Sport på TV | Fotball EM | Tour de France | Wimbledon | OL Paris | Diamond League Monaco | VM orientering Edinburgh | NM motbakkeløp| Alle resultater

Resultater Valdres Skimaraton 2024

Lignende saker

Startlister og resultater for Valdres Skimaraton lørdag 23. mars 2024.

Publisert 23. mars 2024 i Resultater

Valdres Skimaraton 2024

Dato

23. mars

Sted

Beitostølen til Aurdalsåsen skistadion  – Innlandet

Turrenn klassisk
32 km | 67 km

Startlister

Resultater

Menn, topp 50

1 Halvor Korbøl Thoner Slåstad IL / Yc Rør Sjusjøen Skiteam M31-40 03:59:15 00:00
2 Sigurd Sollien HULBAK Hemsedal IL M21-30 03:59:16 00:01
3 Ivar Ryttervold Åsen IL M21-30 04:01:56 02:41
4 Morten Andreas Løchen Hemsedal IL M31-40 04:16:05 16:50
5 Stefano Zanotto Rustad IL M31-40 04:18:12 18:57
6 Andreas Skatvedt Iversen Mandagsklubben / Fekjaset Turlag M21-30 04:23:09 23:54
7 Ulrich Løkken Curs M21-30 04:23:26 24:11:00
8 Audun Fladmoe Koll, IL / Estenstad Bål, Fisk og Jogg M41-50 04:23:54 24:39:00
9 Vebjørn Risholt IF Ørn / Nmbui Langrenn M21-30 04:25:52 26:37:00
10 Ronny Bakke Lier IL M41-50 04:28:08 28:53:00
11 Eivind Botten Torpo IL M31-40 04:29:55 30:40:00
12 Raymond Lishaugen Nord-Odal IL / Odal Fritid & Turistservice AS M31-40 04:30:37 31:22:00
13 Helge Brandsdal Osterøy IL M51-60 04:30:50 31:35:00
14 Carl Andreas Wathne Team Raske Gutter M31-40 04:35:03 35:48:00
15 Anders Bjørnsen Oslo M31-40 04:36:12 36:57:00
16 Erik Gellein Halvorsen NTNUI – Ski M21-30 04:38:37 39:22:00
17 Anders Mørdre Davidsen Maribo Racing M21-30 04:40:34 41:19:00
18 Mads Kigen Team Baker Hansen M31-40 04:42:20 43:05:00
19 Einar Bystøl Voss IL M61-70 04:43:08 43:53:00
19 Thomas Vorelanf Hønefoss M31-40 04:43:08 43:53:00
21 Jon Flaa Biri IL M41-50 04:47:11 47:56:00
22 Rune Bechmann-Pedersen Biri IL M41-50 04:47:16 48:01:00
23 Ola Stensvand ROS, IL M21-30 04:48:11 48:56:00
24 Stein Grimstad Asker SK M61-70 04:48:57 49:42:00
25 Gjermund Hellerud Vikersund IF – Ski M51-60 04:49:05 49:50:00
26 Ola Marius Mariendal Team Driv Trening M41-50 04:49:55 50:40:00
27 Bjørn Kvaal Hjermann Overtoppen/Equinor M61-70 04:50:06 50:51:00
28 Haakon Flaaten Rexplaya M41-50 04:51:21 52:06:00
29 Knut Landstad Lørdagsjoggen M51-60 04:53:43 54:28:00
30 Martin Digranes Team Elboyso M21-30 04:54:42 55:27:00
31 Joachim Hrasky Scanfiber BIL M41-50 04:55:49 56:34:00
32 Jan Taug BST M61-70 04:56:08 56:53:00
33 Harald Hjelmseth Lørdagsjoggen M51-60 04:56:12 56:57:00
34 Jens Christian Riege Rustad IL M51-60 04:56:41 57:26:00
35 Christian Bjerke Konnerud IL M15-16 04:58:19 59:04:00
36 Phillihp Granaas Bjerke Konnerud IL M21-30 04:58:20 59:05:00
37 Erik Samuelsen Uller Oslo M21-30 05:00:11 01:00:56
38 Petter Hodt Bjerke Lier M41-50 05:05:34 01:06:19
39 Joakim Voytovich Norsk Luftambulanse BIL M41-50 05:05:48 01:06:33
40 Torbjørn Herder Kaggerud Team Tba/Ineos BIL M41-50 05:07:06 01:07:51
41 Simen Skistad Tyristubben, IF / Skistad Transport M21-30 05:07:42 01:08:27
42 Mads Stavang Braaten Haslum IL M15-16 05:09:23 01:10:08
43 Ole Jørgen Braaten Aas Jakobsen BIL M41-50 05:09:26 01:10:11
44 Børre Fossli Skiforeningen M61-70 05:10:09 01:10:54
45 Otto Johan Hegnar von Ubisch Polarstjernen IL M41-50 05:11:01 01:11:46
46 Håkon Korsvold Asker SK M51-60 05:13:16 01:14:01
47 Bjørn Knudsen Fana IL M61-70 05:13:21 01:14:06
48 Jon Einar Visser IL Varden Meråker / Team Meråker M21-30 05:14:02 01:14:47
49 Christian Fredrik Thronsen Skiforeningen M31-40 05:14:07 01:14:52
50 Mattias Forssen Brännö M51-60 05:16:14 01:16:59

Kvinner

1 Guri Sollien Hulbak NTNUI K21-30 04:49:01 00:00
2 Louise Leren Moen Heming Il/Twr Lundmarks K31-40 05:04:09 15:08
3 Marianne Andersen Kristiansand OK K41-50 05:12:23 23:22
4 Kaja Bergwitz-Larsen Oslo K31-40 05:21:11 32:10:00
5 Marie Voreland Norsk Luftambulanse BIL K31-40 05:25:13 36:12:00
6 Janecke Kopaas Koll, IL / Koll K61-70 05:41:37 52:36:00
7 Ingrid Gisnås Multiconsult K21-30 05:42:57 53:56:00
8 Astei Syse Asker Skiklubb K51-60 05:46:51 57:50:00
9 Hanna Hov Saucy IL K21-30 06:03:50 01:14:49
10 Gunhild Rogstad Storsæter Skrautvål IL/ Kraftriket K31-40 06:05:41 01:16:40
11 Nina Riege Rustad IL K51-60 06:13:41 01:24:40
12 Turid Johnsrud Guttormsen Ringkollen SK K61-70 06:20:01 01:31:00
13 Lillian Maria Langset Molde og Omegn IF K31-40 06:23:44 01:34:43
14 Pernille Hunsbedt Lommedalen K41-50 06:27:25 01:38:24
15 Eilidh Raistrick Lommedalens IL K41-50 06:27:31 01:38:30
16 Mariann Torvanger Oslo K41-50 06:33:16 01:44:15
17 Anne Gunn Kittelsrud Nordbygda Løten ski K51-60 06:45:33 01:56:32

Om rennet

Løypa er en klassiker mellom Beitostølen og Aurdal, mellom vakre Valdres fjell og mål på Aurdalsåsen skistadion. Underveis er det syv drikke-/matstasjoner underveis; Øysterli 8km, Sælsstølen 18 km, Vangsjøen 31 km, Juvike 38 km, Skardåsen 43 km, Nythun/Kruk 51 km, Pilset 57 km samt i mål etter 67 km.

Hjemmeside

Løypeprofil

Værmelding

Flere resultater

Alle resultater