Sport på TV | Sveits Rundt | EM friidrett Roma | Fotball EM | US Open golf | Birkebeinerløpet | Styrkeprøven| Alle resultater

Etappe 14 Giro d’Italia 2024 | Castiglione delle Stiviere – Desenzano del Garda

Lignende saker

Resultater, tidskjema og kart for etappe 14 Giro d'Italia fra Castiglione delle Stiviere til Desenzano del Garda lørdag 18. mai 2024.

Publisert 18. mai 2024 i Sykkel

Etappe 13 | Etappe 15 | Oversikt alle etapper

Etappe 14 Giro d’Italia

Individuell tempo

Dato

18. mai

Liveoppdateringer

Etappeprofil

Siste km

Kart

Resultater

Tidsskjema

Startliste

Starttider temp0

Start order Rider Name (Country) Team Local Time
1 Alan Riou (Fra) Arkéa-B&B Hotels 13:40:00
2 David Dekker (Ned) Arkéa-B&B Hotels 13:41:00
3 Josef Cerny (Cze) Soudal-QuickStep 13:42:00
4 Fabian Lienhard (Swi) Groupama-FDJ 13:43:00
5 Tim Merlier (Bel) Soudal-QuickStep 13:44:00
6 Phil Bauhaus (Ger) Bahrain-Victorious 13:45:00
7 Clement Davy (Fra) Groupama-FDJ 13:46:00
8 Lund Tobias Andresen (Den) Team dsm-firmenich PostNL 13:47:00
9 Julius Van den Berg (Ned) Team dsm-firmenich PostNL 13:48:00
10 Fernando Gaviria (Col) Movistar Team 13:49:00
11 Robin Froidevaux (Swi) Tudor Pro Cycling Team 13:50:00
12 Bert Van Lerberghe (Bel) Soudal-QuickStep 13:51:00
13 Davide Cimolai (Ita) Movistar Team 13:52:00
14 Maximilian Walscheid (Ger) Team Jayco AlUla 13:53:00
15 Manuele Tarozzi (Ita) VF Group-Bardiani CSF-Faizanè 13:54:00
16 Daan Hoole (Ned) Lidl-Trek 13:55:00
17 Andrea Pietrobon (Ita) Polti Kometa 13:56:00
18 Ryan Mullen (Irl) Bora-Hansgrohe 13:57:00
19 Giovanni Lonardi (Ita) Polti Kometa 13:58:00
20 Edoardo Affini (Ita) Visma-Lease a Bike 13:59:00
21 Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates 14:00:00
22 Juan Sebastian Molano (Col) UAE Team Emirates 14:01:00
23 Nicolas Debeaumarche (Fra) Cofidis 14:02:00
24 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ 14:03:00
25 Roel Van Sintmaartensdij (Ned) Intermarché-Wanty 14:04:00
26 Luke Lamperti (USA) Soudal-QuickStep 14:05:00
27 Michael Hepburn (Aus) Team Jayco AlUla 14:06:00
28 Francisco Munoz (Spa) Polti Kometa 14:07:00
29 Stanisla Aniolkowski (Pol) Cofidis 14:08:00
30 Madis Mihkels (Est) Intermarché-Wanty 14:09:00
31 Simone Consonni (Ita) Lidl-Trek 14:10:00
32 Jimmy Janssens (Bel) Alpecin-Deceuninck 14:11:00
33 Lorenzo Milesi (Ita) Movistar Team 14:12:00
34 Enrico Zanoncello (Ita) VF Group-Bardiani CSF-Faizanè 14:13:00
35 Edward Theuns (Bel) Lidl-Trek 14:14:00
36 Donavan Grondin (Fra) Arkéa-B&B Hotels 14:15:00
37 Caleb Ewan (Aus) Team Jayco AlUla 14:16:00
38 Jonathan Milan (Ita) Lidl-Trek 14:17:00
39 Tim Van Dijke (Ned) Visma-Lease a Bike 14:18:00
40 Alexander Kamp (Den) Tudor Pro Cycling Team 14:19:00
41 Tobias Bayer (Aut) Alpecin-Deceuninck 14:20:00
42 Alberto Dainese (Ita) Tudor Pro Cycling Team 14:21:00
43 Simon Clarke (Aus) Israel-Premier Tech 14:22:00
44 Matteo Fabbro (Ita) Polti Kometa 14:23:00
45 Timo Kielich (Bel) Alpecin-Deceuninck 14:24:00
46 Hugo Hofstetter (Fra) Israel-Premier Tech 14:25:00
47 Fabi Van den Bossche (Bel) Alpecin-Deceuninck 14:26:00
48 Luka Mezgec (Slo) Team Jayco AlUla 14:27:00
49 Jonas Koch (Ger) Bora-Hansgrohe 14:28:00
50 Jasper Stuyven (Bel) Lidl-Trek 14:29:00
51 Tobias Foss (Nor) Ineos Grenadiers 14:30:00
52 Jenthe Biermans (Bel) Arkéa-B&B Hotels 14:31:00
53 Ewen Costiou (Fra) Arkéa-B&B Hotels 14:32:00
54 Bastien Tronchon (Fra) Decathlon AG2R La Mondiale Team 14:33:00
55 Edward Planckaert (Bel) Alpecin-Deceuninck 14:34:00
56 Filippo Ganna (Ita) Ineos Grenadiers 14:35:00
57 Martin Marcellusi (Ita) VF Group-Bardiani CSF-Faizanè 14:36:00
58 Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates 14:37:00
59 Dries De Pooter (Bel) Intermarché-Wanty 14:38:00
60 Laurence Pithie (NZl) Groupama-FDJ 14:39:00
61 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 14:40:00
62 Kaden Groves (Aus) Alpecin-Deceuninck 14:41:00
63 Connor Swift (GBr) Ineos Grenadiers 14:42:00
64 Davide Bais (Ita) Polti Kometa 14:43:00
65 Lorenzo Germani (Ita) Groupama-FDJ 14:44:00
66 Harrison Wood (GBr) Cofidis 14:45:00
67 Danny Van Poppel (Ned) Bora-Hansgrohe 14:46:00
68 Andrea Pasqualon (Ita) Bahrain-Victorious 14:47:00
69 Pieter Serry (Bel) Soudal-QuickStep 14:48:00
70 Jefferson Cepeda (Ecu) EF Education-EasyPost 14:49:00
71 Dion Smith (NZl) Intermarché-Wanty 14:50:00
72 Patrick Gamper (Aut) Bora-Hansgrohe 14:51:00
73 Rainer Kepplinger (Aut) Bahrain-Victorious 14:52:00
74 Kevin Colleoni (Ita) Intermarché-Wanty 14:53:00
75 Stefan De Bod (RSA) EF Education-EasyPost 14:54:00
76 Lewis Askey (GBr) Groupama-FDJ 14:55:00
77 Domen Novak (Slo) UAE Team Emirates 14:56:00
78 Giulio Pellizzari (Ita) VF Group-Bardiani CSF-Faizanè 14:57:00
79 Davide Ballerini (Ita) Astana Qazaqstan Team 14:58:00
80 Frolich Mikkel Honore’ (Den) EF Education-EasyPost 14:59:00
81 Filippo Fiorelli (Ita) VF Group-Bardiani CSF-Faizanè 15:00:00
82 Benjamin Thomas (Fra) Cofidis 15:01:00
83 Am Ghebreigzabhier (Eri) Lidl-Trek 15:02:00
84 Matteo Trentin (Ita) Tudor Pro Cycling Team 15:03:00
85 Andrea Piccolo (Ita) EF Education-EasyPost 15:04:00
86 Alessandro Verre (Ita) Arkéa-B&B Hotels 15:05:00
87 Cyril Barthe (Fra) Groupama-FDJ 15:06:00
88 Damien Touze (Fra) Decathlon AG2R La Mondiale Team 15:07:00
89 Ben Swift (GBr) Ineos Grenadiers 15:08:00
90 Albert Torres (Spa) Movistar Team 15:09:00
91 Lucas Plapp (Aus) Team Jayco AlUla 15:10:00
92 Gijs Leemreize (Ned) Team dsm-firmenich PostNL 15:11:00
93 Andrea Vendrame (Ita) Decathlon AG2R La Mondiale Team 15:12:00
94 Alessandro De Marchi (Ita) Team Jayco AlUla 15:13:00
95 Andrea Bagioli (Ita) Lidl-Trek 15:14:00
96 Enzo Paleni (Fra) Groupama-FDJ 15:15:00
97 Thomas Champion (Fra) Cofidis 15:16:00
98 Quinten Hermans (Bel) Alpecin-Deceuninck 15:17:00
99 Vadim Pronskiy (Kaz) Astana Qazaqstan Team 15:18:00
100 Nicholas Schultz (Aus) Israel-Premier Tech 15:19:00
101 Pelayo Sanchez (Spa) Movistar Team 15:20:00
102 Mattia Bais (Ita) Polti Kometa 15:21:00
103 Georg Steinhauser (Ger) EF Education-EasyPost 15:22:00
104 Ruben Fernandez (Spa) Cofidis 15:23:00
105 Florian Stork (Ger) Tudor Pro Cycling Team 15:24:00
106 Jasha Sutterlin (Ger) Bahrain-Victorious 15:25:00
107 Marco Frigo (Ita) Israel-Premier Tech 15:26:00
108 Mirco Maestri (Ita) Polti Kometa 15:27:00
109 Henok Mulueberhan (Eri) Astana Qazaqstan Team 15:28:00
110 Julian Alaphilippe (Fra) Soudal-QuickStep 15:29:00
111 Simone Velasco (Ita) Astana Qazaqstan Team 15:30:00
112 William Barta (USA) Movistar Team 15:31:00
113 Alessandro Tonelli (Ita) VF Group-Bardiani CSF-Faizanè 15:32:00
114 Jan Tratnik (Slo) Visma-Lease a Bike 15:33:00
115 Felix Grossschartner (Aut) UAE Team Emirates 15:34:00
116 Magnus Sheffield (USA) Ineos Grenadiers 15:35:00
117 Lawrence Warbasse (USA) Decathlon AG2R La Mondiale Team 15:36:00
118 Kevin Vermaerke (USA) Team dsm-firmenich PostNL 15:37:00
119 Edoardo Zambanini (Ita) Bahrain-Victorious 15:38:00
120 Christopher Hamilton (Aus) Team dsm-firmenich PostNL 15:39:00
121 Attila Valter (Hun) Visma-Lease a Bike 15:40:00
122 Mauri Vansevenant (Bel) Soudal-QuickStep 15:41:00
123 Christian Scaroni (Ita) Astana Qazaqstan Team 15:42:00
124 Nicola Conci (Ita) Alpecin-Deceuninck 15:43:00
125 Michael Valgren (Den) EF Education-EasyPost 15:44:00
126 Michel Ries (Lux) Arkéa-B&B Hotels 15:45:00
127 Damiano Caruso (Ita) Bahrain-Victorious 15:46:00
128 Maximilia Schachmann (Ger) Bora-Hansgrohe 15:47:00
129 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 15:48:00
130 Lilian Calmejane (Fra) Intermarché-Wanty 15:49:00
131 Valentini Paret Peintre (Fra) Decathlon AG2R La Mondiale Team 15:50:00
132 Rafal Majka (Pol) UAE Team Emirates 15:51:00
133 Jhonatan Narvaez (Ecu) Ineos Grenadiers 15:52:00
134 Luca Covili (Ita) VF Group-Bardiani CSF-Faizanè 15:53:00
135 Aurelie Paret Peintre (Fra) Decathlon AG2R La Mondiale Team 15:54:00
136 Juan Pedro Lopez (Spa) Lidl-Trek 15:55:00
137 Giovanni Aleotti (Ita) Bora-Hansgrohe 15:56:00
138 Simon Geschke (Ger) Cofidis 15:57:00
139 Davide Piganzoli (Ita) Polti Kometa 15:58:00
140 Esteban Chaves (Col) EF Education-EasyPost 16:01:00
141 Domenico Pozzovivo (Ita) VF Group-Bardiani CSF-Faizanè 16:04:00
142 Alex Baudin (Fra) Decathlon AG2R La Mondiale Team 16:07:00
143 Michael Storer (Aus) Tudor Pro Cycling Team 16:10:00
144 Jan Hirt (Cze) Soudal-QuickStep 16:13:00
145 Thymen Arensman (Ned) Ineos Grenadiers 16:16:00
146 Einer Rubio (Col) Movistar Team 16:19:00
147 Filippo Zana (Ita) Team Jayco AlUla 16:22:00
148 Lorenzo Fortunato (Ita) Astana Qazaqstan Team 16:25:00
149 Romain Bardet (Fra) Team dsm-firmenich PostNL 16:28:00
150 Antonio Tiberi (Ita) Bahrain-Victorious 16:31:00
151 Ben O’Connor (Aus) Decathlon AG2R La Mondiale Team 16:34:00
152 Geraint Thomas (GBr) Ineos Grenadiers 16:37:00
153 Daniel Felipe Martinez (Col) Bora-Hansgrohe 16:40:00
154 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 16:43:00

Høydepukter

Hjemmeside

Om etappen

The second time trial test is predominantly flat with several undulations within it and an elevation gain of roughly 250 metres. The riders cross a few villages and a series of minor ups and downs. The road is almost constantly slightly downhill heading towards the shore of Lake Garda.
Last kilometres
The last kilometres are mostly straight with a couple of left-right bends about 300 m from the finish. The final straight is 200 m on asphalt, width 6 m.

Værmelding

Flere resultater

Alle resultater