Sport på TV | Janteloppet - Ski Classics | NNM Nordreisa | Fotball NM, menn - 1. runde | NM sluttspill Ishockey | The Masters - golf | Monte Carlo Open - tennis| Alle resultater

Terminliste Verdenscup Skiskyting 2022-23

Lignende saker

Komplett terminliste for verdenscup skiskyting sesongen 2022-23.

Publisert 20. september 2022 i Skiskyting

Her er den komplette oversikten over alle rennene i verdenscup skiskyting for sesongen 2022-23:

Terminliste IBU Cupen

Oppdatert sammenlagtstilling i verdenscupen

Verdenscup skiskyting

Runde  1

29. november – 4. desember 2022

Kontiolahti, Finland

Program

Resultater

Runde 2 

8.-11. desember 2022

Hochfilzen, Østerrike

Program

Resultater

Runde 3

15.-18. desember 2022

Le Grand Bornand, Frankrike

Program

Resultater

Runde 4

5.-8.  januar 2022

Pokljuka, Slovenia

Program/startlister/resultater

Runde 5

11. januar 2022 – 15. januar 2023

Ruhpolding

Program/startlister/resultater

Runde 6

19.-22. januar 2023

Antholz/Anterselva, Italia

Program/startlister/resultater

Runde 7 – VM i Skiskyting

8.-19. februar 2023

Oberhof, Tyskland

Program/ startlister/resultater

Runde 8

2.-5. mars 2023

Nove Mesto na Morave, Tsjekkia

Program/startlister/resultater

Runde 9

9.-12. mars 2023

Østersund, Sverige

Program/startlister/resultater

Runde 10

16.-19. mars 2023

Holmenkollen, Norge

Program/startlister/resultater

Hjemmesidene til det internasjonale skiskytterborbundet, IBU

Tidligere vinnere av verdenscup skiskyting:

Menn

Sesong Nr. 1 Nr. 2 Nr. 3 Ref
1977/78 Øst-Tyskland Frank Ullrich Øst-Tyskland Eberhard Rösch Øst-Tyskland Klaus Siebert [4]
1978/79 Øst-Tyskland Klaus Siebert Øst-Tyskland Frank Ullrich Sovjetunionen Vladimir Barnasjov [5]
1979/80 Øst-Tyskland Frank Ullrich Øst-Tyskland Klaus Siebert Øst-Tyskland Eberhard Rösch [6]
1980/81 Øst-Tyskland Frank Ullrich Sovjetunionen Anatolij Aljabjev Norge Kjell Søbak [7]
1981/82 Øst-Tyskland Frank Ullrich Øst-Tyskland Matthias Jacob Norge Kjell Søbak [8]
1982/83 Vest-Tyskland Peter Angerer Norge Eirik Kvalfoss Øst-Tyskland Frank Ullrich [9]
1983/84 Øst-Tyskland Frank-Peter Roetsch Vest-Tyskland Peter Angerer Norge Eirik Kvalfoss [10]
1984/85 Øst-Tyskland Frank-Peter Roetsch Sovjetunionen Jurij Kasjkarov Norge Eirik Kvalfoss [11]
1985/86 Øst-Tyskland André Sehmisch Vest-Tyskland Peter Angerer Øst-Tyskland Matthias Jacob [12]
1986/87 Øst-Tyskland Frank-Peter Roetsch Vest-Tyskland Fritz Fischer Tsjekkoslovakia Jan Matouš [13]
1987/88 Vest-Tyskland Fritz Fischer Norge Eirik Kvalfoss Italia Johann Passler [14]
1988/89 Norge Eirik Kvalfoss Sovjetunionen Aleksander Popov Sovjetunionen Sergej Tsjepikov [15]
1989/90 Sovjetunionen Sergej Tsjepikov Norge Eirik Kvalfoss Sovjetunionen Valerij Medvedtsev [16]
1990/91 Sovjetunionen Sergej Tsjepikov Vest-Tyskland Mark Kirchner Italia Andreas Zingerle [17]
1991/92 Norge Jon Åge Tyldum Sverige Mikael Löfgren Norge Sylfest Glimsdal [18]
1992/93 Sverige Mikael Löfgren Tyskland Mark Kirchner Italia Pieralberto Carrara [19]
1993/94 Frankrike Patrice Bailly-Salins Tyskland Sven Fischer Tyskland Frank Luck [20]
1994/95 Norge Jon Åge Tyldum Italia Patrick Favre Italia Wilfried Pallhuber [21]
1995/96 Russland Vladimir Dratsjov¹ Russland Viktor Majgurov Tyskland Sven Fischer [22]
1996/97 Tyskland Sven Fischer Norge Ole Einar Bjørndalen Russland Viktor Majgurov [23]
1997/98 Norge Ole Einar Bjørndalen Tyskland Ricco Groß Tyskland Sven Fischer [24]
1998/99 Tyskland Sven Fischer Norge Ole Einar Bjørndalen Tyskland Frank Luck [25]
1999/00 Frankrike Raphaël Poirée Norge Ole Einar Bjørndalen Tyskland Sven Fischer [26]
2000/01 Frankrike Raphaël Poirée Norge Ole Einar Bjørndalen Norge Frode Andresen [27]
2001/02 Frankrike Raphaël Poirée Russland Pavel Rostovtsev Norge Ole Einar Bjørndalen [28]
2002/03 Norge Ole Einar Bjørndalen Belarus Vladimir Dratsjov¹ Tyskland Ricco Groß [29]
2003/04 Frankrike Raphaël Poirée Norge Ole Einar Bjørndalen Tyskland Ricco Groß [30]
2004/05 Norge Ole Einar Bjørndalen Tyskland Sven Fischer Frankrike Raphaël Poirée [31]
2005/06 Norge Ole Einar Bjørndalen Frankrike Raphaël Poirée Tyskland Sven Fischer [32]
2006/07 Tyskland Michael Greis Norge Ole Einar Bjørndalen Frankrike Raphaël Poirée [33]
2007/08 Norge Ole Einar Bjørndalen Russland Dmitrij Jarosjenko Norge Emil Hegle Svendsen [34]
2008/09 Norge Ole Einar Bjørndalen Polen Tomasz Sikora Norge Emil Hegle Svendsen [35]
2009/10 Norge Emil Hegle Svendsen Østerrike Christoph Sumann Russland Ivan Tsjerezov [36]
2010/11 Norge Tarjei Bø Norge Emil Hegle Svendsen Frankrike Martin Fourcade [37]
2011/12 Frankrike Martin Fourcade Norge Emil Hegle Svendsen Tyskland Andreas Birnbacher [38]
2012/13 Frankrike Martin Fourcade Norge Emil Hegle Svendsen Østerrike Dominik Landertinger [39]
2013/14 Frankrike Martin Fourcade Norge Emil Hegle Svendsen Norge Johannes Thingnes Bø [40]
2014/15 Frankrike Martin Fourcade Russland Anton Sjipulin Slovenia Jakov Fak [41]
2015/16 Frankrike Martin Fourcade Norge Johannes Thingnes Bø Russland Anton Sjipulin [42]
2016/17 Frankrike Martin Fourcade Russland Anton Sjipulin Norge Johannes Thingnes Bø [43]
2017/18 Frankrike Martin Fourcade Norge Johannes Thingnes Bø Russland Anton Sjipulin [44]
2018/19 Norge Johannes Thingnes Bø Russland Aleksandr Loginov Frankrike Quentin Fillon Maillet [45]
2019/20 Norge Johannes Thingnes Bø Frankrike Martin Fourcade Frankrike Quentin Fillon Maillet [46]
2020/21 Norge Johannes Thingnes Bø Norge Sturla Holm Lægreid Frankrike Quentin Fillon Maillet [47]
2021/22 Frankrike Quentin Fillon Maillet Norge Sturla Holm Lægreid Sverige Sebastian Samuelsson [48]

Kvinner

Sesong Nr. 1 Nr. 2 Nr. 3 Ref
1982/83 Norge Gry Østvik Norge Siv Bråten Finland Aino Kallunki [49]
1983/84 Norge Mette Mestad Norge Sanna Grønlid Norge Gry Østvik [50]
1984/85 Norge Sanna Grønlid Sverige Eva Korpela Sovjetunionen Kaja Parve [51]
1985/86 Sverige Eva Korpela Norge Sanna Grønlid Canada Lise Meloche [52]
1986/87 Sverige Eva Korpela Norge Anne Elvebakk Norge Sanna Grønlid [53]
1987/88 Norge Anne Elvebakk Norge Elin Kristiansen Bulgaria Nadezjda Aleksieva [54]
1988/89 Sovjetunionen Jelena Golovina Sovjetunionen Natalja Prikostsjikova Sovjetunionen Svetlana Davidova [55]
1989/90 Tsjekkoslovakia Jiřina Adamičková Norge Anne Elvebakk Sovjetunionen Jelena Golovina [56]
1990/91 Sovjetunionen Svetlana Davydova Canada Myriam Bédard Norge Anne Elvebakk [57]
1991/92 Russland Anfisa Reztsova Frankrike Anne Briand Tyskland Petra Schaaf¹ [58]
1992/93 Russland Anfisa Reztsova Canada Myriam Bédard Frankrike Anne Briand [59]
1993/94 Belarus Svetlana Paramygina Italia Nathalie Santer Frankrike Anne Briand [60]
1994/95 Frankrike Anne Briand Belarus Svetlana Paramygina Tyskland Uschi Disl [61]
1995/96 Frankrike Emmanuelle Claret Tyskland Uschi Disl Tyskland Petra Behle¹ [62]
1996/97 Sverige Magdalena Forsberg Tyskland Uschi Disl Tyskland Simone G.-P. Memm [63]
1997/98 Sverige Magdalena Forsberg Tyskland Uschi Disl Tyskland Martina Zellner [64]
1998/99 Sverige Magdalena Forsberg Ukraina Olena Zubrilova Tyskland Uschi Disl [65]
1999/00 Sverige Magdalena Forsberg Ukraina Olena Zubrilova Frankrike Corinne Niogret [66]
2000/01 Sverige Magdalena Forsberg Norge Liv Grete Poirée Ukraina Olena Zubrilova [67]
2001/02 Sverige Magdalena Forsberg Norge Liv Grete Poirée Tyskland Uschi Disl [68]
2002/03 Tyskland Martina Glagow Russland Albina Akhatova² Frankrike Sylvie Becaert [69]
2003/04 Norge Liv Grete Poirée Russland Olga Pyljova² Frankrike Sandrine Bailly [70]
2004/05 Frankrike Sandrine Bailly Tyskland Kati Wilhelm Russland Olga Pyljova² [71]
2005/06 Tyskland Kati Wilhelm Sverige Anna Carin Olofsson Tyskland Martina Glagow [72]
2006/07 Tyskland Andrea Henkel Tyskland Kati Wilhelm Sverige Anna Carin Olofsson [73]
2007/08 Tyskland Magdalena Neuner Frankrike Sandrine Bailly Tyskland Andrea Henkel [74]
2008/09 Sverige Helena Jonsson³ Tyskland Kati Wilhelm Norge Tora Berger [75]
2009/10 Tyskland Magdalena Neuner Tyskland Simone Hauswald Sverige Helena Jonsson³ [76]
2010/11 Finland Kaisa Mäkäräinen Tyskland Andrea Henkel Sverige Helena Ekholm³ [77]
2011/12 Tyskland Magdalena Neuner Belarus Darja Domratsjeva Norge Tora Berger [78]
2012/13 Norge Tora Berger Belarus Darja Domratsjeva Tyskland Andrea Henkel [79]
2013/14 Finland Kaisa Mäkäräinen Norge Tora Berger Belarus Darja Domratsjeva [80]
2014/15 Belarus Darja Domratsjeva Finland Kaisa Mäkäräinen Ukraina Valj Semerenko [81]
2015/16 Tsjekkia Gabriela Soukalová Frankrike Marie Dorin Habert Italia Dorothea Wierer [82]
2016/17 Tyskland Laura Dahlmeier Tsjekkia Gabriela Koukalová Finland Kaisa Mäkäräinen [83]
2017/18 Finland Kaisa Mäkäräinen Slovakia Anastasia Kuzmina Belarus Darja Domratsjeva [84]
2018/19 Italia Dorothea Wierer Italia Lisa Vittozzi Slovakia Anastasia Kuzmina [85]
2019/20 Italia Dorothea Wierer Norge Tiril Eckhoff Tyskland Denise Herrmann [86]
2020/21 Norge Tiril Eckhoff Norge Marte Olsbu Røiseland Tyskland Franziska Preuß [87]
2021/22 Norge Marte Olsbu Røiseland Sverige Elvira Öberg Østerrike Lisa Theresa Hauser [88]

Verdenscup skiskyting Verdenscup skiskyting Verdenscup skiskyting Verdenscup skiskyting Verdenscup skiskyting Verdenscup skiskyting Verdenscup skiskyting

Alle resultater