Sport på TV | VM bryting | Sykkel EM | Kvalheimmila | Oslos Bratteste | Lidingöloppet| Alle resultater

Etappe 16 Tour de France 2023 | Passy – Combloux

Lignende saker

Resultater, tidskjema og kart for etappe 16 Tour de France fra Passy til Combloux tirsdag 18. juli 2023.

Publisert 18. juli 2023 i Sykkel

Etappe 15Etappe 17 | Oversikt alle etapper

Etappe 16 Tour de France 2023

Dato

18. juli

Resultater

Høydepunkter

Etappeprofil

Indviduell tempo

Kart

Etappestart kl 13.05, målgang siste rytter kl 17.36.

På TV

Tour de France sendes på TV2 og Eurosport.

Sykkel på TV

Liveoppdateringer med mellomtider

Startliste

# BIB Time Rider Team
1 58 13:05:00  MØRKØV Michael Soudal – Quick Step
2 192 13:06:00  BOL Cees Astana Qazaqstan Team
3 194 13:07:00  FEDOROV Yevgeniy Astana Qazaqstan Team
4 185 13:08:00  FRISON Frederik Lotto Dstny
5 128 13:09:00  ZINGLE Axel Cofidis
6 64 13:10:00  BAUHAUS Phil Bahrain – Victorious
7 144 13:11:00  EDMONDSON Alex Team dsm – firmenich
8 148 13:12:00  WELSFORD Sam Team dsm – firmenich
9 142 13:13:00  DEGENKOLB John Team dsm – firmenich
10 76 13:14:00  MEEUS Jordi BORA – hansgrohe
11 127 13:15:00  RENARD Alexis Cofidis
12 164 13:16:00  GROENEWEGEN Dylan Team Jayco AlUla
13 115 13:17:00  PETIT Adrien Intermarché – Circus – Wanty
14 207 13:18:00  WÆRENSKJOLD Søren Uno-X Pro Cycling Team
15 145 13:19:30  EEKHOFF Nils Team dsm – firmenich
16 183 13:21:00  DE BUYST Jasper Lotto Dstny
17 196 13:22:30  MOSCON Gianni Astana Qazaqstan Team
18 168 13:24:00  REINDERS Elmar Team Jayco AlUla
19 178 13:25:30  PICHON Laurent Team Arkéa Samsic
20 55 13:27:00  DEVENYNS Dries Soudal – Quick Step
21 177 13:28:30  MOZZATO Luca Team Arkéa Samsic
22 188 13:30:00  VERMEERSCH Florian Lotto Dstny
23 201 13:31:30  KRISTOFF Alexander Uno-X Pro Cycling Team
24 12 13:33:00  BJERG Mikkel UAE Team Emirates
25 211 13:34:30  SAGAN Peter TotalEnergies
26 54 13:36:00  DECLERCQ Tim Soudal – Quick Step
27 34 13:37:30  LE GAC Olivier Groupama – FDJ
28 172 13:39:00  BIERMANS Jenthe Team Arkéa Samsic
29 163 13:40:30  DURBRIDGE Luke Team Jayco AlUla
30 103 13:42:00  GOGL Michael Alpecin-Deceuninck
31 63 13:43:30  ARNDT Nikias Bahrain – Victorious
32 152 13:45:00  BOIVIN Guillaume Israel – Premier Tech
33 111 13:46:30  GIRMAY Biniam Intermarché – Circus – Wanty
34 105 13:48:00  KRAGH ANDERSEN Søren Alpecin-Deceuninck
35 166 13:49:30  JUUL-JENSEN Christopher Team Jayco AlUla
36 102 13:51:00  DILLIER Silvan Alpecin-Deceuninck
37 167 13:52:30  MEZGEC Luka Team Jayco AlUla
38 78 13:54:00  VAN POPPEL Danny BORA – hansgrohe
39 205 13:55:30  TILLER Rasmus Uno-X Pro Cycling Team
40 18 13:57:00  TRENTIN Matteo UAE Team Emirates
41 42 13:58:30  AMADOR Andrey EF Education-EasyPost
42 86 14:00:00  PEDERSEN Mads Lidl – Trek
43 116 14:01:30  SMITH Dion Intermarché – Circus – Wanty
44 107 14:03:00  RICKAERT Jonas Alpecin-Deceuninck
45 84 14:04:30  KIRSCH Alex Lidl – Trek
46 57 14:06:00  LAMPAERT Yves Soudal – Quick Step
47 53 14:07:30  CAVAGNA Rémi Soudal – Quick Step
48 15 14:09:00  LAENGEN Vegard Stake UAE Team Emirates
49 69 14:10:30  WRIGHT Fred Bahrain – Victorious
50 104 14:12:00  HERMANS Quinten Alpecin-Deceuninck
51 106 14:13:30  PHILIPSEN Jasper Alpecin-Deceuninck
52 153 14:15:00  CLARKE Simon Israel – Premier Tech
53 93 14:16:30  COSNEFROY Benoît AG2R Citroën Team
54 122 14:18:00  COQUARD Bryan Cofidis
55 218 14:19:30  TURGIS Anthony TotalEnergies
56 203 14:21:00  CHARMIG Anthon Uno-X Pro Cycling Team
57 117 14:22:30  TEUNISSEN Mike Intermarché – Circus – Wanty
58 212 14:24:00  BOASSON HAGEN Edvald TotalEnergies
59 157 14:25:30  STRONG Corbin Israel – Premier Tech
60 217 14:27:00  OSS Daniel TotalEnergies
61 206 14:28:30  TRÆEN Torstein Uno-X Pro Cycling Team
62 45 14:30:00  CORT Magnus EF Education-EasyPost
63 52 14:31:30  ASGREEN Kasper Soudal – Quick Step
64 5 14:33:00  LAPORTE Christophe Jumbo-Visma
65 8 14:34:30  VAN HOOYDONCK Nathan Jumbo-Visma
66 215 14:36:00  FERRON Valentin TotalEnergies
67 43 14:37:30  BETTIOL Alberto EF Education-EasyPost
68 125 14:39:00  LAFAY Victor Cofidis
69 175 14:40:30  GUGLIELMI Simon Team Arkéa Samsic
70 98 14:42:00  PETERS Nans AG2R Citroën Team
71 73 14:43:30  HALLER Marco BORA – hansgrohe
72 202 14:45:00  ABRAHAMSEN Jonas Uno-X Pro Cycling Team
73 94 14:46:30  DEWULF Stan AG2R Citroën Team
74 184 14:48:00  EENKHOORN Pascal Lotto Dstny
75 96 14:49:30  NAESEN Oliver AG2R Citroën Team
76 113 14:51:00  COSTA Rui Intermarché – Circus – Wanty
77 82 14:52:30  GALLOPIN Tony Lidl – Trek
78 162 14:54:00  CRADDOCK Lawson Team Jayco AlUla
79 75 14:55:30  KONRAD Patrick BORA – hansgrohe
80 48 14:57:00  URÁN Rigoberto EF Education-EasyPost
81 112 14:58:30  CALMEJANE Lilian Intermarché – Circus – Wanty
82 216 15:00:00  LATOUR Pierre TotalEnergies
83 38 15:01:30  VAN DEN BERG Lars Groupama – FDJ
84 126 15:03:00  PEREZ Anthony Cofidis
85 88 15:04:30  STUYVEN Jasper Lidl – Trek
86 147 15:06:00  VERMAERKE Kevin Team dsm – firmenich
87 67 15:07:30  MOHORIČ Matej Bahrain – Victorious
88 143 15:09:00  DINHAM Matthew Team dsm – firmenich
89 85 15:10:30  LÓPEZ Juan Pedro Lidl – Trek
90 36 15:12:00  PACHER Quentin Groupama – FDJ
91 174 15:13:30  DELAPLACE Anthony Team Arkéa Samsic
92 77 15:15:00  POLITT Nils BORA – hansgrohe
93 23 15:16:30  FRAILE Omar INEOS Grenadiers
94 118 15:18:00  ZIMMERMANN Georg Intermarché – Circus – Wanty
95 176 15:19:30  LOUVEL Matis Team Arkéa Samsic
96 101 15:21:00  VAN DER POEL Mathieu Alpecin-Deceuninck
97 46 15:22:30  POWLESS Neilson EF Education-EasyPost
98 17 15:24:00  SOLER Marc UAE Team Emirates
99 156 15:25:30  SCHULTZ Nick Israel – Premier Tech
100 123 15:27:00  GESCHKE Simon Cofidis
101 173 15:28:30  CHAMPOUSSIN Clément Team Arkéa Samsic
102 182 15:30:00  CAMPENAERTS Victor Lotto Dstny
103 187 15:31:30  VAN GILS Maxim Lotto Dstny
104 33 15:33:00  KÜNG Stefan Groupama – FDJ
105 208 15:34:30  GREGAARD Jonas Uno-X Pro Cycling Team
106 137 15:36:00  OLIVEIRA Nelson Movistar Team
107 97 15:37:30  PARET-PEINTRE Aurélien AG2R Citroën Team
108 24 15:39:00  KWIATKOWSKI Michał INEOS Grenadiers
109 133 15:40:30  ARANBURU Alex Movistar Team
110 135 15:42:00  JORGENSON Matteo Movistar Team
111 136 15:43:30  MÜHLBERGER Gregor Movistar Team
112 154 15:45:00  HOULE Hugo Israel – Premier Tech
113 124 15:46:30  IZAGIRRE Ion Cofidis
114 155 15:48:00  NEILANDS Krists Israel – Premier Tech
115 7 15:49:30  VAN BAARLE Dylan Jumbo-Visma
116 204 15:51:00  JOHANNESSEN Tobias Halland Uno-X Pro Cycling Team
117 195 15:52:30  LUTSENKO Alexey Astana Qazaqstan Team
118 32 15:54:00  GENIETS Kevin Groupama – FDJ
119 146 15:55:30  HAMILTON Chris Team dsm – firmenich
120 151 15:57:00  WOODS Michael Israel – Premier Tech
121 66 15:58:30  HAIG Jack Bahrain – Victorious
122 51 16:00:00  ALAPHILIPPE Julian Soudal – Quick Step
123 158 16:01:30  TEUNS Dylan Israel – Premier Tech
124 81 16:03:00  CICCONE Giulio Lidl – Trek
125 134 16:04:30  IZAGIRRE Gorka Movistar Team
126 21 16:06:00  BERNAL Egan INEOS Grenadiers
127 68 16:07:30  POELS Wout Bahrain – Victorious
128 2 16:09:00  BENOOT Tiesj Jumbo-Visma
129 74 16:10:30  JUNGELS Bob BORA – hansgrohe
130 198 16:12:00  TEJADA Harold Astana Qazaqstan Team
131 83 16:13:30  SKJELMOSE Mattias Lidl – Trek
132 213 16:15:00  BURGAUDEAU Mathieu TotalEnergies
133 171 16:16:30  BARGUIL Warren Team Arkéa Samsic
134 14 16:18:00  GROSSSCHARTNE Felix UAE Team Emirates
135 6 16:19:30  VAN AERT Wout Jumbo-Visma
136 91 16:21:00  O’CONNOR Ben AG2R Citroën Team
137 35 16:22:30  MADOUAS Valentin Groupama – FDJ
138 92 16:24:00  BERTHET Clément AG2R Citroën Team
139 3 16:25:30  KELDERMAN Wilco Jumbo-Visma
140 165 16:27:00  HARPER Chris Team Jayco AlUla
141 16 16:28:30  MAJKA Rafał UAE Team Emirates
142 22 16:30:00  CASTROVIEJO Jonathan INEOS Grenadiers
143 72 16:32:00  BUCHMANN Emanuel BORA – hansgrohe
144 62 16:34:00  LANDA Mikel Bahrain – Victorious
145 37 16:36:00  PINOT Thibaut Groupama – FDJ
146 26 16:38:00  PIDCOCK Thomas INEOS Grenadiers
147 95 16:40:00  GALL Felix AG2R Citroën Team
148 121 16:42:00  MARTIN Guillaume Cofidis
149 31 16:44:00  GAUDU David Groupama – FDJ
150 161 16:46:00  YATES Simon Team Jayco AlUla
151 65 16:48:00  BILBAO Pello Bahrain – Victorious
152 4 16:50:00  KUSS Sepp Jumbo-Visma
153 71 16:52:00  HINDLEY Jai BORA – hansgrohe
154 19 16:54:00  YATES Adam UAE Team Emirates
155 27 16:56:00  RODRÍGUEZ Carlos INEOS Grenadiers
156 11 16:58:00  POGAČAR Tadej UAE Team Emirates
157 1 17:00:00  VINGEGAARD Jonas Jumbo-Visma

Komplett oversikt over startlister, alle etapper og resultater

Værmelding målby

Historikk

Resultater Tour de France 2022

Tidligere vinnere

År Gul trøye Vinner Polkatrøye Klatretrøye Grønn trøye Grønn trøye Hvit trøye Hvit trøye
1903 Frankrike Maurice Garin
1904 Frankrike Henri Cornet
1905 Frankrike Louis Trousselier
1906 Frankrike René Pottier
1907 Frankrike Lucien Petit-Breton
1908 Frankrike Lucien Petit-Breton
1909 Luxembourg François Faber
1910 Frankrike Octave Lapize
1911 Frankrike Gustave Garrigou
1912 Belgia Odile Defraye
1913 Belgia Philippe Thys
1914 Belgia Philippe Thys
1915–18 Første verdenskrig (ingen ritt)
1919 Belgia Firmin Lambot
1920 Belgia Philippe Thys
1921 Belgia Léon Scieur
1922 Belgia Firmin Lambot
1923 Frankrike Henri Pélissier
1924 Italia Ottavio Bottecchia
1925 Italia Ottavio Bottecchia
1926 Belgia Lucien Buysse
1927 Luxembourg Nicolas Frantz
1928 Luxembourg Nicolas Frantz
1929 Belgia Maurice Dewaele
1930 Frankrike André Leducq
1931 Frankrike Antonin Magne
1932 Frankrike André Leducq
1933 Frankrike Georges Speicher Spania Vincente Trueba
1934 Frankrike Antonin Magne Frankrike René Vietto
1935 Belgia Romain Maes Belgia Félicien Vervaecke
1936 Belgia Sylvère Maes Spania Julián Berrendero
1937 Frankrike Roger Lapébie Belgia Félicien Vervaecke
1938 Italia Gino Bartali Italia Gino Bartali
1939 Belgia Sylvère Maes Belgia Sylvère Maes
1940–46 Andre verdenskrig (ingen ritt)
1947 Frankrike Jean Robic Frankrike Pierre Brambilla
1948 Italia Gino Bartali Italia Gino Bartali
1949 Italia Fausto Coppi Italia Fausto Coppi
1950 Sveits Ferdinand Kübler Frankrike Louison Bobet
1951 Sveits Hugo Koblet Frankrike Raphaël Géminiani
1952 Italia Fausto Coppi Italia Fausto Coppi
1953 Frankrike Louison Bobet Spania Jesús Lorono Sveits Fritz Schaer
1954 Frankrike Louison Bobet Spania Federico Bahamontes Sveits Ferdinand Kübler
1955 Frankrike Louison Bobet Luxembourg Charly Gaul Belgia Stan Ockers
1956 Frankrike Roger Walkowiak Luxembourg Charly Gaul Belgia Stan Ockers
1957 Frankrike Jacques Anquetil Italia Gastone Nencini Frankrike Jean Forestier
1958 Luxembourg Charly Gaul Spania Federico Bahamontes Frankrike Jean Graczyk
1959 Spania Federico Bahamontes Spania Federico Bahamontes Frankrike André Darrigade
1960 Italia Gastone Nencini Italia Imerio Massignan Frankrike Jean Graczyk
1961 Frankrike Jacques Anquetil Italia Imerio Massignan Frankrike André Darrigade
1962 Frankrike Jacques Anquetil Spania Federico Bahamontes Tyskland Rudi Altig
1963 Frankrike Jacques Anquetil Spania Federico Bahamontes Belgia Rik Van Looy
1964 Frankrike Jacques Anquetil Spania Federico Bahamontes Nederland Jan Janssen
1965 Italia Felice Gimondi Spania Julio Jímenez Nederland Jan Janssen
1966 Frankrike Lucien Aimar Spania Julio Jímenez Belgia Willy Planckaert
1967 Frankrike Roger Pingeon Spania Julio Jiménez Nederland Jan Janssen
1968 Nederland Jan Janssen Spania Aurelio González Italia Franco Bitossi
1969 Belgia Eddy Merckx Belgia Eddy Merckx Belgia Eddy Merckx
1970 Belgia Eddy Merckx Belgia Eddy Merckx Belgia Walter Godefroot
1971 Belgia Eddy Merckx Belgia Lucien Van Impe Belgia Eddy Merckx
1972 Belgia Eddy Merckx Belgia Lucien Van Impe Belgia Eddy Merckx
1973 Spania Luis Ocaña Spania Pedro Torres Belgia Herman van Springel
1974 Belgia Eddy Merckx Spania Domingo Perurena Belgia Patrick Sercu
1975 Frankrike Bernard Thévenet Belgia Lucien Van Impe Belgia Rik van Linden Italia Francesco Moser
1976 Belgia Lucien Van Impe Italia Giancarlo Bellini Belgia Freddy Maertens Spania Enrique Martínez-Heredia
1977 Frankrike Bernard Thévenet Belgia Lucien Van Impe Frankrike Jaques Esclassan Tyskland Dietrich Thurau
1978 Frankrike Bernard Hinault Frankrike Mariano Martínez Belgia Freddy Maertens Nederland Henk Lubberding
1979 Frankrike Bernard Hinault Italia Giovanni Battaglin Frankrike Bernard Hinault Frankrike Jean-René Bernaudeau
1980 Nederland Joop Zoetemelk Frankrike Raymond Martin Belgia Rudy Pevenage Nederland Johan Van der Velde
1981 Frankrike Bernard Hinault Belgia Lucien Van Impe Belgia Freddy Maertens Nederland Peter Winnen
1982 Frankrike Bernard Hinault Frankrike Bernard Vallet Irland Seán Kelly Australia Phil Anderson
1983 Frankrike Laurent Fignon Belgia Lucien Van Impe Irland Seán Kelly Frankrike Laurent Fignon
1984 Frankrike Laurent Fignon StorbritanniaRobert Millar Belgia Frank Hoste USA Greg LeMond
1985 Frankrike Bernard Hinault Colombia Luis Herrera Irland Seán Kelly Colombia Fabio Parra
1986 USA Greg LeMond Frankrike Bernard Hinault Belgia Eric Vanderaerden USA Andrew Hampsten
1987 Irland Stephen Roche Colombia Luis Herrera Nederland Jean-Paul van Poppel Mexico Raúl Alcalá
1988 Spania Pedro Delgado Nederland Steven Rooks Belgia Eddy Planckaert Nederland Erik Breukink
1989 USA Greg LeMond Nederland Gert-Jan Theunisse Irland Seán Kelly Frankrike Fabrice Philipot
1990 USA Greg LeMond Frankrike Thierry Claveyrolat Tyskland Olaf Ludwig Frankrike Gilles Delion
1991 Spania Miguel Indurain Italia Claudio Chiappucci Usbekistan Dzjamolidin Abduzjaparov Colombia Álvaro Mejía
1992 Spania Miguel Indurain Italia Claudio Chiappucci Frankrike Laurent Jalabert Nederland Eddy Pouwmans
1993 Spania Miguel Indurain Sveits Tony Rominger Usbekistan Dzjamolidin Abduzjaparov Spania Antonio Martín
1994 Spania Miguel Indurain Frankrike Richard Virenque Usbekistan Dzjamolidin Abduzjaparov Italia Marco Pantani
1995 Spania Miguel Indurain Frankrike Richard Virenque Frankrike Laurent Jalabert Italia Marco Pantani
1996 Danmark Bjarne Riis[1] Frankrike Richard Virenque Tyskland Erik Zabel Tyskland Jan Ullrich
1997 Tyskland Jan Ullrich Frankrike Richard Virenque Tyskland Erik Zabel Tyskland Jan Ullrich
1998 Italia Marco Pantani Frankrike Christophe Rinero Tyskland Erik Zabel Tyskland Jan Ullrich
1999 USA Lance Armstrong Frankrike Richard Virenque Tyskland Erik Zabel Frankrike Benoît Salmon
2000 USA Lance Armstrong Colombia Santiago Botero Tyskland Erik Zabel Spania Francisco Mancebo
2001 USA Lance Armstrong Frankrike Laurent Jalabert Tyskland Erik Zabel Spania Óscar Sevilla
2002 USA Lance Armstrong Frankrike Laurent Jalabert Australia Robbie McEwen Italia Ivan Basso
2003 USA Lance Armstrong Frankrike Richard Virenque Australia Baden Cooke Russland Denis Mensjov
2004 USA Lance Armstrong Frankrike Richard Virenque Australia Robbie McEwen Russland Vladimir Karpets
2005 USA Lance Armstrong Danmark Michael Rasmussen Norge Thor Hushovd Ukraina Jaroslav Popovytsj
2006 Spania Óscar Pereiro Sio[2] Danmark Michael Rasmussen Australia Robbie McEwen Italia Damiano Cunego
2007 Spania Alberto Contador Colombia Mauricio Soler Belgia Tom Boonen Spania Alberto Contador
2008 Spania Carlos Sastre Østerrike Bernhard Kohl Spania Óscar Freire Luxembourg Andy Schleck
2009 Spania Alberto Contador Italia Franco Pellizotti Norge Thor Hushovd Luxembourg Andy Schleck
2010 Luxembourg Andy Schleck Frankrike Anthony Charteau Italia Alessandro Petacchi Luxembourg Andy Schleck
2011 Australia Cadel Evans Spania Samuel Sánchez Storbritannia Mark Cavendish Frankrike Pierre Rolland
2012 Storbritannia Bradley Wiggins Frankrike Thomas Voeckler Slovakia Peter Sagan USA Tejay van Garderen
2013 Storbritannia Chris Froome Colombia Nairo Quintana Slovakia Peter Sagan Colombia Nairo Quintana
2014 Italia Vincenzo Nibali Polen Rafał Majka Slovakia Peter Sagan Frankrike Thibaut Pinot
2015 Storbritannia Chris Froome Storbritannia Chris Froome Slovakia Peter Sagan Colombia Nairo Quintana
2016 Storbritannia Chris Froome Polen Rafał Majka Slovakia Peter Sagan Storbritannia Adam Yates
2017 Storbritannia Chris Froome Frankrike Warren Barguil Australia Michael Matthews Storbritannia Simon Yates
2018 Storbritannia Geraint Thomas Frankrike Julian Alaphilippe Slovakia Peter Sagan Frankrike Pierre Latour
2019 Colombia Egan Bernal Frankrike Romain Bardet Slovakia Peter Sagan Colombia Egan Bernal
2020 Slovenia Tadej Pogačar Slovenia Tadej Pogačar Irland Sam Bennett Slovenia Tadej Pogačar
2021 Slovenia Tadej Pogačar Slovenia Tadej Pogačar Storbritannia Mark Cavendish Slovenia Tadej Pogačar
2022 Danmark Jonas Vingegaard Danmark Jonas Vingegaard Belgia Wout van Aert Slovenia Tadej Pogačar

Etappe 16 Tour de France Etappe 16 Tour de France Etappe 16 Tour de France Etappe 16 Tour de France Etappe 16 Tour de France Etappe 16 Tour de France Etappe 16 Tour de France Etappe 16 Tour de France

Alle resultater