Sport på TV | Janteloppet - Ski Classics | NNM Nordreisa | Fotball NM, menn - 1. runde | NM sluttspill Ishockey | The Masters - golf | Monte Carlo Open - tennis| Alle resultater

Resultater Ungdomsbirken J16 2024

Lignende saker

Resultater fra Ungdomsbirken J16 som arrangeres søndag 17. mars 2024.

Publisert 17. mars 2024 i Resultater

Resultater fra alle klasser i Ungdomsbirken 2024

Resultater fra Birkebeinerrennet 2024

Ungdomsbirken J16 2024

Start kl 12.20

Resultater

Pl Stnr Deltaker Klubb Sjusjøen Sagmyra Kubruveita Forvarsel Tid
1 32037 Hedda Faraasen Alme Strandbygda il 0:00:37.5 0:25:39.9 0:33:23.1 0:37:22.5 0:41:10.6
2 32015 Emilie Ruud Lia Kongsvinger IL Ski 0:00:37.0 0:25:49.5 0:33:25.4 0:37:21.7 0:41:11.3
3 32044 Anna Aukland Oseberg Skilag 0:00:39.6 0:25:40.1 0:33:24.0 0:37:21.6 0:41:11.9
4 32057 Ada Korsnes Eriksen Bækkelaget 0:00:38.8 0:25:39.2 0:33:23.7 0:37:23.6 0:41:17.6
5 32064 Eline Torp Lofterød Fossum IF 0:00:40.2 0:25:38.7 0:33:24.3 0:37:27.3 0:41:35.0
6 32008 Marie Husnes Lillehammer Skiklub 0:00:37.9 0:25:55.3 0:33:26.9 0:37:34.8 0:41:36.6
7 32043 Lisa Alrik Ulricehamn IF 0:00:39.1 0:25:50.5 0:33:39.9 0:37:48.1 0:41:58.5
8 32010 Kari Heggen Harestua IL 0:00:37.3 0:26:02.8 0:34:00.6 0:38:21.1 0:42:39.9
9 32011 Julie Holter Henriksen Bækkelagets SK 0:00:36.6 0:26:16.0 0:34:29.6 0:38:43.9 0:42:52.4
10 32049 Nora Bartnes Kjelsås IL 0:00:38.1 0:26:27.1 0:34:28.1 0:38:42.1 0:42:56.5
11 32087 Stella Engelvoorn HEMING IL 0:00:41.4 0:26:29.7 0:34:26.5 0:38:42.1 0:42:58.9
12 32014 Lotte Clement Bækkelagets Sportsklub 0:00:36.1 0:26:52.9 0:34:58.4 0:39:10.8 0:43:19.9
13 32007 Mia Martine Mustad Stathelle Ski / Grenland Ski 0:00:38.4 0:26:47.4 0:34:55.8 0:39:08.6 0:43:20.6
14 32019 Synnøve Kjosavik Runar Ski 0:00:38.4 0:26:40.3 0:34:49.8 0:39:08.2 0:43:21.1
15 32063 Hermine Hofgaard Lyn Ski 0:00:40.9 0:26:42.9 0:34:55.3 0:39:10.5 0:43:24.5
16 32017 Emma Elise Meinert Rød Oppegård IL 0:00:40.4 0:26:45.1 0:34:58.0 0:39:11.3 0:43:28.6
17 32031 Sienna Dankworth Heming 0:00:37.5 0:26:55.1 0:34:58.1 0:39:17.5 0:43:31.7
18 32025 Linea Steensen Oppegård IL 0:00:39.5 0:26:52.9 0:34:58.6 0:39:15.2 0:43:34.3
19 32041 Pernille Dønnum Posaasen Nordre Eidsvoll IL 0:00:39.7 0:27:06.9 0:35:21.5 0:39:39.3 0:43:57.3
20 32085 Emma Stueflotten Lyn Ski 0:00:39.2 0:27:07.2 0:35:34.0 0:39:57.6 0:44:23.6
21 32006 Marianne Haug Teigen Eiker Ski 0:00:37.7 0:27:26.4 0:36:14.1 0:40:49.4 0:45:10.6
22 32073 Synne Engevik Konnerud 0:00:41.0 0:27:57.9 0:36:32.6 0:40:51.1 0:45:10.8
23 32067 Vilde Nordgård Leiren Byåsen IL 0:00:40.1 0:27:49.2 0:36:19.8 0:40:55.1 0:45:26.7
24 32038 Mille Sophie Sveinhaug Årnes Nordre Eidsvoll IL ski 0:00:39.7 0:27:59.6 0:36:33.1 0:40:58.1 0:45:28.2
25 32004 Aase Strøm Nesodden ski 0:00:38.0 0:28:33.6 0:37:03.8 0:41:23.3 0:45:41.4
26 32029 Mia Minge Johannesen Nesodden IF 0:00:37.7 0:28:43.6 0:37:03.4 0:41:22.9 0:45:41.6
27 32061 Sanna Bjerke Lillehammer Skiklub 0:00:41.0 0:28:13.1 0:36:52.2 0:41:22.4 0:45:46.8
28 32022 Agathe Willoch Lyn 0:00:39.9 0:28:21.4 0:36:51.6 0:41:22.0 0:45:47.2
29 32026 Hennie Fjeldheim Skjerven Lyn Ski 0:00:39.1 0:28:14.4 0:36:52.8 0:41:27.7 0:45:48.1
30 32020 Lea Rimol Røa 0:00:38.6 0:28:28.0 0:36:51.1 0:41:19.7 0:45:51.2
31 32099 Frøy Bøe Løkke Eiker Skiklubb 0:00:41.7 0:28:15.4 0:36:51.5 0:41:22.1 0:45:53.7
32 32077 Emma Garvik Rasdal Gjesdal IL 0:00:41.7 0:28:46.8 0:37:17.3 0:41:45.5 0:46:17.0
33 32059 Julie Haug Lundby Østre Toten Skilag 0:00:40.8 0:28:35.0 0:37:18.7 0:41:53.1 0:46:26.7
34 32069 Erle Heksem Kjellås Buvik il 0:00:42.3 0:28:41.3 0:37:25.0 0:42:11.1 0:46:42.3
35 32002 Magnhild Hoen-Lund Konnerud IL 0:00:38.5 0:28:48.4 0:37:18.4 0:41:58.1 0:46:44.8
36 32093 Maria Schei Alsgaard Åsen IL 0:00:39.3 0:29:20.8 0:37:57.5 0:42:24.1 0:46:46.9
37 32039 Helle Marie Moen Reikvam Lyn Ski 0:00:40.4 0:29:24.0 0:37:58.1 0:42:25.3 0:46:47.5
38 32055 Martine Giving Try 0:00:40.4 0:29:00.6 0:37:43.5 0:42:15.1 0:46:47.9
39 32058 Hedvig Willoch Lyn 0:00:42.3 0:29:05.8 0:37:39.2 0:42:17.7 0:46:49.1
40 32030 Viktoria Johannessen Eiker Ski 0:00:39.5 0:28:57.8 0:37:38.7 0:42:17.1 0:47:04.3
41 32042 Erika Ruud-Hansen Lyn Ski 0:00:40.4 0:29:12.4 0:37:45.6 0:42:43.6 0:47:28.1
42 32074 Solveig Egge Greftegreff Brandbu 0:00:43.8 0:29:32.4 0:38:26.0 0:43:04.6 0:47:29.1
43 32045 Josefine Gjerde Haslum IL 0:00:43.8 0:29:31.9 0:38:12.9 0:42:59.1 0:47:37.2
44 32023 Hannah Myrland Vind IL 0:00:40.7 0:29:55.4 0:38:27.7 0:43:03.4 0:47:39.4
45 32035 Hedda Wagner Nittedal IL 0:00:42.0 0:29:23.7 0:38:12.2 0:43:04.3 0:47:46.2
46 32024 Elmira Nordheim Bjørntvedt Idrettsforeningen Ørn / Grenland Ski 0:00:40.2 0:29:52.5 0:38:40.6 0:43:18.6 0:47:46.8
47 32047 Synne Veslestølen Hemsedal IL 0:00:38.8 0:29:38.5 0:38:30.1 0:43:17.6 0:47:54.5
48 32005 Emilie Husby Berg Vind IL 0:00:39.3 0:29:53.1 0:38:28.8 0:43:11.6 0:47:57.3
49 32083 Tuva Wilkens Jernberg Kjelsås IL 0:00:44.0 0:29:40.3 0:38:39.6 0:43:19.6 0:48:04.4
50 32071 Ingrid Thomasrud Holeværingen 0:00:41.2 0:29:40.9 0:38:32.3 0:43:21.5 0:48:07.7
51 32012 Live Robøle Løberg Koll IL 0:00:40.4 0:29:25.6 0:38:33.1 0:43:25.9 0:48:16.6
52 32016 Ella Mathea Bogerud Schomacker Haslum IL 0:00:41.1 0:30:21.0 0:39:04.1 0:43:45.1 0:48:21.5
53 32034 Anja Møgedal Skjellestad GUI sportsklubb 0:00:41.8 0:29:49.4 0:38:39.2 0:43:36.5 0:48:23.1
54 32021 Malin Lorvik Krogh Byåsen IL 0:00:39.5 0:29:38.1 0:38:40.5 0:43:42.9 0:48:43.2
55 32090 Hedda Bergersen Magnor UL 0:00:43.0 0:30:18.8 0:38:58.9 0:43:59.8 0:48:45.7
56 32013 Anna Julsrud Nordre Eidsvoll IL 0:00:41.3 0:30:05.3 0:39:11.8 0:44:04.3 0:48:46.8
57 32032 Frida A. Sletmoen Fagernes Asker Skiklubb 0:00:37.4 0:31:49.2 0:40:02.5 0:44:24.7 0:48:51.3
58 32060 Mathea Udnæseth Haslum 0:00:43.4 0:30:04.4 0:39:17.3 0:44:19.5 0:49:17.3
59 32018 Selma Lorvik Krogh Byåsen IL 0:00:43.1 0:30:03.1 0:39:15.2 0:44:18.9 0:49:30.8
60 32089 Mathilde Rekkertbø Koren IL Koll 0:00:45.9 0:30:10.9 0:39:39.9 0:44:30.0 0:49:31.8
61 32054 Ingrid Himle-Hopland BVH IF 0:00:44.8 0:30:51.5 0:39:34.6 0:44:45.0 0:49:38.7
62 32066 Henrikke Bertnes Bærums Verk IF 0:00:46.4 0:30:42.7 0:39:40.3 0:44:35.8 0:49:43.8
63 32052 Mathilde Fagervoll Olden Haslum IL 0:00:44.5 0:31:06.8 0:40:31.8 0:45:29.1 0:50:26.5
64 32095 Kajsa Marie Ellevold 0:00:45.6 0:31:52.5 0:41:04.7 0:45:59.3 0:50:44.6
65 32048 Maria Berg Kjelsås IL 0:00:42.6 0:30:55.7 0:40:24.0 0:45:43.8 0:50:56.8
66 32079 Marie Stokke Sjåstad Vestre Lier IL 0:00:43.3 0:32:00.5 0:41:03.1 0:46:03.6 0:50:57.5
67 32056 Astrid Reusch Idrettslaget Try 0:00:43.4 0:31:57.0 0:41:00.4 0:46:03.8 0:51:01.4
68 32084 Mathilde Roelly-Saint-Amand Lyn Ski 0:00:44.0 0:31:44.8 0:40:54.3 0:46:07.3 0:51:10.0
69 32082 Lisbeth Østerbø Sørumshagen Jevnaker IF ski 0:00:46.2 0:31:47.1 0:41:07.3 0:46:18.7 0:51:27.8
70 32098 Andrine Låge Sivertsen Bærums Verk og Hauger Idrettsforening 0:00:44.7 0:32:12.8 0:41:35.5 0:46:38.6 0:51:28.0
71 32102 Mina Daasvand Solli Asker Skiklubb 0:00:44.2 0:31:15.7 0:40:57.1 0:46:12.1 0:51:29.7
72 32081 Tilde Sølland Lyn Ski 0:00:45.6 0:31:38.4 0:41:06.6 0:46:26.5 0:51:44.8
73 32053 Sara Sesseng IL Stjørdals Blink 0:00:45.0 0:31:39.4 0:41:38.6 0:46:55.7 0:52:20.7
74 32009 Mathilde Th Bøhn Nes Ski 0:00:42.3 0:32:18.9 0:42:00.0 0:47:15.6 0:52:27.9
75 32033 Frida Jakobsen Jensen Kjelsås IL 0:00:41.9 0:32:28.4 0:41:55.0 0:47:17.7 0:52:28.0
76 32027 Ingrid Tøien Haslum IL 0:00:44.4 0:32:26.4 0:41:53.3 0:47:06.3 0:52:28.3
77 32036 Cornelia Helmen Rømme Sjstad vestre Lier IL 0:00:42.6 0:32:13.1 0:41:45.2 0:47:24.6 0:52:50.5
78 32086 Olaug Bjørklund Odal Skiklubb 0:33:15.1 0:42:47.5 0:47:53.0 0:52:54.4
79 32040 Sofie Welle Heming 0:00:44.0 0:32:51.7 0:43:05.9 0:48:36.1 0:54:03.2
80 32068 Anniken Lønstad Røa Allianseidrettslag 0:00:43.7 0:33:52.2 0:43:49.3 0:49:02.3 0:54:07.6
81 32062 Synne Marie Fjellheim Lyn 0:00:52.5 0:34:33.6 0:44:17.2 0:49:58.8 0:55:42.1
82 32096 Margret Hjelmeset Fragått Øvre Sigdal IL 0:00:49.2 0:35:43.0 0:45:44.3 0:51:21.8 0:56:40.9
83 32075 Øyvor Berge Opjordsmoen Oppegård IL 0:00:46.7 0:35:22.5 0:45:31.2 0:51:24.1 0:56:46.8
84 32091 Frida Stryken Fundingsrud GUI sportsklubb 0:00:46.3 0:35:04.0 0:45:17.0 0:51:12.5 0:56:55.2
85 32028 Gabriella Hovda SK Lyn 0:00:43.8 0:35:39.2 0:46:10.8 0:51:59.0 0:57:34.3

Søk i startlistene

Om Ungdomsbirken

20. utgave

Dato

Søndag 17. mars

Sted

Sjusjøen – Lillehammer, Innlandet

Distanse

15 km klassisk

Starttider

starttid Klasse
12.00 Gutter 16 år
12.10 Gutter 15 år
12.20 Jenter 16 år
12.30 Gutter 14 år
12.40 Jenter 15 år
12.50 Gutter 13 år
13.00 Jenter 14 år
13.10 Jenter 13 år
13.20 Gutter 12 år
13.30 Jenter 12 år

Om Ungdomsbirken

UngdomsBirken ski søndag 17. mars 2024
Velkommen til UngdomsBirken ski som arrangeres for 20. gang.
Her møtes mosjonister og aktive side om side. Løypa er ca 15 km med start på Sjusjøen og mål på Birkebeineren Skistadion, Lillehammer. Rennet går i klassisk stil og alle deltakere må bære sekk som skal veie minst 1,5 kg under hele rennet. Alder: 12-16 år pr 31.12.24

Løypekart

Værvarsel

Webcamera fra løypa

Terminliste og resultater alle renn i Ski Classics

Arrangørens hjemmesider

Tidligere vinnere av Birkebeinerrennet

År Menn Kvinner
1932 Norge Trygve Beisvåg
1933 Norge Arne Rustadstuen
1934 Norge Arne Rustadstuen (2)
1935 Norge Olaf Hoffsbakken
1936 Norge Oscar Gjøslien
1937 Norge Gunnar Hansveen
1938 Norge Olaf Hoffsbakken (2)
1939 Norge Hallvard Eggset
1940 Norge Gunnar Hansveen (2)
1941 Ikke arrangert
1942
1943
1944
1945
1946 Norge Leif Haugen
1947 Norge Gunnar Hermansen
1948 Ikke arrangert
1949 Norge Ola Kveberg
1950 Norge Gunnar Hermansen (2)
1951 Norge Thorfinn Staff Eid
1952 Norge Odd Nyborg
1953 Norge Johs. Woxen
1954 Norge Johan Østvang
1955 Norge Oddmund Jensen
1956 Norge Einar Skaaren
1957 Norge Oddmund Jensen (2)
1958 Norge Oddmund Jensen (3)
1959 Norge Einar Skaaren (2)
1960 Norge Martin Stokken
1961 Norge Ole Ellefsæter
1962 Norge Oddmund Jensen (4)
1963 Norge Magnar Ingebrigtsli
1964 Norge Egil Tvedt
1965 Norge Oddmund Jensen (5)
1966 Norge Egil Tvedt
1967 Norge Ivar Skogsrud
1968 Norge Erik Solberg Johansen
1969 Norge Niri Helleberg
1970 Norge Arne Vehus
1971 Norge Bjørn Arvnes
1972 Norge Erik Solberg Johansen (2)
1973 Norge Per Knotten
1974 Norge Dag Anmarkrud
1975 Norge Ivar Formo
1976 Norge Audun Kolstad Norge Berit Mørdre Lammedal
1977 Norge Audun Kolstad (2) Norge Valborg Østberg
1978 Norge Anders Bakken Norge Birgit Øverby Tennøe
1979 Norge Anders Bakken (2) Norge Anna Bjørgan
1980 Norge Dag Atle Bjørkheim Norge Anna Bjørgan (2)
1981 Sverige Sven-Åke Lundbäck Norge Vigdis Rønning
1982 Norge Dag Atle Bjørkheim (2) Norge Birgit Øverby Tennøe (2)
1983 Norge Per Knut Aaland Norge Hilde Riis
1984 Norge Magnar Rismyhr Norge Gry Oftedal
1985 Sverige Ola Hassis Norge Gry Oftedal (2)
1986 Sverige Örjan Blomquist Norge Ellen Grepperud
1987 Canada Pierre Harvey Norge Astrid Dæhlie
1988 Norge Jo Helgestad Norge Elisabeth Tharaldsen
1989 Norge John Kvale Norge Marthe Flugstad
1990 Norge Per Knut Aaland (2) Norge Mona Fugli
1991 Norge Per Knut Aaland (3) Norge Ragnhild Bratberg
1992 Norge Odd-Bjørn Hjelmeset Norge Anne Jahren
1993 Russland Aleksandr Golubev Norge Astrid Kristin Ruud
1994 Norge Erling Jevne Norge Marit Elveos
1995 Norge Odd-Bjørn Hjelmeset (2) Norge Unni Ødegård
1996 Norge Erling Jevne (2) Norge Marit Mikkelsplass
1997 Norge Erling Jevne (3) Norge Marthe Flugstad (2)
1998 Norge Erling Jevne (4) Norge Anita Moen Guidon
1999 Norge Erling Jevne (5) Norge Anita Moen Guidon (2)
2000 Norge Erling Jevne (6) Norge Anita Moen Guidon (3)
2001 Norge Erling Jevne (7) Norge Anita Moen Guidon (4)
2002 Tsjekkia Stanislav Řezáč Norge Marthe Flugstad (3)
2003 Norge Odd-Bjørn Hjelmeset (3) Finland Annmari Viljanmää
2004 Italia Gianantonio Zanetel Finland Annmari Viljanmää (2)
2005 Tsjekkia Stanislav Řezáč (2) Italia Cristina Paluselli
2006 Norge Anders Aukland Norge Hilde Gjermundshaug Pedersen
2007 Avlyst[7]
2008 Tsjekkia Stanislav Řezáč (3) Norge Hilde Gjermundshaug Pedersen (2)
2009 Sverige Jerry Ahrlin Norge Hilde Gjermundshaug Pedersen (3)
2010 Norge Anders Aukland (2) Sverige Jenny Hansson
2011 Tsjekkia Stanislav Řezáč (4) Sveits Seraina Boner
2012 Norge Anders Aukland (3) Sveits Seraina Boner (2)
2013 Norge Anders Aukland (4) Sveits Seraina Boner (3)
2014 Avlyst[8]
2015 Norge Petter Eliassen Norge Therese Johaug
2016 Norge John Kristian Dahl Sveits Seraina Boner (4)
2017 Norge Martin Johnsrud Sundby Polen Justyna Kowalczyk
2018 Norge Andreas Nygaard Polen Justyna Kowalczyk (2)
2019 Norge Petter Eliassen (2) Polen Justyna Kowalczyk (3)
2020 Avlyst på grunn av koronaviruspandemien.[9]
2021 Avlyst på grunn av koronaviruspandemien.[10]
2022 Norge Andreas Nygaard (2) Norge Astrid Øyre Slind

Historien om Birkebeinerrennet

Birkebeinerrennet er Norges mest tradisjonsrike turrenn på ski og går hvert år fra Rena til Lillehammer. Løyperekorden på herresiden har Petter Eliassen på 2:19:28,3 (2015) og på kvinnesiden Therese Johaug på 2:41:46,6 (2015).

Birkebeinerrennet er 54 km og går i klassisk stil. Start er på Tingstadjordet på Rena, stiger opp til Raudfjellet, om lag flatt til Sjusjøen, og relativt bratte utforkjøringer til målgang på Birkebeineren skistadion, Lillehammer. Tilsammen byr løypa på ca. 1 000 meter stigning, men i all hovedsak er det slake stigninger.

Deltakerne må bære sekk som veier minst 3,5 kg fra start til mål. Aldersgrensen for deltakelse i hovedrennet er 16 år.

Birkebeinerrennet ble innstiftet i 1932 til minne om turen som birkebeinerne Torstein Skevla og Skjervald Skrukka hadde med Håkon Håkonsson i 1206.

Fram til 1991 var start og mål annet hvert år på Lillehammer og Rena. Etter dette har Birkebeinerrennet hatt fast start på Rena og innkomst på Lillehammer. Det ble innført egen kvinneklasse fra 1976.

Erling Jevne er med sine syv seire den som har vunnet Birkebeinerrennet flest ganger. Han vant første gang i 1994, deretter seks år på rad fra 1996 til 2001Anita Moen og Seraina Boner mestvinnende kvinne med fire seire hver. Anita Moen 19982001 mens Seraina Boner vant fire ganger i perioden 2012-2016.

I 2008 var det rekordraskt føre under Birkebeinerrennet. Tsjekkeren Stanislav Řezáč vant eliteklassen for menn på ny rekordtid – 2.24.33 – foran Anders Aukland. Hilde Gjermundshaug Pedersen vant eliteklassen for kvinner på 2.52.04, til tross for at hun startet løpet med glatte ski og måtte smøre om underveis. Den forrige rekorden på 3.03.21 ble satt av Anita Moen i 1998.

Alle resultater