Sport på TV | Janteloppet - Ski Classics | NNM Nordreisa | Fotball NM, menn - 1. runde | NM sluttspill Ishockey | The Masters - golf | Monte Carlo Open - tennis| Alle resultater

Resultater Ungdomsbirken G13 2024

Lignende saker

Resultater fra Ungdomsbirken G13 som arrangeres søndag 17. mars 2024.

Publisert 17. mars 2024 i Resultater

Resultater fra alle klasser i Ungdomsbirken 2024

Resultater fra Birkebeinerrennet 2024

Ungdomsbirken G13 2024

Start kl 12.50

Resultater

Pl Stnr Deltaker Klubb Sjusjøen Sagmyra Kubruveita Forvarsel Tid
1 35029 Mads Stavang Braaten Haslum IL 0:00:50.8 0:26:28.6 0:34:37.4 0:38:39.3 0:42:50.0
2 35070 Haakon Dalen Lutnæs Røa IL 0:00:51.6 0:27:28.4 0:35:45.6 0:39:57.6 0:44:10.2
3 35007 Trym Haave Norderhaug Hamar Skiklubb 0:00:51.6 0:27:57.7 0:36:35.4 0:40:54.5 0:45:18.3
4 35057 Erik Finstad Larsen Kjelsås Idrettslag 0:00:54.9 0:28:28.2 0:37:03.3 0:41:26.2 0:46:01.1
5 35019 Henrik Figenbaum-Hansen HEMING IL 0:00:54.4 0:28:40.5 0:37:14.0 0:41:37.6 0:46:01.3
6 35078 Ulrik Berg-Lunder Fossum IF 0:00:54.7 0:28:41.3 0:37:13.8 0:41:43.6 0:46:18.2
7 35014 Oscar Befring Mathisen Asker Skiklubb 0:00:53.0 0:28:57.7 0:37:40.5 0:42:02.6 0:46:30.7
8 35040 Sondre Smogeli Opsann Lillehammer Skiklub 0:00:56.0 0:28:59.6 0:37:41.5 0:42:07.0 0:46:39.7
9 35038 Ulrik Asmyhr-Øpstad If Birkebeineren 0:00:55.2 0:28:48.1 0:37:34.9 0:42:04.3 0:46:43.7
10 35017 Storm Windju Christiansen Asker Skiklubb 0:00:53.6 0:28:56.3 0:37:39.7 0:42:09.3 0:46:45.2
11 35025 Linus Bekkelund Østre Toten Skilag 0:00:52.6 0:28:57.8 0:37:41.9 0:42:14.3 0:46:45.7
12 35001 Oscar Spillum Konnerud IL 0:00:53.5 0:28:59.1 0:37:41.0 0:42:13.1 0:46:52.7
13 35044 Simen Krogsæter Strandbygda Ski 0:00:52.1 0:28:59.6 0:37:40.4 0:42:16.8 0:47:04.4
14 35066 Tøger Emiil Haug Moss skiklubb 0:00:52.5 0:28:27.9 0:37:38.1 0:42:40.0 0:47:23.9
15 35024 Adrian Tjensvold Asker Skiklubb 0:00:56.7 0:29:36.1 0:38:28.5 0:42:55.6 0:47:34.1
16 35184 Markus Holsing Degerstrøm Asker Skiklubb 0:00:59.4 0:29:43.6 0:38:26.1 0:43:01.3 0:47:43.3
17 35028 Tinius Lødøen Bærums skiklub 0:00:55.6 0:29:28.5 0:38:27.3 0:43:04.7 0:47:46.5
18 35036 Oliver Spillum Konnerud IL 0:00:57.4 0:29:28.6 0:38:26.6 0:43:05.7 0:47:47.7
19 35067 Eskil Svanes Elgesem Haslum IL 0:00:58.1 0:29:39.3 0:38:27.9 0:43:12.9 0:47:58.1
20 35100 Ulrik Frostestad-Stenbrenden Kjelsås IL 0:00:58.4 0:29:49.6 0:38:56.0 0:43:33.3 0:48:17.4
21 35083 Philip Bjørnstad-Tuveng Tynset 0:01:01.0 0:29:35.0 0:38:45.1 0:43:33.0 0:48:19.4
22 35035 Sindre Elias Lysheden-Vogt Konnerud IL 0:00:57.0 0:29:29.7 0:38:30.0 0:43:24.1 0:48:21.3
23 35022 Mats Svege Idrettslaget Jutul 0:00:56.2 0:29:53.2 0:39:01.5 0:43:40.6 0:48:22.0
24 35046 Trygve Kittelsbye Bjerke IL Ski 0:00:57.3 0:30:03.8 0:39:14.6 0:43:49.1 0:48:22.0
25 35202 Brede Stundal Stadheim Gjerdrum Idrettslag 0:01:09.2 0:30:13.9 0:39:18.0 0:43:48.7 0:48:24.5
26 35021 Sigve Fuglem Valldal IL 0:00:58.0 0:30:01.4 0:38:54.5 0:43:42.0 0:48:27.8
27 35163 Haakon Thoresen Haslum IL 0:00:55.9 0:30:16.1 0:39:19.0 0:44:15.3 0:49:07.4
28 35034 Gustav Lier-Hansen Nes Ski 0:00:53.9 0:30:25.9 0:39:41.5 0:44:27.1 0:49:10.0
29 35187 Sondre Mauroy Knudsen Asker Skiklubb 0:01:06.4 0:30:26.0 0:39:40.4 0:44:28.3 0:49:14.2
30 35049 Nicolai Havnegjerde Moli Rustad IL 0:00:58.2 0:30:08.4 0:39:26.1 0:44:21.3 0:49:24.4
31 35060 Even Christoffersen Konnerud IL 0:00:55.9 0:30:22.9 0:39:45.4 0:44:50.3 0:49:40.0
32 35039 Trygve Kittelsen Søre Ål IL 0:00:57.0 0:30:23.6 0:39:44.6 0:44:36.8 0:49:40.4
33 35031 Ådne Haugnes Oppegård IL 0:00:59.0 0:30:35.6 0:39:59.8 0:44:52.1 0:49:40.7
34 35113 Wilhelm Hevrøy Holeværingen 0:01:06.3 0:31:16.8 0:40:27.6 0:45:16.4 0:50:12.6
35 35020 Skjellaug Edvin Gjøvik skiklubb 0:00:56.9 0:31:14.3 0:40:41.1 0:45:25.1 0:50:16.7
36 35181 Lukas Jåvoll Hagen Brandbu IF 0:00:58.5 0:30:33.6 0:40:15.9 0:45:15.7 0:50:20.8
37 35095 Aksel Farbu Inderøy IL 0:01:07.3 0:31:18.6 0:40:42.6 0:45:29.8 0:50:32.0
38 35080 Jakob Aarskog Bjerke Ottestad IL 0:01:03.1 0:31:25.1 0:40:37.6 0:45:34.0 0:50:32.6
39 35011 Sondre Hjorthaug Skedsmo Skiklubb 0:00:58.4 0:31:19.6 0:40:40.7 0:45:33.4 0:50:34.0
40 35056 Johannes Wilmann Rustad IL 0:00:59.9 0:31:34.6 0:41:06.6 0:46:09.3 0:51:10.9
41 35082 Henrik Bjorvand Bjørkøy Fossum 0:01:05.5 0:31:45.2 0:40:56.9 0:46:07.7 0:51:12.9
42 35018 Emil Midtseim Halvorsrud Odal Skiklubb 0:01:00.2 0:31:38.3 0:41:16.3 0:46:09.0 0:51:15.0
43 35055 Lenni Veikko Viljami Hurskainen Lillehammer Skiklub 0:01:02.2 0:31:39.6 0:41:14.4 0:46:12.8 0:51:23.2
44 35172 Kasper Fosse Vaa Kjelsås 0:01:00.6 0:31:19.0 0:40:42.1 0:45:57.7 0:51:23.5
45 35061 Felix Grindstad Nittedal IL 0:01:00.4 0:31:55.8 0:41:39.3 0:46:41.2 0:51:38.8
46 35008 Eirik Haugen Solberg Lillehammer Skiklub 0:00:58.2 0:32:30.0 0:41:56.1 0:46:50.1 0:51:40.5
47 35091 Eivind Elboth Idrettslaget Try 0:01:01.2 0:32:02.5 0:41:33.3 0:46:36.2 0:51:48.1
48 35051 Nils Nikolaisen Rustad IL 0:00:53.3 0:31:34.6 0:41:20.7 0:46:42.7 0:51:59.5
49 35182 Amandus Solheim Kjelsås 0:01:02.8 0:31:53.5 0:41:34.3 0:46:47.0 0:52:01.3
50 35193 Alex John Skoglund Gjøvik skiklubb 0:01:08.7 0:32:29.5 0:42:10.3 0:47:11.0 0:52:02.1
51 35140 Lars Nylund Sigernes Årvoll IL 0:01:10.8 0:32:51.7 0:42:09.7 0:46:57.9 0:52:03.8
52 35097 Ola Sæten Fjeldbo Skedsmo Skiklubb 0:00:59.4 0:31:40.9 0:41:44.0 0:47:05.1 0:52:09.7
53 35198 Kristian Stalenget Øystre Slidre il 0:01:07.3 0:32:22.7 0:41:57.3 0:47:11.6 0:52:15.4
54 35176 Aksel Øvren Rustad IL 0:01:06.7 0:32:51.0 0:42:15.9 0:47:13.6 0:52:15.5
55 35003 Eirik Ness Andreassen Haugsbygd Ski 0:00:56.4 0:32:45.7 0:42:10.3 0:47:10.7 0:52:16.0
56 35119 Ulf-Håkon Jordin Rustad IL 0:01:14.0 0:32:24.8 0:42:11.7 0:47:13.7 0:52:16.1
57 35141 Kristen Haakon Nystad NIL 0:01:10.6 0:32:52.9 0:42:13.0 0:47:15.2 0:52:21.1
58 35135 Paulus Michelet Kjelsås IL 0:01:03.6 0:31:34.6 0:41:00.2 0:46:36.9 0:52:34.0
59 35131 Nathaniel Løwø Nordmark Asker Skiklubb 0:01:02.5 0:33:02.5 0:42:36.3 0:47:36.7 0:52:38.3
60 35104 Martin Baksaas Gjetøy Fossum IF 0:01:05.3 0:31:57.5 0:41:54.3 0:47:13.9 0:52:38.6
61 35105 Lyder Horni Gløersen Haslum IL 0:01:01.3 0:32:51.2 0:42:17.7 0:47:34.2 0:52:38.8
62 35085 Oscar Gram Camerer Njård 0:01:04.5 0:32:36.8 0:42:26.9 0:47:39.0 0:52:39.5
63 35045 Oliver Sinnes Lillehammer Skiklub 0:01:01.1 0:32:40.0 0:42:24.7 0:47:34.2 0:52:44.1
64 35117 Ailo Sebastian James Rælingen skiklubb 0:01:05.0 0:32:48.8 0:42:18.6 0:47:35.4 0:52:56.0
65 35167 Oskar Tveiten Sæle Heming 0:01:02.9 0:32:38.3 0:42:41.5 0:47:44.6 0:52:57.8
66 35013 Sigurd Groven Johansen Hernes IL 0:00:58.5 0:32:35.7 0:42:28.6 0:47:48.1 0:53:07.6
67 35204 Iver Reimers Belander Fossum IF 0:01:07.1 0:33:28.3 0:43:12.4 0:48:13.4 0:53:17.6
68 35205 Melvin Klæbo Karlsen Lørenskog cycleklubb 0:01:04.0 0:32:40.8 0:42:26.9 0:47:48.4 0:53:19.9
69 35178 Tallak Bakken Aasebø IL Koll 0:01:10.8 0:33:12.6 0:43:04.6 0:48:15.1 0:53:28.4
70 35154 Julian Elind Skaane Røa 0:01:06.5 0:33:31.8 0:43:21.1 0:48:21.5 0:53:28.8
71 35191 Edvald Rømo Årvoll IL 0:01:11.3 0:33:39.8 0:43:17.3 0:48:20.1 0:53:29.3
72 35077 Erlend Bråten Berge IL Koll 0:01:04.8 0:33:16.0 0:43:04.4 0:48:15.8 0:53:31.3
73 35136 Mikkel Moen Mikkelsen Tynset 0:01:07.6 0:33:02.0 0:42:38.7 0:48:06.0 0:53:33.5
74 35089 Emrik Andreas Ege Lyn Ski 0:01:10.4 0:33:12.3 0:43:04.1 0:48:19.0 0:53:37.7
75 35146 Brage Rudi Sagbakken Lillehammer Skiklub 0:01:12.5 0:33:49.4 0:43:20.8 0:48:26.4 0:53:42.4
76 35079 Wilhelm Oppen Bieker Heming 0:01:05.5 0:33:42.2 0:43:41.5 0:48:49.1 0:53:52.6
77 35050 Axel Sandbæk-Skjørten Spydeberg 0:00:59.3 0:33:24.4 0:43:12.7 0:48:36.8 0:54:05.0
78 35149 Edvard Sinding Heming 0:01:02.5 0:33:52.1 0:43:35.4 0:48:48.1 0:54:11.9
79 35012 Sigve Skjærholt Kjelsås IL 0:01:02.2 0:35:04.0 0:44:46.4 0:49:37.7 0:54:40.0
80 35002 Torgrim Mæland Rustad IL 0:00:56.0 0:33:18.6 0:43:31.6 0:49:24.4 0:54:51.3
81 35130 Ludvig Lorentzen Lyn Ski 0:01:06.7 0:33:22.0 0:43:43.3 0:49:21.1 0:54:51.7
82 35073 Sander Fystro Bakke Kjelsås Idrettslag 0:01:07.5 0:33:17.0 0:43:51.6 0:49:22.8 0:54:54.6
83 35170 Vincent Aleksander Vento-Bjørge Heming 0:01:06.2 0:34:19.2 0:44:25.8 0:49:38.2 0:54:58.0
84 35157 Andreas Solland Lundgaard Fossum IF 0:01:08.3 0:34:01.6 0:44:17.3 0:49:38.0 0:55:00.2
85 35121 Storm Skåre Kongerud Fossum IF 0:01:06.3 0:34:02.1 0:44:16.8 0:49:38.6 0:55:02.0
86 35006 Halvor Johan Longva Rustad IL 0:00:57.5 0:33:22.2 0:43:46.0 0:49:26.0 0:55:09.2
87 35190 Edvard Ourom Øyer – Tretten IF 0:01:14.6 0:34:32.6 0:44:31.2 0:49:47.3 0:55:09.8
88 35142 Jonatan Olesønn Moan Gjøvik SK 0:01:09.8 0:34:12.7 0:44:32.3 0:49:59.3 0:55:10.9
89 35086 Jiri Cornelissen Nittedal IL 0:01:12.0 0:34:26.3 0:44:20.1 0:49:53.0 0:55:31.3
90 35192 Tomas Sagatun-Langleite Lyn Ski 0:01:10.3 0:34:15.5 0:44:29.3 0:50:04.0 0:55:32.1
91 35151 Erling Skaug Kjelsås 0:01:04.0 0:34:05.6 0:44:20.0 0:49:51.8 0:55:43.9
92 35099 Olav Fredriksen IL TRY 0:01:08.0 0:35:31.1 0:45:33.3 0:50:42.6 0:55:54.9
93 35090 David Korsaksel Egeland Lyn Ski 0:01:09.0 0:35:09.7 0:45:32.6 0:50:48.6 0:56:08.6
94 35150 Valdemar Hellerud Sire Konnerud IL 0:01:11.4 0:34:51.9 0:45:17.3 0:50:46.8 0:56:09.2
95 35161 Eivind Sætrang Kjelsås IL 0:01:06.4 0:34:06.0 0:44:26.3 0:50:08.7 0:56:24.0
96 35118 Theodor Dahlen Røsten Ottestad IL 0:01:12.8 0:35:00.7 0:45:35.6 0:51:06.4 0:56:34.9
97 35101 Noah Frøland DFI Langrenn 0:01:08.0 0:34:29.1 0:45:20.8 0:50:50.9 0:56:36.2
98 35128 Leo Lillejord-Telje Njård 0:01:05.5 0:34:07.9 0:44:54.5 0:50:44.8 0:56:40.0
99 35189 Engebret Fossum Olstad Øyer Tretten 0:01:08.5 0:34:22.6 0:44:22.4 0:50:31.6 0:56:40.8
100 35116 Aksel Høyer Jacobsen Heming 0:01:05.0 0:34:55.8 0:45:33.2 0:51:00.0 0:56:43.7
101 35108 Hugo Broo Gunnes HEMING IL 0:01:17.9 0:34:55.2 0:45:37.2 0:51:05.9 0:56:43.8
102 35110 William Heiberg Fossum IF 0:01:06.7 0:35:15.3 0:45:57.7 0:51:27.5 0:56:51.0
103 35169 Alvin Utsigt-Karlsen Rælingen SK 0:01:08.7 0:35:55.3 0:46:28.5 0:51:47.2 0:57:04.8
104 35115 Arne Jørgen Høidahl Høiseth Heming 0:01:08.3 0:35:34.1 0:46:01.7 0:51:23.5 0:57:11.2
105 35180 Oskar Bull Lyn Ski 0:01:09.6 0:35:16.6 0:45:59.3 0:51:38.4 0:57:20.4
106 35133 Tobias Mehl-Bjørkli Høybråten og Stovner IL 0:01:04.8 0:35:10.3 0:46:06.3 0:51:54.4 0:57:36.1
107 35111 Henrik Heli-Haugestøl Haslum IL 0:01:07.9 0:35:38.4 0:46:06.3 0:51:44.0 0:57:42.7
108 35165 Filip Tronsmo-Oraug Kjelsås IL 0:01:06.8 0:34:56.5 0:45:38.6 0:51:39.5 0:57:43.9
109 35096 Patrik Strømskroken Finnson HEMING IL 0:01:09.7 0:35:33.8 0:46:05.8 0:51:44.3 0:57:50.4
110 35065 Evald Hovde Nybygda IL 0:01:07.5 0:36:12.3 0:46:22.1 0:52:08.4 0:57:57.9
111 35158 Nikolai Sosna Kjelsås 0:01:07.4 0:35:32.2 0:46:06.5 0:52:05.6 0:58:16.0
112 35112 Henrik Henne-Madsen HEMING IL 0:01:07.4 0:36:08.1 0:46:42.6 0:52:39.1 0:58:16.3
113 35030 Birk Kolstad Gregersen Næroset IL 0:01:12.2 0:35:46.9 0:46:23.7 0:52:15.5 0:58:16.4
114 35194 Oliver Solberg Kårstad Nes Ski 0:01:14.0 0:36:04.1 0:46:28.1 0:52:41.0 0:58:25.3
115 35200 Aksel Smerkerud Knai Eidsvold Værks Skiklub 0:01:10.9 0:36:12.5 0:46:59.3 0:52:45.3 0:58:30.6
116 35124 Oscar Krogstad Try 0:01:13.3 0:37:14.6 0:48:04.7 0:53:24.7 0:58:42.0
117 35139 Vegard Nybak Røa Allianseidrettslag 0:01:16.7 0:36:29.3 0:47:12.7 0:52:58.7 0:58:45.8
118 35166 Oliver Roser Trudvang Lørenskog Ski Klubb 0:01:14.5 0:36:18.6 0:47:11.3 0:52:52.2 0:58:48.3
119 35153 Johan Indergaard Skøien Konnerud IL 0:03:30.0 0:38:28.3 0:48:20.3 0:53:44.0 0:58:58.0
120 35148 Frikk Sexe Fossum IF 0:01:14.1 0:36:10.4 0:47:11.6 0:53:19.3 0:59:17.7
121 35179 Sebastian Breit Lyn 0:01:12.9 0:37:01.5 0:47:58.2 0:53:56.2 0:59:49.3
122 35175 Even Østby-Johansen Åsen IL 0:01:23.4 0:37:51.1 0:48:25.4 0:54:15.5 0:59:55.0
123 35129 Erik Lorentsen Dikemark IF 0:01:14.4 0:36:56.8 0:47:50.4 0:54:17.8 1:00:16.4
124 35177 Martin Jean Årtun DFI Langrenn 0:01:14.6 0:37:59.4 0:49:29.4 0:54:53.0 1:00:27.5
125 35147 Christian Schanche Nittedal IL 0:01:09.0 0:37:12.8 0:48:08.9 0:54:27.2 1:00:28.1
126 35084 Fredrik Pellerud Brustad Åsen IL 0:01:22.9 0:37:55.8 0:49:13.3 0:54:47.5 1:00:38.6
127 35156 Halvdan Maxmilian Smedsrud Fossum 0:01:12.8 0:37:43.5 0:49:12.1 0:54:56.3 1:00:45.5
128 35125 Tinus Kåsine Heming 0:01:05.0 0:34:20.5 0:47:45.8 0:54:17.8 1:01:06.5
129 35127 Nuri Lidicky 0:01:27.0 0:37:59.3 0:49:12.9 0:55:17.0 1:01:09.8
130 35132 Hugo Mackenzie Kjelsås IL 0:01:20.5 0:38:03.0 0:49:16.8 0:55:19.6 1:01:10.1
131 35094 Mats Eriksson Gjelleråsen 0:01:16.5 0:38:13.3 0:49:09.2 0:55:19.4 1:01:10.1
132 35168 Kristian Urset Vang skiløperforening 0:01:22.3 0:37:54.7 0:48:55.1 0:55:45.0 1:01:52.6

Søk i startlistene

Om Ungdomsbirken

20. utgave

Dato

Søndag 17. mars

Sted

Sjusjøen – Lillehammer, Innlandet

Distanse

15 km klassisk

Starttider

Foreløpig starttid Klasse
10.00 Gutter 16 år
10.10 Gutter 15 år
10.20 Jenter 16 år
10.30 Gutter 14 år
10.40 Jenter 15 år
10.50 Gutter 13 år
11.00 Jenter 14 år
11.10 Jenter 13 år
11.20 Gutter 12 år
11.30 Jenter 12 år

Om Ungdomsbirken

UngdomsBirken ski søndag 17. mars 2024
Velkommen til UngdomsBirken ski som arrangeres for 20. gang.
Her møtes mosjonister og aktive side om side. Løypa er ca 15 km med start på Sjusjøen og mål på Birkebeineren Skistadion, Lillehammer. Rennet går i klassisk stil og alle deltakere må bære sekk som skal veie minst 1,5 kg under hele rennet. Alder: 12-16 år pr 31.12.24

Løypekart

Værvarsel

Webcamera fra løypa

Terminliste og resultater alle renn i Ski Classics

Arrangørens hjemmesider

Tidligere vinnere av Birkebeinerrennet

År Menn Kvinner
1932 Norge Trygve Beisvåg
1933 Norge Arne Rustadstuen
1934 Norge Arne Rustadstuen (2)
1935 Norge Olaf Hoffsbakken
1936 Norge Oscar Gjøslien
1937 Norge Gunnar Hansveen
1938 Norge Olaf Hoffsbakken (2)
1939 Norge Hallvard Eggset
1940 Norge Gunnar Hansveen (2)
1941 Ikke arrangert
1942
1943
1944
1945
1946 Norge Leif Haugen
1947 Norge Gunnar Hermansen
1948 Ikke arrangert
1949 Norge Ola Kveberg
1950 Norge Gunnar Hermansen (2)
1951 Norge Thorfinn Staff Eid
1952 Norge Odd Nyborg
1953 Norge Johs. Woxen
1954 Norge Johan Østvang
1955 Norge Oddmund Jensen
1956 Norge Einar Skaaren
1957 Norge Oddmund Jensen (2)
1958 Norge Oddmund Jensen (3)
1959 Norge Einar Skaaren (2)
1960 Norge Martin Stokken
1961 Norge Ole Ellefsæter
1962 Norge Oddmund Jensen (4)
1963 Norge Magnar Ingebrigtsli
1964 Norge Egil Tvedt
1965 Norge Oddmund Jensen (5)
1966 Norge Egil Tvedt
1967 Norge Ivar Skogsrud
1968 Norge Erik Solberg Johansen
1969 Norge Niri Helleberg
1970 Norge Arne Vehus
1971 Norge Bjørn Arvnes
1972 Norge Erik Solberg Johansen (2)
1973 Norge Per Knotten
1974 Norge Dag Anmarkrud
1975 Norge Ivar Formo
1976 Norge Audun Kolstad Norge Berit Mørdre Lammedal
1977 Norge Audun Kolstad (2) Norge Valborg Østberg
1978 Norge Anders Bakken Norge Birgit Øverby Tennøe
1979 Norge Anders Bakken (2) Norge Anna Bjørgan
1980 Norge Dag Atle Bjørkheim Norge Anna Bjørgan (2)
1981 Sverige Sven-Åke Lundbäck Norge Vigdis Rønning
1982 Norge Dag Atle Bjørkheim (2) Norge Birgit Øverby Tennøe (2)
1983 Norge Per Knut Aaland Norge Hilde Riis
1984 Norge Magnar Rismyhr Norge Gry Oftedal
1985 Sverige Ola Hassis Norge Gry Oftedal (2)
1986 Sverige Örjan Blomquist Norge Ellen Grepperud
1987 Canada Pierre Harvey Norge Astrid Dæhlie
1988 Norge Jo Helgestad Norge Elisabeth Tharaldsen
1989 Norge John Kvale Norge Marthe Flugstad
1990 Norge Per Knut Aaland (2) Norge Mona Fugli
1991 Norge Per Knut Aaland (3) Norge Ragnhild Bratberg
1992 Norge Odd-Bjørn Hjelmeset Norge Anne Jahren
1993 Russland Aleksandr Golubev Norge Astrid Kristin Ruud
1994 Norge Erling Jevne Norge Marit Elveos
1995 Norge Odd-Bjørn Hjelmeset (2) Norge Unni Ødegård
1996 Norge Erling Jevne (2) Norge Marit Mikkelsplass
1997 Norge Erling Jevne (3) Norge Marthe Flugstad (2)
1998 Norge Erling Jevne (4) Norge Anita Moen Guidon
1999 Norge Erling Jevne (5) Norge Anita Moen Guidon (2)
2000 Norge Erling Jevne (6) Norge Anita Moen Guidon (3)
2001 Norge Erling Jevne (7) Norge Anita Moen Guidon (4)
2002 Tsjekkia Stanislav Řezáč Norge Marthe Flugstad (3)
2003 Norge Odd-Bjørn Hjelmeset (3) Finland Annmari Viljanmää
2004 Italia Gianantonio Zanetel Finland Annmari Viljanmää (2)
2005 Tsjekkia Stanislav Řezáč (2) Italia Cristina Paluselli
2006 Norge Anders Aukland Norge Hilde Gjermundshaug Pedersen
2007 Avlyst[7]
2008 Tsjekkia Stanislav Řezáč (3) Norge Hilde Gjermundshaug Pedersen (2)
2009 Sverige Jerry Ahrlin Norge Hilde Gjermundshaug Pedersen (3)
2010 Norge Anders Aukland (2) Sverige Jenny Hansson
2011 Tsjekkia Stanislav Řezáč (4) Sveits Seraina Boner
2012 Norge Anders Aukland (3) Sveits Seraina Boner (2)
2013 Norge Anders Aukland (4) Sveits Seraina Boner (3)
2014 Avlyst[8]
2015 Norge Petter Eliassen Norge Therese Johaug
2016 Norge John Kristian Dahl Sveits Seraina Boner (4)
2017 Norge Martin Johnsrud Sundby Polen Justyna Kowalczyk
2018 Norge Andreas Nygaard Polen Justyna Kowalczyk (2)
2019 Norge Petter Eliassen (2) Polen Justyna Kowalczyk (3)
2020 Avlyst på grunn av koronaviruspandemien.[9]
2021 Avlyst på grunn av koronaviruspandemien.[10]
2022 Norge Andreas Nygaard (2) Norge Astrid Øyre Slind

Historien om Birkebeinerrennet

Birkebeinerrennet er Norges mest tradisjonsrike turrenn på ski og går hvert år fra Rena til Lillehammer. Løyperekorden på herresiden har Petter Eliassen på 2:19:28,3 (2015) og på kvinnesiden Therese Johaug på 2:41:46,6 (2015).

Birkebeinerrennet er 54 km og går i klassisk stil. Start er på Tingstadjordet på Rena, stiger opp til Raudfjellet, om lag flatt til Sjusjøen, og relativt bratte utforkjøringer til målgang på Birkebeineren skistadion, Lillehammer. Tilsammen byr løypa på ca. 1 000 meter stigning, men i all hovedsak er det slake stigninger.

Deltakerne må bære sekk som veier minst 3,5 kg fra start til mål. Aldersgrensen for deltakelse i hovedrennet er 16 år.

Birkebeinerrennet ble innstiftet i 1932 til minne om turen som birkebeinerne Torstein Skevla og Skjervald Skrukka hadde med Håkon Håkonsson i 1206.

Fram til 1991 var start og mål annet hvert år på Lillehammer og Rena. Etter dette har Birkebeinerrennet hatt fast start på Rena og innkomst på Lillehammer. Det ble innført egen kvinneklasse fra 1976.

Erling Jevne er med sine syv seire den som har vunnet Birkebeinerrennet flest ganger. Han vant første gang i 1994, deretter seks år på rad fra 1996 til 2001Anita Moen og Seraina Boner mestvinnende kvinne med fire seire hver. Anita Moen 19982001 mens Seraina Boner vant fire ganger i perioden 2012-2016.

I 2008 var det rekordraskt føre under Birkebeinerrennet. Tsjekkeren Stanislav Řezáč vant eliteklassen for menn på ny rekordtid – 2.24.33 – foran Anders Aukland. Hilde Gjermundshaug Pedersen vant eliteklassen for kvinner på 2.52.04, til tross for at hun startet løpet med glatte ski og måtte smøre om underveis. Den forrige rekorden på 3.03.21 ble satt av Anita Moen i 1998.

Alle resultater