Sport på TV | Champions Chess Tour | Semifinaler Cupen | Bråtesten| Alle resultater

Resultater NM Rulleskiskyting 2023

Lignende saker

Startlister, resultater og annen innfomasjon for NM Rulleskiskyting som arrangeres 15.-17. september 2023.

Publisert 17. september 2023 i Skiskyting

NM Rulleskiskyting 2023

Dato

15. – 17. september

Sted

Sandripheia – Agder

Startlister

Resultater

Menn senior, topp 10

1 Johannes Thingnes Markane IL 20:40.5 0:00.0 0+0
2 Endre Strømsheim Bærums Skiklub 20:47.1 0:06.6 0+1
3 Johannes Dale-Skjevdal Fet Skiklubb 21:05.5 0:25.0 0+0
4 Sturla Holm Lægreid Bærums Skiklub 21:23.3 0:42.8 0+0
5 Martin Nevland Figgjo IL 21:26.6 0:46.1 0+0
6 Vebjørn Sørum Søndre Ål Sportsklubb 21:27.2 0:46.7 2+0
7 Jørgen Solhaug Sæter Os IL / Team Fosen Yard 21:38.4 0:57.9 0+0
8 Vetle Rype Paulsen Lier IL 21:39.4 0:58.9 0+1
9 Martin Uldal Birkenes IL 21:42.0 1:01.5 0+1
10 Tarjei Markane IL 21:45.8 1:05.3 1+0

Kvinner senior, topp 10

1 Karoline Offigstad Knotten Vingrom IL 20:23.8 0:00.0 0+0
2 Marit Ishol Skogan Steinkjer Skiklubb / Team Fosen Yard 20:52.6 0:28.8 0+0
3 Jenny Enodd Budal IL / Holmenkollen Biathlon 21:04.4 0:40.6 1+1
4 Eline Grue Kvikne IL / Holmenkollen Biathlon 21:18.3 0:54.5 1+0
5 Marthe Kråkstad Johansen Bossmo & Ytteren IL 21:22.5 0:58.7 1+0
6 Åsne Skrede Geilo IL 21:26.5 1:02.7 2+0
7 Juni Arnekleiv Dombås IL 21:45.9 1:22.1 0+1
8 Anne Bunemann De Besche Try, Idrettslaget / Team Geilo 22:01.7 1:37.9 0+1
9 Frida Tormodsgard Dokken Svene IL 22:12.4 1:48.6 1+0
10 Mari Wetterhus Svene IL / Holmenkollen Biathlon 22:12.9 1:49.1 2+0

Menn, topp 10

1 Tarjei Markane IL 35:47.3 0:00.0 1+1+1+0
2 Vebjørn Sørum Søndre Ål Sportsklubb 35:51.4 0:04.1 1+1+2+2
3 Johannes Thingnes Markane IL 35:54.5 0:07.2 1+0+0+2
4 Harald Øygard Skrautvål IL / Team 1,5 36:10.3 0:23.0 0+0+0+0
5 Martin Nevland Figgjo IL 36:13.4 0:26.1 2+0+1+1
6 Sturla Holm Lægreid Bærums Skiklub 36:32.7 0:45.4 0+0+0+3
7 Herman Dramdal Borge Svene IL / Team 1,5 36:51.6 1:04.3 0+0+1+2
8 Johan-Olav Smørdal Botn Stårheim IL 36:57.3 1:10.0 2+2+1+2
9 Vetle Sjåstad Christiansen Geilo IL 37:09.4 1:22.1 1+1+2+3
10 Jørgen Solhaug Sæter Os IL / Team Fosen Yard 37:17.2 1:29.9 1+1+1+3

Kvinner, topp 10

1 Karoline Offigstad Knotten Vingrom IL 36:12.5 0:00.0 1+0+0+0
2 Marthe Kråkstad Johansen Bossmo & Ytteren IL 36:15.8 0:03.3 0+0+1+1
3 Eline Grue Kvikne IL / Holmenkollen Biathlon 37:18.0 1:05.5 0+0+2+0
4 Marit Ishol Skogan Steinkjer Skiklubb / Team Fosen Yard 37:39.7 1:27.2 0+3+0+1
5 Åsne Skrede Geilo IL 38:01.0 1:48.5 0+2+1+3
6 Maren Hjelmeset Kirkeeide Markane IL 38:08.0 1:55.5 0+0+2+1
7 Jenny Enodd Budal IL / Holmenkollen Biathlon 38:26.0 2:13.6 1+0+3+2
8 Ragnhild Femsteinevik Hålandsdal IL 38:48.8 2:36.3 2+3+2+0
9 Anne Bunemann De Besche Try, Idrettslaget / Team Geilo 39:09.7 2:57.3 1+3+1+1
10 Emilie Ågheim Kalkenberg Skonseng UL 39:22.1 3:09.6 2+2+3+1

Om rennet

PROGRAM:
Fredag 15. september – Offisiell trening / skytekonkurranse:
10:00 – 15.00 Offisiell trening
12:15 – 12:30 Pappbytte
15:15 – 15:35 Innskyting skytefinale
15:45 – 16:45 Skytefinale
17:30 – 18:30 Lagledermøte – Klubbhuset på Stadion + Teams
Lørdag 16. september – SPRINT:
08:30 – 09:30 Innskyting (M/K senior + M/K 20-22)
09:45 – 12:10 SPRINT – M-senior, M 20-22, K-senior, K 20-22
12:30 – 13:30 Innskyting (M/K 17-19)
13:45 – 16:00 SPRINT – M19, M18, M17, K19, K18, K17
Blomstersermoni / Premiering klassevis på stadion – fortløpende etter protestfristens utløp.
Søndag 17. september – FELLESSTART:
08:30 – 09:15 Innskyting (M/K senior + M/K 20-22)
09:30 – 12:30 Fellesstart M 20-22, M-senior, K-senior, K 20-22
12:45 – 13:30 Innskyting (M/K 17-19)
13:45 – 17:10 Fellesstart – M19, M18, M17, K19, K18, K17
Blomstersermoni / Premiering klassevis på stadion – fortløpende etter protestfristens utløp.

Informasjon

Hjemmeside

Flere resultater

Alle resultater