Sport på TV | Janteloppet - Ski Classics | NNM Nordreisa | Fotball NM, menn - 1. runde | NM sluttspill Ishockey | The Masters - golf | Monte Carlo Open - tennis| Alle resultater

Resultater Ungdomsbirken G14 2024

Lignende saker

Resultater fra Ungdomsbirken G14 som arrangeres søndag 17. mars 2024.

Publisert 17. mars 2024 i Resultater

Resultater fra alle klasser i Ungdomsbirken 2024

Resultater fra Birkebeinerrennet 2024

Ungdomsbirken G14 2024

Start kl 12.30

Resultater

Pl Stnr Deltaker Klubb Sjusjøen Sagmyra Kubruveita Forvarsel Tid
1 33036 Martin Sagvik Viken Byåsen IL 0:00:35.0 0:24:35.6 0:32:24.9 0:36:12.1 0:39:58.6
2 33033 Amund Antczak Bjerregaard Krødsherad IL 0:00:40.0 0:24:35.9 0:32:24.4 0:36:11.7 0:40:05.6
3 33032 Eirik Solbrekke Vingrom IL 0:00:38.0 0:25:20.2 0:33:01.0 0:37:02.0 0:40:55.9
4 33059 Simen Bryhn Bergstrøm Holmen 0:00:37.9 0:25:19.2 0:33:02.1 0:37:01.0 0:40:56.3
5 33001 Sondre Torsgard Ihler Øvrevoll Hosle IL 0:00:37.5 0:25:17.2 0:33:01.4 0:37:01.4 0:40:56.5
6 33063 Linus Gregersen Bolstad IL Skrim 0:00:41.4 0:25:37.1 0:33:29.7 0:37:23.4 0:41:30.8
7 33182 Laurits Halkier Egelie IL Runar Ski 0:00:42.3 0:25:47.1 0:33:30.4 0:37:31.2 0:41:31.7
8 33050 Elias Gihle IL Holeværingen/Team SkiXtreme 0:00:41.2 0:26:00.2 0:33:45.3 0:37:38.1 0:41:37.1
9 33038 Olav Wille Oseberg Skilag 0:00:40.4 0:25:35.9 0:33:29.9 0:37:30.6 0:41:37.7
10 33069 Linus Holum-Jakobsen Moelven IL/Team Sjusjøen 0:00:41.0 0:25:40.6 0:33:38.7 0:37:38.1 0:41:38.6
11 33019 Ole Kristian Hennum Lier IL 0:00:38.2 0:25:57.3 0:33:37.6 0:37:37.1 0:41:39.1
12 33162 Simon Bakka Suldal IL Ski 0:00:44.3 0:25:54.6 0:33:45.1 0:37:41.0 0:41:40.7
13 33113 Sander Krogstad Krangnes Melhus Ski 0:00:39.7 0:25:54.1 0:33:44.0 0:37:42.7 0:41:45.9
14 33016 Marius Volldal Johannessen HEMING IL 0:00:37.0 0:25:49.1 0:33:38.1 0:37:38.9 0:41:46.7
15 33071 Jørgen Aksel Hvidsten Blytt Oseberg Skilag 0:00:38.8 0:25:57.0 0:33:48.3 0:37:51.9 0:41:58.7
16 33058 Halvor Melbø Vingrom IL 0:00:40.2 0:25:53.6 0:33:47.3 0:37:50.4 0:41:59.5
17 33118 Imre Bruvoll Martinsen Byåsen IL 0:00:42.3 0:25:57.7 0:33:46.1 0:37:52.6 0:42:02.0
18 33176 Magnus Vea Johnsen 0:00:41.7 0:26:05.4 0:34:12.1 0:38:12.3 0:42:23.6
19 33062 Lars Christian Granaas Bjerke Konnerud 0:00:41.9 0:26:15.8 0:34:13.8 0:38:19.6 0:42:33.0
20 33039 Eirik Eliassen Runar Ski 0:00:41.6 0:26:12.4 0:34:12.4 0:38:16.5 0:42:34.3
21 33022 Kristian Bache Stranden Haslum IL 0:00:39.7 0:26:12.1 0:34:12.0 0:38:21.3 0:42:38.7
22 33029 Jonas Solberg Røstum Røa IL 0:00:38.4 0:26:12.0 0:34:11.6 0:38:23.7 0:42:40.7
23 33068 Nikolai Fosser Erikstein Driv IL Ski 0:00:41.8 0:26:20.2 0:34:37.1 0:38:55.8 0:43:16.1
24 33025 Jens Midling-Hansen Nes Ski 0:00:39.5 0:26:40.7 0:34:55.2 0:39:10.6 0:43:22.5
25 33066 Fredrik Gullberg-Mathisen Lyn Ski 0:00:42.4 0:27:01.9 0:35:22.9 0:39:34.0 0:43:40.0
26 33002 Jacob Følling Røa IL 0:00:39.0 0:26:59.9 0:35:15.9 0:39:29.0 0:43:40.6
27 33043 Johann Mjølstad-Skinnes Krødsherad IL 0:00:41.1 0:26:59.5 0:35:15.3 0:39:29.2 0:43:43.1
28 33046 Arian S Skartlien Lillehammer Skiklub 0:00:40.0 0:26:52.8 0:35:08.8 0:39:26.5 0:43:45.2
29 33008 Sigurd Aurel Solvang Tynset IF 0:00:36.9 0:26:54.0 0:35:17.6 0:39:46.6 0:44:04.6
30 33014 Magnus Nupen-Breivik HEMING IL 0:00:39.9 0:26:58.6 0:35:17.6 0:39:40.6 0:44:10.2
31 33035 Herman Torgersen Petersen Oppegård IL 0:00:41.5 0:27:08.0 0:35:29.3 0:40:04.8 0:44:25.2
32 33051 Philip Langset Skiextreme / Holeværingen 0:00:43.3 0:27:22.3 0:35:50.1 0:40:18.8 0:44:51.2
33 33064 Marius Lie Sørensen Larvik ski 0:00:41.3 0:26:25.7 0:35:05.1 0:39:55.9 0:44:55.1
34 33018 Thomas Hellerud HEMING IL 0:00:42.1 0:27:32.6 0:36:22.6 0:40:45.7 0:45:03.5
35 33065 Sivert Dåsnes Vang skiløperforening 0:00:45.4 0:27:49.0 0:36:18.9 0:40:45.4 0:45:10.8
36 33126 Ellev Vang Odden Tynset IF 0:00:44.6 0:28:02.1 0:36:30.1 0:40:56.9 0:45:12.1
37 33067 Ola Pfister Gjelleråsen IF 0:00:40.7 0:27:50.4 0:36:20.4 0:40:47.0 0:45:12.8
38 33030 Nicolai Disch Olsrød Oseberg Skilag 0:00:39.7 0:27:57.2 0:36:29.6 0:40:58.4 0:45:22.3
39 33034 Herman Lund Gjerde Byåsen IL 0:00:43.1 0:27:54.2 0:36:30.8 0:40:59.2 0:45:23.0
40 33048 Jørgen Smedsrud Engebretsen Lyn Ski 0:00:41.5 0:27:10.5 0:35:59.1 0:40:40.5 0:45:29.4
41 33061 Halvor Stedje Lier Asker Skiklubb 0:00:42.8 0:27:43.3 0:36:31.3 0:40:58.6 0:45:30.8
42 33012 Theodor Sanders Haslum IL 0:00:39.6 0:28:12.6 0:36:39.3 0:41:04.6 0:45:31.0
43 33083 Oliver Sandrød Estil Byåsen IL 0:00:42.9 0:27:59.2 0:36:47.2 0:41:10.8 0:45:35.9
44 33053 Lars Holten Raknerud Hamar Skiklubb 0:00:41.1 0:28:48.9 0:37:07.0 0:41:31.7 0:45:41.0
45 33107 Christian Schei Johannessen Kjelsås 0:00:47.2 0:28:14.2 0:36:40.6 0:41:16.1 0:45:42.0
46 33023 Niklas Mykleset Vang Skiløperforening 0:00:40.2 0:28:04.5 0:36:40.2 0:41:17.9 0:45:45.2
47 33010 Tellef Brusveen-Jensen Lyn Ski 0:00:41.0 0:28:11.5 0:36:39.5 0:41:16.1 0:45:45.6
48 33088 Vemund Fosse Holseter Fossum 0:00:45.4 0:28:13.1 0:36:47.5 0:41:17.4 0:45:49.8
49 33045 Andreas Sønsterud Idrettslaget Holeværingen 0:00:43.7 0:28:13.9 0:36:49.1 0:41:16.7 0:45:56.1
50 33044 Peder Isachsen Haslum IL 0:00:43.3 0:28:35.8 0:37:07.6 0:41:41.9 0:46:19.3
51 33192 Sondre Hinze Rommen Årvoll IL 0:00:46.4 0:28:27.2 0:37:16.9 0:41:43.0 0:46:19.6
52 33098 Emil Hesselius GUI sportsklubb 0:00:46.7 0:28:31.6 0:37:24.6 0:41:54.8 0:46:19.7
53 33070 Eirik LaForce Halden 0:00:43.7 0:28:34.1 0:37:17.9 0:42:05.6 0:46:48.1
54 33167 Henrik Breie SVIL 0:00:45.0 0:29:08.8 0:37:55.2 0:42:30.4 0:46:58.1
55 33009 Petter B Ulsrud Gjøvik skiklubb 0:00:41.2 0:29:16.2 0:38:10.9 0:42:44.7 0:47:23.9
56 33020 Fredrik Moen-Nordseth Konnerud IL 0:00:39.3 0:29:49.3 0:38:37.1 0:42:58.1 0:47:26.1
57 33104 Adam Jaron UKS Rawa Siedlce / TN Biegowki Wesola 0:00:45.9 0:29:29.7 0:38:30.6 0:43:02.4 0:47:34.4
58 33017 Hauk Omsland Heming 0:00:42.6 0:29:14.0 0:38:11.8 0:42:54.7 0:47:37.9
59 33005 Emil Johnsgaard Holmsen Gjelleråsen IF 0:00:42.2 0:29:09.1 0:38:15.4 0:42:53.6 0:47:42.9
60 33168 Gustav Drageset Lillehammer skiklubb 0:00:48.5 0:29:26.1 0:38:34.2 0:43:14.7 0:47:56.5
61 33170 Markus Skappel Finsand Roterud IL 0:00:46.9 0:29:45.4 0:38:44.0 0:43:30.6 0:48:04.6
62 33027 Oliver Hjertum Jarsve Gjelleråsen IF 0:00:45.6 0:29:38.1 0:38:31.6 0:43:19.3 0:48:07.9
63 33144 Jonathan Stjernen Byåsen IL 0:00:46.5 0:29:39.2 0:38:39.4 0:43:22.9 0:48:09.9
64 33003 Sigurd Hagelsteen Haugen Fossum IF 0:00:41.3 0:29:38.4 0:38:42.1 0:43:28.4 0:48:10.9
65 33060 Sigurd Ånestad Utheim Lyn Ski 0:00:46.1 0:29:45.7 0:38:46.5 0:43:33.1 0:48:11.5
66 33142 Lucas August Sole-Warbo Holmen langrenn 0:00:43.4 0:29:51.4 0:38:54.7 0:43:35.8 0:48:11.5
67 33096 Heine Saugstad Helverschou Skedsmo Skiklubb 0:00:46.8 0:30:08.6 0:39:07.9 0:43:45.1 0:48:13.3
68 33153 Georg Granlund Undheim Lyn Ski 0:00:48.5 0:30:16.4 0:39:13.1 0:43:44.9 0:48:15.4
69 33106 Håkon Petrus Weijer Jenssen Gjelleråsen IF 0:00:44.5 0:29:56.3 0:38:46.2 0:43:35.1 0:48:18.5
70 33179 Nikolai Thøgersen Haslum langrenn 0:00:44.7 0:29:06.4 0:38:40.1 0:43:28.6 0:48:18.7
71 33148 Vetle Røvik Svanæs Koll 0:00:44.7 0:30:00.1 0:39:03.1 0:43:46.7 0:48:21.9
72 33091 Mikkel Green Paulsen Lørenskog 0:00:51.5 0:30:18.9 0:39:01.6 0:43:38.0 0:48:22.7
73 33007 Tor-Eivind Hem Svarstad il 0:00:39.2 0:30:22.2 0:39:19.5 0:43:50.3 0:48:23.1
74 33004 Axel Lervik Christoffersen Lyn Ski 0:00:40.9 0:30:08.8 0:38:50.6 0:43:35.2 0:48:23.7
75 33054 Ted Boström Konnerud IL 0:00:51.0 0:29:58.9 0:38:52.6 0:43:35.1 0:48:23.9
76 33139 Sigurd Tepsel Sjulstad Svarstad 0:00:44.7 0:30:03.1 0:39:11.8 0:43:51.3 0:48:41.0
77 33057 Brage Tærud-Halvorsen Røa Allianseidrettslag 0:00:43.5 0:30:20.0 0:39:21.5 0:44:03.6 0:48:46.6
78 33103 Ola Jahre 0:00:44.5 0:30:18.3 0:39:21.4 0:44:06.0 0:48:51.0
79 33169 Ola Helge Strand Ellefsen Vingrom Skiskyting 0:00:48.8 0:30:40.5 0:39:43.1 0:44:20.6 0:48:55.4
80 33073 Tord Funderud Dahle Lyn Ski 0:00:50.8 0:30:12.5 0:39:16.2 0:44:07.4 0:49:01.8
81 33047 Emil Rimeslåtten 0:00:44.5 0:30:02.7 0:39:14.0 0:43:58.5 0:49:02.8
82 33040 Leopold Kollerud Lillehammer skiklubb 0:00:42.7 0:30:00.2 0:39:36.4 0:44:20.3 0:49:07.7
83 33175 Mons Kibsgaard Johannessen Gjerdrum 0:00:44.0 0:30:26.3 0:39:43.2 0:44:27.8 0:49:08.5
84 33165 Johan Vik Holmestad Gjøvik skiklubb 0:00:43.3 0:30:43.5 0:39:41.3 0:44:26.8 0:49:11.1
85 33185 Ole Jakob Trøan Nittedal IL 0:00:45.0 0:29:45.7 0:39:05.8 0:44:10.2 0:49:12.5
86 33151 Andreas Teigen IL Jardar 0:00:47.4 0:30:04.5 0:39:08.5 0:44:12.9 0:49:13.5
87 33074 Oskar Gram Amundsen Rustad 0:00:54.7 0:30:48.3 0:39:46.4 0:44:43.2 0:49:27.3
88 33100 Syver Rivedal Hjelmen Hemsedal IL 0:00:52.9 0:30:44.3 0:39:45.9 0:44:41.0 0:49:30.3
89 33158 Sondre Engdal Ørnes LØRENSKOG SKIKLUBB 0:00:48.8 0:30:42.4 0:39:41.3 0:44:35.0 0:49:31.7
90 33028 Mika Stølen Koll IL 0:00:42.6 0:30:14.5 0:39:20.3 0:44:27.3 0:49:32.7
91 33087 Iver Fløtre Aarseth Lyn Ski 0:00:49.2 0:30:47.8 0:40:11.3 0:44:56.6 0:49:37.7
92 33111 Alf Hattestad Kristensen Heming 0:00:46.8 0:30:02.0 0:39:06.6 0:44:12.6 0:49:39.2
93 33149 Leif Martin Syversrud Nes Ski 0:00:49.1 0:31:00.5 0:40:06.4 0:44:54.8 0:49:41.7
94 33075 Wilfred Berg-Knutsen Kjelsås 0:00:52.3 0:31:05.9 0:40:10.2 0:44:57.7 0:49:49.4
95 33108 Martin Klethagen Jokstad Kjelsås 0:00:46.8 0:30:59.9 0:40:19.0 0:45:11.8 0:49:50.4
96 33084 Matheo Brask Fiborg Lørenskog 0:00:50.8 0:30:43.0 0:39:46.9 0:44:41.2 0:49:52.5
97 33129 Fabian Persson Magnor UL 0:00:49.6 0:30:59.1 0:40:13.0 0:45:01.2 0:49:55.8
98 33101 Isak Lund Hugubakken Gjerdrum 0:00:47.0 0:31:02.9 0:40:20.4 0:45:15.6 0:50:04.2
99 33086 Henrik Flæten Åsen IL 0:00:49.9 0:30:50.6 0:40:08.2 0:45:12.1 0:50:04.3
100 33123 Marco Ly Myhr Gjelleråsen IL 0:00:46.7 0:30:42.4 0:40:00.5 0:45:10.9 0:50:14.1
101 33140 Leon Zia Skånhaug LØRENSKOG SKIKLUBB 0:00:51.0 0:30:54.9 0:40:11.6 0:45:20.5 0:50:33.5
102 33056 Philip Dahl-Rismyhr trøsken il 0:00:41.3 0:31:28.3 0:40:54.1 0:45:49.0 0:50:37.1
103 33119 Mogens Emil Mathiesen Try 0:00:54.7 0:31:28.0 0:41:01.6 0:46:06.8 0:50:55.5
104 33147 Magnus Sunde-Foss Granli IL 0:00:43.5 0:30:49.9 0:40:29.6 0:46:02.6 0:50:57.4
105 33133 Eskil Ruud-Sollie Kjelsås 0:00:54.2 0:31:35.8 0:41:02.2 0:46:06.3 0:51:01.3
106 33076 Kristian Botnen Kjelsås 0:00:46.9 0:31:33.0 0:41:02.5 0:46:04.4 0:51:01.5
107 33132 Mathias Ringvold Bærums Skiklubb 0:00:47.5 0:31:38.3 0:41:00.3 0:46:05.5 0:51:03.2
108 33078 Liam Clement Bækkelagets Sportsklub 0:00:45.4 0:31:04.9 0:40:39.1 0:46:03.1 0:51:07.1
109 33166 Olav Bergersen Magnor UL 0:00:49.0 0:31:37.8 0:40:56.3 0:46:05.2 0:51:08.2
110 33152 Christian Tischbein GUI 0:00:50.8 0:32:20.7 0:41:43.8 0:46:29.9 0:51:14.3
111 33155 Ludvig Voytovich Roterud 0:00:47.4 0:31:10.6 0:40:52.9 0:46:08.8 0:51:15.1
112 33094 Adrian Halvorsen Røa Allianseidrettslag 0:00:47.3 0:31:31.0 0:41:13.7 0:46:15.6 0:51:20.9
113 33143 Sverre Stava Stensnes Kjelsås IL 0:00:51.0 0:31:35.0 0:41:02.6 0:46:17.8 0:51:22.3
114 33077 Sverre Asdahl Bråten GUI SK 0:00:50.4 0:31:43.8 0:41:37.4 0:46:30.4 0:51:22.7
115 33116 Bjørn William Lossius Øvrevoll Hosle IL 0:00:46.0 0:31:33.1 0:41:01.1 0:46:19.6 0:51:27.3
116 33122 Elias Molund Lommedalen Langrenn 0:00:47.7 0:31:34.0 0:41:01.8 0:46:30.0 0:51:35.2
117 33037 Fredrik Ophus Nybygda IL 0:00:46.3 0:32:05.7 0:41:45.0 0:46:41.8 0:51:38.8
118 33015 Sigurd Botness Greni Nes Ski 0:00:43.0 0:32:27.0 0:41:52.6 0:46:53.4 0:52:02.5
119 33102 Erik Hunsbedt Auran Lommedalen IL 0:00:49.9 0:32:00.6 0:41:30.9 0:46:52.8 0:52:11.8
120 33095 Sturla Puran Srisomboon Harbitz Øvrevoll Hosle IL 0:00:48.1 0:32:18.2 0:41:54.9 0:47:10.9 0:52:25.1
121 33031 Mathias Nøst-Hegge GUI SK 0:00:45.2 0:31:47.4 0:41:43.8 0:47:08.8 0:52:30.5
122 33188 Birk Simonsen GUI 0:00:52.0 0:32:35.8 0:42:06.8 0:47:24.5 0:52:30.5
123 33136 Jasper Helmen Rømme Sjåstad Vestre Lier IL 0:00:48.2 0:31:34.8 0:41:53.8 0:47:25.6 0:52:44.0
124 33026 Olav Robøle Løberg Koll IL 0:00:42.2 0:31:49.3 0:41:44.8 0:47:22.2 0:52:53.3
125 33177 Ulrik Sæves Gjerdrum IL 0:00:48.2 0:32:41.6 0:42:27.1 0:47:54.3 0:53:06.9
126 33146 Anthon Matheo Strøm Taanevig Botne Skiklubb 0:00:46.0 0:33:10.6 0:43:06.5 0:48:17.8 0:53:16.6
127 33042 Gustav Aukland Oseberg Skilag 0:00:49.8 0:32:42.4 0:42:44.6 0:48:10.1 0:53:18.4
128 33124 Emil Nikolai Preus Næss Haugsbygd Ski 0:00:56.8 0:33:15.6 0:43:05.7 0:48:18.7 0:53:19.0
129 33128 Hans Torje Paulseth Kolbu KK 0:00:51.2 0:32:47.5 0:42:50.8 0:48:12.4 0:53:21.1
130 33174 Håkon Fenne Ingierd Bækkelagets SK 0:00:54.7 0:33:03.4 0:42:48.6 0:48:15.5 0:53:33.8
131 33159 Karsten Håkonssønn Aanerud Odal Skiklubb 0:00:52.8 0:33:08.3 0:43:26.0 0:48:40.5 0:54:05.6
132 33114 Oscar Kronberg Hippe LØRENSKOG SKIKLUBB 0:00:55.9 0:33:29.7 0:43:38.7 0:48:51.9 0:54:09.0
133 33131 Fredrik Riksfjord Røa Allianseidrettslag 0:00:52.9 0:33:05.6 0:43:37.9 0:48:53.1 0:54:14.6
134 33186 Even Vamsæter Sætre Åsen IL 0:00:53.8 0:33:38.1 0:43:37.9 0:48:53.5 0:54:18.7
135 33090 Kasper Granaas Åsen IL 0:00:52.5 0:33:47.4 0:43:39.0 0:48:55.0 0:54:18.8
136 33145 Frikk Heldaas Storeng Try 0:00:52.4 0:32:44.5 0:43:17.2 0:48:53.3 0:54:26.8
137 33081 Mathias Eek Sørum Idrettslag 0:00:52.3 0:33:53.0 0:44:18.3 0:49:42.9 0:54:54.4
138 33089 Nicholas Garvik Njård 0:00:58.7 0:33:35.8 0:43:53.1 0:49:14.8 0:54:58.4
139 33130 Torbjørn Rondestveit Redalen Vikersund Langrenn 0:00:55.2 0:34:19.7 0:44:29.1 0:49:49.3 0:55:15.2
140 33180 Peder Malmberg Ravnsborg SVIL 0:00:53.6 0:34:22.7 0:44:51.9 0:50:08.6 0:55:19.0
141 33181 Nikolai Øvreseth Roterud IL 0:00:49.9 0:34:22.1 0:44:33.5 0:50:00.0 0:55:33.8
142 33080 Aslak Storm Edland Westerlund Vikersund idrettsforening 0:00:59.4 0:34:27.8 0:44:44.1 0:50:20.6 0:55:43.0
143 33157 Theodor Wolenski 0:00:50.7 0:34:08.0 0:44:19.2 0:50:08.9 0:55:48.6
144 33164 Henrik Granberg Johnsen Roterud IL 0:00:53.1 0:34:29.6 0:44:45.0 0:50:23.5 0:55:50.8
145 33055 Ludvig Ouren Vingrom IL 0:00:43.8 0:27:44.0 0:46:07.1 0:51:05.9 0:56:02.0
146 33085 Even Fjeldberg Åsbygda IL 0:00:49.5 0:34:44.8 0:44:53.5 0:50:45.4 0:56:02.9
147 33190 Edvard H Adolfsen Ådal IL – Team SkiXtreme 0:00:53.3 0:35:18.1 0:45:22.3 0:50:47.2 0:56:14.6
148 33156 Johannes Wolenski 0:00:51.5 0:34:27.6 0:44:41.7 0:50:31.3 0:56:24.0
149 33052 Marcus Myhre Bækkelaget 0:00:52.9 0:34:24.5 0:45:04.2 0:50:56.0 0:56:27.3
150 33189 Ludvik Enger Sandmo Frogner IL ski 0:00:54.2 0:35:40.5 0:46:11.3 0:51:40.1 0:56:48.6
151 33178 Eljar Wessel Mengshoel Moelven IL/Team Sjusjøen 0:00:50.4 0:35:41.9 0:45:47.7 0:51:34.2 0:57:23.4
152 33134 Kevin Rye Sørum IL 0:00:51.6 0:36:13.1 0:46:38.8 0:52:14.6 0:57:44.3
153 33120 Stig Lund Mauseth Sørum IL 0:00:58.0 0:36:18.4 0:46:40.1 0:52:41.3 0:58:27.0
154 33112 Andreas Hana Kristoffersen Bærums skiklub 0:00:54.3 0:35:24.4 0:46:32.6 0:52:30.1 0:58:27.4
155 33160 Johannes Bergsodden Hamar Skiklubb 0:00:57.2 0:36:29.0 0:47:41.3 0:53:19.8 0:59:13.4
156 33150 Sigurd Høibjelke Sæternes Hasle-Løren 0:00:52.6 0:35:47.0 0:46:43.7 0:53:26.9 0:59:58.3
157 33138 Jakob Saltnes Kjelsås IL 0:00:58.2 0:38:08.9 0:48:37.8 0:54:20.4 1:00:02.6
158 33137 Nordal Røsjø Il Holeværingen 0:00:58.0 0:36:18.4 0:47:35.8 0:53:44.9 1:00:25.1
159 33099 Alexander Hiller Nyborg LØRENSKOG SKIKLUBB 0:00:56.8 0:38:08.3 0:49:15.6 0:55:10.8 1:01:13.7
160 33105 Edward Jensen Dikemark IF 0:01:00.7 0:37:26.0 0:48:40.3 0:55:00.5 1:01:18.1
161 33092 Ferdinand Grymyr Røa IL 0:00:55.7 0:37:31.7 0:48:52.6 0:55:16.7 1:01:38.8
162 33163 Trym Stueflotten Lyn Ski 3:15:53.3 3:45:01.9 3:54:03.5 3:58:39.4 4:03:15.9

Søk i startlistene

Om Ungdomsbirken

20. utgave

Dato

Søndag 17. mars

Sted

Sjusjøen – Lillehammer, Innlandet

Distanse

15 km klassisk

Starttider

Foreløpig starttid Klasse
10.00 Gutter 16 år
10.10 Gutter 15 år
10.20 Jenter 16 år
10.30 Gutter 14 år
10.40 Jenter 15 år
10.50 Gutter 13 år
11.00 Jenter 14 år
11.10 Jenter 13 år
11.20 Gutter 12 år
11.30 Jenter 12 år

Om Ungdomsbirken

UngdomsBirken ski søndag 17. mars 2024
Velkommen til UngdomsBirken ski som arrangeres for 20. gang.
Her møtes mosjonister og aktive side om side. Løypa er ca 15 km med start på Sjusjøen og mål på Birkebeineren Skistadion, Lillehammer. Rennet går i klassisk stil og alle deltakere må bære sekk som skal veie minst 1,5 kg under hele rennet. Alder: 12-16 år pr 31.12.24

Løypekart

Værvarsel

Webcamera fra løypa

Terminliste og resultater alle renn i Ski Classics

Arrangørens hjemmesider

Tidligere vinnere av Birkebeinerrennet

År Menn Kvinner
1932 Norge Trygve Beisvåg
1933 Norge Arne Rustadstuen
1934 Norge Arne Rustadstuen (2)
1935 Norge Olaf Hoffsbakken
1936 Norge Oscar Gjøslien
1937 Norge Gunnar Hansveen
1938 Norge Olaf Hoffsbakken (2)
1939 Norge Hallvard Eggset
1940 Norge Gunnar Hansveen (2)
1941 Ikke arrangert
1942
1943
1944
1945
1946 Norge Leif Haugen
1947 Norge Gunnar Hermansen
1948 Ikke arrangert
1949 Norge Ola Kveberg
1950 Norge Gunnar Hermansen (2)
1951 Norge Thorfinn Staff Eid
1952 Norge Odd Nyborg
1953 Norge Johs. Woxen
1954 Norge Johan Østvang
1955 Norge Oddmund Jensen
1956 Norge Einar Skaaren
1957 Norge Oddmund Jensen (2)
1958 Norge Oddmund Jensen (3)
1959 Norge Einar Skaaren (2)
1960 Norge Martin Stokken
1961 Norge Ole Ellefsæter
1962 Norge Oddmund Jensen (4)
1963 Norge Magnar Ingebrigtsli
1964 Norge Egil Tvedt
1965 Norge Oddmund Jensen (5)
1966 Norge Egil Tvedt
1967 Norge Ivar Skogsrud
1968 Norge Erik Solberg Johansen
1969 Norge Niri Helleberg
1970 Norge Arne Vehus
1971 Norge Bjørn Arvnes
1972 Norge Erik Solberg Johansen (2)
1973 Norge Per Knotten
1974 Norge Dag Anmarkrud
1975 Norge Ivar Formo
1976 Norge Audun Kolstad Norge Berit Mørdre Lammedal
1977 Norge Audun Kolstad (2) Norge Valborg Østberg
1978 Norge Anders Bakken Norge Birgit Øverby Tennøe
1979 Norge Anders Bakken (2) Norge Anna Bjørgan
1980 Norge Dag Atle Bjørkheim Norge Anna Bjørgan (2)
1981 Sverige Sven-Åke Lundbäck Norge Vigdis Rønning
1982 Norge Dag Atle Bjørkheim (2) Norge Birgit Øverby Tennøe (2)
1983 Norge Per Knut Aaland Norge Hilde Riis
1984 Norge Magnar Rismyhr Norge Gry Oftedal
1985 Sverige Ola Hassis Norge Gry Oftedal (2)
1986 Sverige Örjan Blomquist Norge Ellen Grepperud
1987 Canada Pierre Harvey Norge Astrid Dæhlie
1988 Norge Jo Helgestad Norge Elisabeth Tharaldsen
1989 Norge John Kvale Norge Marthe Flugstad
1990 Norge Per Knut Aaland (2) Norge Mona Fugli
1991 Norge Per Knut Aaland (3) Norge Ragnhild Bratberg
1992 Norge Odd-Bjørn Hjelmeset Norge Anne Jahren
1993 Russland Aleksandr Golubev Norge Astrid Kristin Ruud
1994 Norge Erling Jevne Norge Marit Elveos
1995 Norge Odd-Bjørn Hjelmeset (2) Norge Unni Ødegård
1996 Norge Erling Jevne (2) Norge Marit Mikkelsplass
1997 Norge Erling Jevne (3) Norge Marthe Flugstad (2)
1998 Norge Erling Jevne (4) Norge Anita Moen Guidon
1999 Norge Erling Jevne (5) Norge Anita Moen Guidon (2)
2000 Norge Erling Jevne (6) Norge Anita Moen Guidon (3)
2001 Norge Erling Jevne (7) Norge Anita Moen Guidon (4)
2002 Tsjekkia Stanislav Řezáč Norge Marthe Flugstad (3)
2003 Norge Odd-Bjørn Hjelmeset (3) Finland Annmari Viljanmää
2004 Italia Gianantonio Zanetel Finland Annmari Viljanmää (2)
2005 Tsjekkia Stanislav Řezáč (2) Italia Cristina Paluselli
2006 Norge Anders Aukland Norge Hilde Gjermundshaug Pedersen
2007 Avlyst[7]
2008 Tsjekkia Stanislav Řezáč (3) Norge Hilde Gjermundshaug Pedersen (2)
2009 Sverige Jerry Ahrlin Norge Hilde Gjermundshaug Pedersen (3)
2010 Norge Anders Aukland (2) Sverige Jenny Hansson
2011 Tsjekkia Stanislav Řezáč (4) Sveits Seraina Boner
2012 Norge Anders Aukland (3) Sveits Seraina Boner (2)
2013 Norge Anders Aukland (4) Sveits Seraina Boner (3)
2014 Avlyst[8]
2015 Norge Petter Eliassen Norge Therese Johaug
2016 Norge John Kristian Dahl Sveits Seraina Boner (4)
2017 Norge Martin Johnsrud Sundby Polen Justyna Kowalczyk
2018 Norge Andreas Nygaard Polen Justyna Kowalczyk (2)
2019 Norge Petter Eliassen (2) Polen Justyna Kowalczyk (3)
2020 Avlyst på grunn av koronaviruspandemien.[9]
2021 Avlyst på grunn av koronaviruspandemien.[10]
2022 Norge Andreas Nygaard (2) Norge Astrid Øyre Slind

Historien om Birkebeinerrennet

Birkebeinerrennet er Norges mest tradisjonsrike turrenn på ski og går hvert år fra Rena til Lillehammer. Løyperekorden på herresiden har Petter Eliassen på 2:19:28,3 (2015) og på kvinnesiden Therese Johaug på 2:41:46,6 (2015).

Birkebeinerrennet er 54 km og går i klassisk stil. Start er på Tingstadjordet på Rena, stiger opp til Raudfjellet, om lag flatt til Sjusjøen, og relativt bratte utforkjøringer til målgang på Birkebeineren skistadion, Lillehammer. Tilsammen byr løypa på ca. 1 000 meter stigning, men i all hovedsak er det slake stigninger.

Deltakerne må bære sekk som veier minst 3,5 kg fra start til mål. Aldersgrensen for deltakelse i hovedrennet er 16 år.

Birkebeinerrennet ble innstiftet i 1932 til minne om turen som birkebeinerne Torstein Skevla og Skjervald Skrukka hadde med Håkon Håkonsson i 1206.

Fram til 1991 var start og mål annet hvert år på Lillehammer og Rena. Etter dette har Birkebeinerrennet hatt fast start på Rena og innkomst på Lillehammer. Det ble innført egen kvinneklasse fra 1976.

Erling Jevne er med sine syv seire den som har vunnet Birkebeinerrennet flest ganger. Han vant første gang i 1994, deretter seks år på rad fra 1996 til 2001Anita Moen og Seraina Boner mestvinnende kvinne med fire seire hver. Anita Moen 19982001 mens Seraina Boner vant fire ganger i perioden 2012-2016.

I 2008 var det rekordraskt føre under Birkebeinerrennet. Tsjekkeren Stanislav Řezáč vant eliteklassen for menn på ny rekordtid – 2.24.33 – foran Anders Aukland. Hilde Gjermundshaug Pedersen vant eliteklassen for kvinner på 2.52.04, til tross for at hun startet løpet med glatte ski og måtte smøre om underveis. Den forrige rekorden på 3.03.21 ble satt av Anita Moen i 1998.

Alle resultater