Sport på TV | Janteloppet - Ski Classics | NNM Nordreisa | Fotball NM, menn - 1. runde | NM sluttspill Ishockey | The Masters - golf | Monte Carlo Open - tennis| Alle resultater

Resultater Ungdomsbirken G15 2024

Lignende saker

Resultater fra Ungdomsbirken G15 som arrangeres søndag 17. mars 2024.

Publisert 17. mars 2024 i Resultater

Resultater fra alle klasser i Ungdomsbirken 2024

Resultater fra Birkebeinerrennet 2024

Ungdomsbirken G15 2024

Start kl 12.10

Resultater

Pl Stnr Deltaker Klubb Sjusjøen Sagmyra Kubruveita Forvarsel Tid
1 31034 Odin Belsvik Rognes 0:00:30.3 0:22:50.8 0:30:00.8 0:33:33.4 0:37:06.3
2 31030 Aksel Alvar Foss Kjelsås IL 0:00:26.6 0:22:50.4 0:30:00.9 0:33:33.7 0:37:09.1
3 31031 Christian Berge Gjellestad Koll IL 0:00:29.1 0:22:50.1 0:30:00.4 0:33:33.2 0:37:10.6
4 31024 Axel Kristian Wedum Lyn Ski 0:00:30.2 0:22:48.1 0:30:01.4 0:33:33.7 0:37:12.0
5 31052 Lars Nordbø Asker Skiklubb 0:00:29.6 0:23:32.8 0:31:08.2 0:34:52.5 0:38:34.3
6 31011 Oliver Alexander Wadahl Sweetman Lyn Ski 0:00:28.5 0:23:30.8 0:31:09.1 0:34:51.6 0:38:35.6
7 31162 Eric Haugen Grønvold Nittedal IL 0:00:31.7 0:23:31.8 0:31:08.6 0:34:51.2 0:38:37.6
8 31066 Ole Alexander Bachke Try 0:00:32.0 0:23:50.3 0:31:10.5 0:34:51.6 0:38:38.5
9 31142 Marius Lund Jardar 0:00:33.7 0:23:30.9 0:31:09.9 0:34:52.1 0:38:38.7
10 31043 Emil Haave Norderhaug 0:00:30.0 0:23:34.1 0:31:10.5 0:34:55.1 0:38:38.9
11 31062 Iver Fjeld Bjonviken Årvoll IL 0:00:30.5 0:23:50.9 0:31:11.0 0:34:58.1 0:38:52.8
12 31033 Vemund Kjærnes Hamar Skiklubb 0:00:29.3 0:23:32.1 0:31:09.7 0:34:56.1 0:38:54.2
13 31021 Thomas Peter Ennals Asker Skiklubb 0:00:28.9 0:23:44.1 0:31:19.3 0:35:09.1 0:39:05.5
14 31070 Lars Kålås Abrahamsen IL Runar 0:00:32.0 0:24:06.7 0:31:37.9 0:35:22.6 0:39:16.6
15 31151 Martin Munch-Finne Asker Skiklubb 0:00:31.4 0:24:07.4 0:31:37.3 0:35:24.7 0:39:21.4
16 31009 Ask Alhaug 0:00:29.9 0:24:20.4 0:31:53.1 0:35:39.2 0:39:28.5
17 31055 Mikkel Brækken Lyn Ski 0:00:30.7 0:24:22.6 0:31:53.0 0:35:40.4 0:39:38.6
18 31118 Eskil Garvik Rasdal Gjesdal IL 0:00:34.8 0:24:43.1 0:32:15.0 0:36:10.4 0:39:57.6
19 31051 Thorvald Lødøen IL Jardar 0:00:30.5 0:24:27.9 0:32:14.4 0:36:11.0 0:39:58.5
20 31053 Sigve Torseth 0:00:29.6 0:24:40.9 0:32:13.8 0:36:11.0 0:40:08.8
21 31002 Storm Omsland Oftedal Rælingen skiklubb 0:00:29.1 0:24:29.7 0:32:19.2 0:36:13.1 0:40:15.9
22 31012 Isak Engeskaug MjøsSki 0:00:29.2 0:24:37.9 0:32:24.4 0:36:19.1 0:40:19.1
23 31025 David Amsrud Husa Førde il 0:00:27.9 0:24:39.1 0:32:23.6 0:36:22.9 0:40:28.0
24 31032 Rafi Leonel Rytter Lyn Ski 0:00:31.7 0:25:01.6 0:32:48.1 0:36:43.5 0:40:37.1
25 31036 Nils Aas Ødegård Røa IL 0:00:30.7 0:25:03.2 0:32:48.8 0:36:42.9 0:40:37.8
26 31013 Hans-Kristian Da Silva Rustad Odal Skiklubb 0:00:29.7 0:24:48.7 0:32:49.1 0:36:44.0 0:40:38.9
27 31037 Jarle Weium Glomseth Vang Skiløperforening 0:00:32.9 0:25:00.6 0:32:49.7 0:36:43.1 0:40:40.1
28 31069 Matej Gajdos Fenix ski team Jeseník 0:00:30.3 0:25:05.2 0:32:49.6 0:36:56.1 0:41:07.8
29 31029 Sverre Fredriksen IL TRY 0:00:28.5 0:25:03.5 0:32:50.0 0:36:59.5 0:41:14.4
30 31169 Erlend M. Stokke Tynset IF 0:00:33.1 0:25:16.7 0:33:10.5 0:37:17.1 0:41:14.6
31 31071 Felix Egedius Vind IL 0:00:32.5 0:25:13.6 0:33:09.4 0:37:11.0 0:41:14.8
32 31017 Trygve Ludahl Lagethon Øyer-Tretten IF 0:00:28.6 0:25:21.2 0:33:22.1 0:37:24.4 0:41:26.7
33 31058 Sverre Groven Johansen Hernes IL 0:00:32.0 0:25:29.3 0:33:19.2 0:37:25.3 0:41:27.1
34 31041 Julian emil Eriksen Vingrom IL 0:00:31.1 0:25:15.0 0:33:21.2 0:37:22.2 0:41:27.6
35 31133 William Hagen Voytovich Skrautvål Il 0:00:35.2 0:25:31.6 0:33:20.2 0:37:24.4 0:41:28.1
36 31140 Kristoffer Heggelund Jensen Buvik il 0:00:37.0 0:25:27.3 0:33:19.7 0:37:22.0 0:41:28.8
37 31001 Simen Fotland Berntzen Konnerud IL 0:00:29.7 0:25:27.3 0:33:25.9 0:37:27.7 0:41:33.1
38 31005 Anton Thermaenius Täby IS Skidor 0:00:29.7 0:25:28.0 0:33:35.1 0:37:38.7 0:41:41.1
39 31056 Mats Haugen Pande Runar Ski 0:00:32.7 0:25:37.9 0:33:39.1 0:37:40.9 0:41:41.9
40 31047 Jonas Haugmo Kaspersen Gjelleråsen IF 0:00:32.6 0:25:47.0 0:33:39.7 0:37:42.7 0:41:42.9
41 31068 Martin Håland Gjesdal IL 0:00:32.6 0:25:48.1 0:33:34.2 0:37:42.5 0:41:46.7
42 31048 Gustav Bakke Nyborg Lyn Ski 0:00:33.1 0:25:46.3 0:33:38.3 0:37:42.2 0:41:46.7
43 31157 Iver Moen Vingrom IL 0:00:33.4 0:25:45.6 0:33:36.4 0:37:38.9 0:41:47.8
44 31045 Ferdinand Sætre Strandbygda Ski 0:00:30.3 0:25:44.3 0:33:37.8 0:37:41.3 0:41:48.1
45 31083 Ludvik Brækken Lyn Ski 0:00:36.9 0:25:45.8 0:33:37.3 0:37:41.5 0:41:48.8
46 31003 Reed Scott 0:00:32.0 0:25:53.4 0:33:45.1 0:37:47.3 0:41:53.9
47 31061 Fredrik Røkke 0:00:32.2 0:25:46.8 0:33:40.5 0:37:46.6 0:41:54.8
48 31007 Vetle Titlestad Bye Larvik ski 0:00:31.8 0:25:56.4 0:34:03.2 0:38:13.7 0:42:22.4
49 31126 Jacob Clausen Steinsvik Lyn Ski 0:00:33.4 0:25:50.4 0:33:47.9 0:38:14.4 0:42:38.5
50 31097 Noah Glickman 0:00:35.2 0:26:23.1 0:34:28.6 0:38:36.9 0:42:42.6
51 31129 Eivind Kristoffer Tholfsen Lillehammer Skiklub 0:00:34.2 0:26:38.3 0:34:38.5 0:38:45.5 0:42:49.5
52 31015 Magnus Grossmann Kjelsås IL 0:00:30.6 0:26:25.9 0:34:38.2 0:38:44.7 0:42:49.7
53 31038 Jakob Andreas Sulheim Søreide Røa IL 0:00:32.7 0:25:48.4 0:33:49.9 0:38:27.9 0:42:51.8
54 31035 Colter Anderson Kootenai Nordic 0:00:30.3 0:26:20.9 0:34:27.8 0:38:36.3 0:42:51.9
55 31028 Aslak Frøyen Deely Kjelsås 0:00:28.7 0:25:59.4 0:34:23.8 0:38:42.3 0:42:53.1
56 31016 Eirik Tronrud IL Holeværingen/Team SkiXtreme 0:00:30.1 0:26:01.0 0:34:05.1 0:38:33.8 0:42:54.0
57 31020 Karl Rygh Lyn 0:00:31.1 0:25:56.2 0:34:19.2 0:38:39.2 0:42:55.6
58 31065 Hans Wilhelm Thommessen Idrettslaget Try 0:00:34.1 0:26:02.6 0:34:30.9 0:38:42.5 0:42:55.8
59 9697 Sondre Juel Langmoen Lyn Ski 0:00:34.9 0:26:14.5 0:34:28.7 0:38:41.3 0:42:56.3
60 31026 Evert Hallan Kristiansen Røa IL 0:00:32.1 0:26:22.0 0:34:25.9 0:38:44.7 0:43:02.6
61 31170 Aksel Lied-Storstenvik Kjelsås 0:00:34.8 0:26:33.4 0:34:38.4 0:38:54.4 0:43:04.0
62 31077 Jacob Bjørnebye Jensen Holeværingen 0:00:35.3 0:26:35.1 0:34:37.9 0:38:50.8 0:43:06.5
63 31141 Erlend Linnebo 0:00:33.5 0:26:17.7 0:34:31.4 0:38:50.3 0:43:06.6
64 31176 Peer Nilsen Gjerdrum IL 0:00:32.4 0:26:34.7 0:34:38.8 0:38:57.9 0:43:11.9
65 31163 Markus Husby Sandven Koll IL 0:00:35.5 0:26:38.0 0:34:51.2 0:39:05.2 0:43:19.0
66 31054 Theodor Owe Kjelsås Idrettslag 0:00:34.3 0:26:33.0 0:34:37.4 0:39:02.1 0:43:27.4
67 31105 Jonas Kay Oppegård IL 0:00:34.6 0:26:26.8 0:35:05.1 0:39:27.4 0:43:37.1
68 31040 Sander Hvalstad Moen Sportsklubb 0:00:33.8 0:26:47.1 0:35:04.5 0:39:20.3 0:43:39.0
69 31050 Aksel Dalbye Moss skiklubb 0:00:31.9 0:26:59.9 0:35:16.3 0:39:27.4 0:43:40.2
70 31014 Ludvik Roland Bjerke IL Ski 0:00:30.2 0:26:54.9 0:35:21.2 0:39:30.7 0:43:44.3
71 31156 Petter Laukli Konnerud IL 0:00:31.4 0:26:38.0 0:35:07.0 0:39:29.1 0:43:52.2
72 31044 Mats Gervin Solum Fossum IF 0:00:35.0 0:27:03.2 0:35:18.3 0:39:36.6 0:43:57.1
73 31057 Olav Naadland Hauger Fossum IF 0:00:33.8 0:26:56.3 0:35:18.8 0:39:36.2 0:43:57.6
74 31046 Jonas Myrstad Lommedalens IL 0:00:31.6 0:26:55.3 0:35:20.1 0:39:41.8 0:44:06.8
75 31172 Liam Lavoll Nedland Rustad IL 0:00:33.0 0:27:22.4 0:35:35.5 0:39:58.3 0:44:11.5
76 31098 Sivert Landrø Grindedal Rustad IL 0:00:47.8 0:26:49.6 0:35:20.2 0:39:45.6 0:44:11.8
77 31049 Pål Bolstad MjøsSki 0:00:32.6 0:27:22.2 0:35:40.4 0:40:01.6 0:44:24.5
78 31019 Emil Storrø Kjelsås IL 0:00:32.5 0:27:05.5 0:35:21.1 0:39:58.1 0:44:26.3
79 31148 Jonas Hellerud Jevnaker IF ski 0:00:35.4 0:27:37.0 0:35:53.6 0:40:20.1 0:44:36.9
80 31063 Iver Løvgaard Faksvåg 0:00:33.4 0:25:24.6 0:34:18.5 0:40:43.4 0:44:38.9
81 31144 Odin Røstad Søre Ål IL 0:00:33.8 0:27:05.5 0:35:41.3 0:40:11.9 0:44:39.2
82 31131 Aleksander Tronsmo-Oraug Kjelsås IL 0:00:35.3 0:27:14.2 0:35:41.3 0:40:08.0 0:44:40.3
83 31023 Martin Amlie Brenna Idrettslaget Try 0:00:33.1 0:27:29.6 0:36:04.9 0:40:21.1 0:44:41.3
84 31087 Matteo Davide De Jong Ringebu Fåvang Skiklubb 0:00:37.0 0:27:29.3 0:35:58.4 0:40:26.3 0:44:48.4
85 31125 erik solberg-watle Røa Allianseidretslag 0:00:36.9 0:27:43.6 0:36:07.6 0:40:28.6 0:44:50.0
86 31018 Adrian Michael Hunstad Konnerud IL 0:00:33.4 0:27:30.9 0:36:11.3 0:40:31.6 0:44:51.0
87 31104 Oliver Johansen Cortsen DFI 0:00:39.1 0:27:37.4 0:35:59.7 0:40:29.5 0:44:52.8
88 31039 Theodor Gøthesen 0:00:32.4 0:27:52.5 0:36:08.1 0:40:32.7 0:44:55.7
89 31076 Birk Bergaust MjøsSki 0:00:38.2 0:28:13.7 0:36:29.1 0:40:43.4 0:44:57.3
90 31143 Liam Hylderås Opdan Nes Ski 0:00:38.2 0:27:55.1 0:36:27.5 0:40:50.0 0:45:16.8
91 31139 Daniel Bakka Suldal IL Ski 0:00:36.5 0:27:47.0 0:36:07.9 0:40:44.1 0:45:21.2
92 31153 Philip Edvard Undheim Høydahl Rælingen skiklubb 0:00:36.5 0:27:57.6 0:36:30.0 0:41:03.6 0:45:25.2
93 31111 Oliver Lindsverk Svarstad il 0:00:33.7 0:27:47.9 0:36:32.6 0:41:02.7 0:45:34.0
94 31075 Aune Berg Andresen Fet skiklubb 0:00:39.0 0:28:14.0 0:37:07.9 0:41:32.6 0:46:01.3
95 31119 Alfred Sæther Riise Nittedal IL 0:00:39.5 0:28:26.4 0:37:01.4 0:41:32.0 0:46:05.0
96 31110 Karl Markus Lien GUI 0:00:35.3 0:30:01.1 0:38:01.2 0:42:04.2 0:46:05.1
97 31074 Magnus Andersen Kjelsås IL 0:00:36.1 0:28:17.5 0:36:57.1 0:41:30.6 0:46:05.5
98 31134 Herman Amland Vågen Lyn Ski 0:00:37.5 0:28:35.5 0:37:09.6 0:41:36.9 0:46:05.7
99 31073 Sander Akselsen Konnerud IL 0:00:35.0 0:28:35.2 0:37:04.8 0:41:35.5 0:46:06.3
100 31004 Edvard Lunde GUI 0:00:30.2 0:28:05.0 0:36:54.6 0:41:34.9 0:46:11.0
101 31127 Edvard Pålssønn Strømsæther Nesodden IF 0:00:36.5 0:28:38.6 0:37:05.5 0:41:41.8 0:46:17.6
102 31154 Rasmus Kalland Magnor UL 0:00:35.0 0:27:57.1 0:36:44.6 0:41:31.9 0:46:27.1
103 31096 Halvor Gjelten Hamar SK 0:00:34.1 0:28:44.2 0:37:25.7 0:42:03.1 0:46:29.8
104 31150 Emil Jarret Søre Ål IL 0:00:34.1 0:28:36.0 0:37:23.6 0:41:59.0 0:46:37.2
105 31164 Martin Øistad Torpa Ski 0:00:40.0 0:29:20.8 0:37:58.8 0:42:21.2 0:46:42.3
106 31152 Sivert Kristiansen Skolt Hemsedal IL 0:00:37.7 0:28:56.6 0:37:53.3 0:42:22.1 0:46:51.8
107 31166 Vetle Antoni Lutnæs Roterud IL 0:00:34.6 0:29:17.3 0:37:57.9 0:42:26.6 0:46:55.2
108 31123 Taiyo Fuseya Skjærven Rustad IL 0:00:34.5 0:28:43.7 0:37:36.4 0:42:16.5 0:46:56.6
109 31084 Andreas Heggelund Dahl Bækkelagets Sportsklub 0:00:35.9 0:28:16.6 0:37:09.2 0:42:07.5 0:47:03.2
110 31085 Jørgen Dahl Gjelleråsen IF 0:00:41.0 0:29:21.4 0:38:15.6 0:42:43.8 0:47:16.5
111 31173 Theodor Asmyhr-Øpstad If Birkebeineren 0:00:36.4 0:29:20.3 0:38:09.4 0:42:43.0 0:47:21.3
112 31137 Sverre Aarnes Røa Allianseidrettslag 0:00:37.7 0:28:59.6 0:37:57.2 0:42:39.5 0:47:23.4
113 31100 Ulrik Holstrøm Fossum IF 0:00:36.6 0:28:54.5 0:38:07.8 0:42:39.9 0:47:29.0
114 31093 Ledger Fortner Kootenai Nordic 0:00:38.6 0:29:34.0 0:38:32.4 0:43:01.9 0:47:38.1
115 31082 Sebastian Brunsdon Fossum IF 0:00:38.0 0:29:09.7 0:38:32.9 0:43:05.1 0:47:45.4
116 31099 Thomas Helland Fossum IF 0:00:38.6 0:29:50.3 0:38:46.5 0:43:23.6 0:48:05.6
117 31122 Mikkel Skau Opsahl Vang Skiløperforening 0:00:36.6 0:29:23.8 0:38:32.1 0:43:17.0 0:48:12.8
118 31102 Simen Kornelius Håkonsen Koteng Fet skiklubb 0:00:37.3 0:29:50.7 0:38:54.9 0:43:34.9 0:48:13.2
119 31106 Peder Vilhelm Kringen Skedsmo Skiklubb 0:00:36.1 0:29:57.5 0:38:54.2 0:43:36.0 0:48:13.8
120 31130 Kristoffer Thuen Røa Allianseidrett 0:00:38.6 0:29:54.7 0:38:42.1 0:43:27.0 0:48:15.7
121 31088 Henrik Duvaas Røa IL 0:00:39.2 0:30:05.3 0:39:13.6 0:44:25.1 0:49:24.3
122 31079 Elias Wiig Boije Bækkelaget sportsklubb 0:00:37.3 0:30:52.0 0:40:06.6 0:44:56.0 0:49:40.2
123 31171 Leon Farstad Farstad Traktor og ski 0:00:39.1 0:30:55.1 0:39:49.9 0:44:55.2 0:49:44.4
124 31160 Åmund Aasvangen Nes Ski 0:00:39.4 0:30:43.7 0:39:45.1 0:44:52.1 0:49:45.9
125 31081 Eskil Johannessen Bru Gjelleråsen IF 0:00:40.2 0:30:26.0 0:40:02.0 0:45:18.3 0:50:16.6
126 31080 Mikkel Alhaug Brandanger Rustad IL 0:00:33.1 0:32:36.8 0:41:23.6 0:45:53.3 0:50:22.0
127 31090 Mikkel Engebakken Vang skiløperforrening 0:00:37.0 0:30:51.3 0:40:09.6 0:45:19.9 0:50:32.4
128 31089 Fredrik Ebbesen GUI sportsklubb 0:00:37.0 0:31:13.4 0:40:21.0 0:45:34.2 0:50:33.8
129 31092 Lars August Deichman Fjellheim 0:00:42.3 0:31:28.3 0:40:56.1 0:45:52.2 0:50:52.3
130 31078 Sebastian Blix 0:00:38.8 0:32:02.1 0:41:19.2 0:46:23.2 0:51:01.9
131 31145 David Engelvoorn HEMING IL 0:00:42.9 0:31:35.9 0:40:51.6 0:46:11.0 0:51:03.1
132 31107 Halfdan Kåsine Heming 0:00:41.2 0:31:09.4 0:40:49.6 0:45:54.0 0:51:08.6
133 31094 Herman Fossum Torpa Ski 0:00:41.4 0:31:36.4 0:41:20.3 0:46:25.0 0:51:14.0
134 31135 Jørgen Wiger Vikersund Langrenn 0:00:41.8 0:31:44.5 0:41:23.8 0:46:24.3 0:51:22.7
135 31124 Amund Skomedal Lyn Ski 0:00:43.8 0:31:53.6 0:41:05.2 0:46:22.4 0:51:32.8
136 31175 Erik Ingvoldstad Vang Skiløperforening 0:00:39.1 0:32:14.9 0:41:32.2 0:47:04.0 0:52:07.3
137 31146 August Finckenhagen Heming 0:00:41.9 0:31:40.6 0:41:12.1 0:46:33.8 0:52:12.3
138 31121 Magnus Skirbekk Sagmoen Strandbygda Ski 0:00:42.7 0:32:23.9 0:42:21.0 0:47:44.7 0:52:54.7
139 31159 Eirik Stormo Drammen CK 0:00:40.7 0:33:02.8 0:42:38.3 0:47:54.4 0:53:09.9
140 31113 Mats Lybeck Vingrom IL 0:00:40.2 0:33:45.9 0:43:43.6 0:48:51.6 0:53:43.5
141 31132 Ole Vislie Røa 0:00:41.0 0:32:59.0 0:42:50.8 0:48:20.0 0:53:46.1
142 31114 Jakub Madera Slavia Liberec orienteering 0:00:51.7 0:33:59.2 0:43:56.8 0:49:24.2 0:54:52.5
143 31149 Hugo Holmquist Fredrikstad Skiklubb 0:00:43.2 0:34:25.6 0:44:47.2 0:49:59.3 0:55:09.7
144 31120 Even Løvvold Rønningen Svarstad il 0:00:41.9 0:34:25.9 0:44:33.7 0:50:25.3 0:56:15.1
145 31138 Yad Wahed HSIL 0:00:43.7 0:36:28.1 0:46:31.3 0:52:30.3 0:58:03.3
146 31147 Håkon Sørlie Hatlemark Ottestad IL 0:00:44.8 0:35:55.4 0:47:09.5 0:53:05.5 0:58:52.7
147 31095 Sander Fossum Torpa Ski 0:00:46.0 0:37:44.7 0:49:37.8 0:55:51.9 1:01:53.9

Søk i startlistene

Om Ungdomsbirken

20. utgave

Dato

Søndag 17. mars

Sted

Sjusjøen – Lillehammer, Innlandet

Distanse

15 km klassisk

Starttider

Foreløpig starttid Klasse
10.00 Gutter 16 år
10.10 Gutter 15 år
10.20 Jenter 16 år
10.30 Gutter 14 år
10.40 Jenter 15 år
10.50 Gutter 13 år
11.00 Jenter 14 år
11.10 Jenter 13 år
11.20 Gutter 12 år
11.30 Jenter 12 år

Om Ungdomsbirken

UngdomsBirken ski søndag 17. mars 2024
Velkommen til UngdomsBirken ski som arrangeres for 20. gang.
Her møtes mosjonister og aktive side om side. Løypa er ca 15 km med start på Sjusjøen og mål på Birkebeineren Skistadion, Lillehammer. Rennet går i klassisk stil og alle deltakere må bære sekk som skal veie minst 1,5 kg under hele rennet. Alder: 12-16 år pr 31.12.24

Løypekart

Værvarsel

Webcamera fra løypa

Terminliste og resultater alle renn i Ski Classics

Arrangørens hjemmesider

Tidligere vinnere av Birkebeinerrennet

År Menn Kvinner
1932 Norge Trygve Beisvåg
1933 Norge Arne Rustadstuen
1934 Norge Arne Rustadstuen (2)
1935 Norge Olaf Hoffsbakken
1936 Norge Oscar Gjøslien
1937 Norge Gunnar Hansveen
1938 Norge Olaf Hoffsbakken (2)
1939 Norge Hallvard Eggset
1940 Norge Gunnar Hansveen (2)
1941 Ikke arrangert
1942
1943
1944
1945
1946 Norge Leif Haugen
1947 Norge Gunnar Hermansen
1948 Ikke arrangert
1949 Norge Ola Kveberg
1950 Norge Gunnar Hermansen (2)
1951 Norge Thorfinn Staff Eid
1952 Norge Odd Nyborg
1953 Norge Johs. Woxen
1954 Norge Johan Østvang
1955 Norge Oddmund Jensen
1956 Norge Einar Skaaren
1957 Norge Oddmund Jensen (2)
1958 Norge Oddmund Jensen (3)
1959 Norge Einar Skaaren (2)
1960 Norge Martin Stokken
1961 Norge Ole Ellefsæter
1962 Norge Oddmund Jensen (4)
1963 Norge Magnar Ingebrigtsli
1964 Norge Egil Tvedt
1965 Norge Oddmund Jensen (5)
1966 Norge Egil Tvedt
1967 Norge Ivar Skogsrud
1968 Norge Erik Solberg Johansen
1969 Norge Niri Helleberg
1970 Norge Arne Vehus
1971 Norge Bjørn Arvnes
1972 Norge Erik Solberg Johansen (2)
1973 Norge Per Knotten
1974 Norge Dag Anmarkrud
1975 Norge Ivar Formo
1976 Norge Audun Kolstad Norge Berit Mørdre Lammedal
1977 Norge Audun Kolstad (2) Norge Valborg Østberg
1978 Norge Anders Bakken Norge Birgit Øverby Tennøe
1979 Norge Anders Bakken (2) Norge Anna Bjørgan
1980 Norge Dag Atle Bjørkheim Norge Anna Bjørgan (2)
1981 Sverige Sven-Åke Lundbäck Norge Vigdis Rønning
1982 Norge Dag Atle Bjørkheim (2) Norge Birgit Øverby Tennøe (2)
1983 Norge Per Knut Aaland Norge Hilde Riis
1984 Norge Magnar Rismyhr Norge Gry Oftedal
1985 Sverige Ola Hassis Norge Gry Oftedal (2)
1986 Sverige Örjan Blomquist Norge Ellen Grepperud
1987 Canada Pierre Harvey Norge Astrid Dæhlie
1988 Norge Jo Helgestad Norge Elisabeth Tharaldsen
1989 Norge John Kvale Norge Marthe Flugstad
1990 Norge Per Knut Aaland (2) Norge Mona Fugli
1991 Norge Per Knut Aaland (3) Norge Ragnhild Bratberg
1992 Norge Odd-Bjørn Hjelmeset Norge Anne Jahren
1993 Russland Aleksandr Golubev Norge Astrid Kristin Ruud
1994 Norge Erling Jevne Norge Marit Elveos
1995 Norge Odd-Bjørn Hjelmeset (2) Norge Unni Ødegård
1996 Norge Erling Jevne (2) Norge Marit Mikkelsplass
1997 Norge Erling Jevne (3) Norge Marthe Flugstad (2)
1998 Norge Erling Jevne (4) Norge Anita Moen Guidon
1999 Norge Erling Jevne (5) Norge Anita Moen Guidon (2)
2000 Norge Erling Jevne (6) Norge Anita Moen Guidon (3)
2001 Norge Erling Jevne (7) Norge Anita Moen Guidon (4)
2002 Tsjekkia Stanislav Řezáč Norge Marthe Flugstad (3)
2003 Norge Odd-Bjørn Hjelmeset (3) Finland Annmari Viljanmää
2004 Italia Gianantonio Zanetel Finland Annmari Viljanmää (2)
2005 Tsjekkia Stanislav Řezáč (2) Italia Cristina Paluselli
2006 Norge Anders Aukland Norge Hilde Gjermundshaug Pedersen
2007 Avlyst[7]
2008 Tsjekkia Stanislav Řezáč (3) Norge Hilde Gjermundshaug Pedersen (2)
2009 Sverige Jerry Ahrlin Norge Hilde Gjermundshaug Pedersen (3)
2010 Norge Anders Aukland (2) Sverige Jenny Hansson
2011 Tsjekkia Stanislav Řezáč (4) Sveits Seraina Boner
2012 Norge Anders Aukland (3) Sveits Seraina Boner (2)
2013 Norge Anders Aukland (4) Sveits Seraina Boner (3)
2014 Avlyst[8]
2015 Norge Petter Eliassen Norge Therese Johaug
2016 Norge John Kristian Dahl Sveits Seraina Boner (4)
2017 Norge Martin Johnsrud Sundby Polen Justyna Kowalczyk
2018 Norge Andreas Nygaard Polen Justyna Kowalczyk (2)
2019 Norge Petter Eliassen (2) Polen Justyna Kowalczyk (3)
2020 Avlyst på grunn av koronaviruspandemien.[9]
2021 Avlyst på grunn av koronaviruspandemien.[10]
2022 Norge Andreas Nygaard (2) Norge Astrid Øyre Slind

Historien om Birkebeinerrennet

Birkebeinerrennet er Norges mest tradisjonsrike turrenn på ski og går hvert år fra Rena til Lillehammer. Løyperekorden på herresiden har Petter Eliassen på 2:19:28,3 (2015) og på kvinnesiden Therese Johaug på 2:41:46,6 (2015).

Birkebeinerrennet er 54 km og går i klassisk stil. Start er på Tingstadjordet på Rena, stiger opp til Raudfjellet, om lag flatt til Sjusjøen, og relativt bratte utforkjøringer til målgang på Birkebeineren skistadion, Lillehammer. Tilsammen byr løypa på ca. 1 000 meter stigning, men i all hovedsak er det slake stigninger.

Deltakerne må bære sekk som veier minst 3,5 kg fra start til mål. Aldersgrensen for deltakelse i hovedrennet er 16 år.

Birkebeinerrennet ble innstiftet i 1932 til minne om turen som birkebeinerne Torstein Skevla og Skjervald Skrukka hadde med Håkon Håkonsson i 1206.

Fram til 1991 var start og mål annet hvert år på Lillehammer og Rena. Etter dette har Birkebeinerrennet hatt fast start på Rena og innkomst på Lillehammer. Det ble innført egen kvinneklasse fra 1976.

Erling Jevne er med sine syv seire den som har vunnet Birkebeinerrennet flest ganger. Han vant første gang i 1994, deretter seks år på rad fra 1996 til 2001Anita Moen og Seraina Boner mestvinnende kvinne med fire seire hver. Anita Moen 19982001 mens Seraina Boner vant fire ganger i perioden 2012-2016.

I 2008 var det rekordraskt føre under Birkebeinerrennet. Tsjekkeren Stanislav Řezáč vant eliteklassen for menn på ny rekordtid – 2.24.33 – foran Anders Aukland. Hilde Gjermundshaug Pedersen vant eliteklassen for kvinner på 2.52.04, til tross for at hun startet løpet med glatte ski og måtte smøre om underveis. Den forrige rekorden på 3.03.21 ble satt av Anita Moen i 1998.

Alle resultater