Sport på TV | NM sluttspill Ishockey | Snooker VM | Tour de Romandie | Cupen - 2. runde | Rustad IL søker juniortrener| Alle resultater

Resultater Volta Comunitat Valenciana 2024

Lignende saker

Startliste, etappeprofiler og resultater fra Volta Comunitat Valenciana 31. - 4. februar 2024,

Publisert 31. januar 2024 i Resultater

Volta Comunitat Valenciana 2024

Etapperitt over fem dager (2.Pro)

Dato

31. januar – 4. februar

Sted

Spania

På TV

Rittet kan sees på Eurosport Norge.

Sykkel på TV

Startliste

Resultater

31. januar: Etappe 1 – Benicàssim-Castellón

Liveoppdateringer

1. februar: Etappe 2 – Canals-Mancomunitat de la Valldigna

Liveoppdateringer

2. februar: Etappe 3 – San Vincent del Raspeig-Orihuela

Liveoppdateringer

3. februar: Etappe 4 – Teulada-La Vall d’Ebo

Liveoppdateringer

4. februar: Etappe 5 – Bétera-Valencia

Liveoppdateringer

Hjemmeside

Værmelding

Tidligere vinnere av Volta Comunitat Valenciana

Year Country Rider Team
1929  Spain Salvador Cardona Elvish-Fontan
1930  Spain Mariano Cañardo
1931  Spain Fédérico Ezquerra
1932  Spain Ricardo Montero
1933  Spain Antonio Escuriet
1934–
1939
No race
1940  Spain Fédérico Ezquerra
1941 No race
1942  Spain Julián Berrendero
1943  Spain Antonio Andres Sancho
1944  Spain Antonio Martin Eguia
1945–
1946
No race
1947  Spain Joaquin Olmos
1948  Spain Emilio Rodríguez
1949  Spain Joaquim Filba
1950–
1953
No race
1954  Spain Salvador Botella
1955  Spain Francisco Masip
1956  Spain René Marigil
1957  Spain Bernardo Ruiz
1958  Belgium Hilaire Couvreur
1959  Belgium Rik Van Looy
1960  Spain Fernando Manzaneque Faema
1961  Spain Salvador Botella
1962  Spain Fernando Manzaneque Wiel’s-Roene Leeuw
1963  Spain José Martín Colmenarejo
1964  Spain Antonio Gómez del Moral
1965  Spain José Pérez Francés Ferrys
1966  Spain Angelino Soler
1967  Spain José Pérez Francés Kas–Kaskol
1968  Spain Mariano Díaz
1969  Belgium Eddy Merckx Faemino–Faema
1970  Spain Ventura Díaz
1971  Spain José López Rodríguez
1972  Spain Domingo Perurena Kas
1973  Spain José Antonio González Linares Kas–Kaskol
1974  Italy Marcello Bergamo
1975  Spain Vicente López Carril Kas–Kaskol
1976  Spain Gonzalo Aja Teka
1977  Sweden Bernt Johansson Fiorella
1978 No race
1979  Spain Vicente Belda Transmallorca
1980  West Germany Klaus-Peter Thaler Teka
1981  Spain Alberto Fernández Teka
1982  Spain Pedro Muñoz
1983  West Germany Reimund Dietzen Teka
1984  France Bruno Cornillet La Vie Claire
1985  Spain Jesús Blanco Villar
1986  France Bernard Hinault La Vie Claire
1987  Ireland Stephen Roche Carrera Jeans–Vagabond
1988   Switzerland Erich Mächler Carrera Jeans–Vagabond
1989  Spain Pello Ruiz Cabestany ONCE
1990  Netherlands Tom Cordes
1991  Spain Melcior Mauri ONCE
1992  Spain Melcior Mauri ONCE
1993  Spain Julián Gorospe Banesto
1994  Russia Viatcheslav Ekimov WordPerfect
1995   Switzerland Alex Zülle ONCE
1996  France Laurent Jalabert ONCE
1997  Spain Juan Carlos Domínguez Kelme
1998  France Pascal Chanteur Casino
1999  Kazakhstan Alexander Vinokourov Ag2r Prévoyance
2000  Spain Abraham Olano ONCE
2001   Switzerland Fabian Jeker Milaneza–MSS
2002   Switzerland Alex Zülle Team Coast
2003  Italy Dario Frigo Fassa Bortolo
2004  Spain Alejandro Valverde Kelme–Costa Blanca
2005  Italy Alessandro Petacchi Fassa Bortolo
2006  Spain Antonio Colom Caisse d’Epargne–Illes Balears
2007  Spain Alejandro Valverde Caisse d’Epargne
2008  Spain Rubén Plaza S.L. Benfica
2009–
2015
No race
2016  Netherlands Wout Poels Team Sky
2017  Colombia Nairo Quintana Movistar Team
2018  Spain Alejandro Valverde Movistar Team
2019  Spain Ion Izagirre Astana
2020  Slovenia Tadej Pogačar UAE Team Emirates
2021   Switzerland Stefan Küng Groupama–FDJ
2022  Russia Aleksandr Vlasov Bora–Hansgrohe
2023  Portugal Rui Costa Intermarché–Circus–Wanty
Alle resultater