Sport på TV | Janteloppet - Ski Classics | NNM Nordreisa | NM sluttspill Ishockey | Amstel Gold Race | Tour of the Alps | Boston Marathon| Alle resultater

Resultater 4×7,5 km stafett menn VM skiskyting Nove Mesto 2024

Lignende saker

Startlister og resultater fra stafett menn VM skiskyting som arrangeres lørdag 17. februar 2024.

Publisert 17. februar 2024 i Skiskyting

Program og resultater alle øvelser under VM skiskyting 2024

4×7,5 km stafett menn VM skiskyting Nove Mesto 2024

17. februar
Start kl 16.30
På TV: TV2

Norges lag

1. etappe: Sturla Holm Lægreid
2. etappe: Tarjei Bø
3. etappe: Johannes Thingnes Bø
4. etappe: Vetle Sjåstad Christiansen

Resultater

Startlister

Medaljeoversikt VM skiskyting

Terminliste verdenscupen skiskyting 2023-24

Arrangørens hjemmeside

Oppdatert sammenlagtstilling i verdenscupen

Værmelding

Historisk medaljeoversikt

 Nr. Land    Gull    Sølv Bronse Totalt
1 Norges flagg Norge 89 77 69 235
2 Tysklands flagg Tyskland 64 54 36 154
3 Sovjetunionens flagg Sovjetunionen 44 29 21 94
4 Frankrikes flagg Frankrike 39 37 41 117
5 Russlands flagg Russland 28 41 28 97
6 Øst-Tysklands flagg Øst-Tyskland 19 12 10 41
7 Sveriges flagg Sverige 17 18 30 65
8 Italias flagg Italia 11 9 15 35
9 Finlands flagg Finland 10 10 16 36
10 Ukrainas flagg Ukraina 7 10 21 41
11 Belarus’ flagg Belarus 6 9 14 29
12 Tsjekkias flagg Tsjekkia 6 6 9 21
13 Østerrikes flagg Østerrike 3 8 11 22
14 Vest-Tysklands flagg Vest-Tyskland 2 4 7 13
15 Slovenias flagg Slovenia 2 2 1 5
16 Polens flagg Polen 1 6 7 14
17 USAs flagg USA 1 4 1 6
18 Canadas flagg Canada 1 2 1 4
Slovakias flagg Slovakia 1 2 1 4
20 Samveldet av uavhengige staters flagg SUS 1 1 0 2
21 Bulgarias flagg Bulgaria 0 4 4 8
22 Kinas flagg Kina 0 3 0 3
23 Tsjekkoslovakias flagg Tsjekkoslovakia 0 1 3 4
24 Romanias flagg Romania 0 1 0 1
25 Latvias flagg Latvia 0 0 2 2
26 Kroatias flagg Kroatia 0 0 1 1
Estlands flagg Estland 0 0 1 1
RBUs flagg RBU 0 0 1 1
Totalt 352 350 352 1054

Tidligere arrangører

År Arrangørland Arrangørsted Notater
1958 Østerrikes flagg Østerrike Saalfelden
1959 Italias flagg Italia Courmayeur
1961 Sveriges flagg Sverige Umeå
1962 Finlands flagg Finland Tavastehus
1963 Østerrikes flagg Østerrike Seefeld
1965 Norges flagg Norge Elverum
1966 Tysklands flagg Vest-Tyskland Garmisch-Partenkirchen
1967 Øst-Tysklands flagg Øst-Tyskland Altenberg
1969 Polens flagg Polen Zakopane
1970 Sveriges flagg Sverige Östersund
1971 Finlands flagg Finland Tavastehus
1973 USAs flagg USA Lake Placid
1974 Sovjetunionens flagg Sovjetunionen Minsk
1975 Italias flagg Italia Antholz
1976 Italias flagg Italia Antholz Kun sprint
1977 Norges flagg Norge Lillehammer-Vingrom
1978 Østerrikes flagg Østerrike Hochfilzen
1979 Tysklands flagg Vest-Tyskland Ruhpolding
1981 Finlands flagg Finland Lahtis
1982 Sovjetunionens flagg Sovjetunionen Minsk
1983 Italias flagg Italia Antholz
Fra 1958 til 1983: mesterskap kun for menn. Fra 1984 til 1988: separate arrangementer for menn og kvinner
1984 Frankrikes flagg Frankrike Chamonix Kvinner
1985 Sveits’ flagg Sveits
Tysklands flagg Vest-Tyskland
Egg am Etzel
Ruhpolding
Kvinner
Menn
1986 Sveriges flagg Sverige
Norges flagg Norge
Falun
Oslo
Kvinner
Menn
1987 Finlands flagg Finland
USAs flagg USA
Lahtis
Lake Placid
Kvinner
Menn
1988 Frankrikes flagg Frankrike Chamonix Kvinner
Fra og med 1989: kvinner og menn i samme arrangement
1989 Østerrikes flagg Østerrike Feistritz
1990 Sovjetunionens flagg Sovjetunionen
Norges flagg Norge
Finlands flagg Finland
Minsk
Oslo
Kontiolax
Normaldistanse
Sprint og lagkonkurranse
Stafett
1991 Finlands flagg Finland Lahtis
1992 Russlands flagg Russland Novosibirsk Kun lagkonkurranse
1993 Bulgarias flagg Bulgaria Borovets
1994 Canadas flagg Canada Canmore Kun lagkonkurranse
1995 Italias flagg Italia Antholz
1996 Tysklands flagg Tyskland Ruhpolding
1997 Slovakias flagg Slovakia Brezno-Osrblie
1998 Slovenias flagg Slovenia
Østerrikes flagg Østerrike
Pokljuka
Hochfilzen
Kun jaktstart
Kun lagkonkurranse
1999 Finlands flaggFinland
Norges flagg Norge
Kontiolax
Oslo
Sprint, jaktstart, stafett
Normaldistanse, fellesstart
2000 Norges flagg Norge
Finlands flagg Finland
Oslo
Lahtis
Kun stafett, menn
2001 Slovenias flagg Slovenia Pokljuka
2002 Norges flagg Norge Oslo Kun fellesstart
2003 Russlands flagg Russland Khanty-Mansijsk
2004 Tysklands flagg Tyskland Oberhof
2005
2005
Østerrikes flagg Østerrike
Russlands flagg Russland
Hochfilzen
Khanty-Mansijsk
Kun mixed stafett
2006 Slovenias flagg Slovenia Pokljuka Kun mixed stafett
2007 Italias flagg Italia Antholz
2008 Sveriges flagg Sverige Östersund
2009 Sør-Koreas flagg Sør-Korea Pyeongchang
2010 Russlands flagg Russland Khanty-Mansijsk Kun mixed stafett
2011 Russlands flagg Russland Khanty-Mansijsk
2012 Tysklands flagg Tyskland Ruhpolding
2013 Tsjekkias flagg Tsjekkia Nové Město
2015 Finlands flagg Finland Kontiolax
2016 Norges flagg Norge Oslo
2017 Østerrikes flagg Østerrike Hochfilzen
2019 Sveriges flagg Sverige Östersund
2020 Italias flagg Italia Antholz
2021 Slovenias flagg Slovenia Pokljuka Opprinnelig tildelt Tjumen i Russland
2023 Tysklands flagg Tyskland Oberhof
2024 Tsjekkias flagg Tsjekkia Nové Město
2025 Sveits’ flagg Sveits Lenzerheide
2027 Estlands flagg Estland Otepää
Alle resultater