57:19.7
38181 Ola Tollersrud Vang Skiløperforening 0:01:32.6 0:39:21.7 0:50:53.1 0:56:57.5 1:03:18.0
38183 Benedikt Rogne Tønnessen Konnerud IL 0:01:37.0 0:38:05.1 0:49:45.7 0:55:49.4 1:01:57.2
38197 Sander Tørvold Guldbrandsen Øvrevoll Hosle IL 0:01:35.9 0:36:25.2 0:47:00.8 0:52:40.6 0:58:25.4
38182 Aiken Tveit Lyn Ski 0:01:27.7 0:31:29.8 0:40:55.0 0:45:42.7 0:50:27.2
38184 Magnus Ugland Lyn Ski 0:01:35.4 0:36:09.4 0:46:54.8 0:52:43.2 0:58:10.8
38185 Maximilian Vårvik Rælingen 0:01:11.1 0:31:20.0 0:40:36.0 0:45:31.3 0:50:26.7
38186 August Walberg-Olstad Hamar Skiklubb 0:01:28.5 0:37:37.6 0:49:09.5 0:55:24.8 1:01:37.8
38187 Jakob Sendstad Wathne LØRENSKOG SKIKLUBB 0:01:37.9 0:42:55.4 0:55:16.7 1:02:40.9 1:09:42.0
38188 Linus Wermskog Mjøndalen IF 0:01:30.0 0:34:37.1 0:44:45.2 0:50:34.4 0:56:44.1
38189 Nikolai Bentserud Wingerei Lyn Ski 0:01:34.5 0:39:24.7 0:50:54.9 0:56:57.7 1:02:53.8

Søk i startlistene

Om Ungdomsbirken

20. utgave

Dato

Søndag 17. mars

Sted

Sjusjøen – Lillehammer, Innlandet

Distanse

15 km klassisk

Starttider

Foreløpig starttid Klasse
10.00 Gutter 16 år
10.10 Gutter 15 år
10.20 Jenter 16 år
10.30 Gutter 14 år
10.40 Jenter 15 år
10.50 Gutter 13 år
11.00 Jenter 14 år
11.10 Jenter 13 år
11.20 Gutter 12 år
11.30 Jenter 12 år

Om Ungdomsbirken

UngdomsBirken ski søndag 17. mars 2024
Velkommen til UngdomsBirken ski som arrangeres for 20. gang.
Her møtes mosjonister og aktive side om side. Løypa er ca 15 km med start på Sjusjøen og mål på Birkebeineren Skistadion, Lillehammer. Rennet går i klassisk stil og alle deltakere må bære sekk som skal veie minst 1,5 kg under hele rennet. Alder: 12-16 år pr 31.12.24

Løypekart

Værvarsel

Webcamera fra løypa

Terminliste og resultater alle renn i Ski Classics

Arrangørens hjemmesider

Tidligere vinnere av Birkebeinerrennet

År Menn Kvinner
1932 Norge Trygve Beisvåg
1933 Norge Arne Rustadstuen
1934 Norge Arne Rustadstuen (2)
1935 Norge Olaf Hoffsbakken
1936 Norge Oscar Gjøslien
1937 Norge Gunnar Hansveen
1938 Norge Olaf Hoffsbakken (2)
1939 Norge Hallvard Eggset
1940 Norge Gunnar Hansveen (2)
1941 Ikke arrangert
1942
1943
1944
1945
1946 Norge Leif Haugen
1947 Norge Gunnar Hermansen
1948 Ikke arrangert
1949 Norge Ola Kveberg
1950 Norge Gunnar Hermansen (2)
1951 Norge Thorfinn Staff Eid
1952 Norge Odd Nyborg
1953 Norge Johs. Woxen
1954 Norge Johan Østvang
1955 Norge Oddmund Jensen
1956 Norge Einar Skaaren
1957 Norge Oddmund Jensen (2)
1958 Norge Oddmund Jensen (3)
1959 Norge Einar Skaaren (2)
1960 Norge Martin Stokken
1961 Norge Ole Ellefsæter
1962 Norge Oddmund Jensen (4)
1963 Norge Magnar Ingebrigtsli
1964 Norge Egil Tvedt
1965 Norge Oddmund Jensen (5)
1966 Norge Egil Tvedt
1967 Norge Ivar Skogsrud
1968 Norge Erik Solberg Johansen
1969 Norge Niri Helleberg
1970 Norge Arne Vehus
1971 Norge Bjørn Arvnes
1972 Norge Erik Solberg Johansen (2)
1973 Norge Per Knotten
1974 Norge Dag Anmarkrud
1975 Norge Ivar Formo
1976 Norge Audun Kolstad Norge Berit Mørdre Lammedal
1977 Norge Audun Kolstad (2) Norge Valborg Østberg
1978 Norge Anders Bakken Norge Birgit Øverby Tennøe
1979 Norge Anders Bakken (2) Norge Anna Bjørgan
1980 Norge Dag Atle Bjørkheim Norge Anna Bjørgan (2)
1981 Sverige Sven-Åke Lundbäck Norge Vigdis Rønning
1982 Norge Dag Atle Bjørkheim (2) Norge Birgit Øverby Tennøe (2)
1983 Norge Per Knut Aaland Norge Hilde Riis
1984 Norge Magnar Rismyhr Norge Gry Oftedal
1985 Sverige Ola Hassis Norge Gry Oftedal (2)
1986 Sverige Örjan Blomquist Norge Ellen Grepperud
1987 Canada Pierre Harvey Norge Astrid Dæhlie
1988 Norge Jo Helgestad Norge Elisabeth Tharaldsen
1989 Norge John Kvale Norge Marthe Flugstad
1990 Norge Per Knut Aaland (2) Norge Mona Fugli
1991 Norge Per Knut Aaland (3) Norge Ragnhild Bratberg
1992 Norge Odd-Bjørn Hjelmeset Norge Anne Jahren
1993 Russland Aleksandr Golubev Norge Astrid Kristin Ruud
1994 Norge Erling Jevne Norge Marit Elveos
1995 Norge Odd-Bjørn Hjelmeset (2) Norge Unni Ødegård
1996 Norge Erling Jevne (2) Norge Marit Mikkelsplass
1997 Norge Erling Jevne (3) Norge Marthe Flugstad (2)
1998 Norge Erling Jevne (4) Norge Anita Moen Guidon
1999 Norge Erling Jevne (5) Norge Anita Moen Guidon (2)
2000 Norge Erling Jevne (6) Norge Anita Moen Guidon (3)
2001 Norge Erling Jevne (7) Norge Anita Moen Guidon (4)
2002 Tsjekkia Stanislav Řezáč Norge Marthe Flugstad (3)
2003 Norge Odd-Bjørn Hjelmeset (3) Finland Annmari Viljanmää
2004 Italia Gianantonio Zanetel Finland Annmari Viljanmää (2)
2005 Tsjekkia Stanislav Řezáč (2) Italia Cristina Paluselli
2006 Norge Anders Aukland Norge Hilde Gjermundshaug Pedersen
2007 Avlyst[7]
2008 Tsjekkia Stanislav Řezáč (3) Norge Hilde Gjermundshaug Pedersen (2)
2009 Sverige Jerry Ahrlin Norge Hilde Gjermundshaug Pedersen (3)
2010 Norge Anders Aukland (2) Sverige Jenny Hansson
2011 Tsjekkia Stanislav Řezáč (4) Sveits Seraina Boner
2012 Norge Anders Aukland (3) Sveits Seraina Boner (2)
2013 Norge Anders Aukland (4) Sveits Seraina Boner (3)
2014 Avlyst[8]
2015 Norge Petter Eliassen Norge Therese Johaug
2016 Norge John Kristian Dahl Sveits Seraina Boner (4)
2017 Norge Martin Johnsrud Sundby Polen Justyna Kowalczyk
2018 Norge Andreas Nygaard Polen Justyna Kowalczyk (2)
2019 Norge Petter Eliassen (2) Polen Justyna Kowalczyk (3)
2020 Avlyst på grunn av koronaviruspandemien.[9]
2021 Avlyst på grunn av koronaviruspandemien.[10]
2022 Norge Andreas Nygaard (2) Norge Astrid Øyre Slind

Historien om Birkebeinerrennet

Birkebeinerrennet er Norges mest tradisjonsrike turrenn på ski og går hvert år fra Rena til Lillehammer. Løyperekorden på herresiden har Petter Eliassen på 2:19:28,3 (2015) og på kvinnesiden Therese Johaug på 2:41:46,6 (2015).

Birkebeinerrennet er 54 km og går i klassisk stil. Start er på Tingstadjordet på Rena, stiger opp til Raudfjellet, om lag flatt til Sjusjøen, og relativt bratte utforkjøringer til målgang på Birkebeineren skistadion, Lillehammer. Tilsammen byr løypa på ca. 1 000 meter stigning, men i all hovedsak er det slake stigninger.

Deltakerne må bære sekk som veier minst 3,5 kg fra start til mål. Aldersgrensen for deltakelse i hovedrennet er 16 år.

Birkebeinerrennet ble innstiftet i 1932 til minne om turen som birkebeinerne Torstein Skevla og Skjervald Skrukka hadde med Håkon Håkonsson i 1206.

Fram til 1991 var start og mål annet hvert år på Lillehammer og Rena. Etter dette har Birkebeinerrennet hatt fast start på Rena og innkomst på Lillehammer. Det ble innført egen kvinneklasse fra 1976.

Erling Jevne er med sine syv seire den som har vunnet Birkebeinerrennet flest ganger. Han vant første gang i 1994, deretter seks år på rad fra 1996 til 2001Anita Moen og Seraina Boner mestvinnende kvinne med fire seire hver. Anita Moen 19982001 mens Seraina Boner vant fire ganger i perioden 2012-2016.

I 2008 var det rekordraskt føre under Birkebeinerrennet. Tsjekkeren Stanislav Řezáč vant eliteklassen for menn på ny rekordtid – 2.24.33 – foran Anders Aukland. Hilde Gjermundshaug Pedersen vant eliteklassen for kvinner på 2.52.04, til tross for at hun startet løpet med glatte ski og måtte smøre om underveis. Den forrige rekorden på 3.03.21 ble satt av Anita Moen i 1998.

Alle resultater