Sport på TV | Diamond League Eugene | Bislett Games | Giro d'Italia | Tour of Norway | Ishockey VM | Roland Garros | Norway Chess| Alle resultater

Resultater 10 km sprint menn NM skiskyting Geilo 2024

Lignende saker

Startlister og resultater fra 10 km sprint menn NM skiskyting Geilo fredag 5. april 2024.

Publisert 5. april 2024 i Skiskyting

Program og resultater alle øvelser under NM skiskyting 2024

10 km sprint menn NM skiskyting Geilo 2024

Dato: 5. april
Start kl 16.20
På TV: NRK, lenke til sendingen i NRK TV.

Liveresultater

Rank Startnumber Firstname Surname Club Total Time Diff Winner Penalty
1 131 Simon Hjelmeset Kirkeeide Markane IL / Team Hugaas 26:15.8 0:00.0 1+1
2 170 Johannes Dale-Skjevdal Fet SK 26:22.7 0:06.9 0+1
3 140 Sverre Dahlen Aspenes Skatval Skilag 26:29.1 0:13.3 1+1
4 116 Jørgen Solhaug Sæter Os IL / Team Fosen Yard 26:38.6 0:22.8 0+0
5 173 Tarjei Markane IL 26:46.3 0:30.5 1+0
6 104 Herman Dramdal Borge Svene IL / Team 1,5 26:52.7 0:36.9 0+1
7 152 Isak Leknes Frey Bærums Skiklub 26:58.9 0:43.1 0+1
8 86 Harald Øygard Skrautvål IL / Team 1,5 27:02.5 0:46.7 1+1
9 137 Sivert Silsand Gerhardsen Tromsø Skiskytterlag 27:09.3 0:53.5 0+0
10 167 Sturla Holm Lægreid Bærums Skiklub 27:17.4 1:01.6 0+0
11 113 Vetle Rype Paulsen Lier IL 27:24.2 1:08.4 0+1
12 1 Kasper Ågheim Kalkenberg Skonseng UL / NTG Lillehammer 27:26.4 1:10.6 1+1
13 125 Sindre Fjellheim Jorde Asker SK 27:35.7 1:19.9 2+1
14 122 Filip Fjeld Andersen Geilo IL / Norges Skiskytterforbund 27:39.1 1:23.3 1+2
15 143 Martin Uldal Birkenes IL 27:41.8 1:26.0 2+1
16 171 Eirik Silsand Gerhardsen Tromsø Skiskytterlag / Team Fosen Yard 27:43.9 1:28.1 0+0
17 98 Petter Austberg Bjørn Alvdal IL / Team Fosen Yard 27:45.3 1:29.5 0+0
18 27 Ask Grøtan Wang Fossum IF / Team Fosen Yard 27:47.5 1:31.7 1+1
19 146 Einar Hedegart Inderøy IL 27:54.3 1:38.5 2+2
20 126 Endre Blikra Trondhjems Skiskyttere / Team Midt-Norge 27:54.9 1:39.1 1+3
21 77 Johannes Willassen Oslo Skiskytterlag / Team Fosen Yard 27:58.3 1:42.5 0+0
22 155 Vetle Sjåstad Christiansen Geilo IL 27:58.8 1:43.0 1+0
23 80 Noah Lekhal Husnes Try, Idrettslaget / Holmenkollen Biathlon 27:58.9 1:43.1 1+1
24 64 Alexander Os Tromsø Skiskytterlag 27:59.2 1:43.4 1+1
25 132 Mathias Sørnes Lier IL / Team Geilo 28:03.5 1:47.7 0+1
26 129 Odin Garli Sokna IL / Team Hugaas 28:04.8 1:49.0 1+0
27 78 Arnaud Du Pasquier 28:08.3 1:52.5 0+3
28 101 Bendik Winsvold Lier IL / Team Geilo 28:08.5 1:52.7 1+0
29 134 Sondre Aputsiaq Rein Slettemark Geilo IL / Team 1,5 28:08.8 1:53.0 0+2
30 158 Vebjørn Sørum Søndre Ål Sportsklubb 28:08.9 1:53.1 0+0
31 150 Herman Peder Strindeberg Drammen Strong / Team Geilo 28:11.2 1:55.4 0+1
32 119 Tobias Alm Østre Toten Skilag / Team Hugaas 28:15.6 1:59.8 2+1
33 48 Jakob Lundby Østre Toten Skilag / Team Hugaas 28:18.1 2:02.3 1+1
34 110 Martin Femsteinevik Hålandsdal IL / Holmenkollen Biathlon 28:21.4 2:05.6 1+2
35 49 Hallvard Killingberg Oppdal IL / Team Midt-Norge 28:21.5 2:05.7 0+0
36 92 Mathias Skrede Geilo IL / Team Geilo 28:25.0 2:09.2 1+2
37 96 Eivind Gaastjønn Fyresdal Skiskyttarlag / Team Kongsberg 28:25.2 2:09.4 0+0
38 164 Johan-Olav Smørdal Botn Stårheim IL 28:25.5 2:09.7 1+1
39 107 Espen Uldal Birkenes IL / Team Fosen Yard 28:25.8 2:10.0 1+3
40 79 Jonas Johansen Grøsland Drammen Strong / Team Hugaas 28:26.4 2:10.6 1+2
41 54 Tov Røysland Tinn Skiskytterlag / NTG Geilo 28:26.8 2:11.0 0+1
42 65 Simen Hansæl-Nergaard Kvikne IL / Team Savalen 28:48.9 2:33.1 0+1
43 47 Jørgen Brendengen Krogsæter Ullensaker SK 28:49.5 2:33.7 1+2
44 95 Ole Tafjord Suhrke Ivrig IL / Team Fosen Yard 28:50.3 2:34.5 2+3
45 29 Samuel Stig Tyvold Byåsen Skiskytterlag / Team Midt-Norge 28:52.6 2:36.8 1+0
46 153 Sigurd Øygard Skrautvål IL / Team Woodcon 28:52.8 2:37.0 0+0
47 99 Hogne Findal Skar Sannidal Idrettslag / Team Hugaas 28:54.0 2:38.2 3+0
48 45 Markus Schweinberg 28:58.3 2:42.5 1+1
49 83 Håvard Tosterud Østre Toten Skilag 28:59.1 2:43.3 0+3
50 42 Thomas Lysberg Lehn Try, Idrettslaget / Holmenkollen Biathlon 29:00.4 2:44.6 0+0
51 121 Magnus Skeide Bakke Eid IL / Team Woodcon 29:02.1 2:46.3 1+2
52 161 Endre Strømsheim Bærums Skiklub 29:07.6 2:51.8 0+2
53 74 John Olof Oskar Ohlsson Folldal IF / Team Woodcon 29:08.1 2:52.3 1+2
54 34 Mathias Holbæk Øvrebø IL 29:08.7 2:52.9 3+2
55 102 Sivert Bjørndalen Simostranda IL / Team Geilo 29:09.7 2:53.9 1+2
56 81 Kristian Mentzoni-Klausen Fossum IF / Team Fossum Elite 29:10.4 2:54.6 3+1
57 105 Philip Lindkvist-Fløtten Trondhjems Skiskyttere / Trondheim Biathlon Team 29:14.0 2:58.2 0+1
58 151 Fredrik Vogt Vold Fossum IF / Team Fossum Elite 29:14.6 2:58.8 0+2
59 76 Erlend Hauan Tromsø Skiskytterlag / Team Midt-Norge 29:18.6 3:02.8 3+1
60 28 Bjørn-Anders Eriksen Målselvs Skiskyttere 29:22.5 3:06.7 1+0
61 114 Erik Sporaland Figgjo IL / Team Geilo 29:28.8 3:13.0 1+3
62 37 Simon Gunnar Hernes Fossum IF / Wang Toppidrett Oslo 29:31.1 3:15.3 0+0
63 70 Jacob Weel Rosbo Vingrom IL / Team Kongsberg 29:31.5 3:15.7 2+1
64 33 Tord Mathias Hareland Berget Dombås IL / NTG Lillehammer 29:32.2 3:16.4 1+2
65 43 Truls Bonden Hørthe Lier IL / Team 1,5 29:37.7 3:21.9 1+3
65 141 Mads Arnevik Jensen Trondhjems Skiskyttere / Team Midt-Norge 29:37.7 3:21.9 2+0
67 13 Oliver Alm Østre Toten Skilag / NTG Lillehammer 29:39.9 3:24.1 1+1
68 21 Morten André Skånøy Søraas Skauga IL / Team Midt-Norge 29:41.6 3:25.8 1+1
69 136 Simen Aaberg Skar Bærums Skiklub / Team Fosen Yard 29:45.3 3:29.5 0+1
70 19 Emil Skjellberg Tromsø Skiskytterlag / NTG-T 29:47.2 3:31.4 0+2
71 165 Magnus Hørthe Lollik-Andersen Lier IL / NTG Geilo 29:50.0 3:34.2 0+0
72 100 Martin Jørstad Ringli Øystre Slidre IL / NTG Geilo 29:50.5 3:34.7 1+3
73 38 Peter Nystu Nordreisa Idrettslag 29:51.9 3:36.1 0+2
74 84 Morten Tørnblad Sameien Fet SK / Team 1,5 29:52.8 3:37.0 0+0
75 50 Johan Skodvin Try, Idrettslaget / Wang Toppidrett Oslo 29:55.4 3:39.6 1+0
76 58 Aksel Emil Aasbø Try, Idrettslaget / Holmenkollen Biathlon 29:56.8 3:41.0 4+0
77 149 Mats Øverby Lier IL 29:59.8 3:44.0 0+2
78 10 Isak Skogrand Oppdal IL / NTG Lillehammer 30:06.1 3:50.3 1+1
79 109 Henrik Schioldborg Nesse Try, Idrettslaget / Holmenkollen Biathlon 30:06.6 3:50.8 0+1
80 168 Lars Horten Jordet Vingelen IL / Team Savalen 30:10.6 3:54.8 2+1
81 46 Olav Solan Knudsen Renolen Fet SK / Team 1,5 30:10.7 3:54.9 0+3
82 138 Emil Hage Streitlien Folldal IF / Team Kongsberg 30:11.4 3:55.6 2+1
83 148 Jacob Jæger Barth Try, Idrettslaget / Wang Toppidrett Oslo 30:11.8 3:56.0 1+2
84 144 Felix Haugen Fossum IF / Team Fossum Elite 30:14.3 3:58.5 2+0
85 85 Trym Fagerheim Gjerdrum IL / Wang Toppidrett Romerike 30:19.3 4:03.5 1+0
86 160 Alexander Gunnar Hernes Fossum IF / Wang Toppidrett Oslo 30:20.1 4:04.3 1+0
87 71 Aleksander Fjeld Andersen Geilo IL 30:21.2 4:05.4 1+2
88 68 Stein Aas Stræte Hønefoss Skiskytterklubb / Team Woodcon 30:22.6 4:06.8 2+0
88 163 Benjamin Vinda Lier IL / NTG Geilo 30:22.6 4:06.8 1+0
90 15 Sebastian Joberg Horn Ivrig IL / Holmenkollen Biathlon 30:27.8 4:12.0 2+1
91 133 Rasmus August Schiellerup Geilo IL / Team Geilo 30:37.2 4:21.4 1+2
92 172 Ask Haughovd Stårheim IL / Team Kongsberg 30:39.3 4:23.5 1+3
93 25 Øystein Selstad Berg Asker SK 30:39.7 4:23.9 1+1
94 41 Øistein Fagerli Næss Gjerdrum IL / Team Midt-Norge 30:50.2 4:34.4 0+3
95 75 Brian Hofstad Skatval Skilag / Team Midt-Norge 30:50.6 4:34.8 1+2
96 82 Leander Aunvik Trondhjems Skiskyttere / Trondheim Biathlon Team 30:52.5 4:36.7 1+2
97 23 Magnus Wassbakk Tromsø Skiskytterlag / NTG-T 30:55.3 4:39.5 0+1
98 117 Jens-Henrik Hegg Vik IL / Team Kongsberg 30:56.1 4:40.3 2+3
99 17 Jonathan Vinda Bærums Skiklub / Holmenkollen Biathlon 31:10.3 4:54.5 1+2
100 55 Tobias Bjørken Vinne Skilag / Team Meråker Skiskyting 31:15.7 4:59.9 3+2
101 57 Magnus Bratbakken Steinkjer SK / NTG Lillehammer 31:16.9 5:01.1 1+0
102 8 Sander Gravelsæter Søreng Fana IL / Team Gla’Laks Biathlon 31:17.1 5:01.3 2+3
103 59 August Hallingstad Bærums Skiklub / Wang Toppidrett Oslo 31:17.3 5:01.5 0+0
104 26 Andreas Øyen Tøraasen Folldal IF / Team Hugaas 31:18.1 5:02.3 1+3
105 93 Andreas Aarseth Hålandsdal IL / Team Gla’Laks Biathlon 31:19.8 5:04.0 0+1
106 66 Sindre Andreas Søby Ivrig IL / Team TeVe 31:20.2 5:04.4 1+1
107 31 Sindre Kåsene Fet SK / Wang Toppidrett Romerike 31:21.9 5:06.1 0+0
108 145 Håkon Hannevold Drammen Strong / Holmenkollen Biathlon 31:25.3 5:09.5 1+1
109 157 Magnus Moe Hagen Østre Toten Skilag / Team Karidalen Skiskyting 31:26.8 5:11.0 1+3
110 5 Edvard Haugen Skjåk IL / Stryn Videregående Skole 31:27.6 5:11.8 2+1
111 61 Magne Thorleiv Rønning Kvikne IL 31:30.7 5:14.9 0+3
112 62 Linus Stilson Arstad Trondhjems Skiskyttere / Trondheim Biathlon Team 31:32.0 5:16.2 1+2
113 67 Jens Borgar Aarhaug Sokna IL / NTG Lillehammer 31:37.4 5:21.6 1+2
114 111 Eirik Stensaker Tvinnereim Hardbagg IL / Stryn Videregående Skole 31:37.9 5:22.1 1+3
115 147 Jon Sebastian Olsen Lier IL / NTG Geilo 31:39.0 5:23.2 1+1
116 63 Nils Henrik Smeland Birkenes IL / Sirdal Ski Skiskyting 31:40.9 5:25.1 1+2
117 135 Paul Philipp Sjåfjell Try, Idrettslaget / Holmenkollen Biathlon 31:42.6 5:26.8 0+2
118 39 Ole Einar Nøkleby Brendryen Folldal IF / Team Savalen 31:47.4 5:31.6 1+1
118 162 Andreas Aasen Haug Bø Skiskyttarlag / NTG Geilo 31:47.4 5:31.6 3+2
120 156 Sivert Jøsang Sandnes og Gjesdal SSL / Sirdal Ski Skiskyting 31:47.9 5:32.1 0+1
121 88 Vinjar Aurstad Berland Vingrom IL / Team Fosen Yard 31:49.1 5:33.3 3+1
122 9 Olav Hallingstad Bærums Skiklub / Wang Toppidrett Oslo 31:50.0 5:34.2 0+1
123 40 Olve Rønning Kvikne IL / Team Savalen 31:59.1 5:43.3 0+2
124 91 Alexander Hall Westby Try, Idrettslaget / Wang Toppidrett Oslo 32:01.6 5:45.8 1+1
125 60 Magnar Ryttervoll Røros IL / Team Savalen 32:06.0 5:50.2 1+3
126 20 Loke Lyngsgård Voss Skiskytterlag / Team Gla’Laks Biathlon 32:12.8 5:57.0 2+2
127 3 Jon Bjarte Rinde Vik IL / NTG Geilo 32:15.4 5:59.6 0+3
128 94 Caspar Stai Kvikne IL / Team Savalen 32:22.2 6:06.4 0+1
129 44 Thomas Aarseth Hålandsdal IL / Team Gla’Laks Biathlon 32:24.5 6:08.7 2+1
130 73 Emil Tørset Frisk Oppdal IL / Team Meråker Skiskyting 32:37.8 6:22.0 2+0
131 72 Sondre Østraat Mortensen Fossum IF / Team Fossum Elite 32:45.2 6:29.4 0+3
132 103 Sondre Roset Hardbagg IL / Team Kongsberg 32:45.8 6:30.0 4+3
133 30 Oscar Joberg Horn Ivrig IL / Team TeVe 32:52.0 6:36.2 1+2
134 90 Robert Ursin-Holm Walle Ivrig IL / Team TeVe 32:52.8 6:37.0 0+1
135 53 Sturla Oma Engevik Drammen Strong / NTG Geilo 32:55.8 6:40.0 2+4
136 52 Sindre Halvorsen Froland IL / Sirdal Ski Skiskyting 32:59.5 6:43.7 2+1
137 16 Sondre Leknes Frey Bærums Skiklub / Dønski VGS 33:00.4 6:44.6 2+1
138 18 Erik Espeli Geilo IL / NTG Geilo 33:04.2 6:48.4 1+3
139 32 Sveinung Henrik Eriksen Sandvik Trondhjems Skiskyttere / Team Meråker Skiskyting 33:08.4 6:52.6 3+2
140 97 Isak Solli Søllesvik Hålandsdal IL / Team Gla’Laks Biathlon 33:09.0 6:53.2 0+3
141 112 David Rubach Uglehus Tromsø Skiskytterlag / NTG-T 33:11.5 6:55.7 5+2
142 6 Kristian Fredrik Fleischer Skatval Skilag / Team Meråker Skiskyting 33:21.4 7:05.6 1+3
143 139 August Kirkeby Husebø Oslo Skiskytterlag / NTG Lillehammer 33:23.8 7:08.0 0+3
144 14 Oscar Magnus Samseth Bærums Skiklub / Dønski VGS 33:24.1 7:08.3 1+2
145 12 Imre Overgård Fremstad Byåsen Skiskytterlag / Trondheim Biathlon Team 33:29.4 7:13.6 2+3
146 2 Aleksander Syrstad Trondhjems Skiskyttere / Trondheim Biathlon Team 33:29.5 7:13.7 0+1
147 87 Ulrik Hekneby Fossum IF / Wang Toppidrett Oslo 33:47.3 7:31.5 3+1
148 22 Inuk Sander Slettemark Geilo IL 33:53.1 7:37.3 4+3
149 115 Kevin Brun Bjelland Sandnes og Gjesdal SSL / Sirdal Ski Skiskyting 33:57.1 7:41.3 0+2
150 24 William Cumbes Pedersen Tinn Skiskytterlag / NTG Geilo 34:05.5 7:49.7 2+2
151 123 Henrik Furunes Frol IL / Team Meråker Skiskyting 34:15.3 7:59.5 2+2
152 124 Øyvind Henanger Halvorsen Hålandsdal IL 34:30.7 8:14.9 4+1
153 69 Markus Aspevik Hannestad Nittedal Skiskytterlag / Wang Toppidrett Romerike 34:38.4 8:22.6 3+4
154 35 Stian Fedreheim Hernes IL 35:14.7 8:58.9 1+2
155 11 Christian Prytz Mjølstad Trondhjems Skiskyttere / Trondheim Biathlon Team 35:16.8 9:01.0 2+3
156 142 Olve Vestrheim Ørn, Idrettsforening / Team Meråker Skiskyting 35:45.0 9:29.2 3+2
157 159 Magnus Dregelid Aarlie Try, Idrettslaget / Wang Toppidrett Oslo 35:56.0 9:40.2 3+1
158 108 Markus Bredal Trondhjems Skiskyttere 36:29.2 10:13.4 1+3
159 120 Ole Jonas Storsveen Bekkevold Vingrom IL / Team Meråker Skiskyting 36:34.6 10:18.8 3+2
160 36 Thomas Torkildsen Birkenes IL / Sirdal Ski Skiskyting 36:34.9 10:19.1 1+1
161 127 Marius Ulvestad Andersen Seljord Idrettslag / Team TeVe 37:22.9 11:07.1 2+0
162 56 Sondre Borgedal Mjøsski / Team Meråker Skiskyting 37:35.1 11:19.3 2+4
163 118 Håkon Milliam Ustad Ivrig IL / Team TeVe 39:41.1 13:25.3 5+3

Startlister

Om NM skiskyting

Fredag 10:45 NM Masters kvinner Sprint
11:00 NM Masters menn Sprint
13:55 NM Kvinner senior Sprint
16:15 NM Menn Senior Sprint
Lørdag 08:10 M19 – ASKO Cup finale Fellesstart
08:45 M18 – ASKO Cup finale Fellesstart
09:20 M17 – ASKO Cup finale Fellesstart
10:50 K19 – ASKO Cup finale Fellesstart
11:25 K18 – ASKO Cup finale Fellesstart
12:00 K17 – ASKO Cup finale Fellesstart
13:30 K20-22 – ASKO Cup finale Fellesstart
14:30 NM Kvinner senior Fellesstart
16:10 M20-22 – ASKO Cup finale Fellesstart
17:00 NM Menn senior Fellesstart
20:00 Premieutdeling (Vestlia Resort)
Søndag 11:00 NM Kvinner senior Stafett
13:45 NM Menn senior Stafett

Løypekart

Vær

Webkamera: Skistadion 1 – Skistadion 2 – Skistadion 3 – Skistadion 4 – Skistadion 5

Hjemmeside

Invitasjon

Terminliste Verdenscup skiskyting 2023-24

Terminliste Norgescup skiskyting 2023-24

Alle resultater