Sport på TV | Fotball EM | Tour de France | Wimbledon | OL Paris | Diamond League Monaco | VM orientering Edinburgh | NM motbakkeløp| Alle resultater

Resultater Ungdomsbirken J13 2024

Lignende saker

Resultater fra Ungdomsbirken J13 som arrangeres søndag 17. mars 2024.

Publisert 17. mars 2024 i Resultater

Resultater fra alle klasser i Ungdomsbirken 2024

Resultater fra Birkebeinerrennet 2024

Ungdomsbirken J13 2024

Start kl 13.10

Resultater

Pl Stnr Deltaker Klubb Sjusjøen Sagmyra Kubruveita Forvarsel Tid
1 37050 Anna Husnes Lillehammer Skiklub 0:01:04.8 0:29:12.2 0:37:55.6 0:42:18.4 0:46:43.3
2 37012 Ingebjørg Ellefsrud Sørumshagen Moen Sportsklubb 0:01:04.4 0:29:12.9 0:37:55.1 0:42:18.2 0:46:45.2
3 37025 Una Obrestad-Kolbu Gulset IF 0:01:08.9 0:30:05.9 0:38:47.3 0:43:20.8 0:48:04.7
4 37035 Ingrid Louise Wadahl Sweetman Lyn Ski 0:01:06.1 0:30:08.8 0:39:01.0 0:43:42.0 0:48:28.1
5 37064 Kristin Haug Lillehammer Skiklub 0:01:06.2 0:30:59.2 0:40:03.1 0:44:37.3 0:49:21.3
6 37038 Alma Strand Bolstad Asker Skiklubb 0:01:09.4 0:30:44.1 0:40:04.1 0:44:43.1 0:49:33.0
7 37044 Signe Brakstad Orset Molde og omegn Idrettsforening 0:01:10.3 0:30:55.9 0:40:09.7 0:44:53.8 0:49:46.3
8 37054 Anny Christiane Soldal Ursin Koll IL 0:01:07.1 0:30:18.5 0:39:52.6 0:45:01.0 0:50:19.8
9 37068 Emma Minge Johannesen Nesodden IF 0:01:06.5 0:31:38.4 0:40:43.6 0:45:32.5 0:50:20.1
10 37056 Anneken Holberg HEMING IL 0:01:08.7 0:31:14.5 0:40:32.3 0:45:32.8 0:50:21.0
11 37021 Ingeborg Låte Strandbygda il 0:01:11.3 0:31:17.1 0:40:29.8 0:45:28.3 0:50:21.6
12 37029 Ida Berge Gjellestad Koll IL 0:01:13.9 0:31:35.4 0:40:39.5 0:45:32.4 0:50:26.3
13 37001 Mari Borgersen Bjaadal IF Ørn 0:01:10.9 0:31:46.4 0:41:04.0 0:45:50.3 0:50:39.3
14 37076 Alma Anjadatter Valstad LynSki 0:01:16.0 0:31:36.4 0:40:42.8 0:45:47.0 0:50:51.3
15 37046 Celine Amlie Brenna Idrettslaget Try 0:01:12.3 0:31:35.3 0:40:52.3 0:45:57.6 0:51:02.1
16 37155 Iben Westgaard HEMING IL 0:01:12.1 0:31:46.9 0:41:05.7 0:46:02.9 0:51:02.5
17 37066 Mari Stenberg Vang Skiløperforening 0:01:11.1 0:32:03.2 0:41:26.1 0:46:20.8 0:51:20.3
18 37048 Lisa Skarbøvik Oseberg Skilag 0:01:09.0 0:32:17.7 0:41:39.9 0:46:34.5 0:51:36.7
19 37017 Mia Fjeldheim Skjerven Lyn Ski 0:01:08.2 0:32:02.7 0:41:39.0 0:46:44.7 0:51:51.2
20 37058 Ida Waage-Nielsen Dikemark IF 0:01:10.6 0:32:00.2 0:41:28.1 0:46:41.8 0:51:53.8
21 37005 Solveig Grøthe Gjelleråsen IF 0:01:11.4 0:32:18.6 0:41:47.2 0:47:01.3 0:52:03.2
22 37052 Eira Jacobsen-Sjue Nittedal IL 0:01:11.5 0:32:24.8 0:42:01.5 0:47:04.1 0:52:10.6
23 37060 Julie Lyche Svindland Jardar 0:01:12.7 0:32:21.6 0:41:59.6 0:47:10.6 0:52:14.5
24 37096 Martine Rød Feragen Tynset IF 0:01:21.4 0:33:12.7 0:42:32.0 0:47:31.8 0:52:36.3
25 37011 Maiken Kaggerud Helland Fossum IF 0:01:08.9 0:32:58.4 0:42:23.3 0:47:31.0 0:52:36.8
26 37004 Eline Moen Tynset IF 0:01:22.2 0:33:13.4 0:42:32.6 0:47:46.8 0:52:51.3
27 37031 Idun Stenvold Halmø Lyn Ski 0:01:13.3 0:33:06.6 0:42:49.2 0:47:55.8 0:53:04.6
28 37094 Signe Engen Scheinert Lyn Ski 0:01:17.7 0:33:25.6 0:42:50.7 0:47:56.8 0:53:05.4
29 37040 Synne Ulberg Skrautvål Il 0:01:10.0 0:33:07.2 0:42:57.5 0:48:06.2 0:53:26.3
30 37132 Mathea Myrstad Lommedalens IL 0:01:12.9 0:33:06.9 0:42:52.4 0:48:11.7 0:53:26.3
31 37138 Marie Hektoen Osvoll Rustad IL 0:01:20.0 0:33:33.1 0:43:07.2 0:48:24.0 0:53:34.0
32 37092 Erika Engen Eliassen Lyn Ski 0:01:18.8 0:33:23.6 0:42:49.6 0:48:12.1 0:53:47.7
33 37019 Emma Gustavsen Bjørgum Bjerke IL Ski 0:01:11.8 0:33:32.1 0:43:25.4 0:48:41.9 0:53:56.5
34 37129 Nora Mork Sport 1 Snø 0:01:23.5 0:33:35.4 0:43:30.9 0:48:54.8 0:54:12.8
35 37023 Ane Pauline Gram Amundsen Rustad 0:01:12.1 0:33:23.5 0:43:28.6 0:48:53.8 0:54:17.2
36 37007 Alma Fjeld Bjonviken Kjelsås IL 0:01:14.4 0:34:05.2 0:44:07.9 0:49:16.5 0:54:20.3
37 37146 Pernille Gamst Strandberg Nittedal IL 0:01:20.5 0:33:53.2 0:44:05.0 0:49:10.8 0:54:21.8
38 37154 Aurora Werenskjold Kjelsås IL 0:01:18.8 0:33:50.7 0:43:56.3 0:49:12.8 0:54:25.0
39 37027 Milla Minge Johannesen Nesodden IF 0:01:11.1 0:33:04.0 0:42:38.7 0:48:44.6 0:54:28.0
40 37013 Kristina Aasebø Kjelsås IL 0:01:13.3 0:33:22.6 0:43:27.4 0:48:58.1 0:54:32.4
41 37091 Anna Dølven Bagn IL 0:01:17.6 0:33:52.2 0:43:57.6 0:49:09.8 0:54:36.9
42 37116 Ingrid Koller-Sato Røa IL 0:01:18.3 0:33:56.7 0:44:00.8 0:49:35.8 0:55:08.8
43 37115 Edita Kohoutová Dukla Liberec 0:01:32.4 0:34:45.6 0:44:44.2 0:50:06.3 0:55:27.0
44 37141 Nina Røstad 0:01:23.4 0:34:42.9 0:44:44.3 0:50:09.4 0:55:27.4
45 37100 Margrethe Gillesen Høy Lyn Ski 0:01:20.0 0:34:57.2 0:45:03.8 0:50:29.8 0:55:49.3
46 37153 Lærke Toft Wæhler Lyn 0:01:19.3 0:33:56.0 0:44:48.8 0:50:21.7 0:55:55.8
47 37106 Jennie Herstad Teigen Røa IL 0:01:13.6 0:35:12.1 0:45:05.3 0:50:33.5 0:55:59.7
48 37003 Nikoline Bjørnenak 0:01:17.5 0:34:46.7 0:45:05.4 0:50:33.8 0:56:02.3
49 37156 Johanne Lund Wøien Asker Skiklubb 0:01:19.9 0:34:50.1 0:45:19.9 0:50:41.5 0:56:10.3
50 37150 Louise Helene Hegstad 0:01:19.1 0:35:08.8 0:45:18.0 0:50:47.8 0:56:16.0
51 37015 Celine Jeistad Lismarka Skilag/Team Sjusjøen 0:01:15.8 0:35:07.2 0:45:26.0 0:51:01.1 0:56:24.1
52 37105 Rikke Krüger Henningsen Fossum 0:01:22.4 0:34:51.1 0:45:13.2 0:50:47.7 0:56:27.4
53 37134 Ida Bakken Nesseth Tynset 0:01:29.3 0:35:40.9 0:46:03.0 0:51:38.7 0:57:07.7
54 37126 Erle Solbjørg Melhus HEMING IL 0:01:20.8 0:35:23.4 0:45:46.9 0:51:30.4 0:57:08.2
55 37143 Ayumi Fuseya Skjærven Rustad IL 0:01:14.0 0:35:45.1 0:46:12.9 0:52:03.6 0:57:43.6
56 37080 Julie Kirkhusmo Berger Lyn Ski 0:01:17.9 0:35:07.5 0:46:00.0 0:51:48.9 0:57:46.2
57 37118 Astrid Knoph Kvamme Haslum 0:01:21.4 0:35:45.8 0:46:08.8 0:51:57.7 0:57:53.7
58 9694 Maja Torbergsen Torpa Ski 0:01:23.3 0:36:22.1 0:47:05.8 0:52:25.8 0:57:57.9
59 37093 Lykke Elle-Dietrichson Lyn Ski 0:01:18.6 0:35:44.1 0:46:00.8 0:52:04.1 0:57:58.1
60 37135 Ella O Farrell Gjelleråsen Ski 0:01:24.5 0:35:57.3 0:46:28.4 0:52:28.2 0:58:03.8
61 37133 Nora Alette Hagelsteen Møkkelgjerd Nittedal IL 0:01:20.7 0:36:02.7 0:46:28.2 0:52:27.3 0:58:05.2
62 37167 Mari Eriksen skogstad Bækkelaget 0:01:20.8 0:36:16.6 0:46:42.8 0:52:42.0 0:58:12.9
63 37077 Martine Krogh Ankarstrand Haslum IL 0:01:19.3 0:36:38.8 0:46:58.3 0:52:47.6 0:58:14.0
64 37114 Josefine Aaheim Klepsland Haslum langrenn 0:01:17.3 0:36:35.0 0:47:04.2 0:52:47.4 0:58:16.2
65 37085 Ida Bjonge Jutul 0:01:25.6 0:35:59.4 0:46:53.1 0:53:00.7 0:58:33.0
66 37157 Vilde Øwre-Johnsen 0:01:30.4 0:36:30.6 0:47:08.7 0:53:00.6 0:58:35.3
67 37166 Oda Solbakken Barli Moelven IL/Team Sjusjøen 0:01:26.8 0:36:32.7 0:47:11.1 0:53:04.6 0:58:36.7
68 37083 Celine Marie Bjelland Lyn Ski 0:01:21.6 0:36:34.4 0:47:28.1 0:53:10.9 0:58:46.5
69 37117 Mille Kringler LØRENSKOG SKIKLUBB 0:01:33.6 0:36:10.9 0:47:10.8 0:53:09.4 0:58:58.2
70 37081 Linnea Berggreen LØRENSKOG SKIKLUBB 0:01:32.8 0:35:47.2 0:47:11.7 0:53:10.2 0:58:58.2
71 37123 Siri Lindvall Rustad IL 0:01:22.9 0:37:02.3 0:47:38.5 0:53:34.3 0:59:03.3
72 37033 Alva Hagberg Sporstøl Gjelleråsen IF 0:01:20.0 0:36:47.1 0:47:30.1 0:53:26.7 0:59:14.2
73 37120 Anne Olivia Landsværk Nesodden 0:01:20.5 0:36:38.3 0:47:35.9 0:53:35.3 0:59:16.8
74 37164 Eline Timm Sundin Røa IL 0:01:20.4 0:36:45.6 0:47:36.9 0:53:38.8 0:59:42.8
75 37147 Sofie Stræth Kjelsås IL 0:01:21.8 0:36:38.3 0:47:32.1 0:53:42.2 0:59:46.5
76 37009 Madelen Skjørvold Alexandersen Haugsbygd Idrettsforening 0:01:18.0 0:37:17.3 0:48:04.5 0:53:58.1 1:00:01.3
77 37136 Sanne Vang Odden Tynset IF 0:01:27.0 0:37:31.7 0:48:29.8 0:54:20.1 1:00:05.2
78 37075 Ella Sofie Andreassen Lyn Ski 0:01:18.0 0:37:37.6 0:48:02.6 0:54:08.5 1:00:19.6
79 37148 Aurora Stubbrud Dikemark IF 0:01:29.8 0:38:01.4 0:49:03.7 0:54:49.2 1:00:26.7
80 37112 Rikke Kihle 0:01:29.8 0:37:31.7 0:48:34.0 0:54:29.6 1:00:28.3
81 37121 Ida Børsheim Lefdahl Lommedalens IL 0:01:21.6 0:38:47.1 0:49:25.4 0:55:10.9 1:00:50.3
82 37087 Liv Andrea Bø Aune Fossum 0:01:26.9 0:37:29.0 0:48:41.8 0:54:48.9 1:00:58.2
83 37062 Linde Fladeby IL Runas ski 0:01:19.5 0:38:36.0 0:49:13.7 0:55:27.6 1:01:08.9
84 37128 Ingeborg Moldestad Lillomarka skiklubb 0:01:28.6 0:37:50.2 0:49:22.2 0:55:16.0 1:01:12.8
85 33231 Tilla Sommerstad HEMING IL 0:01:30.1 0:37:38.1 0:48:55.9 0:55:05.0 1:01:15.9
86 37131 Sina Myhrvold Kirkerud IL Koll 0:01:22.4 0:38:10.7 0:49:53.2 0:55:38.5 1:01:26.0
87 37082 Henriette Iversen Bergh Mjøndalen IF 0:01:24.1 0:38:33.1 0:49:46.7 0:55:42.1 1:01:32.1
88 37086 Selma Blix Bekkelaget sportsklubb 0:01:23.3 0:39:02.4 0:50:12.0 0:55:55.8 1:01:45.4
89 37084 Eline Bjerke Røa Allianseidrettslag 0:01:27.3 0:38:32.0 0:50:12.2 0:55:57.1 1:01:59.5
90 37101 Julie Granaas Åsen IL 0:01:30.1 0:38:47.6 0:50:03.3 0:56:17.8 1:02:00.1
91 37090 Ingrid Marie Dale Lyn Ski 0:01:24.9 0:38:49.7 0:50:10.7 0:56:04.6 1:02:17.7
92 37122 Ingrid Lehovd Koll 0:01:29.2 0:38:53.7 0:50:34.3 0:56:36.3 1:02:27.5
93 37110 Ella Hjorthaug Ishoel Skedsmo Skiklubb 0:01:33.4 0:39:45.9 0:50:54.6 0:56:50.1 1:02:30.8
94 37088 Julie Børresen GUI 0:01:32.9 0:39:23.1 0:50:55.0 0:56:59.3 1:02:49.9
95 37113 Vårin Kjøsen Heming 0:01:30.8 0:39:33.4 0:50:49.6 0:56:51.1 1:02:56.6
96 33226 Lara Moe Øyer Tretten 0:01:28.9 0:38:25.8 0:49:57.2 0:56:44.9 1:03:18.5
97 37125 Nora Isabell Madsen Clason Nes Ski 0:01:31.2 0:39:31.5 0:50:46.9 0:57:21.5 1:03:22.3
98 37151 Elise Thronsen Fossum 0:01:27.6 0:39:17.8 0:51:04.5 0:57:24.3 1:03:24.6
99 37099 Helena Fougner Bugge Heming 0:01:32.7 0:39:29.6 0:50:52.5 0:57:17.3 1:03:26.5
100 37149 Silje Sørsdal-Myrlid Oppegård Idrettslag 0:01:32.0 0:39:19.6 0:50:58.6 0:57:16.4 1:03:31.3
101 37073 Maja Agner Matheson IL Jardar 0:01:28.4 0:40:01.5 0:51:25.1 0:57:42.5 1:04:03.5
102 37074 Sigrid Oldervik Andersen Bækkelagets Sportsklubb 0:01:30.9 0:39:03.4 0:50:18.7 0:57:27.0 1:04:15.1
103 37124 Live Lund Brende Kjelsås IL 0:01:22.8 0:39:06.6 0:51:11.9 0:57:53.6 1:04:20.9
104 37072 Elise Libak-Feiring Vang Skiløperforening 0:01:35.3 0:38:56.3 0:50:54.9 0:57:52.4 1:04:24.9
105 37042 Ella Strand Moelven IL/Team Sjusjøen 0:02:08.6 0:40:55.0 0:52:34.4 0:58:45.1 1:04:46.3
106 37142 Anna Helene Salvesen Fossum 0:01:29.6 0:39:49.2 0:52:16.9 0:58:59.0 1:05:37.8
107 37089 Mathea Lie Christensen Konnerud 0:01:34.1 0:41:17.3 0:52:59.3 0:59:23.5 1:05:46.9
108 33229 Henriette Giertsen Myhre Skedsmo Skiklubb 0:01:35.6 0:40:43.0 0:52:41.3 0:59:33.5 1:05:59.8
109 37139 Mari Rimstad Intelhus Hemsedal IL 0:01:36.2 0:40:33.6 0:53:03.7 0:59:37.1 1:06:13.1
110 37104 Mia Haug Østbygda IL 0:01:26.8 0:41:13.8 0:53:05.2 0:59:49.7 1:06:13.3
111 37171 Hanna Haldin Tistedal FL 0:01:37.3 0:40:15.1 0:52:43.9 0:59:43.5 1:06:15.9
112 37158 Celine Aas GUI sportsklubb 0:01:31.6 0:41:51.4 0:53:49.3 1:00:14.9 1:06:22.7
113 37172 Michelle Halvorsen 0:01:39.2 0:41:53.2 0:53:50.2 1:00:19.5 1:06:27.8
114 37159 Sigrid Kihle Nymoen Ådal il 0:01:40.6 0:41:47.2 0:53:34.0 1:00:12.2 1:06:33.4
115 33223 Astrid Håvimb Schjerpen MOELV IL 0:01:40.7 0:41:53.5 0:53:52.5 1:00:19.9 1:06:37.9
116 37098 Alma Salberg Flesvik Bjerke IL Ski 0:01:37.0 0:41:41.0 0:54:02.5 1:00:44.3 1:06:53.6
117 37130 Celine Lekven Myhr GUI SK 0:01:33.9 0:41:45.6 0:53:48.1 1:00:41.3 1:07:14.4
118 37168 Ine Johnsen Fisknes Asker 0:01:45.0 0:41:41.0 0:54:14.8 1:01:00.0 1:07:25.0
119 37137 Liv Bryhni Opseth Lyn Ski 0:01:29.7 0:41:03.3 0:53:47.8 1:00:46.9 1:07:37.9
120 33225 Sofie Skare Konnerud 0:01:35.2 0:42:26.5 0:54:43.6 1:01:13.3 1:07:42.7
121 37097 Mathilde Flesjø Tollofsen GUI SK 0:01:35.9 0:42:46.1 0:54:50.1 1:01:53.1 1:08:38.9
122 37111 Amalie Jacobsen Gjelleråsen IF Ski 0:01:36.5 0:43:09.0 0:55:44.2 1:02:44.6 1:09:03.2
123 37108 Alma Haavaag Haakonsen GUI SK 0:01:40.1 0:43:14.6 0:56:01.0 1:02:33.4 1:09:08.5
124 37161 Selma Emilie Bergman Asker Skiklubb 0:01:31.5 0:42:40.3 0:55:33.0 1:02:57.3 1:09:50.4
125 37165 Christine Angell Øvrevoll Hosle IL 0:01:45.6 0:45:51.6 0:58:00.2 1:04:53.0 1:11:15.8
126 37045 Kristine Rud Kongsgaard Øvrevoll Hosle IL 0:01:39.4 0:44:03.0 0:57:30.4 1:04:34.8 1:11:20.6
127 37119 Ingrid Kvia-Midthaugen Øvrevoll Hosle IL 0:01:39.0 0:44:05.1 0:57:31.6 1:04:38.7 1:11:20.6
128 37170 Sofie Garfalk 0:01:39.4 0:44:07.1 0:57:30.5 1:04:39.8 1:11:22.3
129 33228 Emma Rudlende Frogner IL ski 0:01:38.6 0:46:10.7 0:59:03.8 1:07:14.2 1:14:45.6
130 33227 Amalie Hexeberg Frogner IL 0:01:44.7 0:46:24.7 0:59:30.5 1:07:14.3 1:14:46.9
131 37078 Marikken Austgulen Heming 0:01:46.3 0:49:21.7 1:03:09.8 1:10:33.3 1:17:37.5
132 37006 Elie Bugge Opheim ØHIL 0:01:45.6 0:48:22.6 1:02:12.4 1:10:13.2 1:17:46.3
133 37169 Una Fossum-Skilhagen ØHIL 0:01:44.4 0:48:23.4 1:02:13.0 1:10:18.2 1:17:46.5
134 37107 Julie Hvammen Heming 0:01:40.6 0:49:20.3 1:02:59.0 1:10:29.8 1:17:47.0
135 37102 Thea Madelen Grønkilen Strandbygda 0:01:35.9 0:49:19.8 1:03:38.7 1:11:48.2 1:18:47.0
136 37162 Mari Sørlie Hatlemark Ottestad IL 0:01:44.5 0:49:30.8 1:03:45.6 1:11:54.1 1:19:10.0
137 37160 Ingeborg Tokerud Bakke Moss skiklubb 0:01:54.0 0:49:31.7 1:03:46.3 1:11:55.3 1:19:10.3
138 37163 Sofie Gebhardt Kongsvold Ottestad IL 0:01:44.8 0:49:48.4 1:03:45.2 1:11:56.5 1:19:27.5

Søk i startlistene

Om Ungdomsbirken

20. utgave

Dato

Søndag 17. mars

Sted

Sjusjøen – Lillehammer, Innlandet

Distanse

15 km klassisk

Starttider

starttid Klasse
12.00 Gutter 16 år
12.10 Gutter 15 år
12.20 Jenter 16 år
12.30 Gutter 14 år
12.40 Jenter 15 år
12.50 Gutter 13 år
13.00 Jenter 14 år
13.10 Jenter 13 år
13.20 Gutter 12 år
13.30 Jenter 12 år

Om Ungdomsbirken

UngdomsBirken ski søndag 17. mars 2024
Velkommen til UngdomsBirken ski som arrangeres for 20. gang.
Her møtes mosjonister og aktive side om side. Løypa er ca 15 km med start på Sjusjøen og mål på Birkebeineren Skistadion, Lillehammer. Rennet går i klassisk stil og alle deltakere må bære sekk som skal veie minst 1,5 kg under hele rennet. Alder: 12-16 år pr 31.12.24

Løypekart

Værvarsel

Webcamera fra løypa

Terminliste og resultater alle renn i Ski Classics

Arrangørens hjemmesider

Tidligere vinnere av Birkebeinerrennet

År Menn Kvinner
1932 Norge Trygve Beisvåg
1933 Norge Arne Rustadstuen
1934 Norge Arne Rustadstuen (2)
1935 Norge Olaf Hoffsbakken
1936 Norge Oscar Gjøslien
1937 Norge Gunnar Hansveen
1938 Norge Olaf Hoffsbakken (2)
1939 Norge Hallvard Eggset
1940 Norge Gunnar Hansveen (2)
1941 Ikke arrangert
1942
1943
1944
1945
1946 Norge Leif Haugen
1947 Norge Gunnar Hermansen
1948 Ikke arrangert
1949 Norge Ola Kveberg
1950 Norge Gunnar Hermansen (2)
1951 Norge Thorfinn Staff Eid
1952 Norge Odd Nyborg
1953 Norge Johs. Woxen
1954 Norge Johan Østvang
1955 Norge Oddmund Jensen
1956 Norge Einar Skaaren
1957 Norge Oddmund Jensen (2)
1958 Norge Oddmund Jensen (3)
1959 Norge Einar Skaaren (2)
1960 Norge Martin Stokken
1961 Norge Ole Ellefsæter
1962 Norge Oddmund Jensen (4)
1963 Norge Magnar Ingebrigtsli
1964 Norge Egil Tvedt
1965 Norge Oddmund Jensen (5)
1966 Norge Egil Tvedt
1967 Norge Ivar Skogsrud
1968 Norge Erik Solberg Johansen
1969 Norge Niri Helleberg
1970 Norge Arne Vehus
1971 Norge Bjørn Arvnes
1972 Norge Erik Solberg Johansen (2)
1973 Norge Per Knotten
1974 Norge Dag Anmarkrud
1975 Norge Ivar Formo
1976 Norge Audun Kolstad Norge Berit Mørdre Lammedal
1977 Norge Audun Kolstad (2) Norge Valborg Østberg
1978 Norge Anders Bakken Norge Birgit Øverby Tennøe
1979 Norge Anders Bakken (2) Norge Anna Bjørgan
1980 Norge Dag Atle Bjørkheim Norge Anna Bjørgan (2)
1981 Sverige Sven-Åke Lundbäck Norge Vigdis Rønning
1982 Norge Dag Atle Bjørkheim (2) Norge Birgit Øverby Tennøe (2)
1983 Norge Per Knut Aaland Norge Hilde Riis
1984 Norge Magnar Rismyhr Norge Gry Oftedal
1985 Sverige Ola Hassis Norge Gry Oftedal (2)
1986 Sverige Örjan Blomquist Norge Ellen Grepperud
1987 Canada Pierre Harvey Norge Astrid Dæhlie
1988 Norge Jo Helgestad Norge Elisabeth Tharaldsen
1989 Norge John Kvale Norge Marthe Flugstad
1990 Norge Per Knut Aaland (2) Norge Mona Fugli
1991 Norge Per Knut Aaland (3) Norge Ragnhild Bratberg
1992 Norge Odd-Bjørn Hjelmeset Norge Anne Jahren
1993 Russland Aleksandr Golubev Norge Astrid Kristin Ruud
1994 Norge Erling Jevne Norge Marit Elveos
1995 Norge Odd-Bjørn Hjelmeset (2) Norge Unni Ødegård
1996 Norge Erling Jevne (2) Norge Marit Mikkelsplass
1997 Norge Erling Jevne (3) Norge Marthe Flugstad (2)
1998 Norge Erling Jevne (4) Norge Anita Moen Guidon
1999 Norge Erling Jevne (5) Norge Anita Moen Guidon (2)
2000 Norge Erling Jevne (6) Norge Anita Moen Guidon (3)
2001 Norge Erling Jevne (7) Norge Anita Moen Guidon (4)
2002 Tsjekkia Stanislav Řezáč Norge Marthe Flugstad (3)
2003 Norge Odd-Bjørn Hjelmeset (3) Finland Annmari Viljanmää
2004 Italia Gianantonio Zanetel Finland Annmari Viljanmää (2)
2005 Tsjekkia Stanislav Řezáč (2) Italia Cristina Paluselli
2006 Norge Anders Aukland Norge Hilde Gjermundshaug Pedersen
2007 Avlyst[7]
2008 Tsjekkia Stanislav Řezáč (3) Norge Hilde Gjermundshaug Pedersen (2)
2009 Sverige Jerry Ahrlin Norge Hilde Gjermundshaug Pedersen (3)
2010 Norge Anders Aukland (2) Sverige Jenny Hansson
2011 Tsjekkia Stanislav Řezáč (4) Sveits Seraina Boner
2012 Norge Anders Aukland (3) Sveits Seraina Boner (2)
2013 Norge Anders Aukland (4) Sveits Seraina Boner (3)
2014 Avlyst[8]
2015 Norge Petter Eliassen Norge Therese Johaug
2016 Norge John Kristian Dahl Sveits Seraina Boner (4)
2017 Norge Martin Johnsrud Sundby Polen Justyna Kowalczyk
2018 Norge Andreas Nygaard Polen Justyna Kowalczyk (2)
2019 Norge Petter Eliassen (2) Polen Justyna Kowalczyk (3)
2020 Avlyst på grunn av koronaviruspandemien.[9]
2021 Avlyst på grunn av koronaviruspandemien.[10]
2022 Norge Andreas Nygaard (2) Norge Astrid Øyre Slind

Historien om Birkebeinerrennet

Birkebeinerrennet er Norges mest tradisjonsrike turrenn på ski og går hvert år fra Rena til Lillehammer. Løyperekorden på herresiden har Petter Eliassen på 2:19:28,3 (2015) og på kvinnesiden Therese Johaug på 2:41:46,6 (2015).

Birkebeinerrennet er 54 km og går i klassisk stil. Start er på Tingstadjordet på Rena, stiger opp til Raudfjellet, om lag flatt til Sjusjøen, og relativt bratte utforkjøringer til målgang på Birkebeineren skistadion, Lillehammer. Tilsammen byr løypa på ca. 1 000 meter stigning, men i all hovedsak er det slake stigninger.

Deltakerne må bære sekk som veier minst 3,5 kg fra start til mål. Aldersgrensen for deltakelse i hovedrennet er 16 år.

Birkebeinerrennet ble innstiftet i 1932 til minne om turen som birkebeinerne Torstein Skevla og Skjervald Skrukka hadde med Håkon Håkonsson i 1206.

Fram til 1991 var start og mål annet hvert år på Lillehammer og Rena. Etter dette har Birkebeinerrennet hatt fast start på Rena og innkomst på Lillehammer. Det ble innført egen kvinneklasse fra 1976.

Erling Jevne er med sine syv seire den som har vunnet Birkebeinerrennet flest ganger. Han vant første gang i 1994, deretter seks år på rad fra 1996 til 2001Anita Moen og Seraina Boner mestvinnende kvinne med fire seire hver. Anita Moen 19982001 mens Seraina Boner vant fire ganger i perioden 2012-2016.

I 2008 var det rekordraskt føre under Birkebeinerrennet. Tsjekkeren Stanislav Řezáč vant eliteklassen for menn på ny rekordtid – 2.24.33 – foran Anders Aukland. Hilde Gjermundshaug Pedersen vant eliteklassen for kvinner på 2.52.04, til tross for at hun startet løpet med glatte ski og måtte smøre om underveis. Den forrige rekorden på 3.03.21 ble satt av Anita Moen i 1998.

Alle resultater