Sport på TV | Janteloppet - Ski Classics | NNM Nordreisa | Fotball NM, menn - 1. runde | NM sluttspill Ishockey | The Masters - golf | Monte Carlo Open - tennis| Alle resultater

Resultater Ungdomsbirken J12 2024

Lignende saker

Resultater fra Ungdomsbirken J12 som arrangeres søndag 17. mars 2024.

Publisert 17. mars 2024 i Resultater

Resultater fra alle klasser i Ungdomsbirken 2024

Resultater fra Birkebeinerrennet 2024

Ungdomsbirken J12 2024

Start kl 13.30

Resultater

(ikke rangert)

Pl Stnr Deltaker Klubb Sjusjøen Sagmyra Kubruveita Forvarsel Tid
39196 Hanne Aak Trondsen Rælingen skiklubb 0:01:21.6 0:34:00.6 0:44:26.7 0:49:38.5 0:55:04.6
39197 Ellinor Andrea Aardal Lyn Ski 0:01:50.3 0:41:38.4 0:53:34.0 1:00:19.8 1:06:50.0
39073 Eir Alhaug 0:01:38.5 0:40:57.6 0:52:52.7 0:59:27.3 1:05:35.4
39074 Fia Andenæs-Graver Lyn Ski 0:02:04.1 0:48:09.9 1:03:16.0 1:11:27.1 1:19:38.5
39075 Julia Osk Andreassen Lyn Ski 0:01:38.1 0:40:57.5 0:52:48.2 0:59:14.7 1:05:34.9
39076 Vilde Bendiksen Askim Mjøndalen IF 0:01:53.5 0:42:26.6 0:54:44.7 1:01:13.0 1:07:37.2
39077 Ella Aukland Oseberg Skilag 0:01:36.4 0:37:10.9 0:48:08.3 0:53:53.6 0:59:34.9
39094 Martine Jervell Baardsgaard Lyn Ski 0:01:27.2 0:34:33.6 0:44:47.4 0:50:08.9 0:55:25.9
39078 Agnes Bakkestuen Brenna Vang skiløperforeninh 0:01:45.0 0:40:23.1 0:52:56.5 0:59:44.3 1:06:04.0
39079 Ragna Grønnevet Benserud HEMING IL 0:01:46.4 0:38:14.1 0:49:59.8 0:57:08.6 1:04:21.9
39080 Hennie Bergh Heming 0:01:52.4 0:41:59.8 0:54:48.2 1:01:40.1 1:08:47.0
39081 Elida Riise Bergheim Gjerdrum IL 0:01:42.7 0:35:52.9 0:45:52.3 0:51:28.5 0:56:59.9
39207 Lisa Bergman Lillehammer skiklubb 0:01:26.8 0:33:59.2 0:44:05.6 0:49:26.3 0:54:54.8
39083 Ingebjørg Koren Biong Kjelsås IL 0:01:56.7 0:50:23.5 1:03:58.3 1:12:25.3 1:19:44.7
39084 Signe Bjonge Hakadal Langrenn 0:01:42.8 0:39:50.1 0:51:15.6 0:57:31.6 1:03:26.0
39222 Andrea Lia Bjørnbakken Odal Skiklubb 0:02:04.2 0:45:22.3 0:58:10.7 1:05:39.5 1:12:19.5
39085 Emmy Sofie Bjørnsen Byåsen IL 0:01:36.7 0:39:05.6 0:50:54.3 0:57:24.5 1:03:44.6
39086 Eirin Bjørnsgaard-Fotland Haslum IL 0:01:38.7 0:38:14.4 0:49:36.7 0:55:39.4 1:01:31.1
39088 Emma Ingeborg Bjørseth Rælingen 0:01:16.2 0:32:17.7 0:41:59.1 0:47:00.1 0:51:50.3
39089 Caroline Bomann-Larsen HEMING IL 0:01:25.5 0:34:07.1 0:44:20.4 0:49:53.9 0:55:37.4
39090 Ingrid Botnen Kjelsås IL 0:01:57.3 0:50:31.1 1:03:57.0 1:11:01.6 1:17:48.3
39091 Ane Brendengen Bækkelaget SK 0:01:30.9 0:38:06.3 0:49:32.3 0:55:48.0 1:01:39.9
39092 Julie Amlie Brenna Idrettslaget Try 0:01:45.5 0:39:44.3 0:51:13.1 0:57:28.4 1:03:35.4
39093 Marianne Busterud-Storvik Vang Skiløperforening 0:01:42.1 0:38:24.6 0:50:08.6 0:56:19.2 1:02:16.6
39208 Mathea Dalen Øyer-Tretten IF 0:01:55.4 0:40:14.1 0:52:11.3 0:58:46.5 1:05:13.9
39095 Elise Granskogen Ekeberg Jutul Il 0:01:23.2 0:33:15.9 0:43:20.0 0:48:35.0 0:53:40.2
39096 Stine Elton Øvrevoll Hosle IL 0:01:57.5 0:42:18.0 0:54:53.6 1:01:48.1 1:08:24.3
39097 Josefine Smedsrud Engebretsen Lyn Ski 0:01:18.8 0:33:36.7 0:44:11.1 0:49:33.6 0:54:55.7
39882 Oda Emilie Feet 0:01:41.9 0:40:38.9 0:52:34.4 0:58:46.4 1:04:46.0
39098 Martine Finstad Strandbygda il 0:01:34.7 0:37:31.0 0:48:04.8 0:53:59.8 0:59:53.1
39099 Anna Fjøsne Vang Skiløperforening 0:01:39.0 0:37:37.1 0:48:03.5 0:53:41.8 0:59:17.3
39100 Ida Langemyhr Flæsen HEMING IL 0:01:42.1 0:36:32.4 0:47:15.7 0:53:04.8 0:58:32.2
39209 Maria Fonneløp Dikemark IF 0:01:36.5 0:39:36.0 0:51:28.7 0:58:01.6 1:04:00.1
39101 Hannah Siljeholm Frøyshov Kjelsås 0:01:25.1 0:34:42.9 0:44:29.6 0:50:07.1 0:55:19.8
39102 Ane Furuseth-Midgaard Oseberg Skilag 0:01:37.7 0:37:40.9 0:48:33.4 0:54:21.8 1:00:12.6
39103 Johanne Gillebo Sørum IL 0:01:54.4 0:45:22.5 0:59:01.5 1:06:50.6 1:14:31.0
39104 Nora Gjethammer IL TRY 0:01:31.2 0:36:28.9 0:47:18.1 0:53:26.5 0:59:21.0
39105 Emma Hansen Granum Røa IL 0:01:40.4 0:37:37.7 0:48:19.0 0:53:57.4 0:59:29.1
39106 Solveig Granum-Myhre Bjerke IL Ski 0:01:47.4 0:38:55.6 0:50:06.0 0:55:50.8 1:01:21.8
39218 Oline Mjøen Grøndalen Drøbak-Frogn IL 0:01:38.0 0:38:40.5 0:49:59.6 0:56:05.3 1:02:02.4
39201 Sofie Åsberg Grønvoll Årvoll IL 0:01:22.6 0:36:47.8 0:47:27.0 0:53:38.2 0:59:33.2
39107 Agnes Helene Hagelsteen Grue Nittedal IL 0:01:35.8 0:36:31.2 0:46:48.2 0:52:37.7 0:57:58.7
39109 Tomine Kei Næss Hansen Konnerud IL 0:01:46.3 0:40:39.1 0:52:46.3 0:59:47.4 1:06:46.8
39110 Ingrid Haug Lyn Ski 0:01:42.7 0:45:50.8 0:58:59.7 1:05:47.6 1:12:24.3
39111 Hedda Kronberg Hippe LØRENSKOG SKIKLUBB 0:01:53.6 0:40:17.0 0:51:51.8 0:57:57.5 1:04:05.3
39112 Marie Hjelmstad Try 0:01:44.0 0:39:48.0 0:50:59.5 0:57:23.7 1:03:35.5
39113 Ida Wilhelmsen Hodneland Bjerke IL Ski 0:01:57.5 0:44:50.8 0:58:53.3 1:06:22.4 1:13:55.7
39223 Jenny Marie Holter Bjerke IL Ski 0:01:58.7 0:46:26.1 0:58:32.4 1:04:39.7 1:10:21.2
39210 Hannah Olava Undheim Høydahl Rælingen skiklubb 0:01:16.5 0:31:06.5 0:40:09.3 0:44:52.8 0:49:24.3
39114 Marlene Richter Jacobsen Røa Allianseidrettslag 0:01:51.2 0:49:26.8 1:03:22.1 1:09:49.8 1:16:08.2
39199 Erle Jarning Lyn Ski 0:02:00.6 0:46:06.0 0:59:34.6 1:06:35.5 1:13:44.6
39211 Tiril Johnsen Roterud IL 0:01:37.9 0:38:50.3 0:50:10.7 0:56:20.6 1:02:31.4
39115 Martine Hellem Jonhaugen Kjelsås 0:01:36.5 0:42:30.6 0:54:33.4 1:01:03.3 1:07:17.5
39212 Sofie Lund Jørgensen Vingrom IL 0:01:36.2 0:39:19.1 0:51:20.3 0:57:59.7 1:04:35.0
39220 Nora Julsrud Antonsen Eidsvold Værks Skiklubb 0:01:44.4 0:42:03.4 0:55:00.9 1:02:02.8 1:09:01.5
39116 Heidi Kampen Heming 0:01:46.0 0:38:38.7 0:50:03.3 0:55:47.5 1:01:24.9
39117 Kari Kampen Heming 0:01:43.7 0:39:01.0 0:50:09.7 0:55:48.1 1:01:28.3
39202 Ella Karfjell Dikemark IF 0:01:37.1 0:39:37.1 0:51:29.6 0:58:02.3 1:04:14.2
39118 Hege Karlsen Norstad Lyn Ski 0:01:52.3 0:43:40.7 0:56:28.5 1:03:35.1 1:10:28.3
39232 Vilje-Amilie Karlstad Nes Ski 0:01:47.2 0:42:35.9 0:54:49.8 1:01:47.3 1:08:07.2
39119 Lina Juel Kemmerich Sørkedalens Idrettsforening 0:01:30.4 0:37:10.1 0:48:21.0 0:54:08.5 1:00:08.2
39120 Mari Kittelsen Søre Ål 0:01:36.4 0:35:50.9 0:46:11.6 0:52:17.1 0:57:59.0
39121 Julie puntervold Kolderup Lyn 0:01:34.6 0:36:23.7 0:47:15.7 0:53:05.4 0:58:44.8
39122 Evelina Kollerud Lillehammer skiklubb 0:01:52.6 0:43:19.1 0:56:20.9 1:02:54.6 1:09:21.8
39123 Berit Julie Kringen Skedsmo Skiklubb 0:01:40.8 0:39:36.4 0:51:16.7 0:57:41.8 1:03:47.3
39213 Helena Amélie Trentanove Kristiansen Lyn Ski 0:01:38.6 0:42:43.1 0:54:45.8 1:01:26.3 1:07:49.2
39224 Linnea L’Abée-Lund Lillehammer skiklubb 0:01:27.7 0:34:07.6 0:44:05.0 0:49:34.5 0:55:14.8
39136 Elma Lång-Gisholt Fossum 0:01:48.8 0:37:13.1 0:47:43.6 0:53:18.5 0:58:50.8
39124 Aurora Juel Langmoen Lyn Ski 0:01:20.4 0:31:06.4 0:40:09.6 0:44:53.3 0:49:25.3
39125 Olivia Langset Holeværingen 0:01:23.7 0:35:50.9 0:46:16.5 0:52:07.7 0:57:54.4
39126 Ada Liavaag Næss Haslum IL 0:01:37.9 0:39:19.4 0:51:01.4 0:57:21.3 1:03:39.0
39127 Nicoline Lillemæhlum Bjerke IL 0:01:17.3 0:33:30.5 0:43:21.8 0:48:37.8 0:53:40.3
39128 Emilie Lilleøkseth-Kalbakken Strandbygda il 0:01:41.6 0:43:14.2 0:55:58.2 1:02:56.9 1:09:28.9
39129 Oline Lindsverk Svarstad IL, 0:02:06.6 0:47:58.5 1:02:21.9 1:09:42.7 1:16:52.9
39130 Martine Ljåstad Hakadal IL 0:01:29.4 0:36:45.8 0:47:17.6 0:53:15.8 0:58:46.7
39131 Mathea Lono Konnerud IL 0:01:54.2 0:42:23.7 0:54:57.2 1:01:43.1 1:08:27.7
39134 Johanna Jelstad Løvaas Haslum IL 0:01:57.5 0:45:35.0 0:58:36.3 1:05:09.7 1:11:44.3
39135 Agnes Rongstad Löwhagen Koll IL 0:01:52.4 0:48:43.8 1:03:29.1 1:12:26.1 1:20:18.5
39132 Mari Lunåsmo Gjesdal IL 0:01:51.4 0:42:19.5 0:54:52.2 1:01:32.1 1:08:11.0
39203 Ingvild Lunde Gjelleråsen IF Ski 0:01:37.6 0:37:09.9 0:48:02.6 0:53:54.0 0:59:35.0
39214 Mille Haugen Lykkja Torpa Ski 0:01:24.7 0:35:03.6 0:45:54.3 0:51:29.1 0:56:51.1
39133 Tyri Lysaker Stakvik Gjerdrum IL 0:01:58.7 0:45:49.4 0:59:33.5 1:07:09.8 1:14:05.8
39137 Klara Maderova TJ Dukla Liberec 0:01:38.5 0:37:05.2 0:47:50.1 0:53:42.2 0:59:25.5
39138 Alma Syse Martens Koll 0:02:06.9 0:49:59.4 1:05:34.6 1:14:19.8 1:22:18.8
39139 Astrid Midling-Hansen Nes Ski 0:01:39.9 0:39:51.3 0:51:04.3 0:57:19.7 1:03:07.5
39230 Amilie Mjølstad-Skinnes Krødsherad IL 0:01:49.9 0:39:03.6 0:50:30.4 0:56:03.2 1:01:52.1
39215 Sofie S. Molenaar Vikersund Langrenn 0:02:01.7 0:44:46.3 0:58:29.5 1:05:44.3 1:12:29.7
39140 Celine Sofie Myklebust Ebbesen GUI sportsklubb 0:01:46.0 0:41:03.4 0:52:44.7 1:00:07.6 1:06:36.4
39141 Margrethe Winsnes Nedrevåg IL TRY 0:01:56.4 0:43:21.6 0:56:28.9 1:04:35.0 1:12:03.8
39142 Malin Nessa Øvrevoll Hosle IL 0:01:49.9 0:39:22.6 0:51:14.8 0:57:27.5 1:03:24.7
39143 Elise Nordbotten Kjelsås 0:01:29.4 0:38:50.9 0:50:12.1 0:56:30.2 1:02:36.7
39144 Sangmo Elise Nordengen Haslum IL 0:01:42.8 0:41:17.3 0:53:30.8 1:00:49.4 1:07:19.9
39145 Tilde Norderud Røa 0:01:35.5 0:36:46.8 0:47:50.7 0:53:44.9 0:59:31.4
39147 Matilde Nylund Vang Skiløperforening 0:01:57.1 0:42:02.1 0:54:03.9 1:00:29.7 1:06:44.0
39148 Edla Nyquist Vatn Lillehammer Skiklub 0:01:49.9 0:43:13.0 0:55:37.8 1:02:11.8 1:08:16.9
39221 Signe Øistad Torpa Ski 0:01:37.9 0:42:48.1 0:55:24.3 1:02:22.9 1:08:27.4
39149 Elise Bjønnes Olsen Konnerud IL 0:01:54.4 0:42:41.3 0:55:18.4 1:02:58.5 1:10:11.3
39150 Hanna Lund Olsen Bjerke IL Ski 0:01:57.4 0:46:24.0 0:58:30.8 1:04:39.0 1:10:20.8
39152 Oda Opstad Konnerud IL 0:02:01.4 0:47:18.2 1:01:31.7 1:08:59.2 1:16:15.3
39153 Lilly Ornum Njård 0:01:35.1 0:38:23.9 0:49:38.0 0:55:48.5 1:01:44.3
39154 Annalie Pegg Røa IL 0:02:01.2 0:45:38.4 1:03:24.2 1:10:24.2 1:17:10.6
39155 Ellinor Lauritzen Rakkestad Kjelsås IL langrenn 0:01:46.0 0:47:13.6 1:00:24.8 1:07:54.9 1:14:47.8
9696 Selma Huun Rasmussen Lyn 0:01:53.2 0:41:13.1 0:53:10.5 0:59:42.2 1:05:54.0
39156 Eira Reiersen Lyn 0:01:35.4 0:37:00.6 0:47:36.6 0:53:15.0 0:58:44.0
39200 Nora Reinemo Fossum IF 0:01:15.4 0:32:18.3 0:41:32.1 0:46:41.8 0:51:33.1
39216 Maren Rognebakke Haslum IL 0:01:42.9 0:40:40.4 0:51:31.6 0:58:29.3 1:04:30.9
39157 Emilie da Silva Rustad Odal Skiklubb 0:02:04.2 0:45:07.1 0:58:05.9 1:05:35.8 1:12:19.5
39158 Valerie Rykke BSK 0:01:41.8 0:45:19.0 0:58:41.5 1:06:44.0 1:14:31.2
39159 Sofie Ryste Bækkelagets SK 0:01:32.2 0:40:22.1 0:51:49.0 0:58:41.8 1:05:07.0
39160 Sofie Nerigård Sandvik Koll IL 0:02:07.3
39161 Vilde Flaatten Sekkelsten 0:01:31.2 0:37:44.9 0:49:03.1 0:55:14.9 1:01:28.3
39204 Marte Sibbern Johnsen Drøbak Frogn Idrettslag 0:01:39.2 0:39:49.0 0:50:50.9 0:57:41.2 1:03:56.2
39198 Tiril Tallulah Bølstad Simonsen Årvoll IL 0:01:34.4 0:42:14.2 0:54:56.8 1:01:41.3 1:08:15.4
39164 Ingrid Sirekrok Gjesdal IL 0:01:50.1 0:40:48.6 0:53:24.0 1:00:06.3 1:06:49.6
39165 Tiril Tepsel Sjulstad Svarstad 0:01:58.3 0:45:04.4 0:58:29.8 1:05:36.1 1:12:28.8
39166 Julie Gjessing Skjeset Vang Skiløperforening 0:01:53.9 0:41:23.6 0:53:40.5 1:00:36.2 1:07:15.3
39167 Lovisa Skogstad-Mellander Haslum IL 0:01:53.5 0:44:29.9 0:58:14.3 1:05:08.6 1:12:05.8
39168 Carmen Synøve Solbakken Svarstad il 0:02:13.0 0:55:34.6 1:10:13.7 1:19:42.8 1:28:11.3
39169 Rachel Margrethe Sole-Warbo Holmen langrenn 0:01:46.6 0:41:37.4 0:53:47.3 1:00:54.0 1:07:20.8
39176 Hermine Sønsterud Idrettslaget Holeværingen 0:01:32.0 0:38:55.6 0:50:35.5 0:56:42.8 1:03:10.4
39227 Miranda Margareta Severinsson Sørby Strandbygda il 0:01:33.8 0:38:28.1 0:50:02.4 0:56:19.8 1:02:24.0
39177 Nora Sørebø Koll IL 0:01:40.2 0:41:43.0 0:54:38.1 1:01:41.0 1:08:52.5
39178 Hanna Louise Sulheim Søreide 0:01:27.6 0:35:49.6 0:46:58.7 0:52:52.8 0:58:44.3
37010 Alma Sørevik Sparby Gjelleråsen IF 0:01:44.2 0:42:09.0 0:53:35.7 1:00:24.2 1:06:30.7
39179 Sigrid Sørheim Vingrom IL 0:01:35.4 0:37:13.4 0:48:04.4 0:53:52.7 0:59:36.8
39180 Amanda Ramampiaro Sørumshagen Vikersund IF 0:02:01.5 0:43:01.9 0:54:39.0 1:01:13.1 1:07:34.8
39170 Inga Clausen Steinsvik Lyn Ski 0:01:58.7 0:41:40.7 0:53:31.6 1:00:20.1 1:06:58.3
39171 Ida Stokke Sjåstad Vestre Lier IL 0:01:21.3 0:34:42.8 0:44:45.9 0:50:50.8 0:56:16.8
39205 Sofie Storvik Lyn Ski 0:01:45.0 0:38:58.1 0:50:29.8 0:56:41.7 1:02:45.0
39172 Tomine Storvik Røa IL 0:01:42.1 0:41:03.8 0:53:51.9 1:00:18.1 1:06:48.2
39173 Live Strande Try 0:01:35.1
39174 Hedda Bache Stranden Haslum IL 0:01:22.4 0:46:25.4 0:51:59.6 0:57:25.3
39217 Magnhild Stryken-Strømmen Koll 0:02:07.7 0:49:59.1 1:05:34.2 1:14:19.2 1:22:18.8
39206 Emilie Levie Sundli GUI sportsklubb 0:01:55.1 0:43:25.0 0:56:00.7 1:02:57.7 1:09:35.8
39175 Lykke Sofie Svendsrud 0:01:20.8 0:36:01.5 0:46:09.3 0:51:52.4 0:57:17.2
39226 Jenni Nordengen Sveum Torpa Ski 0:01:45.6 0:40:56.5 0:53:24.5 0:59:49.0 1:06:10.1
39181 Olivia Løberg Tangen IL Koll 0:02:13.1 0:48:50.7 1:03:07.4 1:11:04.8 1:19:17.7
39182 Agnes Torsen-Brynlund Lyn Ski 0:01:51.6 0:43:35.7 0:55:50.1 1:03:15.1 1:10:08.3
39183 Mille-Marie Torseth Moss skiklubb 0:01:26.6 0:40:27.2 0:53:51.0 1:00:12.7 1:06:13.0
39184 Hedda Josephine Troye HEMING IL 0:01:51.6 0:41:58.5 0:53:54.0 1:00:46.2 1:07:23.8
39185 Hannah Nordnes Tveito Konnerud IL 0:01:54.6 0:46:26.5 1:00:34.0 1:08:44.3 1:16:08.2
39229 Maja Langseth Ulvin Kjelsås 0:01:52.9 0:50:17.7 1:03:56.6 1:11:19.8 1:17:51.2
39186 Sigrid Ulvin Fanebust Kjelsås 0:01:53.3 0:43:08.4 0:54:40.9 1:01:20.9 1:07:47.6
39187 Agnes Granlund Undheim Lyn Ski 0:01:35.6 0:39:49.1 0:51:23.6 0:58:17.1 1:04:21.8
39188 Oda Fenne Undheim Kjelsås 0:01:29.9 0:38:02.1 0:49:34.4 0:55:50.0 1:02:09.3
39189 Klara Katrine Utne Haslum idrettslag 0:01:52.6 0:41:20.7 0:53:44.1 1:01:14.2 1:08:09.4
39190 Mathilde Vik Mjøndalen IF 0:01:47.2 0:37:09.0 0:48:09.8 0:54:07.7 1:00:07.8
39191 Anna Vislie Røa 0:01:48.5 0:44:12.6 0:57:11.7 1:04:18.5 1:11:06.7
39192 Eira Wagner Nittedal IL 0:01:52.4 0:39:22.1 0:50:39.7 0:56:35.6 1:02:32.8
39193 Linea Welle-Smidt Asker Skiklubb 0:01:24.3 0:36:59.8 0:47:50.2 0:53:39.6 0:59:19.0
39194 Emily Røstad Wettergreen Holmen 0:01:56.8 0:47:31.2 1:01:03.5 1:08:33.8 1:15:27.6
39195 Olea Winkle Gjelleråsen IF 0:01:43.2 0:40:39.4 0:52:36.0 0:58:49.7 1:04:47.7

Søk i startlistene

Om Ungdomsbirken

20. utgave

Dato

Søndag 17. mars

Sted

Sjusjøen – Lillehammer, Innlandet

Distanse

15 km klassisk

starttid Klasse
12.00 Gutter 16 år
12.10 Gutter 15 år
12.20 Jenter 16 år
12.30 Gutter 14 år
12.40 Jenter 15 år
12.50 Gutter 13 år
13.00 Jenter 14 år
13.10 Jenter 13 år
13.20 Gutter 12 år
13.30 Jenter 12 år

Om Ungdomsbirken

UngdomsBirken ski søndag 17. mars 2024
Velkommen til UngdomsBirken ski som arrangeres for 20. gang.
Her møtes mosjonister og aktive side om side. Løypa er ca 15 km med start på Sjusjøen og mål på Birkebeineren Skistadion, Lillehammer. Rennet går i klassisk stil og alle deltakere må bære sekk som skal veie minst 1,5 kg under hele rennet. Alder: 12-16 år pr 31.12.24

Løypekart

Værvarsel

Webcamera fra løypa

Terminliste og resultater alle renn i Ski Classics

Arrangørens hjemmesider

Tidligere vinnere av Birkebeinerrennet

År Menn Kvinner
1932 Norge Trygve Beisvåg
1933 Norge Arne Rustadstuen
1934 Norge Arne Rustadstuen (2)
1935 Norge Olaf Hoffsbakken
1936 Norge Oscar Gjøslien
1937 Norge Gunnar Hansveen
1938 Norge Olaf Hoffsbakken (2)
1939 Norge Hallvard Eggset
1940 Norge Gunnar Hansveen (2)
1941 Ikke arrangert
1942
1943
1944
1945
1946 Norge Leif Haugen
1947 Norge Gunnar Hermansen
1948 Ikke arrangert
1949 Norge Ola Kveberg
1950 Norge Gunnar Hermansen (2)
1951 Norge Thorfinn Staff Eid
1952 Norge Odd Nyborg
1953 Norge Johs. Woxen
1954 Norge Johan Østvang
1955 Norge Oddmund Jensen
1956 Norge Einar Skaaren
1957 Norge Oddmund Jensen (2)
1958 Norge Oddmund Jensen (3)
1959 Norge Einar Skaaren (2)
1960 Norge Martin Stokken
1961 Norge Ole Ellefsæter
1962 Norge Oddmund Jensen (4)
1963 Norge Magnar Ingebrigtsli
1964 Norge Egil Tvedt
1965 Norge Oddmund Jensen (5)
1966 Norge Egil Tvedt
1967 Norge Ivar Skogsrud
1968 Norge Erik Solberg Johansen
1969 Norge Niri Helleberg
1970 Norge Arne Vehus
1971 Norge Bjørn Arvnes
1972 Norge Erik Solberg Johansen (2)
1973 Norge Per Knotten
1974 Norge Dag Anmarkrud
1975 Norge Ivar Formo
1976 Norge Audun Kolstad Norge Berit Mørdre Lammedal
1977 Norge Audun Kolstad (2) Norge Valborg Østberg
1978 Norge Anders Bakken Norge Birgit Øverby Tennøe
1979 Norge Anders Bakken (2) Norge Anna Bjørgan
1980 Norge Dag Atle Bjørkheim Norge Anna Bjørgan (2)
1981 Sverige Sven-Åke Lundbäck Norge Vigdis Rønning
1982 Norge Dag Atle Bjørkheim (2) Norge Birgit Øverby Tennøe (2)
1983 Norge Per Knut Aaland Norge Hilde Riis
1984 Norge Magnar Rismyhr Norge Gry Oftedal
1985 Sverige Ola Hassis Norge Gry Oftedal (2)
1986 Sverige Örjan Blomquist Norge Ellen Grepperud
1987 Canada Pierre Harvey Norge Astrid Dæhlie
1988 Norge Jo Helgestad Norge Elisabeth Tharaldsen
1989 Norge John Kvale Norge Marthe Flugstad
1990 Norge Per Knut Aaland (2) Norge Mona Fugli
1991 Norge Per Knut Aaland (3) Norge Ragnhild Bratberg
1992 Norge Odd-Bjørn Hjelmeset Norge Anne Jahren
1993 Russland Aleksandr Golubev Norge Astrid Kristin Ruud
1994 Norge Erling Jevne Norge Marit Elveos
1995 Norge Odd-Bjørn Hjelmeset (2) Norge Unni Ødegård
1996 Norge Erling Jevne (2) Norge Marit Mikkelsplass
1997 Norge Erling Jevne (3) Norge Marthe Flugstad (2)
1998 Norge Erling Jevne (4) Norge Anita Moen Guidon
1999 Norge Erling Jevne (5) Norge Anita Moen Guidon (2)
2000 Norge Erling Jevne (6) Norge Anita Moen Guidon (3)
2001 Norge Erling Jevne (7) Norge Anita Moen Guidon (4)
2002 Tsjekkia Stanislav Řezáč Norge Marthe Flugstad (3)
2003 Norge Odd-Bjørn Hjelmeset (3) Finland Annmari Viljanmää
2004 Italia Gianantonio Zanetel Finland Annmari Viljanmää (2)
2005 Tsjekkia Stanislav Řezáč (2) Italia Cristina Paluselli
2006 Norge Anders Aukland Norge Hilde Gjermundshaug Pedersen
2007 Avlyst[7]
2008 Tsjekkia Stanislav Řezáč (3) Norge Hilde Gjermundshaug Pedersen (2)
2009 Sverige Jerry Ahrlin Norge Hilde Gjermundshaug Pedersen (3)
2010 Norge Anders Aukland (2) Sverige Jenny Hansson
2011 Tsjekkia Stanislav Řezáč (4) Sveits Seraina Boner
2012 Norge Anders Aukland (3) Sveits Seraina Boner (2)
2013 Norge Anders Aukland (4) Sveits Seraina Boner (3)
2014 Avlyst[8]
2015 Norge Petter Eliassen Norge Therese Johaug
2016 Norge John Kristian Dahl Sveits Seraina Boner (4)
2017 Norge Martin Johnsrud Sundby Polen Justyna Kowalczyk
2018 Norge Andreas Nygaard Polen Justyna Kowalczyk (2)
2019 Norge Petter Eliassen (2) Polen Justyna Kowalczyk (3)
2020 Avlyst på grunn av koronaviruspandemien.[9]
2021 Avlyst på grunn av koronaviruspandemien.[10]
2022 Norge Andreas Nygaard (2) Norge Astrid Øyre Slind

Historien om Birkebeinerrennet

Birkebeinerrennet er Norges mest tradisjonsrike turrenn på ski og går hvert år fra Rena til Lillehammer. Løyperekorden på herresiden har Petter Eliassen på 2:19:28,3 (2015) og på kvinnesiden Therese Johaug på 2:41:46,6 (2015).

Birkebeinerrennet er 54 km og går i klassisk stil. Start er på Tingstadjordet på Rena, stiger opp til Raudfjellet, om lag flatt til Sjusjøen, og relativt bratte utforkjøringer til målgang på Birkebeineren skistadion, Lillehammer. Tilsammen byr løypa på ca. 1 000 meter stigning, men i all hovedsak er det slake stigninger.

Deltakerne må bære sekk som veier minst 3,5 kg fra start til mål. Aldersgrensen for deltakelse i hovedrennet er 16 år.

Birkebeinerrennet ble innstiftet i 1932 til minne om turen som birkebeinerne Torstein Skevla og Skjervald Skrukka hadde med Håkon Håkonsson i 1206.

Fram til 1991 var start og mål annet hvert år på Lillehammer og Rena. Etter dette har Birkebeinerrennet hatt fast start på Rena og innkomst på Lillehammer. Det ble innført egen kvinneklasse fra 1976.

Erling Jevne er med sine syv seire den som har vunnet Birkebeinerrennet flest ganger. Han vant første gang i 1994, deretter seks år på rad fra 1996 til 2001Anita Moen og Seraina Boner mestvinnende kvinne med fire seire hver. Anita Moen 19982001 mens Seraina Boner vant fire ganger i perioden 2012-2016.

I 2008 var det rekordraskt føre under Birkebeinerrennet. Tsjekkeren Stanislav Řezáč vant eliteklassen for menn på ny rekordtid – 2.24.33 – foran Anders Aukland. Hilde Gjermundshaug Pedersen vant eliteklassen for kvinner på 2.52.04, til tross for at hun startet løpet med glatte ski og måtte smøre om underveis. Den forrige rekorden på 3.03.21 ble satt av Anita Moen i 1998.

Alle resultater