Sport på TV | Sveits Rundt | EM friidrett Roma | Fotball EM| Alle resultater

Resultater USATF New York City Grand Prix 2024

Lignende saker

Program, startlister og resultater fra USATF New York City Grand Prix som arrangeres søndag 9. juni 2024.

Publisert 9. juni 2024 i Resultater

USATF New York City Grand Prix 2024

World Athletics Indoor Tour – Gold

Dato

9. juni

Sted

Icahn Stadium, New York – USA

På TV

VGTV sender direkte fra stevnet (krever abonnement). Følg denne lenken.

Friidrett på TV

Startlister og liveresultater

Kvinner

100m Women wind -2.1

POS NAME NAT RESULT
1 FAVOUR OFILI NGR 11.18 SB
2 MOROLAKE AKINOSUN USA 11.20
3 ALEIA HOBBS USA 11.21
4 GABBY THOMAS USA 11.34 SB 11.335
5 MIKIAH BRISCO USA 11.34 11.339
6 CELERA BARNES USA 11.39
7 KENNEDY BLACKMON USA 11.42
8 ZOE HOBBS NZL 11.45
9  ELAINE THOMPSON-HERAH JAM 11.48

200m Women wind -3.1

POS NAME NAT RESULT
1 GABBY THOMAS USA 22.42
2 TAMARA CLARK USA 22.79
3 JENNA PRANDINI USA 22.96
4 LYNNA IRBY-JACKSON USA 23.09
5 CANDACE HILL USA 23.12
6 ASHANTI MOORE JAM 23.13
7  KENNEDY BLACKMON USA 23.17
8 JODEAN WILLIAMS JAM 23.49

400m Women

POS NAME NAT RESULT
1 SYDNEY MCLAUGHLIN-LEVRONE USA 48.75 WL
2 TALITHA DIGGS USA 50.91 SB
3 STACEY ANN WILLIAMS JAM 50.94
4 KENDALL ELLIS USA 51.08
5 ALIYAH ABRAMS GUY 51.77 SB
6 QUANERA HAYES USA 52.19
7 JUNELLE BROMFIELD JAM 52.32
8 KAYLIN WHITNEY USA 52.75

800m Women

POS NAME NAT RESULT
1 16 SAGE HURTA-KLECKER USA 2:00.33
2 OLIVIA BAKER USA 2:00.73 SB
3 SAMMY WATSON USA 2:00.91
4 AURORA RYNDA CAN 2:02.80
5 BRENNA DETRA CAN 2:02.84
6 KAELA EDWARDS CAN 2:03.25
7 DANAE RIVERS CAN 2:03.43
8 KRISTIE SCHOFFIELD CAN 2:03.93
9 ANGEL PICCIRILLO CAN 2:04.13
DNF ANNA HOFFMAN CAN
DNS AJEE WILSON CAN

100m Hurdles Women wind -1.9

POS NAME NAT RESULT
1 DEVYNNE CHARLTON BAH 12.56
2 ALAYSHA JOHNSON USA 12.58
3 TOBI AMUSAN Nigeria NGR 12.66
4 DANIELLE WILLIAMS JAM 12.71
5 MASAI RUSSELL USA 12.73
6 KENDRA HARRISON USA 12.77
7 YANIQUE THOMPSON JAM 12.94
8 ANNA HALL USA 13.57 SB
DNS TONEA MARSHALL USA

Shot Put Women

POS NAME NAT MARK
2 RAVEN SAUNDERS USA 19.11 62-8 ½
3 JESSICA RAMSEY USA 18.83 SB 61-9 ½
4 JESSICA WOODARD USA 18.39 60-4
5 ADELAIDE AQUILLA USA 18.33 60-1 ¾
6 PORTIOUS WARREN TTO 18.16 SB 59-7

High Jump Women

POS NAME NAT MARK
1 VASHTI CUNNINGHAM USA 1.95 6-4 ¾
2 NAGISA TAKAHASHI JPN 1.87 6-1 ½
3 KIMBERLY WILLIAMSON JAM 1.84 6-0 ½
4 ZARRIEA WILLIS USA 1.84 6-0 ½
5  MERCEDEEZ FRANCIS USA 1.79 5-10 ½
JELENA ROWE USA NH SB

Long Jump Women

POS NAME NAT MARK
1 TARA DAVIS-WOODHALL USA 7.14 23-5 ¼ -0.9
2 JASMINE MOORE USA 6.88 22-7 -1.1
3 QUANESHA BURKS USA 6.86 SB 22-6 ¼ -0.7
4 TIFFANY YUE HKG 6.32 20-9 -0.2
5 TISSANNA HICKLING JAM 6.20 20-4 ¼ -1.3
6 ANNA HALL USA 6.09 SB 19-11 ¾ -2.4

Javelin Throw Women

POS NAME NAT MARK
1 KARA WINGER USA 63.22 207-5
2 MAGGIE MALONE HARDIN USA 59.93 196-7
3 MADISON WILTROUT USA 59.67 SB 195-9
4 ARIANA INCE USA 58.67 SB 192-6
5 MADDIE HARRIS USA 56.36 SB 184-11
6 LIANNA DAVIDSON AUS 55.35 181-7
7 AVIONE ALLGOOD AUS 54.17 177-8
8 REBEKAH WALES AUS 48.25 158-3

Discus Throw Women

POS NAME NAT MARK
1 YAIME PEREZ CUB 68.31 224-1
2 CICI ONYEKWERE NGR 61.35 SB 201-3
3 JADE LALLY GBR 59.30 194-7
4 MICAELA HAZLEWOOD USA 58.55 192-1
5 LISA PEDERSEN DEN 57.75 189-5
6 ASHLEY PETR USA 54.75 179-7
7 OBIAGERI AMAECHI NGR 54.03 177-3

Hammer Throw Women

POS NAME NAT MARK
2 JILLIAN SHIPPEE USA 71.08 233-2
3 ANNETTE ECHIKUNWOKE USA 70.54 231-5
4 VANESSA STERCKENDRIES BEL 67.42 221-2
5 SADE OLATOYE NGR 67.33 220-10
6 JANEAH STEWART USA 65.50 214-11

Menn

100m Men wind -0.7

POS NAME NAT RESULT
1 UDODI ONWUZURIKE NGR 10.24
2 KENDAL WILLIAMS USA 10.25
3 PJAI AUSTIN USA 10.26
4 KADRIAN GOLDSON JAM 10.30
5 BENJAMIN AZAMATI GHA 10.31
6 SANDREY DAVISON JAM 10.32
7 MICAIAH HARRIS USA 10.55
8 TERRANCE LAIRD USA 10.62
DNS 10 FRED KERLEY USA

200m Men wind -1.6

POS NAME NAT RESULT
1 NOAH LYLES USA 19.77
2 JOSEPH FAHNBULLEH LBR 20.15
3 JOSEPHUS LYLES USA 20.51 SB
4 JEREMIAH CURRY USA 20.52
5 BRANDON HICKLIN USA 20.60 =PB
6 ELIJAH MORROW USA 20.79
7 BRANDON CARNES USA 20.80 SB
DNS MICAIAH HARRIS USA

400m Men

POS NAME NAT RESULT
1 KIRANI JAMES GRN 44.55 SB
2 CHRIS BAILEY USA 44.73
3 WAYDE VAN NIEKERK RSA 44.74
4 JEREEM RICHARDS TTO 44.82 SB
5 MATTHEW BOLING USA 45.08
6 JACORY PATTERSON USA 45.75
7 ZANDRION BARNES JAM 46.23
8 ELIJA GODWIN USA 46.35

800m Men

POS NAME NAT RESULT
1 TONATIU LOPEZ MEX 1:44.96
2 WES FERGUSON USA 1:45.06 PB
3 JOSH HOEY USA 1:45.35 PB
4 ISAIAH JEWETT USA 1:45.41
5 CLAYTON MURPHY USA 1:45.75
6 JOHN RIVERA PUR 1:45.89 SB
7 SAM ELLIS USA 1:45.93 PB
8 LUCIANO FIORE USA 1:47.54
9 PETER BOL AUS 1:48.41
DNF MICHAEL COLUMBUS USA

1500m Men

POS NAME NAT RESULT
1 JAKE WIGHTMAN GBR 3:34.01 SB
2 ERIC HOLT USA 3:34.05 PB
3 HOBBS KESSLER USA 3:34.41
4 VINCE CIATTEI USA 3:34.62 SB
5 GRANT FISHER USA 3:34.90 PB
6 EDUARDO HERRERA MEX 3:35.29 NR
7 LUKE MCCANN IRL 3:35.51
8 JESSE HUNT AUS 3:36.17
9 MORGAN BEADLESCOMB USA 3:36.43
10 ABDIHAMID NUR USA 3:38.49
11 BEN FLANAGAN CAN 3:39.38 PB
12 MASON FERLIC USA 3:40.23
DNF PATRICK FORREST USA
DNF MICHAEL COLUMBUS Sates USA

110m Hurdles Men wind -0.8

POS NAME NAT RESULT
1 TREY CUNNINGHAM USA 13.21
2 RASHEED BROADBELL JAM 13.28
3 MICHAEL DICKSON USA 13.45
4 TYLER MASON JAM 13.52
5 CORDELL TINCH USA 13.56 13.552
6 ROBERT DUNNING USA 13.56 13.558
7 ERIC EDWARDS USA 13.62
8 RASHEEM BROWN CAY 13.73 =SB

Long Jump Men

POS NAME NAT RESULT
1 MARQUIS DENDY USA 8.07 =SB 26-5 ¾ -0.4
2 CAREY MCLEOD JAM 7.97 26-1 ¾ -0.2
3 JARRION LAWSON USA 7.73 25-4 ½ -0.2
4 WILL WILLIAMS USA 7.73 25-4 ½ -1.0
5 LAQUAN NAIRN BAH 7.49 24-7 -0.2
DNS A’NAN BRIDGETT USA

Triple Jump Men

POS NAME NAT RESULT
1 DONALD SCOTT USA 16.94 55-7 2.0
2 JORDAN SCOTT JAM 16.92 55-6 ¼ 2.0
3 CHRIS CARTER USA 16.30 53-5 ¾ 3.0
4 JAH-NHAI PERINCHIEF BER 16.27 53-4 ½ 2.2
5 MAPAYA CHENGETAYI ZIM 16.18 53-1 0.8
DNS O’BRIEN WASOME JAM

Discus Throw Men

POS NAME NAT MARK
1 ALEX ROSE Samoa OLY STD SAM 66.18 217-1
2 ROJE STONA Jamaica OLY STD JAM 65.96 216-5
3 ANDREW EVANS United States OLY STD USA 65.78 215-10
4 FEDRICK DACRES Jamaica JAM 65.70 215-7
5 SAM MATTIS United States USA 65.49 SB 214-10
6 JORDAN ROACH United States USA 64.40 PB 211-3
7 BRIAN WILLIAMS United States USA 62.46 204-11
8 JOSH SYROTCHEN United States USA 54.51 178-10

High Jump Men

POS NAME NAT MARK
1 DONTAVIOUS HILL USA 2.26 PB 7-5
2 EARNIE SEARS USA 2.23 =SB 7-3 ¾
3 DONALD THOMAS BAH 2.23 SB 7-3 ¾
4 TJ SHANKAR IND 2.18 7-1 ¾
5 KYLE ROLLINS USA 2.18 7-1 ¾
6 VERNON TURNER USA 2.18 7-1 ¾
7 DJANGO LOVETT CAN 2.18 SB 7-1 ¾
8 DARRYL SULLIVAN USA 2.13 6-11 ¾

Hammer Throw Men

POS NAME NAT MARK
1 DANIEL HAUGH USA 77.76 255-1
2 RUDY WINKLER USA 77.23 SB 253-4
3 TYLER WILLIAMS USA 72.05 236-4
4 TYLER MERKLEY USA 71.73 235-4
5 ALEX YOUNG USA 71.69 235-2
6 ISAIAH ROGERS USA 69.90 229-4
7 USA MORGAN SHIGO USA 69.55 228-2
8 ANTHONY BARMES NZL 69.36 227-7

Javelin Men

POS NAME NAT MARK
1 DONAVON BANKS USA 79.20 259-10
2 JORDAN DAVIS USA 78.72 258-3
3 CURTIS THOMPSON USA 78.63 257-11
4 MARC MINICHELLO USA 77.21 253-3
5 CAPERS WILLIAMSON USA 74.71 245-1
6 ETHAN SHALAWAY USA 69.92 229-5
7 BRETT THOMPSON USA 67.02 219-10

Program

Lørdag

Event Time (ET = GMT -4)
Women’s Hammer Throw Final 5:00 PM
Men’s Hammer Throw Final 5:00 PM
Men’s Discus Throw Final 7:00 PM
Women’s Discus Throw Final 7:00 PM

Søndag

Event Time (ET = GMT -4)
Girls’ 200m 9-10 Year Old Final 11:19 AM
Boys’ 200m 9-10 Year Old Final 11:22 AM
Girls’ 200m 11-12 Year Old Final 11:25 AM
Boys’ 200m 11-12 Year Old Final 11:28 AM
Girls’ 400m 11-12 Year Old Final 11:31 AM
Boys’ 400m 11-12 Year Old Final 11:34 AM
Girls’ 400m 13-14 Year Old Final 11:37 AM
Boys’ 400m 13-14 Year Old Final 11:40 AM
Girls’ 4×200 15-18 Year Old Final 11:45 AM
Boys’ 4×200 15-18 Year Old Final 11:51 AM
Men’s Triple Jump Final 12:00 PM
Women’s High Jump Final 12:00 PM
Men’s Javelin Throw Final 12:00 PM
Women’s Javelin Throw Final 12:00 PM
Girls’ 800m 13-14 Year Old Final 12:06 PM
Boys’ 800m 13-14 Year Old Final 12:11 PM
Girls’ 100m 13-14 Year Old Final 12:16 PM
Boys’ 100m 13-14 Year Old Final 12:19 PM
Girls’ 100m 11-12 Year Old Final 12:22 PM
Boys’ 100m 11-12 Year Old Final 12:25 PM
Girls’ 100m 9-10 Year Old Final 12:28 PM
Boys’ 100m 9-10 Year Old Final 12:31 PM
Girls’ 100m 15-18 Year Old Final 12:34 PM
Boys’ 100m 15-18 Year Old Final 12:37 PM
Girls’ 100m 7-8 Year Old Final 12:42 PM
Boys’ 100m 7-8 Year Old Final 12:45 PM
Women’s 100m Masters Final 1:10 PM
Men’s 100m Masters Final 1:20 PM
Men’s 1500m Final 1:33 PM
Men’s Long Jump Final 1:45 PM
Women’s Long Jump Final 1:45 PM
Women’s Shot Put Final 1:50 PM
Women’s 800m Final 1:53 PM
Men’s High Jump Final 1:55 PM
Women’s 100m Final 2:03 PM
Women’s 100m Hurdles Final 2:12 PM
Men’s 110m Hurdles Final 2:21 PM
Men’s 400m Final 2:29 PM
Men’s 100m Final 2:39 PM
Men’s 800m Final 2:53 PM
Women’s 400m Final 3:03 PM
Women’s 200m Final 3:13 PM
Men’s 200m Final 3:22 PM

Om stevnet

The USATF New York Grand Prix is an annual athletics meeting held at Icahn Stadium in New York CityUnited States.

The event was part of the IAAF Grand Prix from 2007 to 2009. For 2010 it was promoted to the top-level Diamond League through 2015. It was known as the Reebok Grand Prix, and the Adidas Grand Prix until 2015.

For the 2016 Diamond League, the New York meet was replaced by Rabat, Morocco. Local organizers the same day said they would announce plans to carry on the meet as a street event in New York. The meeting was eventually replaced in 2016 by the Adidas Boost Boston Games.

After a six-year hiatus, the meet returned in 2022 under its current name as a World Athletics Continental Tour Gold meet

Verdensrekorder

Year Event Record Athlete Nationality
2008 100 m 9.72 (+1.7 m/s) Usain Bolt  Jamaica
2006 5000 m 14:24.53 Meseret Defar  Ethiopia

Stevnerekorder

Menn

Event Record Athlete Nationality Date Ref
100 m 9.72 (+1.7 m/s) Usain Bolt  Jamaica 31 May 2008
200 m 19.58 (+1.3 m/s) Tyson Gay  United States 30 May 2009
400 m 44.19 LaShawn Merritt  United States 14 June 2014 [5]
800 m 1:41.74 David Rudisha  Kenya 9 June 2012 [6]
1000 m 2:16.94 Alex Kipchirchir  Kenya 11 June 2005
1500 m 3:33.29 Nicholas Kemboi  Kenya 12 June 2010
Mile 3:52.84 Alan Webb  United States 2 June 2007
3000 m 7:39.48 Gebregziabher Gebremariam  Ethiopia 11 June 2005
5000 m 13:02.90 Micah Kogo  Kenya 30 May 2009
110 m hurdles 12.84 (+1.6 m/s) Devon Allen  United States 12 June 2022 [7]
400 m hurdles 47.86 Kerron Clement  United States 12 June 2010
3000 m steeplechase 8:01.85 Paul Kipsiele Koech  Kenya 31 May 2008
Pole vault 5.85 m Renaud Lavillenie  France 12 June 2010
High jump 2.42 m Bohdan Bondarenko  Ukraine 14 June 2014 [8]
Mutaz Essa Barshim  Qatar 14 June 2014 [8]
Long jump 8.33 m (+1.6 m/s) Jeff Henderson  United States 14 June 2014 [9]
Triple jump 17.98 m (+1.2 m/s) Teddy Tamgho  France 12 June 2010
Shot put 21.68 m Christian Cantwell  United States 3 June 2006
Discus throw 68.24 m Robert Harting  Germany 14 June 2014 [10]
Hammer throw 78.70 m Rudy Winkler  United States 24 June 2023
Javelin throw 87.02 m Andreas Thorkildsen  Norway 12 June 2010
4 × 400 m relay 3:04.72 Executive TC  United States 30 May 2009

Kvinner

Event Record Athlete Nationality Date Ref
100 m 10.83 (+0.9 m/s) Aleia Hobbs  United States 12 June 2022 [7]
200 m 21.98 (+1.4 m/s) Veronica Campbell-Brown  Jamaica 12 June 2010
400 m 49.51 Sydney McLaughlin-Levrone  United States 24 June 2023
800 m 1:57.48 Fantu Magiso  Ethiopia 9 June 2012 [11]
1000 m 2:37.42 Erin Donohue  United States 13 June 2015 [12]
1500 m 4:00.13 Abeba Aregawi  Sweden 14 June 2014 [13]
Mile 4:39.64 Camille Chapus  United States 9 June 2012 [14]
3000 m 8:33.57 Meseret Defar  Ethiopia 11 June 2005
5000 m 14:24.53 Meseret Defar  Ethiopia 3 June 2006
100 m hurdles 12.40 (+2.0 m/s) Alaysha Johnson  United States 12 June 2022 [7]
400 m hurdles 54.35 Gianna Woodruff  Panama 12 June 2022 [7]
3000 m steeplechase 9:18.58 Sofia Assefa  Ethiopia 14 June 2014 [15]
High jump 1.97 m Ruth Beitia  Spain 13 June 2015 [16]
Blanka Vlašić  Croatia 13 June 2015 [16]
Pole vault 4.88 m Jennifer Suhr  United States 2 June 2007
Long jump 6.92 m (-1.3 m/s) Christabel Nettey  Canada 13 June 2015 [17]
Triple jump 14.71 m (-0.9 m/s) Olga Rypakova  Kazakhstan 9 June 2012 [18]
Shot put 20.60 m Valerie Adams  New Zealand 9 June 2012 [19]
Discus throw 68.48 m Sandra Perković  Croatia 25 May 2013 [20]
Hammer throw 71.11 m Anette Echikunwoke  United States 24 June 2023
Jillian Shippee  United States 24 June 2023
Javelin throw 69.35 m Sunette Viljoen  South Africa 9 June 2012 [21]
4 × 400 m relay 3:40.85 Queens  United States 12 June 2010

Flere resultater

Alle resultater