Sport på TV | NM sluttspill Ishockey | Fleche Wallonne | Tour of the Alps | Champions League | London Marathon | Skarverennet | NM terrengløp Bjerkebanen | Liege-Bastogne-Liege| Alle resultater

VM skiflyving Kulm 2024 program og resultater

Lignende saker

Startlister og resultater VM skiflyving Kulm som arrangeres 25. - 28. januar 2024.

Publisert 21. januar 2024 i Resultater

VM skiflyving Kulm 2024

Dato

25. – 28. januar

Sted

Bad Mitterndorf, Tauplitz – Østerrike
Kulm HS235 – Bakkerekord: 244 meter, Peter Prevc (2016)

På TV

Rennene sendes direkte på NRK1.

Vintersport på TV

Norske deltakere

Johann André Forfang, Tromsø Skiklubb
Halvor Egner Granerud, Asker Skiklubb
Marius Lindvik, Rælingen Skilkubb
Daniel-André Tande, Kongsberg IF
Kristoffer Eriksen Sundal, Koll IL
Robin Pedersen, Stålkameratene

Startlister og resultater

Torsdag 25. januar

Fredag 20. januar

Lørdag 21. januar

Søndag 22. januar

Værvarsel

Terminliste verdenscup kvinner 2023-24

Terminliste verdenscup menn 2023-24

Arrangørens hjemmeside

Tidligere VM skiflyving

År Sted Bakke Øvelse Verdensmester Andre Tredje
1972 Jugoslavias flagg Planica Velikanka K165 Sveits’ flagg Walter Steiner Øst-Tysklands flagg Heinz Wosipiwo Tsjekkias flagg Jiří Raška
1973 Tysklands flagg Oberstdorf Heini Klopfer-bakken K165 Øst-Tysklands flagg Hans-Georg Aschenbach Sveits’ flagg Walter Steiner Tsjekkias flagg Karel Kodejška
1975 Østerrikes flagg Bad Mitterndorf Kulm K152 Tsjekkias flagg Karel Kodejška Øst-Tysklands flagg Rainer Schmidt Østerrikes flagg Karl Schnabl
1977 Norges flagg Vikersund Vikersundbakken K150 Sveits’ flagg Walter Steiner Østerrikes flagg Toni Innauer Øst-Tysklands flagg Henry Glaß
1979 Jugoslavias flagg Planica Velikanka K165 Østerrikes flagg Armin Kogler Øst-Tysklands flagg Axel Zitzmann Polens flagg Piotr Fijas
1981 Tysklands flagg Oberstdorf Heini Klopfer-bakken K175 Finlands flagg Jari Puikkonen Østerrikes flagg Armin Kogler Norges flagg Tom Levorstad
1983 Tsjekkias flagg Harrachov Čerťák K180 Øst-Tysklands flagg Klaus Ostwald Tsjekkias flagg Pavel Ploc Finlands flagg Matti Nykänen
1985 Jugoslavias flagg Planica Velikanka K185 Finlands flagg Matti Nykänen Øst-Tysklands flagg Jens Weißflog Tsjekkias flagg Pavel Ploc
1986 Østerrikes flagg Bad Mitterndorf Kulm K185 Østerrikes flagg Andreas Felder Østerrikes flagg Franz Neuländtner Finlands flagg Matti Nykänen
1988 Tysklands flagg Oberstdorf Heini Klopfer-bakken K182 Norges flagg Ole Gunnar Fidjestøl Jugoslavias flagg Primož Ulaga Finlands flagg Matti Nykänen
1990 Norges flagg Vikersund Vikersundbakken K175 Tysklands flagg Dieter Thoma Finlands flagg Matti Nykänen Øst-Tysklands flagg Jens Weißflog
1992 Tsjekkias flagg Harrachov Čerťák K180 Japans flagg Noriaki Kasai Østerrikes flagg Andreas Goldberger Italias flagg Roberto Cecon
1994 Slovenias flagg Planica Velikanka K185 Tsjekkias flagg Jaroslav Sakala Norges flagg Espen Bredesen Italias flagg Roberto Cecon
1996 Østerrikes flagg Bad Mitterndorf Kulm K185/JL190* Østerrikes flagg Andreas Goldberger Finlands flagg Janne Ahonen Slovenias flagg Urban Franc
1998 Tysklands flagg Oberstdorf Heini Klopfer-bakken K185/JL194* Japans flagg Kazuyoshi Funaki Tysklands flagg Sven Hannawald Tysklands flagg Dieter Thoma
2000 Norges flagg Vikersund Vikersundbakken K185/JL207* Tysklands flagg Sven Hannawald Østerrikes flagg Andreas Widhölzl Finlands flagg Janne Ahonen
2002 Tsjekkias flagg Harrachov Čerťák K185/JL203* Tysklands flagg Sven Hannawald Tysklands flagg Martin Schmitt Finlands flagg Matti Hautamäki
2004 Slovenias flagg Planica Letalnica K185/JL215* Individuelt Norges flagg Roar Ljøkelsøy Finlands flagg Janne Ahonen Finlands flagg Tami Kiuru
Lag Norges flagg Norge

Finlands flagg Finland

Østerrikes flagg Østerrike

2006 Østerrikes flagg Bad Mitterndorf Kulm K185/HS200 Individuelt Norges flagg Roar Ljøkelsøy Østerrikes flagg Andreas Widhölzl Østerrikes flagg Thomas Morgenstern
Lag Norges flagg Norge

Finlands flagg Finland

Tysklands flagg Tyskland

2008 Tysklands flagg Oberstdorf Heini Klopfer-bakken K185/HS213 Individuelt Østerrikes flagg Gregor Schlierenzauer Østerrikes flagg Martin Koch Finlands flagg Janne Ahonen
Lag Østerrikes flagg Østerrike

Finlands flagg Finland

Norges flagg Norge

2010 Slovenias flagg Planica Letalnica K185/HS215 Individuelt Sveits’ flagg Simon Ammann Østerrikes flagg Gregor Schlierenzauer Norges flagg Anders Jacobsen
Lag Østerrikes flagg Østerrike

Norges flagg Norge

Finlands flagg Finland

2012 Norges flagg Vikersund Vikersundbakken K195/HS225 Individuelt Slovenias flagg Robert Kranjec Norges flagg Rune Velta Østerrikes flagg Martin Koch
Lag Østerrikes flagg Østerrike

Tysklands flagg Tyskland

Slovenias flagg Slovenia

2014 Tsjekkias flagg Harrachov Čerťák K185/HS205 Individuelt Tysklands flagg Severin Freund Norges flagg Anders Bardal Slovenias flagg Peter Prevc
Lag Avlyst pga. sterk vind
2016 Østerrikes flagg Bad Mitterndorf Kulm K200/HS225 Individuelt Slovenias flagg Peter Prevc Norges flagg Kenneth Gangnes Østerrikes flagg Stefan Kraft
Lag Norges flagg Norge

Tysklands flagg Tyskland

Østerrikes flagg Østerrike

2018 Tysklands flagg Oberstdorf Heini Klopfer-bakken K200/HS235 Individuelt Norges flagg Daniel-André Tande Polens flagg Kamil Stoch Tysklands flagg Richard Freitag
Lag Norges flagg Norge

Slovenias flagg Slovenia

Polens flagg Polen

2020 Slovenias flagg Planica Letalnica K200/HS240 Individuelt Tysklands flagg Karl Geiger Norges flagg Halvor Egner Granerud Tysklands flagg Markus Eisenbichler
Lag Norges flagg Norge

Tysklands flagg Tyskland

Polens flagg Polen

2022 Norges flagg Vikersund Vikersundbakken K200/HS240 Individuelt Norges flagg Marius Lindvik Slovenias flagg Timi Zajc Østerrikes flagg Stefan Kraft
Lag Slovenias flagg Slovenia

Tysklands flagg Tyskland

Norges flagg Norge

2024 Østerrikes flagg Bad Mitterndorf Kulm K200/HS235 Individuelt
Lag
2026 Tysklands flagg Oberstdorf Heini Klopfer-bakken K200/HS235 Individuelt
Lag

 

Alle resultater